February 24-25, 2018
|
ARC-Indianapolis - Indianapolis, IN
|
200m (Flat)

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Melina Gryschka SR-4 Southern Indiana 6:33.63 4:20.40 5:54.27 5:23.99 5:02.79 6:15.46 10
2 Erin Crone SR-4 Bellarmine 5:06.49 5:36.83 4:33.11 4:30.07 5:03.45 4:08.83 8
3 Lauren Bailey FR-1 Indianapolis 4:15.49 6:15.53 6:37.08 4:09.33 5:07.81 5:57.06 6
4 Claire McCune FR-1 Drury 5:37.62 5:15.94 5:06.65 3:46.11 5:09.74 5:59.30 5
5 Kate Henrickson JR-3 Southern Indiana 4:13.43 5:28.52 3:48.40 4:22.81 5:12.87 5:16.00 4
6 Molly Ogren SR-4 Lewis 3:42.27 3:45.40 4:07.31 6:15.66 5:13.05 3:39.14 3
7 Caitlin Carroll SR-4 Bellarmine 4:40.41 5:37.12 5:37.12 4:56.16 5:15.06 6:33.83 2
8 Megan Schulte SR-4 Missouri S&T 5:23.30 6:33.03 3:54.55 4:04.06 5:16.96 3:45.05 1
9 Allison Rollins JR-3 Southern Indiana 6:46.58 6:14.82 5:20.82 6:18.00 5:17.64 5:49.41 -
10 Megan Shaffer JR-3 Lewis 6:56.99 6:24.92 4:42.27 6:37.75 5:20.76 6:02.46 -
11 Amanda Johnson SO-2 Wis.-Parkside 5:05.34 3:57.85 5:21.41 4:23.56 5:21.41 5:59.98 -
12 Megan Seibel JR-3 Maryville (Mo.) 4:42.98 4:17.25 5:05.49 5:40.86 5:21.56 5:21.56 -
13 Alexandra Singleton SO-2 McKendree 3:51.72 5:54.02 5:41.14 6:06.89 5:21.83 4:49.65 -
14 Johnna McGlaughlin SR-4 Drury 5:12.60 5:06.15 6:55.72 4:04.92 5:22.26 4:40.37 -
15 Kathryn Lofland JR-3 William Jewell 4:31.05 6:30.43 3:52.33 6:01.39 5:22.67 5:38.81 -
16 Marta Dzundza SR-4 Wis.-Parkside 4:54.22 4:54.22 5:23.31 4:50.98 5:23.31 4:44.52 -
17 Carly Garnett SO-2 Truman 4:38.39 5:07.53 4:57.82 4:18.97 5:23.71 4:02.79 -
18 Micalah Booher JR-3 Southern Indiana 6:49.05 4:16.47 4:52.18 6:55.54 5:24.64 3:56.99 -
19 Briana Leonard JR-3 Indianapolis 6:07.27 6:10.52 6:46.27 6:13.77 5:25.01 3:50.76 -
20 Gaby Sanchez SO-2 Lewis 4:24.49 5:36.33 5:00.41 4:47.35 5:26.53 6:38.37 -
21 Kellyn Lamore JR-3 Quincy 6:30.06 6:22.77 4:22.47 7:24.74 6:04.54 6:33.71 -
Women's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
7 Caitlin Carroll SR-4 Bellarmine 5:15.06 4:53.01 6:43.28 6:30.68 6:43.28 5:43.42 5:27.67 2
9 Allison Rollins JR-3 Southern Indiana 5:17.64 4:14.12 5:58.94 3:42.35 4:55.41 4:58.59 5:33.53 -
11 Amanda Johnson SO-2 Wis.-Parkside 5:21.41 5:43.91 6:38.55 6:22.48 5:05.34 4:17.13 5:43.91 -
12 Megan Seibel JR-3 Maryville (Mo.) 5:21.56 4:07.61 6:13.01 5:31.21 5:50.50 4:10.82 4:01.17 -
13 Alexandra Singleton SO-2 McKendree 5:21.83 4:04.59 4:49.65 4:11.03 4:17.47 5:44.36 5:25.05 -
14 Johnna McGlaughlin SR-4 Drury 5:22.26 4:46.82 4:08.14 4:59.71 4:24.26 6:52.50 6:39.61 -
15 Kathryn Lofland JR-3 William Jewell 5:22.67 6:04.62 6:49.79 4:40.73 5:12.99 6:43.34 4:31.05 -
16 Marta Dzundza SR-4 Wis.-Parkside 5:23.31 6:27.98 3:59.25 4:15.42 4:21.89 4:21.89 5:00.68 -
17 Carly Garnett SO-2 Truman 5:23.71 4:22.21 4:09.26 4:41.63 3:59.55 4:54.58 5:23.71 -
18 Micalah Booher JR-3 Southern Indiana 5:24.64 6:45.80 5:08.41 5:50.62 3:56.99 5:31.14 5:31.14 -
20 Gaby Sanchez SO-2 Lewis 5:26.53 6:41.64 3:58.37 6:02.45 4:44.09 5:42.86 5:10.21 -
21 Kellyn Lamore JR-3 Quincy 6:04.54 4:51.64 6:55.58 5:20.80 5:24.44 4:55.28 6:51.93 -
Women's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Melina Gryschka SR-4 Southern Indiana 5:02.79 10
2 Erin Crone SR-4 Bellarmine 5:03.45 8
3 Lauren Bailey FR-1 Indianapolis 5:07.81 6
4 Claire McCune FR-1 Drury 5:09.74 5
5 Kate Henrickson JR-3 Southern Indiana 5:12.87 4
6 Molly Ogren SR-4 Lewis 5:13.05 3
8 Megan Schulte SR-4 Missouri S&T 5:16.96 1
10 Megan Shaffer JR-3 Lewis 5:20.76 -
19 Briana Leonard JR-3 Indianapolis 5:25.01 -