April 17, 2018
|
St. Cloud - St. Cloud, FL

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Elijah Gotshall Sophomore Ridge Community 2:25.20 1:44.06 2:05.84 2:01.00 2:04.63 2:11.89 10
2 Alex Miranda Junior St. Cloud 2:14.62 2:31.91 1:42.51 2:03.50 1:37.57 1:53.62 8
3 Hunter Snell Junior Kathleen 2:01.41 2:03.88 1:42.82 2:03.88 1:31.68 1:42.82 6
4 Andrew Carrera Junior Gateway 1:27.97 2:17.53 2:38.60 2:03.90 2:41.07 2:39.84 5
5 Chase Jones Senior George Jenkins 1:41.63 2:21.30 1:45.35 2:03.94 2:41.13 1:54.03 4
6 Thomas Townley Sophomore George Jenkins 2:05.27 2:36.90 2:25.51 2:06.53 2:01.47 1:56.41 3
7 Jorden Benjamin Junior Haines City 1:33.92 1:42.81 1:50.42 2:06.92 2:08.19 2:06.92 2
8 Hudson Rucker Freshman Celebration 1:46.77 2:03.29 2:05.83 2:07.10 1:46.77 2:42.69 1
9 Aidan Cuddy Freshman St. Cloud 1:31.14 2:22.48 2:17.35 2:08.36 2:05.80 2:07.08 -
10 Harley Lauscar Senior George Jenkins 1:31.22 2:05.91 2:16.19 2:08.48 2:08.48 1:36.36 -
11 Lee DeFour Freshman St. Cloud 1:41.88 2:08.96 1:56.07 2:08.96 1:43.17 2:42.49 -
12 Cote Strike Senior Celebration 1:45.03 2:23.93 1:51.51 2:09.66 2:43.38 2:38.19 -
13 Rognie Ortiz Sophomore Osceola (Kissimmee) 2:37.87 1:58.07 2:11.34 2:12.66 2:43.18 2:25.93 -
14 Daniel Albino Senior Celebration 1:51.47 1:58.11 1:43.51 2:12.70 1:35.55 2:49.86 -
15 Juan Uriostegui Junior Celebration 1:59.79 2:41.06 2:39.72 2:13.10 2:31.74 2:25.08 -
16 Richard Lebron Sophomore Gateway 1:55.50 2:59.67 2:08.34 2:22.59 2:36.85 2:56.82 -
17 Emmanuel Cruz Senior Osceola (Kissimmee) 1:47.56 2:55.34 2:09.66 2:27.34 3:08.60 1:47.56 -
18 Devon Bagby Junior Ridge Community 2:53.17 2:44.06 1:53.93 2:31.90 2:12.16 1:47.85 -
19 Derek Burney Senior Kathleen 2:05.19 2:54.04 3:16.94 2:32.66 2:02.13 2:29.61 -
20 Arnaldo Vera Freshman Haines City 2:39.37 2:50.64 1:55.91 2:40.98 2:36.15 2:16.84 -
21 Dylan Katzer Sophomore Kathleen 2:38.57 2:23.70 3:24.81 2:45.17 3:13.25 3:08.30 -
  Brady Zimmerman Junior George Jenkins DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
  Edward Abisada Sophomore Gateway DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
13 Rognie Ortiz Sophomore Osceola (Kissimmee) 2:11.34 2:36.54 1:34.19 2:16.64 1:55.42 2:20.62 2:12.66 -
14 Daniel Albino Senior Celebration 2:40.57 2:25.97 2:49.86 1:38.20 2:28.63 1:54.13 2:12.70 -
15 Juan Uriostegui Junior Celebration 2:09.11 2:02.46 1:58.46 2:06.45 2:06.45 1:55.80 2:13.10 -
16 Richard Lebron Sophomore Gateway 1:44.09 2:42.56 2:55.39 2:59.67 1:44.09 1:59.78 2:22.59 -
17 Emmanuel Cruz Senior Osceola (Kissimmee) 2:49.45 1:56.40 2:30.29 1:47.56 1:49.04 3:11.55 2:27.34 -
18 Devon Bagby Junior Ridge Community 3:03.80 2:12.16 2:27.35 1:55.45 2:47.09 3:17.47 2:31.90 -
19 Derek Burney Senior Kathleen 2:23.50 2:11.29 1:52.97 3:16.94 1:59.08 2:38.77 2:32.66 -
20 Arnaldo Vera Freshman Haines City 2:24.89 2:29.72 2:23.28 3:19.62 2:08.79 2:53.86 2:40.98 -
21 Dylan Katzer Sophomore Kathleen 3:01.69 3:18.21 3:21.51 3:19.86 2:07.18 2:55.08 2:45.17 -
  Edward Abisada Sophomore Gateway DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Elijah Gotshall Sophomore Ridge Community 2:01.00 10
2 Alex Miranda Junior St. Cloud 2:03.50 8
3 Hunter Snell Junior Kathleen 2:03.88 6
4 Andrew Carrera Junior Gateway 2:03.90 5
5 Chase Jones Senior George Jenkins 2:03.94 4
6 Thomas Townley Sophomore George Jenkins 2:06.53 3
7 Jorden Benjamin Junior Haines City 2:06.92 2
8 Hudson Rucker Freshman Celebration 2:07.10 1
9 Aidan Cuddy Freshman St. Cloud 2:08.36 -
10 Harley Lauscar Senior George Jenkins 2:08.48 -
11 Lee DeFour Freshman St. Cloud 2:08.96 -
12 Cote Strike Senior Celebration 2:09.66 -
  Brady Zimmerman Junior George Jenkins DNF -