February 9-10, 2018
|
Sanford-Jackrabbit Athletic Complex - Brookings, SD
|
300m (Flat)

Women's 600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Krista Steele JR-3 South Dakota St. 1:29.86 1:27.08 1:32.63 1:55.79 1:12.26 5
2 India McNeill FR-1 Iowa Central CC 2:03.04 1:13.82 1:34.64 1:54.52 1:41.27 3
3 Paige Du Bois SO-2 Minnesota-Duluth 1:06.34 1:41.41 1:34.77 1:12.03 1:18.66 2
4 Madison Gray FR-1 South Dakota St. 1:13.66 1:32.79 1:35.66 1:52.88 1:58.62 1
5 Abbey Zastrow FR-1 U-Mary 1:43.67 1:49.43 1:35.99 1:48.47 1:49.43 -
6 Diana Slight FR-1 Northern Iowa 1:57.40 1:47.78 1:36.23 1:39.12 1:47.78 -
7 Kalley Harris FR-1 Winona State 1:32.88 1:54.17 1:36.75 1:36.75 1:53.20 -
8 Emma Taylor SR-4 NW Missouri 1:35.23 1:41.06 1:37.17 1:43.00 1:50.78 -
9 Allison Johnson JR-3 Winona State 1:30.48 1:51.89 1:37.29 1:29.51 1:25.62 -
10 Bobbi Patrick JR-3 Minnesota State 1:22.91 2:02.90 1:37.54 1:19.01 1:40.47 -
11 Sophie Simonson SR-4 Minnesota State 1:39.04 1:26.30 1:38.06 2:04.54 1:59.64 -
12 Nicola Odaisky   U of Manitoba 1:12.71 1:40.22 1:38.25 1:26.46 1:48.08 -
13 Jasmine Armstrong SO-2 Northern Iowa 1:10.51 1:31.37 1:39.31 1:34.35 1:50.24 -
14 Haley Bruggeman JR-3 South Dakota 1:41.31 1:54.22 1:39.32 2:03.16 1:51.24 -
15 Mary Alderson SR-4 Wayne St. (Neb.) 1:52.28 2:09.17 1:39.36 2:03.21 1:34.40 -
16 Madison Schroeder SR-4 Winona State 1:16.77 1:35.72 1:39.70 1:44.69 1:56.65 -
17 Cailey Roth JR-3 Black Hills St. 1:11.87 2:07.76 1:39.81 2:06.76 2:08.76 -
18 Rachael Preusser SO-2 MSU-Moorhead 1:11.90 1:12.90 1:39.86 2:03.83 1:18.89 -
19 Vivian Sanchez FR-1 Midland 1:25.00 1:22.00 1:39.99 1:11.00 1:42.99 -
20 Mary Fixsen JR-3 Minnesota State 1:51.17 1:36.15 1:40.15 1:21.13 1:21.13 -
21 Kylee Smallfoot SR-4 Midland 1:24.26 1:16.24 1:40.31 1:12.23 1:21.26 -
22 Aimee Holland SO-2 Winona State 1:41.56 1:17.43 1:40.55 1:53.63 1:24.47 -
23 Avery Selberg SR-4 Augustana (S.D.) 1:33.89 2:05.18 1:40.95 1:47.01 1:53.07 -
24 Emalee Fundermann FR-1 Morningside 1:32.34 1:18.14 1:41.47 1:18.14 1:41.47 -
25 Joan Jelimo SO-2 Wayne St. (Neb.) 1:32.35 1:31.34 1:41.48 1:48.59 1:35.40 -
26 Mackenzie Cruzen JR-3 Northern State 1:37.43 1:40.48 1:41.49 1:24.24 2:08.90 -
27 Emma Schmidt SR-4 Augustana (S.D.) 2:07.45 2:01.34 1:41.96 1:31.77 1:24.63 -
28 Aneesa Tucker FR-1 Bemidji State 1:41.08 2:08.65 1:42.10 1:29.85 1:44.15 -
29 Mackenzie Daffer SO-2 NW Missouri 1:26.94 1:13.65 1:42.28 1:26.94 1:58.65 -
30 Rose Pelelo-Ray JR-3 Morningside 1:29.38 1:51.98 1:42.73 2:01.23 1:29.38 -
31 Elizabeth Kyes SO-2 Minnesota-Duluth 2:07.48 1:47.94 1:42.80 1:48.97 1:43.83 -
32 Monise Barronette FR-1 Iowa Central CC 1:58.25 1:31.51 1:42.82 2:11.61 1:30.49 -
33 Holly Gerberding FR-1 South Dakota 1:50.17 2:03.56 1:42.96 1:47.08 1:59.44 -
34 Christa Benson JR-3 Bemidji State 1:33.76 1:28.61 1:43.03 2:02.61 2:08.79 -
35 Samantha Schuyler FR-1 Dakota Wesleyan 1:57.47 2:05.71 1:43.04 1:29.65 2:13.96 -
36 Brooke DeVos JR-3 Augustana (S.D.) 1:26.68 2:12.09 1:43.19 1:31.84 1:50.42 -
37 Lynzie Miller JR-3 Central College 2:14.23 1:58.74 1:43.25 2:02.87 1:57.71 -
38 Clare Kortlever SO-2 Morningside 2:08.47 2:13.65 1:43.60 1:47.75 1:41.53 -
39 Morgan Todd FR-1 Morningside 2:07.70 1:55.24 1:43.82 1:34.48 1:25.14 -
40 Kali Ryan FR-1 Augustana (S.D.) 2:08.80 1:42.84 1:43.87 2:09.84 1:13.75 -
41 Mayson Hudyma FR-1 Black Hills St. 1:25.74 1:43.52 1:44.56 1:26.79 1:35.15 -
42 Corinne Hamilton SO-2 Rocky Mountain 1:24.86 1:52.10 1:44.76 1:17.53 2:03.62 -
43 Sonora Foresman SO-2 Morningside 1:16.72 1:57.70 1:45.09 1:19.87 2:10.32 -
44 Kathryn Webb SO-2 Minnesota-Duluth 1:56.23 1:13.97 1:45.66 1:17.14 1:57.29 -
45 Madison Cherek Junior Unattached 1:25.71 2:12.27 1:45.81 1:19.36 1:17.25 -
46 Alyssa Valko SO-2 Chadron State 1:45.41 2:02.44 1:46.47 1:56.06 2:07.77 -
47 Allison Bartlett FR-1 Minnesota-Duluth 2:09.22 2:10.29 1:46.79 1:38.25 2:13.49 -
48 Abberly Smith FR-1 Northern State 2:07.66 1:44.06 1:47.27 1:31.18 1:48.35 -
49 Kyra Gardner FR-1 Northern State 1:55.34 2:03.96 1:47.79 1:51.03 1:58.57 -
50 Carrie Cota SO-2 Rocky Mountain 1:52.49 1:18.96 1:48.16 2:07.63 1:27.61 -
51 Shailhyn Schweigert SR-4 Dakota Wesleyan 2:02.55 1:21.34 1:48.45 2:03.64 2:13.40 -
52 Josephine Peitz SO-2 Wayne St. (Neb.) 1:39.93 1:42.11 1:48.62 1:47.54 1:21.47 -
53 Ashley Kinnard FR-1 Bemidji State 2:15.86 1:26.16 1:50.45 2:00.39 1:27.26 -
54 Ally Trager FR-1 North Iowa Area CC 1:36.66 2:11.10 1:51.10 2:15.55 1:58.88 -
55 Gracelynn Miller FR-1 Northern State 1:36.79 1:33.45 1:51.25 1:18.99 1:54.59 -
56 Angela Dopita JR-3 Briar Cliff 1:21.29 1:37.99 1:51.35 2:00.26 1:42.45 -
57 Jaycee Schettler FR-1 Nebraska-Omaha 1:55.46 1:44.25 1:52.09 2:01.06 1:37.52 -
58 Amy Fullerton SO-2 North Iowa Area CC 2:07.85 1:40.21 1:55.18 2:20.52 1:31.00 -
59 Maddison Shupe FR-1 North Iowa Area CC 2:19.53 1:26.49 1:55.31 1:51.85 2:12.61 -
60 Aleida Moreno FR-1 Briar Cliff 1:35.43 2:32.20 2:00.79 2:11.67 2:02.00 -
61 Amanda Anderson SR-4 Bemidji State 1:57.30 1:57.30 2:02.18 2:37.62 2:08.29 -
62 Cindy Moreno FR-1 Briar Cliff 1:53.86 2:29.68 2:07.93 2:15.61 2:39.92 -
63 Halie Dean FR-1 Southwestern CC 2:35.05 2:01.74 2:08.14 2:00.46 2:28.65 -
64 BreAnn Rhodes FR-1 Southwestern CC 1:49.48 2:43.57 2:08.79 2:22.96 1:30.16 -
Women's 600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
16 Madison Schroeder SR-4 Winona State 1:39.70 1:49.67 1:20.76 1:54.66 1:21.76 -
40 Kali Ryan FR-1 Augustana (S.D.) 1:43.87 1:46.99 1:23.10 1:36.60 1:53.22 -
54 Ally Trager FR-1 North Iowa Area CC 1:51.10 1:47.77 2:13.32 1:37.77 1:45.55 -
57 Jaycee Schettler FR-1 Nebraska-Omaha 1:52.09 2:07.79 2:20.12 1:22.95 1:56.58 -
61 Amanda Anderson SR-4 Bemidji State 2:02.18 1:29.20 1:25.53 2:31.51 2:36.39 -
62 Cindy Moreno FR-1 Briar Cliff 2:07.93 2:41.20 2:05.38 1:53.86 1:44.91 -
63 Halie Dean FR-1 Southwestern CC 2:08.14 2:24.80 1:36.11 2:00.46 2:20.96 -
64 BreAnn Rhodes FR-1 Southwestern CC 2:08.79 2:07.51 1:45.61 2:03.64 1:36.60 -
Women's 600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
48 Abberly Smith FR-1 Northern State 1:47.27 1:54.78 1:19.38 -
53 Ashley Kinnard FR-1 Bemidji State 1:50.45 1:39.41 1:52.66 -
55 Gracelynn Miller FR-1 Northern State 1:51.25 1:29.00 1:42.35 -
56 Angela Dopita JR-3 Briar Cliff 1:51.35 2:12.51 2:16.96 -
59 Maddison Shupe FR-1 North Iowa Area CC 1:55.31 2:13.76 2:08.00 -
60 Aleida Moreno FR-1 Briar Cliff 2:00.79 2:09.25 1:42.68 -
Women's 600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
41 Mayson Hudyma FR-1 Black Hills St. 1:45.61 1:25.74 1:25.74 1:44.56 1:35.15 2:02.34 -
43 Sonora Foresman SO-2 Morningside 1:29.33 2:08.21 2:15.57 1:45.09 2:15.57 2:13.47 -
45 Madison Cherek Junior Unattached 1:35.23 1:23.59 2:04.86 1:45.81 1:36.29 1:57.45 -
49 Kyra Gardner FR-1 Northern State 1:45.64 1:49.95 1:25.16 1:47.79 1:39.17 1:24.08 -
50 Carrie Cota SO-2 Rocky Mountain 1:39.51 2:02.22 2:00.06 1:48.16 1:43.84 2:05.47 -
52 Josephine Peitz SO-2 Wayne St. (Neb.) 2:13.61 2:09.26 1:29.07 1:48.62 2:15.78 1:47.54 -
58 Amy Fullerton SO-2 North Iowa Area CC 2:29.74 2:22.83 1:59.79 1:55.18 2:11.31 2:23.98 -
Women's 600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
28 Aneesa Tucker FR-1 Bemidji State 1:52.31 1:29.85 1:47.21 1:42.10 -
33 Holly Gerberding FR-1 South Dakota 1:45.02 1:14.14 2:06.64 1:42.96 -
34 Christa Benson JR-3 Bemidji State 1:22.43 1:18.31 2:04.67 1:43.03 -
42 Corinne Hamilton SO-2 Rocky Mountain 1:41.62 1:30.10 1:59.43 1:44.76 -
46 Alyssa Valko SO-2 Chadron State 2:07.77 2:07.77 1:24.12 1:46.47 -
47 Allison Bartlett FR-1 Minnesota-Duluth 1:27.57 2:13.49 2:03.88 1:46.79 -
51 Shailhyn Schweigert SR-4 Dakota Wesleyan 1:23.51 1:46.29 2:17.74 1:48.45 -
Women's 600 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Cailey Roth JR-3 Black Hills St. 1:39.81 -
24 Emalee Fundermann FR-1 Morningside 1:41.47 -
26 Mackenzie Cruzen JR-3 Northern State 1:41.49 -
35 Samantha Schuyler FR-1 Dakota Wesleyan 1:43.04 -
36 Brooke DeVos JR-3 Augustana (S.D.) 1:43.19 -
37 Lynzie Miller JR-3 Central College 1:43.25 -
39 Morgan Todd FR-1 Morningside 1:43.82 -
44 Kathryn Webb SO-2 Minnesota-Duluth 1:45.66 -
Women's 600 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
15 Mary Alderson SR-4 Wayne St. (Neb.) 1:48.31 1:43.34 1:52.28 1:45.33 1:39.36 1:37.38 1:28.43 -
18 Rachael Preusser SO-2 MSU-Moorhead 1:42.86 1:38.87 1:11.90 1:59.84 1:39.86 1:41.86 1:25.88 -
19 Vivian Sanchez FR-1 Midland 1:16.00 1:28.00 1:23.00 1:29.00 1:39.99 1:40.99 1:42.99 -
20 Mary Fixsen JR-3 Minnesota State 1:31.14 1:32.14 1:46.16 1:21.13 1:40.15 1:54.17 2:03.19 -
25 Joan Jelimo SO-2 Wayne St. (Neb.) 1:47.57 2:10.91 1:26.26 1:35.40 1:41.48 1:45.54 1:47.57 -
38 Clare Kortlever SO-2 Morningside 1:25.99 1:18.74 1:57.07 1:16.67 1:43.60 1:57.07 1:37.39 -
Women's 600 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
12 Nicola Odaisky   U of Manitoba 1:36.29 1:38.25 -
14 Haley Bruggeman JR-3 South Dakota 1:26.41 1:39.32 -
22 Aimee Holland SO-2 Winona State 1:10.39 1:40.55 -
23 Avery Selberg SR-4 Augustana (S.D.) 1:17.74 1:40.95 -
29 Mackenzie Daffer SO-2 NW Missouri 1:58.65 1:42.28 -
30 Rose Pelelo-Ray JR-3 Morningside 1:58.14 1:42.73 -
32 Monise Barronette FR-1 Iowa Central CC 1:14.03 1:42.82 -
Women's 600 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
4 Madison Gray FR-1 South Dakota St. 1:35.66 2:00.54 1
5 Abbey Zastrow FR-1 U-Mary 1:35.99 1:40.79 -
7 Kalley Harris FR-1 Winona State 1:36.75 1:07.73 -
8 Emma Taylor SR-4 NW Missouri 1:37.17 1:51.75 -
11 Sophie Simonson SR-4 Minnesota State 1:38.06 1:38.06 -
13 Jasmine Armstrong SO-2 Northern Iowa 1:39.31 1:56.20 -
27 Emma Schmidt SR-4 Augustana (S.D.) 1:41.96 1:30.75 -
31 Elizabeth Kyes SO-2 Minnesota-Duluth 1:42.80 1:51.03 -
Women's 600 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Krista Steele JR-3 South Dakota St. 1:19.67 1:55.79 1:12.26 1:48.38 1:56.72 1:32.63 1:55.79 5
2 India McNeill FR-1 Iowa Central CC 1:59.25 1:28.02 1:38.43 1:28.97 1:37.48 1:34.64 1:21.39 3
3 Paige Du Bois SO-2 Minnesota-Duluth 1:24.35 1:24.35 1:08.24 1:58.47 1:14.87 1:34.77 1:36.67 2
6 Diana Slight FR-1 Northern Iowa 1:57.40 1:46.82 1:11.21 1:10.25 1:16.99 1:36.23 1:44.89 -
9 Allison Johnson JR-3 Winona State 1:51.89 1:21.73 1:14.92 1:12.97 1:25.62 1:37.29 1:34.38 -
10 Bobbi Patrick JR-3 Minnesota State 1:59.98 2:04.86 2:05.83 1:42.42 2:00.95 1:37.54 1:56.08 -
21 Kylee Smallfoot SR-4 Midland 1:51.35 1:37.30 1:17.24 1:31.29 1:56.36 1:40.31 1:35.30 -