March 14, 2018
|
Miramar Ansin Sports Complex - Miramar, FL

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Kate Fisher FR-1 Lynn 1:52.18 2:12.06 2:17.74 1:55.02 2:14.90 2:22.00 2:39.04
2 Tiffany Brand SO-2 Nova Southeastern 2:34.83 2:28.99 2:56.74 2:34.83 2:17.30 2:26.06 1:42.25
3 Christina Maretzo FR-1 St. Thomas Aquinas 2:38.36 2:44.23 3:10.62 2:00.24 2:45.70 2:26.63 2:58.89
4 Brooke Lonigro FR-1 Edgewood 2:44.08 1:46.43 3:07.74 2:36.69 2:04.17 2:27.82 2:51.48
5 Shannon Thompson FR-1 St. Thomas Aquinas 3:10.52 2:57.12 2:49.68 1:59.08 1:50.15 2:28.84 2:25.87
6 Isabelle Granlund SR-4 Palm Beach Atlantic 3:04.44 2:08.96 3:11.94 2:11.96 2:37.45 2:29.95 2:23.96
7 Lesly Marcin FR-1 St. Thomas (Fla.) 2:06.10 2:18.11 2:45.14 2:21.12 1:49.59 2:30.12 3:04.65
8 Sydney Stoneback FR-1 Nova Southeastern 3:05.69 3:01.09 2:42.67 2:22.72 2:54.95 2:33.46 1:56.63
9 Ally Jones FR-1 Lynn 1:52.70 2:25.12 2:42.10 3:11.44 2:34.38 2:34.38 2:42.10
10 Kayla Cobelli FR-1 St. Thomas Aquinas 2:32.13 3:18.70 3:06.28 2:38.34 1:59.53 2:35.23 3:09.38
11 Stephanie De La Guarda SR-4 Nova Southeastern 3:18.47 2:30.02 2:37.84 1:49.39 2:48.78 2:36.27 2:26.90
12 Amber Lubaszka JR-3 St. Thomas Aquinas 2:10.00 2:56.98 3:12.65 1:57.47 2:30.36 2:36.62 2:27.23
13 Julia Blankenbaker FR-1 Nova Southeastern 2:25.83 2:36.80 1:51.33 3:05.03 2:10.15 2:36.80 2:25.83
14 Darby Watts FR-1 Lynn 3:22.53 1:51.47 2:08.74 2:55.84 3:24.10 2:37.00 2:57.41
15 Kyana Munao FR-1 St. Thomas (Fla.) 1:53.81 2:17.52 3:25.49 2:04.88 2:42.82 2:38.07 3:03.37
16 Aida Torpey SO-2 St. Thomas Aquinas 2:41.91 3:07.56 2:08.24 2:57.94 1:55.42 2:40.30 3:12.36
17 Madi Hanseder SO-2 Edgewood 2:03.51 2:45.22 2:46.82 1:53.89 1:58.70 2:40.40 2:27.57
18 Sarah Bomkamp JR-3 St. Thomas (Fla.) 3:23.99 3:03.11 2:51.87 2:40.62 2:10.11 2:40.62 3:25.60
19 Natalie Beck SO-2 Lynn 3:16.33 3:05.06 3:14.72 2:05.52 2:02.30 2:40.92 2:52.19
20 Jessica Chavis JR-3 Palm Beach Atlantic 1:55.17 2:17.87 2:24.36 2:56.80 2:00.03 2:42.20 3:26.00
21 Calyope Ortega FR-1 St. Thomas (Fla.) 2:44.00 2:12.84 3:29.92 2:48.92 2:03.00 2:44.00 3:06.96
22 Sofia Young FR-1 St. Thomas (Fla.) 3:04.54 2:39.60 2:36.28 3:36.13 2:47.92 2:46.25 2:11.34
23 Mariana Morante FR-1 St. Thomas (Fla.) 2:49.82 2:48.16 2:43.16 2:28.18 2:46.49 2:46.49 3:31.45
24 Jessica Lykins SO-2 Palm Beach Atlantic 3:15.85 3:32.59 2:55.76 2:10.57 3:24.22 2:47.39 3:35.94
25 Dana Osthoff SO-2 Edgewood 2:07.86 3:43.75 3:47.31 2:54.03 3:43.75 2:57.58 3:50.86
26 Amanda Hennessey FR-1 Lynn 3:08.27 3:15.44 3:17.23 3:31.58 2:16.27 2:59.30 3:36.96
27 Escarleth Membreno JR-3 St. Thomas (Fla.) 2:26.97 3:37.73 3:44.99 2:25.16 3:01.44 3:01.44 3:46.80
  Susana Gutierrez SO-2 St. Thomas (Fla.) DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Ladicia Henfield SO-2 Keiser University DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Kate Fisher FR-1 Lynn 2:12.06 2:22.00 2:40.46 2:56.08 2:23.42
2 Tiffany Brand SO-2 Nova Southeastern 2:43.59 2:26.06 3:02.58 1:51.01 2:02.69
3 Christina Maretzo FR-1 St. Thomas Aquinas 2:10.50 2:26.63 3:10.62 2:23.70 2:11.97
7 Lesly Marcin FR-1 St. Thomas (Fla.) 3:04.65 2:30.12 2:45.14 1:49.59 1:49.59
8 Sydney Stoneback FR-1 Nova Southeastern 1:53.56 2:33.46 2:02.77 3:10.29 3:19.50
12 Amber Lubaszka JR-3 St. Thomas Aquinas 2:46.02 2:36.62 2:22.53 2:30.36 3:00.12
  Ladicia Henfield SO-2 Keiser University DNS DNS DNS DNS DNS
  Susana Gutierrez SO-2 St. Thomas (Fla.) DNS DNS DNS DNS DNS
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
4 Brooke Lonigro FR-1 Edgewood 2:48.52 2:27.82 2:04.17 1:55.30 1:55.30
5 Shannon Thompson FR-1 St. Thomas Aquinas 2:52.66 2:28.84 2:55.64 3:12.01 2:40.75
9 Ally Jones FR-1 Lynn 2:28.21 2:34.38 3:06.80 2:52.91 3:14.52
11 Stephanie De La Guarda SR-4 Nova Southeastern 1:54.08 2:36.27 1:52.52 1:50.96 2:34.71
14 Darby Watts FR-1 Lynn 3:13.11 2:37.00 2:00.89 3:19.39 2:35.43
15 Kyana Munao FR-1 St. Thomas (Fla.) 3:08.11 2:38.07 2:27.01 2:20.69 3:01.78
16 Aida Torpey SO-2 St. Thomas Aquinas 2:06.64 2:40.30 2:09.85 2:54.73 2:45.11
18 Sarah Bomkamp JR-3 St. Thomas (Fla.) 2:39.02 2:40.62 2:02.08 3:25.60 2:50.26
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
6 Isabelle Granlund SR-4 Palm Beach Atlantic 2:29.95 1:46.47 2:14.96
10 Kayla Cobelli FR-1 St. Thomas Aquinas 2:35.23 2:13.50 2:19.71
13 Julia Blankenbaker FR-1 Nova Southeastern 2:36.80 2:27.40 3:09.73
17 Madi Hanseder SO-2 Edgewood 2:40.40 2:45.22 2:08.32
19 Natalie Beck SO-2 Lynn 2:40.92 2:00.69 2:05.52
21 Calyope Ortega FR-1 St. Thomas (Fla.) 2:44.00 1:58.08 3:02.04
23 Mariana Morante FR-1 St. Thomas (Fla.) 2:46.49 3:21.46 3:03.14
26 Amanda Hennessey FR-1 Lynn 2:59.30 2:46.75 2:50.34
Women's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
20 Jessica Chavis JR-3 Palm Beach Atlantic 2:51.94 3:06.53 2:42.20 2:43.83 3:22.75 3:19.51 2:55.18
22 Sofia Young FR-1 St. Thomas (Fla.) 2:22.98 2:52.90 2:46.25 2:41.27 3:17.84 1:58.04 3:01.22
24 Jessica Lykins SO-2 Palm Beach Atlantic 2:18.94 3:24.22 2:47.39 2:03.87 2:42.37 3:24.22 3:37.61
25 Dana Osthoff SO-2 Edgewood 2:52.26 3:33.10 2:57.58 3:17.12 2:48.71 2:57.58 2:54.03
27 Escarleth Membreno JR-3 St. Thomas (Fla.) 2:43.30 2:28.78 3:01.44 3:21.40 3:10.52 2:26.97 2:36.04