March 23-24, 2018
|
Emory - Atlanta, GA

Women 1500m Run Seeded A & B

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
0 Bethany LeBlanc   Unattached 5:28.37 5:49.85 4:36.20 4:36.20 5:06.88 -
0 Natalie Bash   Unattached 5:45.18 4:50.68 4:53.71 6:12.44 5:02.79 -
0 Caroline Patterson   Unattached 4:09.28 4:58.52 4:49.29 6:18.54 5:07.75 -
1 Emily Forner JR-3 Allegheny 3:26.90 4:55.17 4:27.59 4:16.55 4:35.86 10
2 Jesse Margraf FR-1 Allegheny 6:09.69 4:04.56 4:33.00 3:19.06 4:44.37 8
3 Sarah Hoffman SR-4 Cedarville 3:25.07 5:07.60 4:47.66 5:47.47 4:44.81 6
4 Alexis Guttilla SR-4 Hope 4:10.52 4:10.52 6:02.82 4:01.88 4:47.95 5
5 Carly Rose SR-4 Cedarville 4:05.00 3:56.35 3:21.77 4:33.82 4:48.23 4
6 Kelly Peregrine SO-2 Hope 5:02.74 6:03.87 5:46.40 6:03.87 4:51.09 3
7 Hannah Caldwell SO-2 Chattanooga 4:09.17 6:18.15 4:29.69 4:32.62 4:53.14 2
8 Avery Lowe JR-3 Hope 5:51.01 4:54.96 3:53.02 5:27.41 4:54.96 1
9 Ellie Best JR-3 Hope 5:36.40 5:33.44 6:20.66 4:55.08 4:55.08 -
10 Sara Moen FR-1 Wis.-Eau Claire 4:23.06 5:19.22 3:29.86 4:05.33 4:55.57 -
11 Haley Morris SR-4 Chattanooga 5:52.13 3:30.09 4:32.23 5:13.66 4:55.90 -
12 Abby Carroll SO-2 Berry 4:53.45 5:26.06 4:08.99 4:35.67 4:56.41 -
13 Kaylee Slade JR-3 Emory 5:23.58 3:36.71 3:42.65 5:47.33 4:56.86 -
14 Lilly Smith JR-3 Covenant 4:48.83 3:40.35 3:46.30 5:03.72 4:57.76 -
15 Hannah Rhodes SR-4 Tennessee Wesleyan 6:29.47 6:02.51 4:23.64 4:23.64 4:59.59 -
16 Maeve Andrews JR-3 Emory 6:08.04 4:55.64 5:25.81 5:01.67 5:01.67 -
17 Julia Henderson SO-2 Chattanooga 6:00.23 4:32.44 6:33.53 6:15.36 5:02.71 -
18 Alli Hay FR-1 Columbus St. 5:06.93 5:43.40 4:21.35 4:21.35 5:03.89 -
19 Susie Martin FR-1 Emory 3:51.08 4:33.65 6:13.99 3:48.04 5:04.05 -
20 Ileana Zeissner SO-2 Emory 4:50.02 5:05.28 4:22.54 5:23.60 5:05.28 -
21 Sarah Neumar JR-3 Hope 6:11.10 3:59.22 4:17.62 6:17.23 5:06.69 -
22 Channelle Wong SO-2 Albany State 6:19.02 6:25.18 3:48.03 6:06.69 5:08.14 -
23 Margot Woolverton JR-3 Birmingham-Southern 5:30.16 5:42.51 5:33.25 4:46.96 5:08.56 -
24 Na'ilah Allen FR-1 Columbus St. 3:57.01 5:02.50 6:45.41 5:21.21 5:11.85 -
25 Margaret Fitch SR-4 Covenant 4:06.58 6:39.52 6:02.06 3:38.49 5:12.12 -
26 Victoria Rives FR-1 North Georgia 4:32.86 4:42.27 6:35.18 3:55.23 5:13.63 -
27 Breanna Hammond SO-2 North Georgia 4:36.68 5:45.86 5:17.56 4:11.53 5:14.41 -
28 Michelann Settle SO-2 Covenant 6:11.85 4:37.31 4:31.01 5:34.03 5:15.12 -
29 Sinead O'Bryant SO-2 Augusta 5:31.02 3:53.29 5:27.86 4:31.12 5:15.25 -
30 Sarah Buckler SO-2 North Georgia 6:29.00 5:19.43 5:22.59 6:47.98 5:16.26 -
31 Miranda Taylor FR-1 Augusta 3:41.53 5:06.98 6:38.76 5:57.62 5:16.47 -
32 Ariel Boyd-Ghani JR-3 Clayton State 6:56.73 6:40.70 4:29.27 5:43.00 5:20.56 -
33 Ashley Toschlog SO-2 Indiana East 5:56.20 4:19.93 4:03.89 4:10.31 5:20.90 -
34 Lynnet Kosgei JR-3 Clayton State 5:51.46 5:09.55 4:14.73 5:35.34 5:22.44 -
35 Rosa Cisneros SO-2 Tennessee Wesleyan 4:12.37 5:00.91 4:12.37 4:44.73 5:23.55 -
36 KaTara Burks SO-2 Clark Atlanta 6:55.77 6:29.79 5:11.83 4:42.60 5:24.82 -
37 Ivie Nobles SO-2 Truett-McConnell 5:12.07 3:57.31 4:10.31 4:36.31 5:25.07 -
38 Shanya Washington FR-1 Albany State 5:15.76 5:38.54 6:14.35 3:51.12 5:25.52 -
39 Julia Travis FR-1 Berry 7:04.95 5:59.57 6:25.72 6:06.11 5:26.88 -
40 Micah Weathers FR-1 Augusta 6:16.58 4:28.52 5:53.66 4:51.44 5:27.46 -
41 Gabbrielle Robinson SO-2 SCAD Atlanta 3:49.64 5:01.81 4:12.60 5:08.37 5:28.05 -
42 Anna Thayer SO-2 Cedarville 4:42.26 5:47.90 6:43.69 6:37.13 5:28.20 -
43 Haleigh Martin FR-1 Truett-McConnell 6:28.67 7:01.61 5:26.09 5:03.03 5:29.38 -
44 Lillian Hamman FR-1 Berry 4:53.39 3:57.35 5:19.76 6:48.77 5:29.65 -
45 Ellie Sanders JR-3 Berry 6:35.66 6:45.63 4:49.26 6:25.68 5:32.48 -
46 Morgan Evans FR-1 Columbus St. 4:16.91 6:53.72 6:13.68 6:10.34 5:33.64 -
47 Margaret Wiedeman JR-3 Truett-McConnell 7:03.93 6:00.51 6:47.24 4:50.41 5:33.80 -
48 Bailey Roberts SR-4 West Georgia 6:10.83 6:44.24 6:14.17 6:34.22 5:34.08 -
49 alexis smith SO-2 West Georgia 6:01.16 5:34.40 6:01.16 7:08.04 5:34.40 -
50 Alexis Carter FR-1 Truett-McConnell 5:28.13 4:37.90 4:57.99 6:45.14 5:34.82 -
51 Olivia Rosener FR-1 Valdosta State 5:25.70 7:09.79 6:59.72 6:42.93 5:35.77 -
52 Raelyn Brown JR-3 Albany State 4:03.51 5:01.00 6:01.88 6:05.26 5:38.20 -
53 Bailey Condone SO-2 Tennessee Wesleyan 4:27.62 4:17.46 3:57.14 6:29.58 5:38.76 -
54 Kelly Rice FR-1 Wilmington (Ohio) 4:39.58 7:16.42 6:11.64 4:56.63 5:40.95 -
55 Rachel Hammesfahr SO-2 Augusta 4:35.86 4:22.07 6:15.86 7:28.27 5:44.82 -
56 McKenzie Hamm FR-1 Wilmington (Ohio) 6:09.86 4:15.79 7:18.99 5:38.75 5:45.66 -
57 Zamaria Shead FR-1 Albany State 6:50.31 4:31.23 7:14.65 5:12.95 5:47.72 -
58 Lauryn Wilson FR-1 Albany State 5:47.96 6:34.12 4:33.40 4:26.30 5:55.06 -
59 Brooke Perreira FR-1 Indiana East 4:30.46 7:14.15 4:30.46 5:59.42 5:55.86 -
60 Grace Flint JR-3 Cedarville 8:01.99 4:44.64 5:33.98 5:33.98 6:19.52 -
61 Ashleigh Baker FR-1 Covenant 6:37.32 5:15.52 8:03.02 7:16.28 6:29.53 -
62 Sarah Pierce SR-4 Wilmington (Ohio) 8:09.24 8:17.46 8:38.02 6:01.79 6:51.12 -
  Katie Gerrard FR-1 SCAD Atlanta DNF DNF DNF DNF DNF -
Women 1500m Run Seeded A & B Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Emily Forner JR-3 Allegheny 5:39.31 4:35.86 5:06.21 4:41.38 10
2 Jesse Margraf FR-1 Allegheny 4:21.62 4:44.37 5:38.40 3:27.59 8
3 Sarah Hoffman SR-4 Cedarville 5:30.38 4:44.81 3:27.92 4:33.42 6
4 Alexis Guttilla SR-4 Hope 5:13.87 4:47.95 3:53.24 3:38.85 5
5 Carly Rose SR-4 Cedarville 4:45.35 4:48.23 5:43.00 5:02.65 4
6 Kelly Peregrine SO-2 Hope 5:34.76 4:51.09 4:54.00 4:13.25 3
7 Hannah Caldwell SO-2 Chattanooga 4:12.10 4:53.14 4:35.56 4:59.01 2
8 Avery Lowe JR-3 Hope 5:09.71 4:54.96 4:01.87 4:49.06 1
11 Haley Morris SR-4 Chattanooga 3:27.13 4:55.90 4:17.44 5:22.54 -
15 Hannah Rhodes SR-4 Tennessee Wesleyan 4:11.66 4:59.59 5:20.57 5:17.57 -
21 Sarah Neumar JR-3 Hope 5:25.10 5:06.69 5:03.63 4:17.62 -
  Katie Gerrard FR-1 SCAD Atlanta DNF DNF DNF DNF -
Women 1500m Run Seeded A & B Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
12 Abby Carroll SO-2 Berry 3:48.24 4:56.41 3:54.17 6:10.52 6:13.48 -
14 Lilly Smith JR-3 Covenant 4:25.01 4:57.76 5:33.50 4:10.12 4:22.03 -
16 Maeve Andrews JR-3 Emory 5:49.94 5:01.67 6:17.09 5:10.72 5:25.81 -
17 Julia Henderson SO-2 Chattanooga 3:44.01 5:02.71 5:48.12 4:47.58 5:54.17 -
18 Alli Hay FR-1 Columbus St. 5:03.89 5:03.89 6:10.75 4:48.70 6:28.98 -
20 Ileana Zeissner SO-2 Emory 4:19.49 5:05.28 4:10.33 4:40.86 4:53.07 -
22 Channelle Wong SO-2 Albany State 5:42.04 5:08.14 5:42.04 4:40.41 6:25.18 -
26 Victoria Rives FR-1 North Georgia 5:07.36 5:13.63 5:32.45 3:45.82 6:38.31 -
30 Sarah Buckler SO-2 North Georgia 5:47.89 5:16.26 5:57.38 3:54.04 6:32.17 -
31 Miranda Taylor FR-1 Augusta 4:41.66 5:16.47 6:32.43 4:16.34 4:03.69 -
40 Micah Weathers FR-1 Augusta 4:15.42 5:27.46 4:35.07 6:42.78 6:29.68 -
Women 1500m Run Seeded A & B Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
34 Lynnet Kosgei JR-3 Clayton State 4:24.40 6:33.38 5:51.46 5:03.10 5:22.44 4:40.53 5:09.55 -
47 Margaret Wiedeman JR-3 Truett-McConnell 3:57.00 4:00.34 5:40.48 4:30.38 5:33.80 6:57.25 5:43.82 -
52 Raelyn Brown JR-3 Albany State 4:23.80 4:37.33 6:18.79 6:52.61 5:38.20 4:54.24 4:30.56 -
53 Bailey Condone SO-2 Tennessee Wesleyan 7:00.07 6:02.48 4:17.46 6:29.58 5:38.76 5:25.21 6:09.25 -
54 Kelly Rice FR-1 Wilmington (Ohio) 5:40.95 5:23.91 6:08.23 6:52.55 5:40.95 4:12.31 7:02.78 -
56 McKenzie Hamm FR-1 Wilmington (Ohio) 5:21.47 7:25.91 4:26.16 5:11.10 5:45.66 7:22.45 6:23.69 -
58 Lauryn Wilson FR-1 Albany State 4:58.25 7:16.73 7:30.93 5:44.41 5:55.06 5:08.91 7:02.53 -
59 Brooke Perreira FR-1 Indiana East 6:52.80 6:13.66 7:03.48 4:34.02 5:55.86 6:42.13 5:48.75 -
60 Grace Flint JR-3 Cedarville 6:15.73 6:11.93 7:16.45 4:40.85 6:19.52 6:08.14 7:50.61 -
61 Ashleigh Baker FR-1 Covenant 4:59.94 8:26.39 7:59.13 4:48.26 6:29.53 5:35.00 7:16.28 -
62 Sarah Pierce SR-4 Wilmington (Ohio) 8:13.35 7:11.68 5:16.57 7:19.90 6:51.12 5:57.68 7:11.68 -
Women 1500m Run Seeded A & B Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
0 Natalie Bash   Unattached 3:59.21 4:26.46 5:02.79 3:53.15 5:39.13 4:05.26 -
0 Bethany LeBlanc   Unattached 3:53.23 3:34.82 5:06.88 6:23.60 4:54.61 3:47.10 -
9 Ellie Best JR-3 Hope 4:25.58 4:25.58 4:55.08 5:12.79 3:47.22 4:16.72 -
10 Sara Moen FR-1 Wis.-Eau Claire 3:35.77 6:21.29 4:55.57 3:35.77 5:16.26 5:57.64 -
13 Kaylee Slade JR-3 Emory 3:39.68 5:56.24 4:56.86 3:54.52 6:02.17 5:11.71 -
19 Susie Martin FR-1 Emory 5:01.01 5:37.50 5:04.05 4:54.93 4:09.33 6:32.23 -
23 Margot Woolverton JR-3 Birmingham-Southern 4:40.79 4:13.02 5:08.56 3:57.60 4:25.37 6:07.19 -
24 Na'ilah Allen FR-1 Columbus St. 5:21.21 5:46.16 5:11.85 3:38.30 6:01.75 6:23.58 -
25 Margaret Fitch SR-4 Covenant 6:05.18 3:41.61 5:12.12 4:37.79 5:58.94 4:25.31 -
29 Sinead O'Bryant SO-2 Augusta 6:02.54 5:40.47 5:15.25 6:40.37 5:53.08 5:24.71 -
Women 1500m Run Seeded A & B Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
0 Caroline Patterson   Unattached 5:53.92 5:07.75 6:03.15 6:09.30 4:21.59 4:30.82 -
27 Breanna Hammond SO-2 North Georgia 5:39.57 5:14.41 4:49.26 4:58.69 5:30.13 5:20.70 -
28 Michelann Settle SO-2 Covenant 5:52.94 5:15.12 5:49.79 5:46.64 4:24.70 4:49.91 -
33 Ashley Toschlog SO-2 Indiana East 6:47.55 5:20.90 4:39.19 5:14.49 6:09.04 3:54.26 -
36 KaTara Burks SO-2 Clark Atlanta 5:34.57 5:24.82 4:42.60 4:03.62 4:06.87 4:52.34 -
37 Ivie Nobles SO-2 Truett-McConnell 4:23.31 5:25.07 6:23.59 5:41.33 4:59.07 4:07.06 -
38 Shanya Washington FR-1 Albany State 4:36.70 5:25.52 4:46.46 4:43.21 6:11.10 6:30.63 -
43 Haleigh Martin FR-1 Truett-McConnell 6:22.08 5:29.38 6:51.73 4:07.04 5:22.80 4:16.92 -
45 Ellie Sanders JR-3 Berry 4:25.99 5:32.48 4:16.01 5:25.83 5:12.54 4:02.71 -
57 Zamaria Shead FR-1 Albany State 5:19.91 5:47.72 4:31.23 6:46.84 6:29.45 6:05.11 -
Women 1500m Run Seeded A & B Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
32 Ariel Boyd-Ghani JR-3 Clayton State 4:00.42 6:24.68 5:20.56 3:47.60 6:27.88 -
35 Rosa Cisneros SO-2 Tennessee Wesleyan 5:10.61 5:39.73 5:23.55 4:44.73 4:38.26 -
39 Julia Travis FR-1 Berry 4:31.31 6:45.34 5:26.88 6:09.38 5:07.27 -
41 Gabbrielle Robinson SO-2 SCAD Atlanta 4:38.85 3:52.92 5:28.05 6:04.14 6:13.98 -
42 Anna Thayer SO-2 Cedarville 3:49.74 5:18.36 5:28.20 7:03.38 6:01.02 -
44 Lillian Hamman FR-1 Berry 5:09.88 6:25.69 5:29.65 3:50.76 4:50.10 -
46 Morgan Evans FR-1 Columbus St. 6:03.67 5:40.32 5:33.64 5:23.63 6:57.05 -
48 Bailey Roberts SR-4 West Georgia 4:17.25 6:10.83 5:34.08 7:10.97 4:00.54 -
49 alexis smith SO-2 West Georgia 5:57.81 4:44.24 5:34.40 5:27.72 5:31.06 -
50 Alexis Carter FR-1 Truett-McConnell 6:15.00 4:41.25 5:34.82 6:55.18 5:51.57 -
51 Olivia Rosener FR-1 Valdosta State 6:46.29 5:08.91 5:35.77 6:09.35 6:26.14 -
55 Rachel Hammesfahr SO-2 Augusta 4:35.86 7:17.93 5:44.82 5:06.89 4:42.76 -