March 30-31, 2018
|
Emory - Atlanta, GA

Women 1500m Run UnSeeded ABC

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
0 Caroline Patterson   Unattached 5:10.33 3:52.75 5:47.57 4:23.78 4:29.99 5:56.88 5:35.16
0 Bethany LeBlanc   Unattached 5:10.16 4:36.05 6:12.20 4:48.45 5:47.38 5:28.77 6:15.30
1 Saidah Grant SR-4 Kennesaw State 4:53.30 4:18.11 6:21.29 5:02.10 4:03.44 6:00.76 6:06.63
2 Jastonie Hill SO-2 Columbus St. 5:01.17 4:06.96 3:30.82 4:19.01 4:00.94 5:34.30 3:54.92
3 Meredith Hughes SO-2 Emory 5:04.25 3:48.19 4:15.57 5:16.42 6:17.27 6:35.53 3:48.19
4 Na'ilah Allen FR-1 Columbus St. 5:06.38 5:18.64 6:01.53 4:17.36 4:35.75 3:46.73 6:10.72
5 Grace Dwyer FR-1 Calumet-St. Joseph 5:06.42 4:41.91 5:06.42 4:51.10 4:44.97 3:49.82 6:35.29
6 Nayeli Jacobo SR-4 Dalton State 5:11.83 4:50.01 5:30.54 4:46.89 4:31.30 4:40.65 4:56.24
7 Kay Vradenburgh FR-1 Dalton State 5:13.10 5:41.28 5:13.10 4:32.40 5:28.76 6:37.64 4:16.75
8 Brooke Aumer FR-1 Kennesaw State 5:13.46 5:38.54 6:41.23 5:35.41 6:47.50 6:19.29 6:00.48
9 Ariel Boyd-Ghani JR-3 Clayton State 5:13.78 6:22.82 6:47.92 4:11.03 4:36.13 6:19.68 3:58.48
10 Hava Stenn SO-2 Oglethorpe 5:19.41 4:02.76 5:38.58 4:05.95 5:19.41 5:16.22 5:03.44
11 Makayla Lawler FR-1 Methodist 5:22.66 5:42.02 4:05.23 4:18.13 6:33.65 4:40.72 6:53.01
12 Kara Jones JR-3 Oglethorpe 5:23.87 4:12.62 6:41.60 6:15.69 6:31.89 6:05.98 5:07.68
13 Darby Watts FR-1 Lynn 5:25.25 4:16.95 5:02.49 3:50.93 4:03.94 4:23.46 6:10.79
14 Shelby Rensel SO-2 Reinhardt 5:25.40 6:20.72 5:28.66 6:30.48 4:30.09 5:18.90 6:20.72
15 Isabella Dawson FR-1 Bryan 5:25.55 6:40.43 5:58.11 6:04.62 3:51.14 4:53.00 5:48.34
16 Lynnet Kosgei JR-3 Clayton State 5:26.16 4:20.93 6:15.09 5:19.64 5:16.38 5:29.43 6:34.66
17 Tatiana Forester JR-3 Columbus St. 5:27.53 5:14.43 5:40.64 6:10.11 4:44.96 5:24.26 5:20.98
18 Gabbrielle Robinson SO-2 SCAD Atlanta 5:27.78 4:09.12 5:08.12 5:47.45 4:18.95 5:34.34 6:26.78
19 Jacinda Miller SR-4 Valdosta State 5:27.79 6:39.91 5:01.57 5:40.91 5:21.24 5:27.79 6:49.74
20 Reagan Goodwin FR-1 Oglethorpe 5:28.43 6:34.12 5:35.00 6:04.56 4:45.74 5:31.72 6:11.13
21 Clay McKnight FR-1 U. of the South 5:28.75 5:51.77 5:18.89 6:04.92 5:48.48 5:51.77 6:01.63
22 KaTara Burks SO-2 Clark Atlanta 5:28.91 6:34.70 3:56.82 6:28.12 7:01.01 5:22.34 6:57.72
23 Natalie Beck SO-2 Lynn 5:29.00 6:38.09 6:05.19 6:24.93 4:03.46 4:26.49 6:08.48
24 Savanah Rice JR-3 Reinhardt 5:29.01 4:49.53 4:33.08 6:18.37 6:38.11 6:24.95 5:42.17
25 Zamaria Shead FR-1 Albany State 5:29.54 4:46.70 5:55.91 3:53.98 7:05.11 6:45.34 6:12.38
26 Julie Ericson FR-1 Oglethorpe 5:29.56 4:40.13 7:08.43 5:32.86 5:32.86 6:35.48 6:19.00
27 Jaylin Lucier   Georgia College 5:41.10 4:39.71 6:01.57 5:03.58 7:23.43 6:15.21 5:58.16
28 Christina Dwier FR-1 Emory 5:42.52 4:54.57 3:59.77 4:20.32 7:15.00 6:16.78 5:21.97
29 Michaela Davis   Georgia College 5:45.64 6:23.66 5:17.99 6:20.21 4:19.23 4:39.97 6:16.75
30 Tamera Julkes SR-4 Clark Atlanta 5:46.02 4:33.36 7:05.61 6:13.71 4:02.22 4:22.98 4:43.74
31 Jasmine Brown FR-1 Clark Atlanta 5:48.66 6:33.99 6:20.04 7:15.83 6:09.58 4:59.85 5:52.15
32 Morgan King FR-1 Dalton State 5:56.55 7:00.73 7:29.26 6:03.69 7:22.13 5:31.60 4:30.98
33 Elizabeth Thompson JR-3 Bryan 6:00.79 5:53.58 4:48.64 7:38.21 4:45.03 5:21.11 5:13.89
34 Sarah Kinzalow FR-1 Bryan 6:10.38 4:37.79 5:48.16 7:24.46 4:22.97 7:31.87 5:07.42
35 Hannah Carr JR-3 Calumet-St. Joseph 6:21.34 6:02.28 7:03.29 7:26.17 7:41.43 4:30.76 5:12.70
36 Adoris Gibbs FR-1 Clark Atlanta 6:45.30 7:25.83 7:29.89 7:29.89 6:04.77 5:20.19 4:59.93
37 Arianna Canales FR-1 Calumet-St. Joseph 7:40.63 8:22.09 8:40.52 8:31.30 6:36.15 8:26.70 5:54.69
Women 1500m Run UnSeeded ABC Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
0 Bethany LeBlanc   Unattached 5:10.16
0 Caroline Patterson   Unattached 5:10.33
1 Saidah Grant SR-4 Kennesaw State 4:53.30
2 Jastonie Hill SO-2 Columbus St. 5:01.17
3 Meredith Hughes SO-2 Emory 5:04.25
4 Na'ilah Allen FR-1 Columbus St. 5:06.38
5 Grace Dwyer FR-1 Calumet-St. Joseph 5:06.42
6 Nayeli Jacobo SR-4 Dalton State 5:11.83
8 Brooke Aumer FR-1 Kennesaw State 5:13.46
11 Makayla Lawler FR-1 Methodist 5:22.66
12 Kara Jones JR-3 Oglethorpe 5:23.87
14 Shelby Rensel SO-2 Reinhardt 5:25.40
Women 1500m Run UnSeeded ABC Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
7 Kay Vradenburgh FR-1 Dalton State 5:13.10 4:04.22 4:16.75 4:41.79 6:34.51 5:47.55 6:43.90
9 Ariel Boyd-Ghani JR-3 Clayton State 5:13.78 5:45.16 4:11.03 4:14.17 5:57.71 6:47.92 5:45.16
10 Hava Stenn SO-2 Oglethorpe 5:19.41 6:00.94 5:16.22 6:10.52 6:10.52 6:42.46 6:45.65
13 Darby Watts FR-1 Lynn 5:25.25 5:31.76 5:38.26 4:42.97 4:26.71 5:18.75 6:56.32
16 Lynnet Kosgei JR-3 Clayton State 5:26.16 5:52.26 4:04.62 6:34.66 5:35.95 5:22.90 4:53.55
17 Tatiana Forester JR-3 Columbus St. 5:27.53 5:24.26 5:07.88 5:17.71 6:10.11 7:05.79 3:59.10
19 Jacinda Miller SR-4 Valdosta State 5:27.79 4:32.07 4:05.85 4:45.18 5:34.35 4:55.02 6:10.41
20 Reagan Goodwin FR-1 Oglethorpe 5:28.43 7:00.39 7:03.68 4:55.59 5:18.58 6:34.12 4:16.18
22 KaTara Burks SO-2 Clark Atlanta 5:28.91 6:14.96 4:23.13 5:32.20 6:21.54 6:31.41 6:11.67
23 Natalie Beck SO-2 Lynn 5:29.00 6:41.38 5:55.32 6:44.67 6:47.96 5:42.16 5:12.55
25 Zamaria Shead FR-1 Albany State 5:29.54 4:17.05 6:35.45 4:13.75 4:23.64 5:03.18 5:32.84
26 Julie Ericson FR-1 Oglethorpe 5:29.56 5:19.68 5:06.49 4:50.02 6:58.55 5:22.97 4:46.72
27 Jaylin Lucier   Georgia College 5:41.10 4:46.53 4:12.42 6:59.56 4:53.35 4:15.83 5:13.82
30 Tamera Julkes SR-4 Clark Atlanta 5:46.02 4:16.06 5:35.64 5:18.34 4:16.06 6:37.93 7:02.15
Women 1500m Run UnSeeded ABC Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
15 Isabella Dawson FR-1 Bryan 6:59.96 4:23.70 5:25.55 6:37.18 5:38.58 5:09.28
18 Gabbrielle Robinson SO-2 SCAD Atlanta 7:02.84 4:25.51 5:27.78 6:59.56 4:22.23 6:33.34
21 Clay McKnight FR-1 U. of the South 6:54.23 5:22.18 5:28.75 4:16.43 4:09.85 4:49.30
24 Savanah Rice JR-3 Reinhardt 5:45.46 3:50.31 5:29.01 5:09.27 7:01.14 5:52.04
28 Christina Dwier FR-1 Emory 4:58.00 6:23.63 5:42.52 4:27.17 5:01.42 4:37.45
29 Michaela Davis   Georgia College 5:24.91 6:16.75 5:45.64 6:09.84 5:42.19 5:00.71
31 Jasmine Brown FR-1 Clark Atlanta 6:02.61 4:21.50 5:48.66 6:51.42 6:40.96 5:59.12
32 Morgan King FR-1 Dalton State 5:31.60 5:35.16 5:56.55 4:23.85 4:52.38 4:48.81
33 Elizabeth Thompson JR-3 Bryan 7:23.78 6:11.62 6:00.79 4:45.03 6:00.79 5:13.89
34 Sarah Kinzalow FR-1 Bryan 4:48.90 7:05.94 6:10.38 4:37.79 7:42.98 6:32.61
35 Hannah Carr JR-3 Calumet-St. Joseph 5:35.58 6:55.66 6:21.34 5:20.33 6:02.28 6:02.28
36 Adoris Gibbs FR-1 Clark Atlanta 7:09.62 5:03.98 6:45.30 6:08.83 7:33.94 7:33.94
37 Arianna Canales FR-1 Calumet-St. Joseph 5:36.26 7:08.39 7:40.63 8:22.09 8:03.67 6:40.75