February 17, 2018
|
UW-Oshkosh-Kolf Sports Center - Oshkosh, WI
|
200m (Flat)

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Shayla Huebner JR-3 Northern Michigan 1:46.54 2:27.82 2:13.17 2:50.46 2:09.18 2:53.12 2:53.12 10
2 Holly Blowers SO-2 Northern Michigan 2:16.39 2:10.99 2:15.04 2:12.34 1:45.34 2:36.65 2:52.86 8
3 Kieren Becker SR-4 Northern Michigan 1:46.12 2:13.32 2:16.04 1:54.28 1:36.59 2:17.40 1:39.31 6
4 Nora Imperl SR-4 Concordia (Wis.) 2:49.39 3:00.88 2:23.55 2:24.99 1:57.72 1:50.54 2:02.02 5
5 Sasha Riley SO-2 Wis.-Eau Claire 2:22.26 1:52.08 2:23.69 2:33.75 2:25.13 1:44.90 1:47.77 4
6 Lindsey Denu JR-3 Wis.-Oshkosh 2:21.06 2:28.25 2:23.93 2:57.04 2:39.77 2:08.10 1:49.39 3
7 Karlee Larson JR-3 Carroll 1:44.26 2:37.84 2:24.80 2:43.63 2:34.94 2:13.22 2:13.22 2
8 Alden Goucher FR-1 Concordia (Wis.) 3:07.69 1:56.40 2:25.49 2:53.14 2:53.14 1:59.31 2:38.59 1
9 Carolyn Arndt JR-3 Concordia (Wis.) 2:18.45 3:05.58 2:27.28 2:24.34 2:44.96 2:43.48 2:06.66 -
10 Emily Kraus SO-2 Carroll 2:51.93 1:54.13 2:28.21 1:45.23 2:34.14 2:08.95 2:48.96 -
11 Heidi Wilken FR-1 Wis.-Eau Claire 3:08.38 2:20.92 2:28.33 2:01.63 2:43.17 2:22.40 2:43.17 -
12 Angie Zenke JR-3 Wis.-Eau Claire 2:06.11 3:11.39 2:28.36 2:56.55 3:09.90 2:03.14 1:57.21 -
13 Maddie Lebouton FR-1 Wis.-Eau Claire 2:21.22 2:37.57 2:28.65 2:55.41 2:15.28 2:47.98 2:21.22 -
14 Calli Lemke SO-2 Carroll 1:59.05 2:43.70 2:28.81 2:07.98 2:07.98 2:18.40 2:22.86 -
15 Manda Slaback JR-3 Wis.-Whitewater 2:14.58 2:29.70 2:31.21 1:54.92 2:44.82 2:22.14 3:09.02 -
16 Melissa Srnka SO-2 Wis.-Oshkosh 1:55.03 2:16.22 2:31.35 2:35.89 2:35.89 3:15.25 2:16.22 -
17 Breanna Vandenplas SO-2 Wis.-Oshkosh 2:31.65 3:03.82 2:33.18 2:20.93 3:00.76 2:13.27 2:37.78 -
18 Sarah Daley FR-1 Wis.-Whitewater 2:42.60 3:19.76 2:34.85 3:07.37 2:22.47 2:42.60 3:08.92 -
19 Frances Knaggs SO-2 Beloit 2:22.41 3:04.49 2:41.83 2:15.94 2:54.78 2:45.07 2:48.31 -
20 Gabrielle Martin SO-2 Wis.-Whitewater 2:01.75 2:49.46 2:44.52 3:33.88 2:44.52 2:46.17 3:27.30 -
21 Lace Luedke   Unattached 2:35.52 3:26.80 2:45.44 2:05.74 3:03.64 2:15.66 2:45.44 -
22 Fiona Cismesia FR-1 Beloit 3:03.66 2:48.77 2:45.46 2:18.99 2:28.92 3:03.66 3:28.48 -
23 Madi Hanseder SO-2 Edgewood 3:25.25 2:13.50 2:46.87 3:05.23 2:38.53 3:11.90 2:35.19 -
24 Anna Palmer FR-1 Concordia (Wis.) 2:26.46 2:50.03 2:48.34 3:13.59 3:28.75 2:46.66 2:34.88 -
25 Sam Sommerville FR-1 Wis.-Whitewater 2:21.69 3:30.84 2:48.67 2:52.05 2:04.82 3:35.90 2:43.61 -
26 Brenda Martinez-Flores FR-1 Beloit 2:54.71 3:19.17 2:54.71 3:06.94 2:02.30 2:09.29 2:02.30 -
27 Kayla Charneski FR-1 Concordia (Wis.) 3:19.79 2:48.24 2:55.25 3:28.55 3:21.54 3:30.30 3:47.83 -
28 Brynn Schroeder FR-1 Lawrence 2:07.97 3:46.14 2:55.30 3:21.60 3:04.07 3:25.11 2:44.79 -
29 Kieran Rodning FR-1 Beloit 2:37.87 2:23.68 2:57.38 3:45.28 2:53.84 2:04.17 3:34.63 -
30 Acacia Longsine FR-1 Marian (Wis.) 2:53.36 3:33.51 3:02.48 3:53.58 2:22.34 3:48.10 3:09.78 -
31 Rachel Ulatowski SO-2 Lakeland University 3:16.23 3:55.85 3:08.68 3:16.23 3:03.02 3:10.57 2:27.17 -
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Shayla Huebner JR-3 Northern Michigan 2:35.81 2:13.17 1:33.22 2:19.83 1:46.54 2:49.13 2:26.49 10
2 Holly Blowers SO-2 Northern Michigan 1:58.84 2:15.04 2:02.89 1:54.79 1:42.63 1:56.14 2:48.80 8
3 Kieren Becker SR-4 Northern Michigan 2:07.88 2:16.04 2:05.16 2:22.85 1:39.31 2:32.37 2:51.41 6
4 Nora Imperl SR-4 Concordia (Wis.) 2:35.04 2:23.55 2:50.83 2:07.76 3:03.75 1:44.80 2:02.02 5
5 Sasha Riley SO-2 Wis.-Eau Claire 2:28.00 2:23.69 2:06.45 2:40.94 1:40.59 1:59.27 1:56.39 4
7 Karlee Larson JR-3 Carroll 2:33.49 2:24.80 1:44.26 2:49.42 3:06.80 2:08.88 2:50.87 2
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Lindsey Denu JR-3 Wis.-Oshkosh 2:23.93 3
10 Emily Kraus SO-2 Carroll 2:28.21 -
11 Heidi Wilken FR-1 Wis.-Eau Claire 2:28.33 -
12 Angie Zenke JR-3 Wis.-Eau Claire 2:28.36 -
13 Maddie Lebouton FR-1 Wis.-Eau Claire 2:28.65 -
15 Manda Slaback JR-3 Wis.-Whitewater 2:31.21 -
17 Breanna Vandenplas SO-2 Wis.-Oshkosh 2:33.18 -
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
8 Alden Goucher FR-1 Concordia (Wis.) 2:25.49 2:41.50 2:35.68 2:21.13 1
9 Carolyn Arndt JR-3 Concordia (Wis.) 2:27.28 2:19.92 2:19.92 2:24.34 -
14 Calli Lemke SO-2 Carroll 2:28.81 1:59.05 2:16.91 2:37.74 -
16 Melissa Srnka SO-2 Wis.-Oshkosh 2:31.35 2:04.11 3:00.11 1:48.98 -
18 Sarah Daley FR-1 Wis.-Whitewater 2:34.85 2:56.53 2:05.43 2:47.24 -
19 Frances Knaggs SO-2 Beloit 2:41.83 3:27.15 1:53.29 3:10.96 -
20 Gabrielle Martin SO-2 Wis.-Whitewater 2:44.52 3:27.30 3:32.23 3:32.23 -
21 Lace Luedke   Unattached 2:45.44 1:57.47 2:28.90 3:23.50 -
28 Brynn Schroeder FR-1 Lawrence 2:55.30 2:07.97 3:33.87 3:09.33 -
Women's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
22 Fiona Cismesia FR-1 Beloit 3:18.56 2:00.79 2:04.10 2:53.74 1:57.48 2:45.46 -
23 Madi Hanseder SO-2 Edgewood 3:30.26 2:05.16 2:31.86 3:33.60 2:36.86 2:46.87 -
24 Anna Palmer FR-1 Concordia (Wis.) 3:01.81 2:02.89 3:35.48 2:04.58 2:19.73 2:48.34 -
25 Sam Sommerville FR-1 Wis.-Whitewater 3:29.15 3:19.03 3:39.28 2:58.79 2:50.36 2:48.67 -
26 Brenda Martinez-Flores FR-1 Beloit 2:25.01 3:03.45 2:23.27 2:18.02 2:12.78 2:54.71 -
27 Kayla Charneski FR-1 Concordia (Wis.) 3:26.80 2:30.72 3:23.29 2:18.45 3:00.51 2:55.25 -
29 Kieran Rodning FR-1 Beloit 3:31.09 3:15.12 3:45.28 2:05.94 2:34.32 2:57.38 -
30 Acacia Longsine FR-1 Marian (Wis.) 3:09.78 2:25.99 3:40.80 2:58.83 2:09.56 3:02.48 -
31 Rachel Ulatowski SO-2 Lakeland University 3:27.55 2:49.82 3:48.31 2:30.95 3:42.65 3:08.68 -