February 17, 2018
|
UW-Oshkosh-Kolf Sports Center - Oshkosh, WI
|
200m (Flat)

Women's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Sarah Glidden SR-4 Wis.-Eau Claire 57.46 41.38 10
2 Ashleigh Buergi SR-4 Wis.-Eau Claire 58.07 57.49 8
3 Enyo Amet SR-4 Wis.-Whitewater 58.87 49.45 6
4 Ashley Tijerina SO-2 Wis.-Whitewater 59.30 1:05.83 5
5 Lizzy Keena FR-1 Wis.-Eau Claire 1:00.06 1:04.87 4
6 Raissa Spencer SR-4 Carroll 1:00.48 53.83 3
7 Glory Hecker SO-2 Wis.-Eau Claire 1:00.59 44.23 2
8 Megan Hering FR-1 Wis.-Whitewater 1:00.90 1:10.04 1
9 Lakyn Kummer SO-2 Wis.-Eau Claire 1:01.27 50.25 -
10 Toni Bonds FR-1 Beloit 1:01.71 45.67 -
11 Rosalie Campbell FR-1 Wis.-Eau Claire 1:01.81 51.92 -
12 Alaina Syverson FR-1 Wis.-Eau Claire 1:01.91 1:01.91 -
13 Rachel Powers SR-4 Wis.-Oshkosh 1:02.28 1:07.89 -
14 Karli Olsen FR-1 Wis.-Eau Claire 1:03.13 1:06.92 -
15 Morgan Marnholtz JR-3 Concordia (Wis.) 1:03.72 47.16 -
16 Tiffany Bianco JR-3 Wis.-Whitewater 1:03.84 51.08 -
17 Karliann Jandro FR-1 Wis.-Whitewater 1:04.03 1:09.80 -
18 Anna Boxum FR-1 Wis.-Eau Claire 1:04.48 47.07 -
19 Melissa Srnka SO-2 Wis.-Oshkosh 1:04.80 1:24.24 -
20 Neve Kronhelm FR-1 Carroll 1:05.30 57.47 -
21 Rachael Chupka SO-2 Wis.-Whitewater 1:06.73 1:05.40 -
22 Janey Degnan SR-4 Lawrence 1:06.94 50.88 -
23 Briana Gratz SR-4 Concordia (Wis.) 1:07.80 1:14.58 -
24 Hallie Sogin SO-2 Lawrence 1:07.92 1:01.81 -
25 Sydney Cihak SR-4 Marian (Wis.) 1:13.47 1:14.21 -
26 Erin Gallagher FR-1 Beloit 1:13.68 53.79 -
27 Kathryn Schultz SO-2 Concordia (Wis.) 1:13.91 1:30.91 -
28 Nicole Hebel FR-1 Beloit 1:15.38 1:01.06 -
Women's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Sarah Glidden SR-4 Wis.-Eau Claire 59.76 56.31 57.46 1:04.36 10
2 Ashleigh Buergi SR-4 Wis.-Eau Claire 1:08.53 59.82 58.07 1:15.50 8
3 Enyo Amet SR-4 Wis.-Whitewater 1:14.77 1:15.36 58.87 1:00.64 6
4 Ashley Tijerina SO-2 Wis.-Whitewater 52.78 48.04 59.30 1:09.98 5
21 Rachael Chupka SO-2 Wis.-Whitewater 1:00.06 1:11.41 1:06.73 1:01.40 -
Women's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
5 Lizzy Keena FR-1 Wis.-Eau Claire 1:00.06 1:15.68 47.45 43.85 53.46 1:11.48 48.05 4
6 Raissa Spencer SR-4 Carroll 1:00.48 1:10.16 1:02.90 1:06.53 56.86 53.23 52.02 3
7 Glory Hecker SO-2 Wis.-Eau Claire 1:00.59 1:10.89 50.90 44.23 1:03.02 1:01.81 1:10.29 2
23 Briana Gratz SR-4 Concordia (Wis.) 1:07.80 1:26.11 51.53 1:05.77 1:23.40 56.28 1:11.19 -
Women's 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
8 Megan Hering FR-1 Wis.-Whitewater 45.68 1:13.08 1:00.90 46.29 1:16.74 45.07 1
9 Lakyn Kummer SO-2 Wis.-Eau Claire 1:17.20 1:17.20 1:01.27 53.92 49.02 1:14.14 -
10 Toni Bonds FR-1 Beloit 1:14.67 51.84 1:01.71 1:01.10 1:04.18 1:11.59 -
12 Alaina Syverson FR-1 Wis.-Eau Claire 56.34 1:11.20 1:01.91 48.29 1:01.91 1:09.96 -
Women's 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Rosalie Campbell FR-1 Wis.-Eau Claire 1:01.81 -
13 Rachel Powers SR-4 Wis.-Oshkosh 1:02.28 -
16 Tiffany Bianco JR-3 Wis.-Whitewater 1:03.84 -
27 Kathryn Schultz SO-2 Concordia (Wis.) 1:13.91 -
Women's 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
17 Karliann Jandro FR-1 Wis.-Whitewater 1:04.03 58.27 52.51 -
18 Anna Boxum FR-1 Wis.-Eau Claire 1:04.48 57.39 1:08.35 -
19 Melissa Srnka SO-2 Wis.-Oshkosh 1:04.80 1:02.21 1:15.82 -
22 Janey Degnan SR-4 Lawrence 1:06.94 47.53 1:22.34 -
26 Erin Gallagher FR-1 Beloit 1:13.68 1:17.37 1:03.37 -
28 Nicole Hebel FR-1 Beloit 1:15.38 53.52 1:10.86 -
Women's 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
14 Karli Olsen FR-1 Wis.-Eau Claire 58.08 1:03.13 -
15 Morgan Marnholtz JR-3 Concordia (Wis.) 1:19.02 1:03.72 -
20 Neve Kronhelm FR-1 Carroll 1:16.41 1:05.30 -
24 Hallie Sogin SO-2 Lawrence 54.34 1:07.92 -
25 Sydney Cihak SR-4 Marian (Wis.) 1:29.64 1:13.47 -