March 16-17, 2018
|
Carthage-Tarble Athletic Center - Kenosha, WI
|
200m (Flat)

Boys' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Robert St. Clair Junior Mundelein 10:37.40 7:20.39 7:08.80 9:39.45 9:04.69 6:45.62 7:43.56 10
2 Marcos Garcia Senior Waukegan 8:55.27 9:06.91 7:10.54 9:41.81 9:30.18 9:18.54 10:10.90 8
3 Danny Browne Senior New Berlin Eisenhower 9:18.97 7:51.63 11:15.43 9:42.26 12:02.01 12:36.94 7:39.99 6
4 Collin Luell Senior Zion-Benton 12:23.94 7:19.34 8:29.63 9:45.78 9:51.64 11:13.65 11:25.37 5
5 Max Selbach Senior Nicolet 8:00.68 10:03.78 7:48.96 9:46.19 12:06.88 9:40.33 8:29.99 4
6 Connor Riss Junior Grayslake North 11:26.68 8:56.10 9:02.12 10:02.35 12:08.85 8:38.03 9:50.31 3
7 Christian Reyes Senior Jones 9:57.78 8:39.28 12:52.88 10:03.81 8:09.09 7:02.67 8:09.09 2
8 Dillon Blake Sophomore Mundelein 11:53.89 12:36.24 7:15.60 10:04.99 9:10.54 9:28.69 8:40.30 1
9 Owen Aaberg Sophomore Grayslake Central 9:10.72 10:23.34 11:23.86 10:05.18 7:03.63 8:28.36 8:46.51 -
10 Tim Bertulis Senior Johnsburg 8:29.01 11:42.92 8:22.95 10:05.96 10:42.32 8:53.25 13:01.69 -
11 Thomas Goihl Senior Menomonee Falls 12:08.34 10:43.37 9:24.47 10:06.95 9:36.61 8:54.12 12:44.76 -
12 Matt Brown Freshman Crystal Lake South 10:37.79 7:48.96 10:56.55 10:25.28 7:30.21 12:49.10 13:14.11 -
13 Andrew Johnson Senior Antioch 13:08.03 12:49.27 13:01.78 10:25.42 10:00.41 9:35.39 8:20.34 -
14 Logan Bell Freshman Brookfield East 8:25.10 12:37.65 11:28.20 10:31.37 12:43.96 12:50.28 8:25.10 -
15 Alex Besson Senior Antioch 13:28.77 9:47.62 12:25.59 10:31.85 7:53.89 13:16.14 8:50.76 -
16 Liam Tucker Freshman Libertyville 12:38.34 11:28.83 8:19.24 10:31.95 12:25.71 7:35.01 10:06.68 -
17 Nathan Ehrenhofer Senior Grant 11:50.01 13:18.76 9:30.54 10:33.93 11:37.33 13:37.77 8:58.84 -
18 Micah Anderson Sophomore Kenosha Christian Life 8:16.10 11:33.27 10:10.58 10:36.02 7:50.66 10:48.74 13:27.75 -
19 Colton Romig Freshman Grant 7:38.75 9:14.32 7:57.87 10:37.15 13:29.18 11:15.38 8:23.35 -
20 Ethan Schommer Junior Lakes 12:00.64 9:02.07 8:30.19 10:37.73 7:51.92 12:45.28 8:36.57 -
21 Ruben Coronel Senior Jones 8:49.40 11:28.86 13:10.91 10:37.83 7:45.62 9:53.19 8:36.65 -
22 Alex Slack Senior Carmel 8:00.33 12:22.91 10:02.02 10:40.44 13:20.55 12:10.11 11:25.27 -
23 John Leininger Senior St. Viator 11:38.12 13:46.21 9:55.64 10:40.47 9:30.02 8:00.36 10:14.86 -
24 Carlos Villa Freshman Gurnee Warren 8:14.75 13:55.29 10:29.68 10:42.53 9:06.15 9:51.13 9:12.58 -
25 Topher Davis Sophomore Crystal Lake South 9:00.40 13:43.47 10:56.20 10:43.33 8:47.53 11:54.10 13:43.47 -
26 Ty Sato Junior Grayslake Central 12:33.50 8:15.89 11:22.65 10:44.01 9:00.97 13:44.34 9:52.49 -
27 Bradon Hervey Junior Menomonee Falls 11:26.38 11:19.90 11:13.42 10:47.52 12:37.60 7:52.69 10:47.52 -
28 Chris McKenna Sophomore Marquette University 12:54.97 11:04.26 12:02.87 10:51.23 8:54.01 11:30.31 10:57.75 -
29 Sevario Hernandez Junior Gurnee Warren 7:50.98 9:55.27 9:55.27 10:54.14 11:13.77 12:25.72 12:58.43 -
30 Kai Newman Junior Homestead 8:04.74 12:07.11 9:03.70 10:55.05 12:52.96 14:05.02 12:33.31 -
31 Luke Chaffin Freshman Marengo 9:26.64 7:41.22 14:09.96 10:58.88 9:20.05 11:12.06 14:09.96 -
32 Marcus Johnson Freshman Union Grove 13:23.55 12:23.78 9:44.40 11:04.09 8:31.35 11:50.58 9:17.84 -
33 Jordaan Boxer Junior Grayslake North 12:23.84 9:51.09 11:17.43 11:04.14 9:17.88 8:11.47 9:04.60 -
34 Messi Elgin Senior Homestead 12:01.99 12:08.73 8:59.80 11:14.75 10:47.76 9:06.55 12:55.97 -
35 Patrick Niederjohn Senior Marquette University 9:39.17 13:51.28 9:11.91 11:21.37 12:36.32 8:44.66 9:25.54 -
36 Hunter Reich Freshman Union Grove 8:20.19 12:26.85 14:09.63 11:25.18 10:02.96 7:59.63 10:23.52 -
37 Ian Williams Junior Waterford 11:03.92 13:22.24 9:06.35 11:31.58 10:50.09 14:24.48 14:24.48 -
38 Ryan Springer Senior St. Viator 13:49.12 11:00.49 9:08.06 11:42.64 11:28.59 13:28.04 12:03.72 -
39 Aiden Miller Freshman Wauconda 11:29.11 13:42.71 10:39.89 11:43.17 9:15.51 12:32.40 11:29.11 -
40 Rob Snyder Senior New Berlin Eisenhower 9:17.81 11:24.90 12:28.45 11:46.08 15:10.85 10:28.42 15:10.85 -
41 Jacob Parajecki Senior Waterford 15:03.77 12:27.22 13:24.15 11:51.63 12:34.33 14:21.08 9:29.31 -
42 Jack Bartz Junior Carmel 12:02.38 10:07.94 9:46.48 11:55.22 11:12.31 15:29.79 10:29.40 -
43 Luke Bowers Freshman Union Grove 13:50.38 9:58.48 13:35.42 12:28.09 12:50.54 14:35.27 12:50.54 -
44 Jaime-Enrique Acosta Sophomore Zion-Benton 10:33.07 12:12.22 16:01.04 12:42.73 12:50.36 9:01.54 13:59.01 -
  Marcus O'Dell Freshman East Alton-Wood River DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Payton Goudreau Sophomore Nicolet DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Will Friedrich Junior Marquette University DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Milan Kuttan Senior Evanston Township DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Max Ebeling Junior Evanston Township DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Henry Ortega Senior Wauconda DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Eric Arredondo Senior Jones DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Owen Wenberg Junior Lakes DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Will Gordon Sophomore Libertyville DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Aaron Moehrlin Freshman Marengo DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Sam Rayzman Senior Wauconda DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 3200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Robert St. Clair Junior Mundelein 11:41.14 8:24.13 9:39.45 8:53.10 7:14.59 10
2 Marcos Garcia Senior Waukegan 7:39.63 9:36.00 9:41.81 11:38.18 7:10.54 8
3 Danny Browne Senior New Berlin Eisenhower 10:05.55 8:49.86 9:42.26 11:03.78 12:07.83 6
4 Collin Luell Senior Zion-Benton 8:23.77 10:03.36 9:45.78 8:41.35 6:50.05 5
5 Max Selbach Senior Nicolet 9:11.02 10:33.09 9:46.19 9:05.16 9:34.47 4
6 Connor Riss Junior Grayslake North 11:50.78 7:31.77 10:02.35 11:26.68 7:01.65 3
7 Christian Reyes Senior Jones 9:57.78 11:34.39 10:03.81 12:34.77 9:39.66 2
8 Dillon Blake Sophomore Mundelein 9:58.94 8:34.25 10:04.99 12:30.19 11:47.84 1
9 Owen Aaberg Sophomore Grayslake Central 11:35.96 11:42.01 10:05.18 11:42.01 10:53.60 -
10 Tim Bertulis Senior Johnsburg 11:06.56 8:35.07 10:05.96 10:54.44 8:22.95 -
11 Thomas Goihl Senior Menomonee Falls 9:36.61 10:43.37 10:06.95 12:56.90 8:05.56 -
21 Ruben Coronel Senior Jones 9:14.92 13:42.80 10:37.83 11:54.37 8:04.75 -
  Will Gordon Sophomore Libertyville DNS DNS DNS DNS DNS   
  Max Ebeling Junior Evanston Township DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 3200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
13 Andrew Johnson Senior Antioch 12:18.00 13:33.05 10:00.41 8:26.59 10:25.42 -
15 Alex Besson Senior Antioch 10:00.26 12:12.95 13:35.09 8:06.53 10:31.85 -
16 Liam Tucker Freshman Libertyville 9:28.76 7:35.01 12:57.30 11:22.51 10:31.95 -
17 Nathan Ehrenhofer Senior Grant 11:24.65 8:20.81 11:11.97 8:20.81 10:33.93 -
18 Micah Anderson Sophomore Kenosha Christian Life 8:54.26 11:07.83 12:30.51 11:07.83 10:36.02 -
20 Ethan Schommer Junior Lakes 9:02.07 12:13.39 10:56.87 10:37.73 10:37.73 -
22 Alex Slack Senior Carmel 11:06.06 12:03.70 10:34.04 11:18.87 10:40.44 -
28 Chris McKenna Sophomore Marquette University 12:02.87 12:35.43 10:31.70 12:48.46 10:51.23 -
30 Kai Newman Junior Homestead 12:07.11 11:01.60 13:25.72 12:59.51 10:55.05 -
34 Messi Elgin Senior Homestead 8:26.07 9:20.05 13:49.95 14:23.68 11:14.75 -
35 Patrick Niederjohn Senior Marquette University 11:55.44 9:25.54 8:37.85 11:21.37 11:21.37 -
  Owen Wenberg Junior Lakes DNS DNS DNS DNS DNS   
  Eric Arredondo Senior Jones DNS DNS DNS DNS DNS   
  Milan Kuttan Senior Evanston Township DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 3200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
12 Matt Brown Freshman Crystal Lake South 7:48.96 12:42.85 10:25.28 -
14 Logan Bell Freshman Brookfield East 11:02.94 10:12.43 10:31.37 -
19 Colton Romig Freshman Grant 9:07.95 9:07.95 10:37.15 -
23 John Leininger Senior St. Viator 8:38.78 13:27.00 10:40.47 -
24 Carlos Villa Freshman Gurnee Warren 13:48.87 9:51.13 10:42.53 -
25 Topher Davis Sophomore Crystal Lake South 13:11.30 9:51.87 10:43.33 -
26 Ty Sato Junior Grayslake Central 9:20.29 10:37.57 10:44.01 -
27 Bradon Hervey Junior Menomonee Falls 12:37.60 8:18.59 10:47.52 -
29 Sevario Hernandez Junior Gurnee Warren 11:53.02 7:44.44 10:54.14 -
33 Jordaan Boxer Junior Grayslake North 11:57.28 11:43.99 11:04.14 -
42 Jack Bartz Junior Carmel 11:05.16 10:58.01 11:55.22 -
  Will Friedrich Junior Marquette University DNS DNS DNS   
  Payton Goudreau Sophomore Nicolet DNS DNS DNS   
Boys' 3200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
31 Luke Chaffin Freshman Marengo 11:05.47 10:58.88 8:07.58 10:12.76 -
32 Marcus Johnson Freshman Union Grove 11:37.30 11:04.09 9:04.56 11:43.94 -
36 Hunter Reich Freshman Union Grove 10:50.92 11:25.18 13:21.66 11:11.48 -
37 Ian Williams Junior Waterford 8:04.11 11:31.58 12:13.08 10:22.43 -
38 Ryan Springer Senior St. Viator 9:57.25 11:42.64 10:46.43 12:52.91 -
39 Aiden Miller Freshman Wauconda 12:25.36 11:43.17 10:25.83 13:14.59 -
40 Rob Snyder Senior New Berlin Eisenhower 10:42.54 11:46.08 13:10.81 10:49.60 -
41 Jacob Parajecki Senior Waterford 14:13.96 11:51.63 13:52.61 13:38.38 -
43 Luke Bowers Freshman Union Grove 11:05.80 12:28.09 15:27.64 12:20.61 -
44 Jaime-Enrique Acosta Sophomore Zion-Benton 11:03.58 12:42.73 9:39.68 15:07.65 -
  Henry Ortega Senior Wauconda DNS DNS DNS DNS   
  Sam Rayzman Senior Wauconda DNS DNS DNS DNS   
  Aaron Moehrlin Freshman Marengo DNS DNS DNS DNS   
  Marcus O'Dell Freshman East Alton-Wood River DNS DNS DNS DNS