February 17, 2018
|
Minnesota-Minnesota FH - Minneapolis, MN
|
200m (Flat)

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Erinn Stenman-Fahey JR-3 Iowa State 2:07.46 1:50.89 2:24.03 1:43.25 2:44.43
2 Larkin Chapman SO-2 Iowa State 2:07.52 1:58.60 1:50.95 2:30.48 2:21.55
3 Brette Correy SR-4 Northern Iowa 2:07.66 2:19.15 2:15.32 2:20.43 2:16.60
4 Carissa Dock FR-1 Minnesota 2:15.14 2:52.98 1:40.01 2:36.77 2:01.63
5 Jordan Lutz SR-4 St. Olaf 2:16.46 1:45.08 2:01.45 2:30.11 2:45.12
6 Paige Peschel JR-3 Minnesota 2:16.51 2:27.43 2:43.82 2:54.74 2:46.55
7 Tate Sweeney   UNAT-Minnesota 2:17.35 2:18.73 2:36.58 1:43.02 1:37.52
8 Delaney FitzPatrick   UNAT-Minnesota 2:17.58 2:10.71 1:52.82 2:16.21 2:34.09
9 Kayla Baker FR-1 Minnesota 2:20.97 2:33.66 2:30.84 2:57.63 1:45.73
10 Jena Moody SR-4 St. Olaf 2:21.02 2:56.28 1:59.87 1:59.87 1:58.46
11 Molly Roach   UNAT-Minnesota 2:23.80 2:33.87 2:07.99 2:23.80 2:51.13
12 Kelsey Sather SO-2 Minnesota 2:24.54 2:52.01 1:49.85 2:49.12 3:05.02
13 Abby Sharer SR-4 Carleton 2:24.74 2:05.93 2:20.40 2:33.43 2:03.03
14 Elsa Sandeno JR-3 Carleton 2:24.97 3:07.02 2:14.83 2:09.03 1:57.43
15 Rachel Wians SO-2 Minnesota 2:25.20 2:00.52 2:22.30 2:01.97 1:41.64
16 Natalie Marsh FR-1 Carleton 2:29.81 2:01.35 2:50.79 3:11.76 2:47.79
17 Brook Sunderman FR-1 Bethel (Minn.) 2:30.25 1:49.69 2:00.20 2:12.22 2:19.74
18 Allyx Kvasnicka   Minnesota Running Club 2:30.57 2:44.13 1:58.95 2:01.97 2:29.07
19 Sarah Lembke   Unattached 2:32.49 1:46.75 1:55.90 3:16.72 1:49.80
20 Anna Truong   Minnesota Running Club 2:33.95 2:10.86 2:52.43 2:30.87 2:50.89
21 Dani Quast   Minnesota Running Club 2:34.94 2:21.00 2:24.10 2:03.96 2:19.45
22 Lily Jenssen FR-1 Macalester 2:35.83 2:34.28 1:58.43 2:10.90 2:14.02
23 Emilee Fulton SO-2 Carleton 2:36.29 2:08.16 1:52.53 3:02.86 2:34.73
24 Emma Deutsch FR-1 Wis.-River Falls 2:36.76 2:36.76 2:11.68 3:00.28 2:52.44
25 Anya Ptacek SO-2 Macalester 2:36.84 2:02.34 2:16.45 2:35.28 3:11.35
26 Kimberly Carlson FR-1 Wis.-River Falls 2:39.36 3:16.02 3:09.64 3:25.58 2:39.36
27 Maddy Prentiss FR-1 Macalester 2:39.58 3:21.07 2:14.05 3:03.52 3:11.50
28 Kathrene Garcia SR-4 Macalester 2:39.60 3:16.31 2:55.56 2:02.90 2:49.18
29 Lynnea Asp FR-1 Crown 2:42.33 3:24.54 2:47.20 2:14.74 2:21.23
30 Elissa Boll FR-1 Concordia-St. Paul 2:46.26 2:56.24 2:39.61 2:19.66 2:37.95
31 Kathryn Fleddermann SO-2 Macalester 2:47.31 3:05.72 3:00.70 2:48.99 2:54.01
32 Maria Gilbert   Minnesota Running Club 2:49.01 2:23.66 2:54.08 3:04.22 2:08.45
33 Brenna Betts   Minnesota Running Club 3:01.47 3:03.29 3:30.51 3:06.92 3:06.92
34 Rachel Hatcher   Minnesota Running Club 3:11.17 2:15.73 3:01.62 3:45.58 3:37.94
  Jasmine Staebler JR-3 Iowa State DNF DNF DNF DNF DNF
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Erinn Stenman-Fahey JR-3 Iowa State 2:13.84 2:11.29 2:16.39 2:07.46 2:24.03 2:35.51
2 Larkin Chapman SO-2 Iowa State 1:30.54 2:07.52 2:08.80 2:07.52 2:24.10 2:06.25
3 Brette Correy SR-4 Northern Iowa 2:39.58 1:31.92 1:56.17 2:07.66 2:44.69 2:24.26
  Jasmine Staebler JR-3 Iowa State DNF DNF DNF DNF DNF DNF
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
4 Carissa Dock FR-1 Minnesota 1:52.17 2:51.63 2:15.14 2:30.01 2:38.12
5 Jordan Lutz SR-4 St. Olaf 2:13.73 2:57.40 2:16.46 2:24.65 2:28.75
6 Paige Peschel JR-3 Minnesota 2:09.69 2:32.90 2:16.51 1:46.48 2:16.51
7 Tate Sweeney   UNAT-Minnesota 2:06.37 2:36.58 2:17.35 1:51.26 2:54.44
8 Delaney FitzPatrick   UNAT-Minnesota 2:58.86 2:51.98 2:17.58 1:55.57 1:45.94
9 Kayla Baker FR-1 Minnesota 2:02.65 2:33.66 2:20.97 2:35.07 2:35.07
10 Jena Moody SR-4 St. Olaf 3:01.92 2:12.56 2:21.02 2:43.59 2:02.69
11 Molly Roach   UNAT-Minnesota 3:06.94 2:12.30 2:23.80 2:48.25 2:28.12
12 Kelsey Sather SO-2 Minnesota 2:53.45 2:30.33 2:24.54 2:41.89 2:34.66
15 Rachel Wians SO-2 Minnesota 1:44.55 2:55.70 2:25.20 2:20.85 3:08.76
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
13 Abby Sharer SR-4 Carleton 2:24.74 2:13.16 1:50.01 2:05.93
14 Elsa Sandeno JR-3 Carleton 2:24.97 2:00.33 2:36.57 2:43.82
16 Natalie Marsh FR-1 Carleton 2:29.81 3:04.27 3:08.76 2:34.31
17 Brook Sunderman FR-1 Bethel (Minn.) 2:30.25 2:06.21 1:58.70 2:22.74
18 Allyx Kvasnicka   Minnesota Running Club 2:30.57 1:46.91 2:01.97 2:15.52
19 Sarah Lembke   Unattached 2:32.49 1:46.75 3:12.14 3:02.99
21 Dani Quast   Minnesota Running Club 2:34.94 2:05.51 3:02.83 2:24.10
23 Emilee Fulton SO-2 Carleton 2:36.29 2:53.49 2:15.98 1:58.78
Women's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
20 Anna Truong   Minnesota Running Club 2:57.05 2:33.95 2:32.41 2:29.34 2:23.18 2:52.43
22 Lily Jenssen FR-1 Macalester 2:31.16 2:35.83 2:23.37 3:22.58 3:02.33 2:28.04
24 Emma Deutsch FR-1 Wis.-River Falls 2:41.47 2:36.76 2:16.39 2:17.95 2:43.03 2:06.98
25 Anya Ptacek SO-2 Macalester 1:52.93 2:36.84 3:17.62 3:12.92 2:38.41 2:44.69
26 Kimberly Carlson FR-1 Wis.-River Falls 1:57.93 2:39.36 2:44.14 2:20.24 1:57.93 2:58.49
27 Maddy Prentiss FR-1 Macalester 3:16.29 2:39.58 3:17.88 1:56.50 2:23.63 2:53.95
30 Elissa Boll FR-1 Concordia-St. Paul 2:52.91 2:46.26 3:11.20 2:04.70 3:22.84 3:12.87
Women's 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
28 Kathrene Garcia SR-4 Macalester 2:26.84 3:27.48 2:44.39 2:39.60
29 Lynnea Asp FR-1 Crown 3:22.92 2:11.49 2:48.83 2:42.33
31 Kathryn Fleddermann SO-2 Macalester 3:25.80 2:59.03 1:58.79 2:47.31
32 Maria Gilbert   Minnesota Running Club 3:32.96 3:05.92 3:17.75 2:49.01
33 Brenna Betts   Minnesota Running Club 2:10.66 2:59.66 3:08.73 3:01.47
34 Rachel Hatcher   Minnesota Running Club 3:45.58 3:13.09 2:36.76 3:11.17