February 17, 2018
|
UW-Oshkosh-Kolf Sports Center - Oshkosh, WI
|
200m (Flat)

Men's 60 Hurdles Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Christian Jackson SO-2 Wis.-Whitewater 9.68 5.88 8.27 9.35 8.36 7.28 10
2 Jose Gutierrez JR-3 Beloit 8.35 8.10 8.43 7.34 7.93 8.69 8
3 Dylan Cooper SO-2 Wis.-Eau Claire 10.88 7.06 8.50 10.97 7.65 7.74 6
4 Robert Martin SR-4 Wis.-Whitewater 7.87 7.61 8.55 8.38 7.78 7.19 5
5 Brandt Beukema FR-1 Wis.-Oshkosh 7.80 9.60 8.57 9.00 7.46 9.43 4
6 Quentin Mendez SO-2 Wis.-Whitewater 6.46 7.67 8.61 6.81 9.82 8.53 3
7 Griffin Gawenda FR-1 Wis.-Whitewater 10.38 9.94 8.87 7.28 7.81 9.23 2

Men's 60 Hurdles Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Christian Jackson SO-2 Wis.-Whitewater 7.92 8.33
2 Dylan Cooper SO-2 Wis.-Eau Claire 9.75 8.55
3 Robert Martin SR-4 Wis.-Whitewater 6.55 8.61
4 Silas Hasselbrook SR-4 Concordia (Wis.) 8.08 8.68
5 Jose Gutierrez JR-3 Beloit 10.52 8.69
6 Brandt Beukema FR-1 Wis.-Oshkosh 9.77 8.72
7 Griffin Gawenda FR-1 Wis.-Whitewater 9.21 8.85
8 Quentin Mendez SO-2 Wis.-Whitewater 9.22 8.86
9 Tyler Bouchard JR-3 Wis.-Eau Claire 9.21 8.94
10 Alex Kuffel SR-4 Edgewood 8.74 9.10
11 Michael Amerlan SR-4 Wis.-Eau Claire 9.21 9.11
12 Lucas Skaaland FR-1 Wis.-Whitewater 8.62 9.17
13 Dan Sandacz JR-3 Lawrence 10.81 9.24
14 Todd Petersen JR-3 Ripon 7.20 9.34
15 Jordan Lacey FR-1 Wis.-Eau Claire 11.54 9.38
16 Jake Lautenschlager FR-1 Wis.-Whitewater 11.78 9.50
Men's 60 Hurdles Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
3 Robert Martin SR-4 Wis.-Whitewater 10.16 7.84 9.65 7.67 8.61 8.18
7 Griffin Gawenda FR-1 Wis.-Whitewater 8.68 6.29 8.59 8.41 8.85 7.35
8 Quentin Mendez SO-2 Wis.-Whitewater 9.84 6.74 8.78 11.08 8.86 8.16
10 Alex Kuffel SR-4 Edgewood 9.65 9.74 7.74 8.38 9.10 6.46
14 Todd Petersen JR-3 Ripon 6.92 6.73 10.18 9.81 9.34 11.12
Men's 60 Hurdles Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 Dylan Cooper SO-2 Wis.-Eau Claire 8.55 7.19 8.55 6.42 9.58 10.78 7.36
5 Jose Gutierrez JR-3 Beloit 8.69 8.43 9.39 8.35 7.04 9.04 6.35
9 Tyler Bouchard JR-3 Wis.-Eau Claire 8.94 7.42 8.50 7.16 10.91 8.14 7.69
11 Michael Amerlan SR-4 Wis.-Eau Claire 9.11 7.29 7.29 9.21 8.84 8.66 11.12
13 Dan Sandacz JR-3 Lawrence 9.24 8.69 8.23 11.28 7.30 10.81 10.54
15 Jordan Lacey FR-1 Wis.-Eau Claire 9.38 9.95 10.60 7.32 12.01 9.95 12.01
Men's 60 Hurdles Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Christian Jackson SO-2 Wis.-Whitewater 8.33 7.33 8.58
4 Silas Hasselbrook SR-4 Concordia (Wis.) 8.68 10.59 9.29
6 Brandt Beukema FR-1 Wis.-Oshkosh 8.72 8.72 7.59
12 Lucas Skaaland FR-1 Wis.-Whitewater 9.17 11.37 6.42
16 Jake Lautenschlager FR-1 Wis.-Whitewater 9.50 7.13 8.17