March 1- 3, 2018
|
Pittsburg St-Robert W. Plaster Center - Pittsburg, KS
|
300m (Flat)

Men's 600 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Tre Hinds JR-3 Wayland Baptist 1:27.67 1:17.58 57.41 10
2 Mason Held JR-3 York (Neb.) 1:04.77 1:18.98 59.24 8
3 keiontae Williamson FR-1 Wayland Baptist 1:20.00 1:19.20 1:42.17 6
4 Joey Gonzalez SR-4 Wayland Baptist 57.24 1:19.50 1:04.40 5
5 Acdane Campbell SO-2 Southern-NO 1:22.51 1:20.10 1:44.13 4
6 Alan Varela JR-3 Doane 1:25.10 1:20.28 1:11.45 3
7 John Principato SR-4 St. Francis (Ill.) 1:17.62 1:20.85 1:37.02 2
8 Aaron Lemon SR-4 Northwestern (Iowa) 1:31.58 1:21.76 1:34.85 1

Men's 600 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Tre Hinds JR-3 Wayland Baptist 1:16.86 1:19.23 1:19.23 1:06.56
2 Mason Held JR-3 York (Neb.) 1:01.31 1:19.62 1:22.81 1:27.59
3 keiontae Williamson FR-1 Wayland Baptist 1:38.26 1:20.54 1:35.85 1:21.35
4 Alan Varela JR-3 Doane 1:43.95 1:19.96 1:13.57 55.98
5 Acdane Campbell SO-2 Southern-NO 1:27.35 1:20.13 1:36.16 1:28.95
6 Joey Gonzalez SR-4 Wayland Baptist 1:11.47 1:21.21 1:02.54 1:03.35
7 John Principato SR-4 St. Francis (Ill.) 1:38.93 1:20.43 1:13.20 1:34.91
8 Aaron Lemon SR-4 Northwestern (Iowa) 1:04.65 1:20.81 1:28.09 1:08.69
9 Shevon Blair JR-3 Tabor 1:28.40 1:21.10 1:00.02 1:45.43
10 Noah Stratton SR-4 Indiana Wesleyan 1:00.97 1:21.29 1:30.24 1:16.42
11 Tanner Harsin SO-2 Doane 1:11.60 1:21.36 1:32.75 1:36.82
12 Tom Hanke FR-1 Montreat 1:25.51 1:21.43 1:27.95 1:19.81
13 Chad Ellens JR-3 Indiana Wesleyan 1:05.23 1:21.53 1:29.69 1:03.60
14 Brian Gonzales SO-2 Wayland Baptist 1:07.86 1:21.75 1:03.77 1:03.77
15 Elijah Mitchell JR-3 Montreat 1:04.87 1:26.49 1:10.93 1:01.41
Men's 600 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 Mason Held JR-3 York (Neb.) 1:06.88 58.13 1:20.42 1:19.62 1:07.68 1:26.79 1:18.03
4 Alan Varela JR-3 Doane 1:39.95 1:08.77 1:15.17 1:19.96 1:10.37 57.58 1:11.97
8 Aaron Lemon SR-4 Northwestern (Iowa) 1:36.98 1:12.73 56.57 1:20.81 1:03.04 1:21.62 1:07.08
12 Tom Hanke FR-1 Montreat 1:33.65 1:15.73 1:21.43 1:21.43 1:01.08 1:16.55 1:40.98
15 Elijah Mitchell JR-3 Montreat 1:47.25 1:35.14 1:26.49 1:26.49 1:35.14 1:01.41 1:08.33
Men's 600 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
3 keiontae Williamson FR-1 Wayland Baptist 1:18.93 1:20.54 1:35.04 1:19.74 1:30.21
6 Joey Gonzalez SR-4 Wayland Baptist 1:32.58 1:21.21 1:34.21 1:06.60 1:14.72
10 Noah Stratton SR-4 Indiana Wesleyan 1:23.73 1:21.29 1:45.68 1:19.67 1:35.93
13 Chad Ellens JR-3 Indiana Wesleyan 1:35.39 1:21.53 1:36.21 1:18.27 1:19.09
14 Brian Gonzales SO-2 Wayland Baptist 1:20.12 1:21.75 59.68 59.68 1:16.85
Men's 600 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Tre Hinds JR-3 Wayland Baptist 1:29.53 1:08.14 1:13.69 1:32.70 1:16.06 1:19.23 1:04.18
5 Acdane Campbell SO-2 Southern-NO 1:30.55 1:24.94 1:23.34 1:17.73 1:25.74 1:20.13 1:25.74
7 John Principato SR-4 St. Francis (Ill.) 1:39.74 1:35.72 1:26.06 1:42.95 1:44.56 1:20.43 1:19.63
9 Shevon Blair JR-3 Tabor 58.40 1:20.29 1:44.62 1:18.67 1:38.95 1:21.10 58.40
11 Tanner Harsin SO-2 Doane 57.77 1:32.75 1:18.11 1:20.55 1:05.09 1:21.36 56.96