February 22-24, 2018
|
Macalester-Leonard Center - St. Paul, MN
|
200m (Flat)

Men's 60 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Emmanuel Egbujor JR-3 Augsburg 6.81 5.38 10
2 Drew Schoenbauer JR-3 St. John's (Minn.) 6.97 5.65 8
3 Conor White JR-3 St. Thomas (Minn.) 7.06 7.21 6
4 Thane Widmer SR-4 Hamline 7.06 6.29 5
5 Jesse Audelo SO-2 St. John's (Minn.) 7.07 5.45 4
6 Kyle Lichttenegger SO-2 Saint Mary's (Minn.) 7.08 7.08 3
7 Malachi Lossow FR-1 Bethel (Minn.) 7.10 6.25 2
8 Jack Schultenover SR-4 Macalester 7.10 8.67 1

Men's 60 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Emmanuel Egbujor JR-3 Augsburg 5.61 6.84 6.78 8.42 8.42 4.86 8.49
2 Drew Schoenbauer JR-3 St. John's (Minn.) 5.29 6.95 7.23 4.94 5.91 5.84 6.26
3 Thane Widmer SR-4 Hamline 7.79 7.01 4.98 8.07 6.73 7.57 5.89
4 Kyle Lichttenegger SO-2 Saint Mary's (Minn.) 5.44 7.06 8.12 5.23 7.63 6.36 4.95
5 Conor White JR-3 St. Thomas (Minn.) 9.12 7.07 6.08 8.63 5.17 7.00 7.07
6 Jesse Audelo SO-2 St. John's (Minn.) 8.36 7.08 5.46 5.60 7.86 7.01 6.94
7 Jack Schultenover SR-4 Macalester 5.76 7.11 8.68 5.69 8.96 7.19 7.68
8 Malachi Lossow FR-1 Bethel (Minn.) 6.55 7.11 5.05 7.26 5.76 6.97 8.25
9 Bryan Richter SO-2 Carleton 6.34 7.12 6.41 6.55 9.19 5.42 5.91
10 Ryan Neville SO-2 St. Thomas (Minn.) 7.84 7.12 9.12 9.19 8.55 5.63 8.76
11 Elisha Hinton SR-4 Bethel (Minn.) 9.29 7.20 5.62 8.57 5.69 5.76 6.56
12 Emanual Williams SO-2 Carleton 8.51 7.21 8.87 9.30 6.49 7.00 5.48
13 Miracle Adebanjo SO-2 Augsburg 8.26 7.24 5.43 7.03 6.95 5.87 7.10
14 Jack Blaney JR-3 Gustavus Adolphus 7.21 7.28 7.36 6.56 7.50 6.26 6.41
15 Jordan Lein SR-4 Hamline 7.79 7.28 6.63 9.32 6.05 7.21 9.47
16 Christopher Reiss SO-2 St. Thomas (Minn.) 6.64 7.29 7.00 7.95 5.40 9.04 5.76
17 Sam Rosario SO-2 Augsburg 7.25 7.32 7.98 7.03 6.01 6.59 9.01
18 Wyatt Lautt JR-3 Concordia-Moorhead 6.30 7.32 7.91 6.59 6.59 7.98 8.50
19 Tom Whiting SO-2 Concordia-Moorhead 9.35 7.36 6.33 5.74 6.92 7.73 8.91
20 Randall Clintsman SO-2 St. John's (Minn.) 9.39 7.39 7.39 7.91 6.95 5.40 6.21
21 Dan Scapicchio FR-1 Carleton 8.29 7.40 5.63 8.59 9.11 6.89 5.63
22 Nicholas Spann JR-3 St. Thomas (Minn.) 8.45 7.41 6.38 6.23 7.34 8.30 9.12
  Ryan Miller FR-1 St. John's (Minn.) FS FS FS FS FS FS FS
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
3 Thane Widmer SR-4 Hamline 8.28 6.38 6.52 7.01
8 Malachi Lossow FR-1 Bethel (Minn.) 6.12 8.68 4.98 7.11
10 Ryan Neville SO-2 St. Thomas (Minn.) 8.19 6.70 6.70 7.12
13 Miracle Adebanjo SO-2 Augsburg 5.14 8.19 6.23 7.24
17 Sam Rosario SO-2 Augsburg 7.10 5.57 8.06 7.32
18 Wyatt Lautt JR-3 Concordia-Moorhead 5.27 6.67 8.06 7.32
  Ryan Miller FR-1 St. John's (Minn.) FS FS FS FS
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Emmanuel Egbujor JR-3 Augsburg 6.84 8.28
4 Kyle Lichttenegger SO-2 Saint Mary's (Minn.) 7.06 6.15
7 Jack Schultenover SR-4 Macalester 7.11 5.69
11 Elisha Hinton SR-4 Bethel (Minn.) 7.20 6.70
14 Jack Blaney JR-3 Gustavus Adolphus 7.28 9.40
15 Jordan Lein SR-4 Hamline 7.28 7.50
16 Christopher Reiss SO-2 St. Thomas (Minn.) 7.29 8.24
20 Randall Clintsman SO-2 St. John's (Minn.) 7.39 5.32
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Drew Schoenbauer JR-3 St. John's (Minn.) 6.95
5 Conor White JR-3 St. Thomas (Minn.) 7.07
6 Jesse Audelo SO-2 St. John's (Minn.) 7.08
9 Bryan Richter SO-2 Carleton 7.12
12 Emanual Williams SO-2 Carleton 7.21
19 Tom Whiting SO-2 Concordia-Moorhead 7.36
21 Dan Scapicchio FR-1 Carleton 7.40
22 Nicholas Spann JR-3 St. Thomas (Minn.) 7.41