March 23-24, 2018
|
Emory - Atlanta, GA

Men 5000m Run Seeded

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
0 Eric Stubb   Unattached 12:08.67 16:24.69 -
0 Ryan Gebelein   UNAT-UT-Chattanooga 14:00.18 15:33.53 -
0 Alex Hubartt   Unattached 20:27.44 15:51.50 -
0 Brandon Davis   Unattached 17:15.60 16:07.85 -
0 Chandler Kennedy   Unattached 18:27.16 15:30.38 -
1 John Hughes SR-4 Allegheny 10:25.67 14:53.81 10
2 Matt Svetz JR-3 Allegheny 12:03.04 15:03.79 8
3 Luis Torres SO-2 Emory 12:46.21 15:12.15 6
4 Alec Weinhold JR-3 Cedarville 12:36.41 15:22.45 5
5 Sam Branson SO-2 Emory 10:56.91 15:25.22 4
6 Dax Willette FR-1 SCAD Atlanta 18:13.90 15:27.03 3
7 Matt Dillon FR-1 Emory 12:03.57 15:27.65 2
8 Carter Smith SR-4 Allegheny 12:06.43 15:31.31 1
9 Benjamin Pederson SR-4 Hope 15:14.46 15:33.12 -
10 Bennett Shaw JR-3 Emory 14:00.13 15:33.47 -
11 Phil Edwards SR-4 Emory 13:42.33 15:34.46 -
12 Max Golema SO-2 SCAD Atlanta 18:07.16 15:37.20 -
13 Jaison Morning JR-3 Valdosta State 16:17.84 15:40.23 -
14 Andrew Kliewer SO-2 Emory 16:21.76 15:44.00 -
15 Egan Kattenberg FR-1 Emory 17:28.58 15:44.66 -
16 Juan Ortega JR-3 Truett-McConnell 17:48.19 15:45.30 -
17 Nathan Schloff SO-2 Hope 14:50.95 15:47.82 -
18 Cameron Phelps SO-2 Wilmington (Ohio) 16:57.79 16:00.18 -
19 Brett Slayton JR-3 Hope 19:16.90 16:04.08 -
20 Matthew Seitz FR-1 Covenant 12:36.42 16:09.77 -
21 Andrew Sholl SO-2 Cedarville 15:17.39 16:15.94 -
22 Stephen Fedec SO-2 Emory 17:18.41 16:28.96 -
23 Evan Ortiz SO-2 Clayton State 14:42.45 16:31.51 -
24 Nicholai Shaw JR-3 Hope 12:43.69 16:31.80 -
25 Ian George JR-3 Emory 16:29.85 16:39.84 -
26 Antonio Alejos FR-1 Tennessee Wesleyan 14:01.00 16:41.19 -
27 Zach Syler JR-3 Truett-McConnell 21:12.89 16:42.27 -
28 Daniel Gibson FR-1 Augusta 21:24.79 16:43.74 -
29 Tyler Breeden JR-3 Emory 12:32.95 16:43.93 -
30 Gage Clemens FR-1 Wilmington (Ohio) 15:56.66 16:47.01 -
31 Nico Seaton FR-1 Point University 19:29.33 16:48.04 -
32 Jose Santana FR-1 Truett-McConnell 18:41.22 16:50.10 -
33 Cody Demalavez FR-1 Tennessee Wesleyan 11:47.22 16:50.31 -
34 Trey Pemberton FR-1 Indiana East 14:23.30 16:55.64 -
35 Zach Atchison SR-4 Covenant 20:29.74 16:56.31 -
36 Peter Toland FR-1 Birmingham-Southern 15:46.73 16:57.98 -
37 Zackary Johnson SO-2 Albany State 16:14.88 17:06.18 -
38 Juwan Lamar JR-3 Emmanuel (Ga.) 21:23.49 17:06.79 -
39 Will Boomer SO-2 Emmanuel (Ga.) 19:15.10 17:11.34 -
40 Brandon McCammon FR-1 Wilmington (Ohio) 19:06.28 17:12.68 -
41 TJ Tupps SO-2 Tennessee Wesleyan 13:12.46 17:22.71 -
42 Isaac Wheeler JR-3 Cedarville 14:05.76 17:37.19 -
43 Andrew Aycock SO-2 Oglethorpe 13:35.84 17:39.53 -
44 D'Shaun James JR-3 Albany State 14:45.14 17:46.43 -
45 Lindsey Green FR-1 Oglethorpe 22:24.69 17:47.21 -
46 Josh Lukens FR-1 Covenant 15:25.05 17:55.64 -
47 Zach Czerniak FR-1 Clayton State 21:49.60 18:02.31 -
48 Caleb Watson SO-2 Valdosta State 14:38.13 18:04.10 -
49 Tyler Agan JR-3 Point University 15:54.47 18:04.62 -
50 Luis Garcia FR-1 Point University 18:27.89 18:06.16 -
51 Slater Guevara FR-1 Oglethorpe 21:14.04 18:08.92 -
52 Timothy Thompson SR-4 Columbus St. 13:29.20 18:13.51 -
53 Nathan Walker FR-1 Covenant 16:05.65 18:17.32 -
54 Jason Dang JR-3 Clayton State 17:05.47 18:34.64 -
  Boyd Guttery   Unattached DNF DNF -
  Nicholas Flatt FR-1 Valdosta State DNF DNF -
Men 5000m Run Seeded Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
0 Alex Hubartt   Unattached 15:51.50 -
0 Brandon Davis   Unattached 16:07.85 -
0 Chandler Kennedy   Unattached 15:30.38 -
1 John Hughes SR-4 Allegheny 14:53.81 10
2 Matt Svetz JR-3 Allegheny 15:03.79 8
3 Luis Torres SO-2 Emory 15:12.15 6
4 Alec Weinhold JR-3 Cedarville 15:22.45 5
5 Sam Branson SO-2 Emory 15:25.22 4
6 Dax Willette FR-1 SCAD Atlanta 15:27.03 3
7 Matt Dillon FR-1 Emory 15:27.65 2
8 Carter Smith SR-4 Allegheny 15:31.31 1
9 Benjamin Pederson SR-4 Hope 15:33.12 -
10 Bennett Shaw JR-3 Emory 15:33.47 -
11 Phil Edwards SR-4 Emory 15:34.46 -
12 Max Golema SO-2 SCAD Atlanta 15:37.20 -
13 Jaison Morning JR-3 Valdosta State 15:40.23 -
14 Andrew Kliewer SO-2 Emory 15:44.00 -
15 Egan Kattenberg FR-1 Emory 15:44.66 -
16 Juan Ortega JR-3 Truett-McConnell 15:45.30 -
17 Nathan Schloff SO-2 Hope 15:47.82 -
18 Cameron Phelps SO-2 Wilmington (Ohio) 16:00.18 -
19 Brett Slayton JR-3 Hope 16:04.08 -
32 Jose Santana FR-1 Truett-McConnell 16:50.10 -
Men 5000m Run Seeded Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
20 Matthew Seitz FR-1 Covenant 20:12.22 16:09.77 17:17.66 -
21 Andrew Sholl SO-2 Cedarville 11:42.68 16:15.94 16:15.94 -
24 Nicholai Shaw JR-3 Hope 17:51.15 16:31.80 21:09.51 -
26 Antonio Alejos FR-1 Tennessee Wesleyan 21:01.50 16:41.19 12:30.90 -
28 Daniel Gibson FR-1 Augusta 16:23.67 16:43.74 20:34.60 -
29 Tyler Breeden JR-3 Emory 17:34.13 16:43.93 13:23.15 -
30 Gage Clemens FR-1 Wilmington (Ohio) 16:36.94 16:47.01 15:56.66 -
33 Cody Demalavez FR-1 Tennessee Wesleyan 15:19.39 16:50.31 20:22.48 -
37 Zackary Johnson SO-2 Albany State 21:12.47 17:06.18 21:02.21 -
41 TJ Tupps SO-2 Tennessee Wesleyan 18:56.56 17:22.71 19:38.27 -
42 Isaac Wheeler JR-3 Cedarville 17:37.19 17:37.19 20:05.20 -
51 Slater Guevara FR-1 Oglethorpe 15:36.48 18:08.92 17:14.48 -
  Nicholas Flatt FR-1 Valdosta State DNF DNF DNF -
  Boyd Guttery   Unattached DNF DNF DNF -
Men 5000m Run Seeded Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
0 Eric Stubb   Unattached 16:24.69 -
0 Ryan Gebelein   UNAT-UT-Chattanooga 15:33.53 -
22 Stephen Fedec SO-2 Emory 16:28.96 -
23 Evan Ortiz SO-2 Clayton State 16:31.51 -
25 Ian George JR-3 Emory 16:39.84 -
27 Zach Syler JR-3 Truett-McConnell 16:42.27 -
31 Nico Seaton FR-1 Point University 16:48.04 -
34 Trey Pemberton FR-1 Indiana East 16:55.64 -
35 Zach Atchison SR-4 Covenant 16:56.31 -
36 Peter Toland FR-1 Birmingham-Southern 16:57.98 -
38 Juwan Lamar JR-3 Emmanuel (Ga.) 17:06.79 -
39 Will Boomer SO-2 Emmanuel (Ga.) 17:11.34 -
40 Brandon McCammon FR-1 Wilmington (Ohio) 17:12.68 -
43 Andrew Aycock SO-2 Oglethorpe 17:39.53 -
44 D'Shaun James JR-3 Albany State 17:46.43 -
45 Lindsey Green FR-1 Oglethorpe 17:47.21 -
46 Josh Lukens FR-1 Covenant 17:55.64 -
47 Zach Czerniak FR-1 Clayton State 18:02.31 -
48 Caleb Watson SO-2 Valdosta State 18:04.10 -
49 Tyler Agan JR-3 Point University 18:04.62 -
50 Luis Garcia FR-1 Point University 18:06.16 -
52 Timothy Thompson SR-4 Columbus St. 18:13.51 -
53 Nathan Walker FR-1 Covenant 18:17.32 -
54 Jason Dang JR-3 Clayton State 18:34.64 -