April 11, 2018
|
NTC Training Center - Clermont, FL

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Mya Bodrato Freshman Lake Mary 5:25.83 5:10.31 5:01.00 5:07.21 10
2 Ashley Klingenberg Sophomore Lake Brantley 4:46.17 5:14.47 5:42.78 5:42.78 8
3 Camryn Cooney Senior Spruce Creek 3:56.46 5:15.27 5:37.34 3:43.85 6
4 Jeanne Davis Freshman Oviedo 3:56.01 5:18.93 6:19.53 5:25.31 5
5 SAMANTHA Gayton Sophomore Spruce Creek 6:28.29 5:20.90 3:51.05 5:20.90 4
6 chole Hyde Junior Lake Brantley 6:33.53 5:25.23 6:53.05 5:48.00 3
7 Maggie Lyons Senior Lake Mary 4:12.06 5:31.65 5:31.65 6:08.14 2
8 Rachel Pyros Sophomore Hagerty 4:50.92 5:34.39 7:08.02 5:07.64 1
9 Jordan Stevens Junior Lake Brantley 7:11.02 5:39.38 6:54.05 4:55.26 -
10 Megan Rhodes Sophomore Lyman 4:37.94 5:47.42 4:06.67 7:14.28 -
11 Isabela Zapata Freshman Lake Howell 4:29.77 5:50.34 7:00.41 7:35.45 -
12 Juliet St Angelo Freshman Lake Howell 6:11.60 5:50.56 7:28.72 7:11.19 -
13 HALEY Rodriguez Senior Spruce Creek 4:52.11 5:51.93 7:23.44 4:52.11 -
14 Emma Powell Sophomore Lake Brantley 6:00.12 5:53.05 6:17.77 6:38.95 -
15 Kaylee Rodd Sophomore Hagerty 7:02.58 5:55.11 5:48.01 4:08.58 -
16 Payton Megge Freshman Spruce Creek 7:05.98 5:57.96 6:12.28 4:10.58 -
17 Lauren Tucker Senior Hagerty 6:21.89 6:00.27 4:51.82 5:09.84 -
18 Osean Ronan Junior Hagerty 7:01.63 6:03.47 5:56.20 5:34.40 -
19 Bethany Jablon Freshman Oviedo 7:29.41 6:05.37 7:33.06 5:32.49 -
20 Leola Broitman Freshman Oviedo 7:07.98 6:05.79 5:07.27 7:33.58 -
21 Katerina Karamanis Freshman Seminole (Sanford) 4:43.34 6:07.97 4:24.94 7:06.85 -
22 Emilee Nunn Sophomore DeLand 6:50.87 6:16.94 8:10.03 8:10.03 -
23 Brooke Perry Freshman Lake Mary 7:25.21 6:20.52 4:56.81 8:14.68 -
24 Ezaria Swift Sophomore Lyman 6:00.41 6:36.05 6:08.33 6:51.90 -
25 Shauna Mignella Sophomore DeLand 7:52.76 6:37.27 7:24.95 5:29.74 -
26 Mattea McBroom Sophomore University (OC) 6:07.04 6:38.95 8:22.68 7:18.85 -
27 Whitney Glomb Senior University (OC) 7:28.06 6:43.65 7:24.02 5:31.00 -
28 Brynna Della Cava Freshman Lake Mary 6:18.98 6:51.93 8:34.92 4:52.47 -
29 Stacie Andersen Senior Lake Howell 5:45.51 6:56.27 7:37.90 7:29.58 -
30 Genevieve Reynolds Sophomore University (OC) 7:24.27 7:07.18 6:03.11 5:03.30 -
31 Jacqueline Maze Sophomore Lyman 8:56.69 7:23.54 7:10.24 9:23.30 -
32 Shruti Labh Junior Lyman 8:27.75 7:37.43 8:46.05 6:10.52 -
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
18 Osean Ronan Junior Hagerty 6:07.11 6:03.47 4:36.24 7:48.88 4:47.15 7:08.90 7:23.44 -
19 Bethany Jablon Freshman Oviedo 7:29.41 6:05.37 7:25.76 4:48.65 6:41.91 7:00.18 4:48.65 -
20 Leola Broitman Freshman Oviedo 4:45.32 6:05.79 4:56.29 4:16.06 4:52.64 6:02.14 4:41.66 -
21 Katerina Karamanis Freshman Seminole (Sanford) 6:37.41 6:07.97 6:26.37 5:20.14 4:39.66 6:26.37 6:37.41 -
22 Emilee Nunn Sophomore DeLand 6:58.41 6:16.94 7:58.72 5:58.10 4:57.79 5:50.56 6:47.10 -
23 Brooke Perry Freshman Lake Mary 4:30.17 6:20.52 6:28.13 7:32.82 5:27.25 7:59.46 5:57.69 -
24 Ezaria Swift Sophomore Lyman 6:08.33 6:36.05 7:11.70 5:56.45 8:03.19 7:23.58 8:15.07 -
25 Shauna Mignella Sophomore DeLand 7:32.89 6:37.27 5:41.66 7:20.97 6:21.38 7:01.11 5:25.77 -
26 Mattea McBroom Sophomore University (OC) 5:03.21 6:38.95 6:58.90 7:14.86 5:35.12 5:11.19 5:51.08 -
27 Whitney Glomb Senior University (OC) 7:48.24 6:43.65 6:39.62 5:39.07 6:11.36 7:11.91 5:35.03 -
28 Brynna Della Cava Freshman Lake Mary 7:08.41 6:51.93 8:10.20 6:18.98 7:04.29 7:08.41 8:51.39 -
29 Stacie Andersen Senior Lake Howell 7:58.71 6:56.27 6:52.11 5:20.53 8:19.53 5:28.86 6:27.14 -
30 Genevieve Reynolds Sophomore University (OC) 8:32.62 7:07.18 5:54.56 5:50.29 5:07.57 8:24.08 5:28.93 -
31 Jacqueline Maze Sophomore Lyman 9:27.74 7:23.54 9:23.30 7:14.67 7:27.98 7:10.24 5:32.66 -
32 Shruti Labh Junior Lyman 9:27.22 7:37.43 5:29.35 5:43.08 8:04.88 7:19.14 7:00.84 -
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Mya Bodrato Freshman Lake Mary 3:52.74 4:33.08 5:10.31 3:58.94 4:11.36 5:10.31 10
2 Ashley Klingenberg Sophomore Lake Brantley 5:55.36 4:27.30 5:14.47 6:36.24 6:36.24 6:17.37 8
3 Camryn Cooney Senior Spruce Creek 5:08.97 5:05.82 5:15.27 5:56.26 6:43.55 4:40.59 6
4 Jeanne Davis Freshman Oviedo 6:48.23 4:27.91 5:18.93 6:03.58 4:21.53 3:56.01 5
5 SAMANTHA Gayton Sophomore Spruce Creek 5:49.79 3:44.63 5:20.90 6:09.04 3:51.05 3:47.84 4
6 chole Hyde Junior Lake Brantley 3:50.92 5:34.99 5:25.23 5:21.98 6:23.78 5:51.25 3
7 Maggie Lyons Senior Lake Mary 6:57.88 6:28.03 5:31.65 6:24.72 5:38.29 5:21.70 2
8 Rachel Pyros Sophomore Hagerty 4:40.89 5:14.33 5:34.39 4:54.27 6:24.55 6:44.62 1
9 Jordan Stevens Junior Lake Brantley 4:34.90 4:04.36 5:39.38 7:04.23 4:38.30 4:14.54 -
10 Megan Rhodes Sophomore Lyman 7:28.18 7:00.38 5:47.42 5:43.95 5:47.42 5:12.68 -
11 Isabela Zapata Freshman Lake Howell 4:29.77 4:50.79 5:50.34 5:29.32 6:53.41 6:39.39 -
12 Juliet St Angelo Freshman Lake Howell 7:07.69 7:00.68 5:50.56 7:21.71 4:33.44 5:57.58 -
13 HALEY Rodriguez Senior Spruce Creek 5:16.74 7:37.51 5:51.93 7:26.96 4:34.51 5:58.97 -
14 Emma Powell Sophomore Lake Brantley 6:10.71 7:35.44 5:53.05 5:45.99 6:31.89 6:35.42 -
15 Kaylee Rodd Sophomore Hagerty 6:59.03 4:26.34 5:55.11 4:15.68 7:23.89 5:48.01 -
16 Payton Megge Freshman Spruce Creek 7:27.45 4:53.53 5:57.96 6:23.02 6:30.18 6:37.34 -
17 Lauren Tucker Senior Hagerty 5:17.04 6:03.88 6:00.27 7:30.34 7:44.75 6:03.88 -