February 22-24, 2018
|
Macalester-Leonard Center - St. Paul, MN
|
200m (Flat)

Women's 60 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jada Lewis FR-1 Augsburg 7.31 9.48 9.56 7.77 6.69 7.54 7.54 10
2 Katie Murray SR-4 St. Thomas (Minn.) 8.10 5.99 5.99 7.78 9.03 8.10 8.64 8
3 McKayla Stowell JR-3 Gustavus Adolphus 7.10 7.34 5.78 7.80 9.21 9.91 6.40 6
4 Briana Berninghaus SO-2 Hamline 6.69 8.42 5.99 7.87 8.98 6.54 6.93 5
5 Anna Futterer JR-3 Hamline 6.35 6.99 9.88 8.03 9.48 8.52 7.47 4
6 Liliya Kirkova SO-2 St. Catherine 5.74 7.60 5.90 8.08 9.22 8.16 7.60 3
7 Becca Dup JR-3 Saint Mary's (Minn.) 6.48 10.12 9.39 8.09 8.17 7.12 7.45 2
8 Delaney McLoone FR-1 St. Thomas (Minn.) 5.86 6.92 7.49 8.14 8.14 8.71 7.49 1

Women's 60 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Katie Murray SR-4 St. Thomas (Minn.) 6.44 7.85
2 Jada Lewis FR-1 Augsburg 8.41 7.86
3 McKayla Stowell JR-3 Gustavus Adolphus 8.51 7.88
4 Briana Berninghaus SO-2 Hamline 9.30 7.88
5 Anna Futterer JR-3 Hamline 7.12 7.99
6 Becca Dup JR-3 Saint Mary's (Minn.) 6.61 8.06
7 Liliya Kirkova SO-2 St. Catherine 9.55 8.09
8 Delaney McLoone FR-1 St. Thomas (Minn.) 8.66 8.09
9 Alexis Floresca FR-1 Saint Mary's (Minn.) 9.31 8.16
10 Katelyn Marciniak JR-3 St. Thomas (Minn.) 9.80 8.16
11 Abigail Van Goethem SO-2 Hamline 8.82 8.16
12 Adonya Gray SO-2 Gustavus Adolphus 9.81 8.17
13 Sidney Holder FR-1 Carleton 8.77 8.19
14 Hannah Bock FR-1 St. Benedict 9.35 8.20
15 Portia Mensah JR-3 Saint Mary's (Minn.) 8.14 8.22
16 Kelby Olson-Rodel FR-1 Bethel (Minn.) 8.32 8.23
17 Abby Fuchs SO-2 St. Thomas (Minn.) 10.78 8.29
18 Shakhila Islam FR-1 St. Catherine 9.26 8.34
19 Lillie Meakim SR-4 St. Olaf 7.78 8.36
20 Karly Mayo SO-2 Concordia-Moorhead 8.54 8.37
21 Gabrielle Brown JR-3 Hamline 10.13 8.37
22 Emma Bassier SR-4 St. Thomas (Minn.) 10.90 8.38
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
3 McKayla Stowell JR-3 Gustavus Adolphus 7.81 7.88 9.78 5.91 5.76 9.22
5 Anna Futterer JR-3 Hamline 9.67 7.99 5.84 6.16 7.91 8.31
7 Liliya Kirkova SO-2 St. Catherine 7.69 8.09 7.04 9.55 9.06 9.87
10 Katelyn Marciniak JR-3 St. Thomas (Minn.) 10.29 8.16 7.76 7.18 7.84 6.21
14 Hannah Bock FR-1 St. Benedict 6.48 8.20 8.53 9.35 9.27 10.66
16 Kelby Olson-Rodel FR-1 Bethel (Minn.) 9.30 8.23 9.63 6.26 9.06 6.92
21 Gabrielle Brown JR-3 Hamline 6.45 8.37 7.20 6.03 7.70 6.53
22 Emma Bassier SR-4 St. Thomas (Minn.) 8.89 8.38 10.73 9.05 8.13 9.89
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Katie Murray SR-4 St. Thomas (Minn.) 8.09 5.58 9.74 6.28 8.01 7.85 8.56
6 Becca Dup JR-3 Saint Mary's (Minn.) 9.03 8.47 6.69 8.95 9.19 8.06 8.55
9 Alexis Floresca FR-1 Saint Mary's (Minn.) 8.25 10.53 8.82 5.80 6.29 8.16 9.06
13 Sidney Holder FR-1 Carleton 6.39 8.93 7.70 9.75 9.59 8.19 6.23
15 Portia Mensah JR-3 Saint Mary's (Minn.) 7.90 8.96 7.24 6.58 7.90 8.22 8.31
18 Shakhila Islam FR-1 St. Catherine 7.26 7.68 9.60 8.68 10.10 8.34 7.18
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
2 Jada Lewis FR-1 Augsburg 7.71 7.86 6.92
4 Briana Berninghaus SO-2 Hamline 5.60 7.88 8.99
8 Delaney McLoone FR-1 St. Thomas (Minn.) 9.39 8.09 7.04
11 Abigail Van Goethem SO-2 Hamline 8.90 8.16 6.61
12 Adonya Gray SO-2 Gustavus Adolphus 6.29 8.17 7.28
17 Abby Fuchs SO-2 St. Thomas (Minn.) 9.29 8.29 7.96
19 Lillie Meakim SR-4 St. Olaf 10.04 8.36 10.62
20 Karly Mayo SO-2 Concordia-Moorhead 7.03 8.37 8.88