April 7, 2018
|
Taylor - Upland, IN

Men's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Hunter Smith SO-2 Taylor 15:12.78 13:32.38 14:54.53 16:07.55 10
2 Matthew Farkas   Unattached 15:20.27 19:56.36 10:44.19 12:25.42   
3 Samuel Boyd SR-4 Ohio Northern 15:20.39 16:34.03 13:39.15 19:28.90 8
4 Ian Leatherman SO-2 Anderson (Ind.) 15:30.48 12:52.30 11:37.86 15:49.09 6
5 Adam Fields SO-2 Indiana Wesleyan 15:46.17 18:17.56 11:30.71 17:39.71 5
6 Josh Brocatto SO-2 Indiana Wesleyan 15:50.36 12:30.79 13:08.80 13:46.82 4
7 Garrett McKee FR-1 Indiana Wesleyan 15:59.93 13:55.14 19:50.32 13:55.14 3
8 Ben Rankin SO-2 Grace 16:01.92 19:33.55 12:11.06 16:11.54 2
9 Jared Williams SO-2 Indiana Wesleyan 16:06.97 14:30.28 13:12.92 19:30.04 1
10 Salvador Escamilla FR-1 Goshen 16:16.37 19:51.18 15:17.79 12:02.52 -
11 Quinton Huggett FR-1 Indiana Wesleyan 16:16.38 17:05.20 14:09.45 16:35.91 -
12 Daniel Feltis Senior Unattached 16:20.77 16:01.16 19:56.54 12:15.58   
13 Aaren Hemmelgarn SR-4 Ohio Northern 16:21.65 19:57.62 18:58.72 21:16.15 -
13 Clayton Wilson FR-1 Anderson (Ind.) 16:21.65 19:57.62 11:56.61 18:09.64 -
15 Heath Deugan Junior LDP 16:22.63 14:34.54 16:32.46 14:14.89 -
16 Justin Detgen FR-1 Spring Arbor 16:23.84 18:31.74 12:47.40 15:34.65 -
17 Carter Meyer FR-1 Grace 16:28.51 16:18.63 20:35.64 11:51.73 -
18 Jona Odell JR-3 Anderson (Ind.) 16:38.67 11:49.06 15:38.75 11:59.05 -
19 Ian Fulton JR-3 Spring Arbor 16:39.77 20:29.72 11:59.84 20:19.72 -
20 Jimmy Colon FR-1 Spring Arbor 16:39.91 16:19.92 12:19.94 12:19.94 -
21 Dylan McKean FR-1 Ohio Northern 16:39.95 13:19.96 20:39.94 21:39.94 -
22 Andrew Shelton SO-2 Ohio Northern 16:44.90 17:35.15 20:25.98 16:04.71 -
23 Reid Otto SO-2 Taylor 16:51.41 13:59.47 13:39.25 18:02.21 -
24 Kody Ahrens FR-1 Huntington 16:57.61 21:42.54 18:39.38 12:43.21 -
25 Drew Jones FR-1 Grace 17:15.02 19:39.93 14:08.72 13:58.37 -
26 Dylan Hamilton JR-3 Spring Arbor 17:19.62 16:27.64 18:53.19 14:22.89 -
27 Landry Long SO-2 Taylor 17:24.23 19:08.66 21:45.29 14:37.16 -
28 Jordan Fivecoate JR-3 Indiana Kokomo 17:30.02 17:30.02 22:45.03 20:07.53 -
29 Josiah Friedersdorf SO-2 Indiana Wesleyan 17:36.78 21:39.84 21:08.14 12:19.75 -
30 Griffin Skaff SO-2 Ohio Northern 17:37.70 19:02.32 17:05.97 17:58.86 -
31 Dustin Nokes FR-1 Indiana Wesleyan 17:47.13 16:21.76 12:59.01 13:52.37 -
32 Adam Rood FR-1 Indiana Kokomo 18:17.47 17:00.65 17:22.60 20:18.20 -
33 Brandon Roe FR-1 Goshen 18:17.83 21:13.49 15:33.16 13:54.35 -
34 Cody Feisel FR-1 Huntington 18:28.89 12:56.23 21:04.14 18:51.07 -
35 Dustin Lumadue SR-4 Ohio Northern 18:29.68 13:30.07 23:40.39 22:44.91 -
36 Hunter Purtee FR-1 Indiana Kokomo 18:43.28 21:09.31 13:28.77 17:35.89 -
37 Jeremy Jakes FR-1 Indiana Kokomo 18:52.40 21:53.59 18:52.40 22:50.21 -
38 Jacob Gallaher JR-3 Ohio Northern 19:19.53 22:25.06 14:52.84 21:50.27 -
39 Jonathan Stephens SR-4 Indiana Wesleyan 21:48.29 15:55.06 19:11.30 25:43.79 -
  Micah Bragg JR-3 Taylor DNS DNS DNS DNS   
  Sawyer Biddle SR-4 Goshen DNS DNS DNS DNS   
  Tyler Kennedy SR-4 Ohio Northern DNS DNS DNS DNS   
  Max Burkholder SO-2 Goshen DNS DNS DNS DNS   
  Alexander Sanford Senior Unattached DNS DNS DNS DNS   
  Bryan Peck SO-2 Ohio Northern DNS DNS DNS DNS   
  Riley Lamison SO-2 Ohio Northern DNS DNS DNS DNS   
  David Evans Senior Unattached DNS DNS DNS DNS   
  Sam Nelson Senior Unattached DNS DNS DNS DNS   
Men's 5000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Hunter Smith SO-2 Taylor 15:12.78 15:49.30 10
2 Matthew Farkas   Unattached 15:20.27 15:11.07   
3 Samuel Boyd SR-4 Ohio Northern 15:20.39 12:25.52 8
4 Ian Leatherman SO-2 Anderson (Ind.) 15:30.48 18:08.67 6
5 Adam Fields SO-2 Indiana Wesleyan 15:46.17 15:55.64 5
6 Josh Brocatto SO-2 Indiana Wesleyan 15:50.36 18:22.42 4
7 Garrett McKee FR-1 Indiana Wesleyan 15:59.93 15:50.33 3
9 Jared Williams SO-2 Indiana Wesleyan 16:06.97 13:41.93 1
11 Quinton Huggett FR-1 Indiana Wesleyan 16:16.38 13:59.69 -
12 Daniel Feltis Senior Unattached 16:20.77 12:05.77   
13 Clayton Wilson FR-1 Anderson (Ind.) 16:21.65 12:06.42 -
13 Aaren Hemmelgarn SR-4 Ohio Northern 16:21.65 12:26.06 -
15 Heath Deugan Junior LDP 16:22.63 17:21.59 -
16 Justin Detgen FR-1 Spring Arbor 16:23.84 16:43.52 -
18 Jona Odell JR-3 Anderson (Ind.) 16:38.67 18:28.53 -
19 Ian Fulton JR-3 Spring Arbor 16:39.77 12:59.82 -
20 Jimmy Colon FR-1 Spring Arbor 16:39.91 16:09.92 -
21 Dylan McKean FR-1 Ohio Northern 16:39.95 13:09.96 -
22 Andrew Shelton SO-2 Ohio Northern 16:44.90 17:35.15 -
  Alexander Sanford Senior Unattached DNS DNS   
  Micah Bragg JR-3 Taylor DNS DNS   
  David Evans Senior Unattached DNS DNS   
  Sam Nelson Senior Unattached DNS DNS   
Men's 5000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
8 Ben Rankin SO-2 Grace 16:01.92 11:13.35 2
10 Salvador Escamilla FR-1 Goshen 16:16.37 11:42.99 -
17 Carter Meyer FR-1 Grace 16:28.51 19:36.33 -
23 Reid Otto SO-2 Taylor 16:51.41 12:58.79 -
24 Kody Ahrens FR-1 Huntington 16:57.61 14:55.50 -
25 Drew Jones FR-1 Grace 17:15.02 16:43.97 -
26 Dylan Hamilton JR-3 Spring Arbor 17:19.62 13:10.12 -
27 Landry Long SO-2 Taylor 17:24.23 17:55.56 -
28 Jordan Fivecoate JR-3 Indiana Kokomo 17:30.02 21:52.53 -
29 Josiah Friedersdorf SO-2 Indiana Wesleyan 17:36.78 13:33.72 -
30 Griffin Skaff SO-2 Ohio Northern 17:37.70 13:23.86 -
31 Dustin Nokes FR-1 Indiana Wesleyan 17:47.13 14:56.39 -
32 Adam Rood FR-1 Indiana Kokomo 18:17.47 18:28.45 -
33 Brandon Roe FR-1 Goshen 18:17.83 12:48.48 -
34 Cody Feisel FR-1 Huntington 18:28.89 18:17.81 -
35 Dustin Lumadue SR-4 Ohio Northern 18:29.68 21:16.14 -
36 Hunter Purtee FR-1 Indiana Kokomo 18:43.28 19:05.75 -
37 Jeremy Jakes FR-1 Indiana Kokomo 18:52.40 19:26.38 -
38 Jacob Gallaher JR-3 Ohio Northern 19:19.53 24:55.80 -
39 Jonathan Stephens SR-4 Indiana Wesleyan 21:48.29 17:13.55 -
  Tyler Kennedy SR-4 Ohio Northern DNS DNS   
  Bryan Peck SO-2 Ohio Northern DNS DNS   
  Riley Lamison SO-2 Ohio Northern DNS DNS   
  Sawyer Biddle SR-4 Goshen DNS DNS   
  Max Burkholder SO-2 Goshen DNS DNS