March 23-24, 2018
|
Emory - Atlanta, GA

Women 1500m Run Subseeded

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
0 Bethany LeBlanc   Unattached 4:33.13 4:30.06 5:06.88
0 Natalie Bash   Unattached 4:56.74 6:00.32 5:02.79
0 Caroline Patterson   Unattached 6:09.30 5:47.76 5:07.75
1 Ellie Best JR-3 Hope 3:38.36 4:19.67 4:55.08
2 Sara Moen FR-1 Wis.-Eau Claire 4:46.71 6:21.29 4:55.57
3 Kaylee Slade JR-3 Emory 4:06.40 3:48.59 4:56.86
4 Susie Martin FR-1 Emory 5:01.01 4:54.93 5:04.05
5 Margot Woolverton JR-3 Birmingham-Southern 3:36.00 5:36.33 5:08.56
6 Na'ilah Allen FR-1 Columbus St. 6:01.75 4:09.48 5:11.85
7 Margaret Fitch SR-4 Covenant 6:05.18 4:12.82 5:12.12
8 Breanna Hammond SO-2 North Georgia 4:55.55 5:26.99 5:14.41
9 Michelann Settle SO-2 Covenant 3:50.04 5:59.24 5:15.12
10 Sinead O'Bryant SO-2 Augusta 6:49.83 5:24.71 5:15.25
11 Ariel Boyd-Ghani JR-3 Clayton State 5:55.83 4:03.63 5:20.56
12 Ashley Toschlog SO-2 Indiana East 5:27.32 5:14.49 5:20.90
13 Rosa Cisneros SO-2 Tennessee Wesleyan 4:28.55 5:33.26 5:23.55
14 KaTara Burks SO-2 Clark Atlanta 3:50.63 5:05.33 5:24.82
15 Ivie Nobles SO-2 Truett-McConnell 4:42.81 4:42.81 5:25.07
16 Shanya Washington FR-1 Albany State 3:47.87 7:03.18 5:25.52
17 Julia Travis FR-1 Berry 4:44.39 6:06.11 5:26.88
18 Gabbrielle Robinson SO-2 SCAD Atlanta 5:14.93 6:10.70 5:28.05
19 Anna Thayer SO-2 Cedarville 6:46.97 5:31.49 5:28.20
20 Haleigh Martin FR-1 Truett-McConnell 6:55.02 5:35.97 5:29.38
21 Lillian Hamman FR-1 Berry 5:03.28 4:50.10 5:29.65
22 Ellie Sanders JR-3 Berry 3:52.74 5:29.16 5:32.48
23 Morgan Evans FR-1 Columbus St. 5:20.30 4:53.61 5:33.64
24 Bailey Roberts SR-4 West Georgia 6:14.17 5:30.74 5:34.08
25 alexis smith SO-2 West Georgia 3:54.08 6:07.84 5:34.40
26 Alexis Carter FR-1 Truett-McConnell 7:15.27 5:44.87 5:34.82
27 Olivia Rosener FR-1 Valdosta State 5:05.55 7:09.79 5:35.77
28 Rachel Hammesfahr SO-2 Augusta 6:53.79 4:22.07 5:44.82
29 Zamaria Shead FR-1 Albany State 7:04.22 4:13.84 5:47.72
Women 1500m Run Subseeded Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
0 Natalie Bash   Unattached 5:02.79
0 Bethany LeBlanc   Unattached 5:06.88
1 Ellie Best JR-3 Hope 4:55.08
2 Sara Moen FR-1 Wis.-Eau Claire 4:55.57
3 Kaylee Slade JR-3 Emory 4:56.86
4 Susie Martin FR-1 Emory 5:04.05
5 Margot Woolverton JR-3 Birmingham-Southern 5:08.56
6 Na'ilah Allen FR-1 Columbus St. 5:11.85
7 Margaret Fitch SR-4 Covenant 5:12.12
10 Sinead O'Bryant SO-2 Augusta 5:15.25
Women 1500m Run Subseeded Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
0 Caroline Patterson   Unattached 5:29.30 5:07.75 4:15.44 5:26.22 5:04.68
8 Breanna Hammond SO-2 North Georgia 5:49.00 5:14.41 6:48.74 6:04.72 4:42.97
9 Michelann Settle SO-2 Covenant 5:52.94 5:15.12 5:08.82 6:33.90 3:56.34
12 Ashley Toschlog SO-2 Indiana East 4:23.14 5:20.90 6:18.67 6:44.34 4:13.52
14 KaTara Burks SO-2 Clark Atlanta 6:16.80 5:24.82 5:11.83 5:11.83 6:00.55
15 Ivie Nobles SO-2 Truett-McConnell 5:28.32 5:25.07 4:46.07 6:30.09 5:02.32
16 Shanya Washington FR-1 Albany State 6:07.84 5:25.52 4:33.44 5:51.57 6:50.16
20 Haleigh Martin FR-1 Truett-McConnell 6:55.02 5:29.38 5:59.03 6:15.50 5:29.38
22 Ellie Sanders JR-3 Berry 5:19.18 5:32.48 7:12.23 7:12.23 4:42.61
29 Zamaria Shead FR-1 Albany State 6:57.27 5:47.72 7:07.70 7:21.61 4:41.66
Women 1500m Run Subseeded Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Ariel Boyd-Ghani JR-3 Clayton State 5:20.56
13 Rosa Cisneros SO-2 Tennessee Wesleyan 5:23.55
17 Julia Travis FR-1 Berry 5:26.88
18 Gabbrielle Robinson SO-2 SCAD Atlanta 5:28.05
19 Anna Thayer SO-2 Cedarville 5:28.20
21 Lillian Hamman FR-1 Berry 5:29.65
23 Morgan Evans FR-1 Columbus St. 5:33.64
24 Bailey Roberts SR-4 West Georgia 5:34.08
25 alexis smith SO-2 West Georgia 5:34.40
26 Alexis Carter FR-1 Truett-McConnell 5:34.82
27 Olivia Rosener FR-1 Valdosta State 5:35.77
28 Rachel Hammesfahr SO-2 Augusta 5:44.82