February 22-24, 2018
|
Macalester-Leonard Center - St. Paul, MN
|
200m (Flat)

Women's 1000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Jordan Lutz SR-4 St. Olaf 3:43.40 2:58.72 3:34.47 10
2 Ali Glassbrenner SR-4 St. Thomas (Minn.) 3:40.38 2:59.17 3:35.01 8
3 Carmen Garson-Shumway SR-4 Macalester 2:57.09 3:00.70 3:24.19 6
4 Jenny Walz SR-4 St. Thomas (Minn.) 2:12.97 3:02.15 3:24.01 5
5 Holly Hankins SR-4 Hamline 3:28.97 3:03.30 3:08.80 4
6 Abigail Schnabel JR-3 Gustavus Adolphus 3:50.82 3:04.65 3:39.74 3
7 Lydia Hayes SR-4 Gustavus Adolphus 2:51.86 3:04.79 3:38.06 2
8 Tierney Winter SO-2 Gustavus Adolphus 3:49.53 3:05.10 3:01.40 1
9 Jena Hauch FR-1 St. Olaf 2:46.72 3:05.24 3:18.21 -
10 Olivia Thielen SO-2 St. Thomas (Minn.) 2:45.17 3:05.58 3:46.41 -
11 Josie Blake FR-1 Gustavus Adolphus 3:44.03 3:06.69 3:10.43 -
12 Abby Sharer SR-4 Carleton 3:56.63 3:07.80 4:02.27 -
13 Haley Anderson SO-2 Gustavus Adolphus 2:39.01 3:09.29 3:30.12 -
14 Maria West JR-3 Concordia-Moorhead 4:04.33 3:09.40 2:16.37 -
15 Taylor Loth SO-2 St. Benedict 4:01.27 3:09.97 2:22.48 -
16 Natalie Marsh FR-1 Carleton 2:22.85 3:10.46 3:56.17 -
17 Lisa Fisher SO-2 St. Olaf 3:39.25 3:10.65 2:42.06 -
18 Maya Hilty FR-1 Carleton 3:35.46 3:10.67 3:48.81 -
19 Claudia Lundgren SO-2 St. Thomas (Minn.) 3:45.05 3:10.72 3:54.59 -
20 Anna Kroll FR-1 St. Thomas (Minn.) 3:10.95 3:10.95 2:48.04 -
21 Katie Spray JR-3 St. Olaf 4:05.51 3:13.31 2:34.65 -
22 Lydia Herath JR-3 Bethel (Minn.) 3:28.37 3:14.73 3:45.89 -
23 Kelly Segura JR-3 Bethel (Minn.) 3:24.51 3:14.77 2:51.40 -
24 Alyssa Nash SR-4 Hamline 2:53.93 3:19.91 2:19.94 -
Women's 1000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
13 Haley Anderson SO-2 Gustavus Adolphus 3:09.29 2:37.11 3:37.69 2:52.26 3:50.94 -
16 Natalie Marsh FR-1 Carleton 3:10.46 2:30.47 3:02.85 3:10.46 3:21.89 -
19 Claudia Lundgren SO-2 St. Thomas (Minn.) 3:10.72 2:23.04 3:41.24 3:08.82 3:18.35 -
20 Anna Kroll FR-1 St. Thomas (Minn.) 3:10.95 3:24.32 4:02.51 2:19.40 2:48.04 -
21 Katie Spray JR-3 St. Olaf 3:13.31 2:23.05 3:21.05 2:30.79 3:26.85 -
22 Lydia Herath JR-3 Bethel (Minn.) 3:14.73 3:36.15 3:59.52 2:47.47 3:01.10 -
23 Kelly Segura JR-3 Bethel (Minn.) 3:14.77 2:39.72 2:22.19 3:28.41 2:47.51 -
24 Alyssa Nash SR-4 Hamline 3:19.91 3:21.91 3:15.92 2:27.94 4:13.89 -
Women's 1000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
9 Jena Hauch FR-1 St. Olaf 4:00.82 2:17.08 3:27.47 3:05.24 3:21.92 -
10 Olivia Thielen SO-2 St. Thomas (Minn.) 2:45.17 2:47.03 2:37.75 3:05.58 2:58.16 -
11 Josie Blake FR-1 Gustavus Adolphus 2:51.76 3:55.23 2:21.89 3:06.69 3:23.50 -
12 Abby Sharer SR-4 Carleton 3:26.58 2:49.02 2:43.39 3:07.80 3:41.61 -
14 Maria West JR-3 Concordia-Moorhead 3:13.19 2:37.21 3:18.87 3:09.40 3:34.03 -
15 Taylor Loth SO-2 St. Benedict 2:56.68 3:02.38 3:32.77 3:09.97 3:32.77 -
17 Lisa Fisher SO-2 St. Olaf 3:33.53 2:40.15 2:45.87 3:10.65 2:53.50 -
18 Maya Hilty FR-1 Carleton 3:39.27 3:29.74 2:34.45 3:10.67 3:58.34 -
Women's 1000 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jordan Lutz SR-4 St. Olaf 2:58.72 3:21.96 3:20.17 2:14.04 3:43.40 2:35.49 2:31.92 10
2 Ali Glassbrenner SR-4 St. Thomas (Minn.) 2:59.17 2:46.63 2:35.88 2:53.80 2:50.22 3:22.47 3:06.34 8
3 Carmen Garson-Shumway SR-4 Macalester 3:00.70 3:54.91 2:17.34 3:15.16 3:09.74 3:33.23 3:29.62 6
4 Jenny Walz SR-4 St. Thomas (Minn.) 3:02.15 2:58.51 2:29.37 3:36.76 3:54.98 3:11.26 3:05.80 5
5 Holly Hankins SR-4 Hamline 3:03.30 3:03.30 3:14.30 2:43.14 2:43.14 3:32.63 3:43.63 4
6 Abigail Schnabel JR-3 Gustavus Adolphus 3:04.65 2:57.27 3:04.65 2:25.88 3:08.35 3:21.27 3:45.28 3
7 Lydia Hayes SR-4 Gustavus Adolphus 3:04.79 3:17.73 2:38.92 3:34.36 2:14.90 3:08.49 3:10.34 2
8 Tierney Winter SO-2 Gustavus Adolphus 3:05.10 2:29.94 3:01.40 2:24.38 2:22.53 4:00.63 3:56.93 1