April 14-15, 2018
|
Bucknell - Lewisburg, PA

Men 10000m Run Unseeded

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Chris Maxon FR-1 Indiana Wesleyan 28:11.61 40:05.84 31:19.56 23:48.47
2 Jonathan Ellis FR-1 Calvin 22:53.62 24:27.71 31:21.67 27:17.06
3 Liam Hilbert SO-2 Buffalo 37:38.40 38:16.04 31:22.00 31:40.82
4 Will Merritt FR-1 Mount St. Mary's 40:17.76 27:04.43 31:28.87 39:02.20
5 Shaun Van Buskirk JR-3 Siena 25:11.28 30:51.31 31:29.09 35:15.78
6 Matt Svetz JR-3 Allegheny 32:25.87 23:18.00 31:29.19 36:31.46
7 Jackson Morton SO-2 Pittsburgh 28:42.12 37:32.01 31:32.44 27:07.50
8 Timofey Karginov   Hartbeat Track Club 25:53.16 39:46.56 31:34.09 40:05.50
9 Matt Taylor SR-4 Lock Haven 35:42.37 40:26.76 31:35.90 38:14.04
10 Logan Mancuso JR-3 St. Lawrence 22:07.53 33:11.29 31:36.46 30:58.53
11 Jake Kloman SO-2 RPI 25:17.95 36:03.07 31:37.43 32:34.36
12 Ben Siciliano SO-2 Bucknell 30:03.13 22:27.61 31:38.03 38:35.60
13 Tyler Fisher JR-3 Cornell 23:05.81 29:44.47 31:38.37 22:27.85
14 Spencer Wirick SO-2 Walsh 31:59.10 22:48.08 31:40.10 38:38.13
15 Oscar Vazquez FR-1 Buffalo 24:42.13 28:49.15 31:40.16 24:42.13
16 Colin Greenseich SR-4 Oswego State 23:07.22 35:09.34 31:40.30 31:21.30
17 Ryan Mitchell JR-3 Monmouth 33:53.77 33:15.76 31:40.72 28:30.65
18 Evan Page JR-3 St. Lawrence 23:28.96 27:36.48 31:43.99 40:56.15
19 Alexander Hogue SO-2 Marist 37:28.16 37:09.11 31:45.22 28:15.65
20 John O'Hara JR-3 Siena 28:54.73 27:57.54 31:46.29 38:45.68
21 Colin Kern SR-4 SUNY Geneseo 25:26.20 38:09.29 31:47.74 31:09.59
22 Brett Cortelletti JR-3 Malone 34:02.12 41:01.99 31:48.52 30:51.27
23 Caleb Washington FR-1 Army West Point 34:41.18 36:16.65 31:49.34 32:46.62
24 Matt Oscovich FR-1 Lock Haven 31:12.85 26:26.19 31:51.07 39:48.84
25 Spencer Schulze JR-3 Ohio Northern 34:24.42 35:21.77 31:51.50 40:08.49
26 Joe Pisacano SO-2 RPI 38:14.72 22:37.71 31:52.26 28:21.92
27 Evan Minor FR-1 Bucknell 41:28.63 30:37.76 31:54.33 34:27.48
28 Timmy Kimball SO-2 Saginaw Valley 22:42.86 30:23.54 31:59.51 24:38.03
29 David Haines FR-1 Marywood 23:21.68 31:40.90 32:00.10 38:04.92
30 Charles Thornton SR-4 Johns Hopkins 39:05.17 27:52.38 32:02.27 39:43.62
31 Jacob Davis FR-1 RPI 22:27.95 32:05.63 32:05.63 23:06.46
32 Alan Hetherington   Hofstra 28:34.86 29:13.40 32:06.81 28:54.13
33 Louis Levine SR-4 Johns Hopkins 28:56.24 32:09.15 32:09.15 27:00.49
34 Graham Strzelecki FR-1 Marist 29:58.23 39:57.64 32:13.58 41:14.99
35 Bobby Borger SR-4 Ohio Northern 23:52.24 40:19.32 32:15.45 34:11.58
36 James Draney FR-1 Marist 23:16.20 41:02.74 32:19.16 31:40.38
37 Albert Schrimp Senior Unattached 28:37.31 36:45.18 32:31.48 38:03.24
38 Daniel Neiswender SR-4 Bloomsburg 29:43.79 25:28.96 32:40.20 42:28.26
39 Brian Dengler SO-2 Bucknell 25:13.91 40:57.64 32:46.11 37:21.37
40 Jeff Braun JR-3 Johns Hopkins 35:46.65 26:35.22 32:49.40 36:06.34
41 Lloyd Webb SR-4 Buffalo 42:49.27 40:30.93 32:56.36 34:35.18
42 Neftali Jimenez   Unattached 24:18.26 32:37.66 33:17.61 34:17.54
43 Connor McDonald SO-2 Army West Point 27:29.87 32:51.79 33:32.03 31:51.43
  Kyle Gallo SR-4 Alfred DNF DNF DNF DNF
  Benjamin Littmann FR-1 Bucknell DNF DNF DNF DNF
  Matt Vira SO-2 Bucknell DNF DNF DNF DNF
  Patrick Murphy JR-3 Cornell DNF DNF DNF DNF
  Christopher Thorpe JR-3 Cortland St. DNF DNF DNF DNF
  Alexander Arslan   JuliBensonTraining DNF DNF DNF DNF