February 16, 2018
|
Susquehanna-Garrett Sports Complex - Selinsgrove, PA
|
200m (Flat)

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Patrick Watson SO-2 Stevenson 9:01.31 10:26.22 10:04.99 8:40.08 11:03.37 8:50.69
2 David Haines FR-1 Marywood 10:43.08 7:19.44 7:35.52 9:22.70 10:00.21 8:55.90
3 Chad Bomgardner SR-4 Lebanon Valley 6:33.12 9:00.53 8:55.07 7:55.02 7:38.64 9:05.99
4 Vinnie Caroselli SO-2 Juniata 10:52.34 6:51.14 7:51.44 8:51.74 9:41.07 9:08.18
5 Kevin Schofield SR-4 Juniata 7:46.29 11:56.08 10:27.27 6:28.57 12:01.63 9:15.10
6 Jeff Campagna FR-1 Lebanon Valley 9:00.07 9:05.64 7:36.56 8:43.37 6:52.01 9:16.77
7 Zachary Lofties JR-3 Messiah 8:38.68 11:44.73 12:12.92 10:53.99 9:06.87 9:23.78
8 Matthew Persick SR-4 Dickinson 9:35.48 7:48.28 9:07.27 11:17.03 10:48.82 9:24.19
9 Darren Labenberg JR-3 Elizabethtown 8:22.92 11:23.74 6:46.85 6:46.85 8:17.27 9:25.07
10 Connor Berson FR-1 Gettysburg 8:12.53 9:03.48 9:09.14 9:14.80 12:15.96 9:26.12
11 Noah Brady JR-3 Lebanon Valley 10:00.67 12:05.34 7:16.34 12:11.01 7:27.67 9:26.67
12 Odin Bules FR-1 Dickinson 8:25.63 11:38.79 10:07.89 6:49.05 9:28.12 9:28.12
13 Michael Miller JR-3 Gettysburg 10:33.13 11:58.68 10:44.53 7:53.42 10:38.83 9:30.38
14 Matthew Wacker FR-1 Alvernia 9:59.24 7:42.27 9:13.58 11:47.67 9:25.00 9:30.70
15 Timothy Witmer FR-1 Elizabethtown 9:32.99 11:16.13 12:01.97 12:13.43 7:26.94 9:32.99
16 John Davern   Lock Haven University CLUB 7:28.61 7:40.12 10:38.41 8:08.87 11:24.42 9:35.14
17 Nicholas Sturm SR-4 Alvernia 10:23.34 8:56.76 8:10.59 9:14.08 9:31.39 9:37.16
18 Chris Golembeski JR-3 Marywood 6:45.15 8:11.97 6:50.94 8:46.69 10:07.72 9:38.78
19 Eric Pressler SR-4 Susquehanna 9:25.16 8:56.02 7:46.11 11:56.64 7:34.46 9:42.63
20 Alex Coburn   Lock Haven University CLUB 10:40.96 10:29.31 11:21.75 9:31.04 8:21.12 9:42.69
21 Jonathan Buytenhuys   Lock Haven University CLUB 7:18.18 10:01.77 9:03.35 6:54.81 11:29.41 9:44.24
22 Brendan Fox JR-3 DeSales 8:25.25 12:43.74 12:14.37 8:37.00 10:28.62 9:47.49
23 Ethan Burg SO-2 Dickinson 9:13.14 7:56.64 9:42.56 8:14.29 7:03.68 9:48.44
24 Kyle Skelton SR-4 Susquehanna 9:57.14 9:45.20 11:02.83 8:45.49 9:45.20 9:57.14
25 Jake Menchey FR-1 Susquehanna 11:03.70 11:21.63 9:57.92 12:57.30 9:04.11 9:57.92
26 Matthew Junio JR-3 Alvernia 12:28.94 7:05.40 10:05.15 11:58.98 10:59.07 9:59.15
27 Jonathan Gronke SO-2 Gettysburg 11:35.40 11:11.42 11:23.41 12:41.34 8:23.57 9:59.48
28 Jack Kinst FR-1 DeSales 7:24.26 12:48.45 11:48.42 10:24.37 11:00.39 10:00.35
29 Noah Baxter SO-2 Lebanon Valley 11:16.95 11:41.13 9:46.29 12:29.48 10:46.73 10:04.42
30 Eric Denlinger JR-3 Messiah 10:14.39 8:11.52 7:59.23 8:05.37 12:17.27 10:14.39
31 Nick Jara SR-4 DeSales 13:03.54 9:32.11 12:44.88 8:05.05 8:17.48 10:21.85
32 Tyler Sarge SO-2 DeSales 7:34.14 12:38.97 9:13.67 7:15.47 11:55.42 10:22.10
33 Andrew Pizzirusso FR-1 Elizabethtown 13:15.40 8:12.39 10:24.96 13:09.09 9:15.52 10:31.27
34 Robert Masters SO-2 Susquehanna 9:41.54 8:19.36 10:19.46 8:57.29 12:00.60 10:32.10
35 Harry Thoman SR-4 Gettysburg 10:11.01 13:02.85 11:27.38 7:31.89 12:18.30 10:36.46
36 Sean O'Flaherty JR-3 Goucher 9:32.56 13:09.74 14:15.55 13:55.80 12:03.93 10:58.11
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
23 Ethan Burg SO-2 Dickinson 9:48.44 11:46.13 10:00.21
24 Kyle Skelton SR-4 Susquehanna 9:57.14 12:14.49 9:33.26
25 Jake Menchey FR-1 Susquehanna 9:57.92 11:21.63 9:34.01
27 Jonathan Gronke SO-2 Gettysburg 9:59.48 8:35.56 10:29.46
28 Jack Kinst FR-1 DeSales 10:00.35 9:42.34 10:24.37
29 Noah Baxter SO-2 Lebanon Valley 10:04.42 9:34.20 7:21.23
31 Nick Jara SR-4 DeSales 10:21.85 8:42.36 12:01.35
32 Tyler Sarge SO-2 DeSales 10:22.10 9:01.23 8:05.24
33 Andrew Pizzirusso FR-1 Elizabethtown 10:31.27 8:43.96 8:31.33
34 Robert Masters SO-2 Susquehanna 10:32.10 10:13.14 8:38.33
35 Harry Thoman SR-4 Gettysburg 10:36.46 8:35.54 11:27.38
36 Sean O'Flaherty JR-3 Goucher 10:58.11 11:57.34 11:17.86
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
7 Zachary Lofties JR-3 Messiah 7:36.67 9:23.78
9 Darren Labenberg JR-3 Elizabethtown 12:03.29 9:25.07
10 Connor Berson FR-1 Gettysburg 11:41.99 9:26.12
13 Michael Miller JR-3 Gettysburg 6:39.27 9:30.38
14 Matthew Wacker FR-1 Alvernia 9:19.29 9:30.70
15 Timothy Witmer FR-1 Elizabethtown 9:50.18 9:32.99
16 John Davern   Lock Haven University CLUB 8:43.38 9:35.14
17 Nicholas Sturm SR-4 Alvernia 11:32.60 9:37.16
18 Chris Golembeski JR-3 Marywood 12:26.63 9:38.78
19 Eric Pressler SR-4 Susquehanna 7:51.93 9:42.63
21 Jonathan Buytenhuys   Lock Haven University CLUB 12:10.30 9:44.24
22 Brendan Fox JR-3 DeSales 11:44.99 9:47.49
26 Matthew Junio JR-3 Alvernia 8:35.27 9:59.15
Men's 3000 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Patrick Watson SO-2 Stevenson 11:03.37 9:11.92 8:50.69 11:19.29
2 David Haines FR-1 Marywood 6:58.01 8:29.11 8:55.90 8:50.54
3 Chad Bomgardner SR-4 Lebanon Valley 7:55.02 7:44.10 9:05.99 10:16.97
4 Vinnie Caroselli SO-2 Juniata 9:41.07 7:24.03 9:08.18 7:56.92
5 Kevin Schofield SR-4 Juniata 10:55.02 10:55.02 9:15.10 6:39.68
6 Jeff Campagna FR-1 Lebanon Valley 7:08.72 8:43.37 9:16.77 11:41.53
8 Matthew Persick SR-4 Dickinson 9:46.76 8:50.34 9:24.19 11:05.75
11 Noah Brady JR-3 Lebanon Valley 11:59.67 11:42.67 9:26.67 7:22.01
12 Odin Bules FR-1 Dickinson 9:56.53 8:14.27 9:28.12 10:41.98
20 Alex Coburn   Lock Haven University CLUB 8:50.25 9:01.91 9:42.69 12:14.19
30 Eric Denlinger JR-3 Messiah 8:29.95 7:10.08 10:14.39 9:31.39