April 19-21, 2018
|
UNC Pembroke - Pembroke, NC

Women's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Brittany Truitt SO-2 North Georgia 15:24.81 16:17.36 22:46.20 21:01.11 17:30.92 19:26.53 10
2 Sarah Edens JR-3 Embry-Riddle 19:37.91 13:47.72 21:02.81 18:55.47 17:41.18 14:08.95 8
3 Lara Way SR-4 Augusta 22:45.28 14:05.17 21:51.10 17:41.88 18:03.55 20:56.92 6
4 Micah Weathers FR-1 Augusta 20:09.78 16:29.82 13:44.85 16:40.82 18:19.80 20:20.78 5
5 Mikaela Hakamaa SO-2 Embry-Riddle 13:51.84 20:36.51 23:36.37 17:36.66 18:44.10 17:14.18 4
6 Alex Orr JR-3 Embry-Riddle 23:29.78 21:48.28 14:39.70 20:29.33 18:47.82 15:13.54 3
7 Alli Hay FR-1 Columbus St. 15:29.56 14:10.21 19:04.95 20:58.31 18:53.61 16:03.57 2
8 Josie Gray SO-2 Embry-Riddle 23:04.75 16:50.19 14:22.63 18:09.64 18:55.04 20:48.55 1
9 Jenna Sanborn SO-2 North Georgia 15:56.86 14:25.73 14:48.51 19:33.29 18:59.11 15:45.47 -
10 Emily Iseley SR-4 Florida Tech 16:43.05 21:05.20 16:08.85 14:14.87 18:59.82 21:16.60 -
11 Michelle Bauer FR-1 Nova Southeastern 22:26.76 13:53.17 20:32.63 22:38.17 19:01.32 23:12.41 -
12 Michaela Reynolds SO-2 UNC Pembroke 15:41.73 22:23.69 22:23.69 22:12.21 19:08.45 17:13.61 -
13 Maria Coughlin SO-2 North Georgia 14:46.14 23:35.51 15:32.17 15:32.17 19:10.82 20:31.38 -
14 Genevieve Lucas SO-2 Florida Tech 19:22.33 16:41.22 14:46.14 14:11.61 19:10.82 19:22.33 -
15 Sinead O'Bryant SO-2 Augusta 13:33.17 23:48.86 22:50.77 17:25.51 19:21.67 22:04.31 -
16 Olivia Terwilliger FR-1 North Georgia 18:14.24 21:08.85 22:53.62 22:53.62 19:24.08 16:52.75 -
17 Mckenzie Knudsen SO-2 Augusta 23:12.15 21:03.46 22:37.05 18:43.08 19:29.87 25:20.84 -
18 Lia Hanus FR-1 Florida Tech 20:26.61 19:51.23 23:23.53 15:19.96 19:39.43 15:43.55 -
19 Kristin Cain JR-3 UNC Pembroke 22:40.17 16:45.34 13:47.93 22:16.51 19:42.75 23:27.48 -
20 Eva Salazar-Torres SO-2 Columbus St. 17:04.45 16:52.54 20:50.79 23:25.64 19:51.22 18:15.93 -
21 Erin Blackwell SO-2 Nova Southeastern 26:01.02 23:35.81 16:20.18 19:45.89 20:10.09 17:08.58 -
22 Tatiana Forester JR-3 Columbus St. 14:59.69 19:18.50 22:11.04 16:50.60 20:32.44 25:03.58 -
23 Molly McCann FR-1 UNC Pembroke 15:02.62 25:45.58 24:19.03 21:50.65 20:36.46 25:20.85 -
24 Pauline Cosson FR-1 Florida Tech 20:01.41 14:39.38 18:47.09 24:33.89 20:38.56 16:43.24 -
25 Victoria Pecci SR-4 Nova Southeastern 18:41.53 20:36.23 21:39.95 21:39.95 21:14.46 17:50.55 -
  Olivia Ivings SR-4 Columbus St. DNF DNF DNF DNF DNF DNF   
Women's 5000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Brittany Truitt SO-2 North Georgia 15:35.32 15:35.32 20:19.07 22:14.67 17:30.92 16:17.36 17:30.92 10
2 Sarah Edens JR-3 Embry-Riddle 18:02.41 17:19.96 22:59.54 18:34.24 17:41.18 22:48.93 19:06.08 8
3 Lara Way SR-4 Augusta 16:26.03 17:20.21 13:11.00 15:10.19 18:03.55 17:41.88 18:36.06 6
4 Micah Weathers FR-1 Augusta 22:43.76 22:54.75 13:55.85 14:06.85 18:19.80 22:54.75 12:49.86 5
5 Mikaela Hakamaa SO-2 Embry-Riddle 14:48.04 15:10.53 23:36.37 24:21.33 18:44.10 17:02.93 13:40.60 4
6 Alex Orr JR-3 Embry-Riddle 22:55.94 18:02.71 21:37.00 15:24.82 18:47.82 22:33.39 23:07.22 3
7 Alli Hay FR-1 Columbus St. 20:46.98 17:45.60 20:46.98 21:20.98 18:53.61 24:22.36 22:40.34 2
8 Josie Gray SO-2 Embry-Riddle 20:37.20 23:16.10 16:38.84 16:50.19 18:55.04 19:29.10 21:33.95 1
10 Emily Iseley SR-4 Florida Tech 20:08.21 15:00.46 18:48.43 18:37.03 18:59.82 14:14.87 17:28.64 -
11 Michelle Bauer FR-1 Nova Southeastern 21:06.87 13:18.93 17:30.02 21:41.11 19:01.32 24:32.31 13:18.93 -
14 Genevieve Lucas SO-2 Florida Tech 23:24.00 21:51.94 16:41.22 14:23.12 19:10.82 17:50.27 17:38.76 -
16 Olivia Terwilliger FR-1 North Georgia 21:43.77 15:19.63 25:13.31 22:18.70 19:24.08 20:45.57 16:41.11 -
17 Mckenzie Knudsen SO-2 Augusta 23:47.25 16:11.00 21:03.46 13:50.61 19:29.87 24:10.64 23:23.85 -
Women's 5000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
9 Jenna Sanborn SO-2 North Georgia 18:24.94 23:32.50 18:59.11 19:21.90 -
12 Michaela Reynolds SO-2 UNC Pembroke 15:30.25 13:58.37 19:08.45 14:44.31 -
13 Maria Coughlin SO-2 North Georgia 24:10.04 24:56.07 19:10.82 24:10.04 -
15 Sinead O'Bryant SO-2 Augusta 17:48.74 19:44.91 19:21.67 19:33.29 -
18 Lia Hanus FR-1 Florida Tech 22:59.94 16:42.52 19:39.43 24:57.88 -
19 Kristin Cain JR-3 UNC Pembroke 21:05.55 16:33.51 19:42.75 19:42.75 -
20 Eva Salazar-Torres SO-2 Columbus St. 20:15.05 20:15.05 19:51.22 18:39.75 -
21 Erin Blackwell SO-2 Nova Southeastern 24:48.41 18:09.09 20:10.09 20:46.40 -
22 Tatiana Forester JR-3 Columbus St. 16:01.31 14:22.71 20:32.44 25:03.58 -
23 Molly McCann FR-1 UNC Pembroke 20:48.83 24:43.76 20:36.46 22:40.11 -
24 Pauline Cosson FR-1 Florida Tech 15:53.70 15:16.54 20:38.56 25:48.20 -
25 Victoria Pecci SR-4 Nova Southeastern 22:05.44 26:07.59 21:14.46 25:16.61 -
  Olivia Ivings SR-4 Columbus St. DNF DNF DNF DNF