February 10, 2018
|
UW-Whitewater-Kachel FH - Whitewater, WI
|
200m (Flat)

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Megan Verner-Crist SR-4 U. of Chicago 5:43.27 5:24.88 5:06.49 3:46.81 5:06.49 4:41.97 10
2 Libby Brugger SO-2 Wis.-La Crosse 6:26.65 4:14.70 6:20.51 6:11.30 5:06.86 5:59.03 8
3 Cassidy McPherson SR-4 U. of Chicago 4:36.93 4:03.08 4:03.08 4:40.00 5:07.69 4:15.39 6
4 Emma Roberts SO-2 Benedictine (Ill.) 5:59.11 6:05.30 6:20.78 3:55.28 5:09.57 5:18.86 5
5 Emily Schlebecker SR-4 Wis.-Stevens Point 6:19.46 6:22.57 5:01.70 5:26.59 5:11.03 4:08.83 4
6 Taylor Domro SR-4 St. Norbert 6:43.00 5:15.53 4:59.91 3:54.30 5:12.40 6:14.88 3
7 Maddie DeVoe FR-1 U. of Chicago 6:22.08 6:03.29 5:13.18 6:31.48 5:13.18 5:16.32 2
8 Emma Dyer FR-1 U. of Chicago 6:13.72 5:54.88 5:36.04 3:58.68 5:14.05 3:55.54 1
9 Bailey Wolf SO-2 Wis.-Stevens Point 6:27.49 4:52.98 3:53.13 5:55.99 5:15.03 6:11.74 -
10 Mallory Tharp SR-4 Wis.-La Crosse 6:41.16 4:22.18 6:38.00 6:44.32 5:15.87 6:38.00 -
11 Hannah Beilke JR-3 Wis.-La Crosse 5:19.32 6:16.80 5:16.13 6:04.03 5:19.32 6:16.80 -
12 Kara Hoier SR-4 Wis.-Stevens Point 4:45.01 6:12.45 7:01.04 4:38.53 5:23.87 6:38.36 -
13 Zoe Smith FR-1 U. of Chicago 5:30.42 4:45.07 4:02.96 6:38.45 5:23.94 6:28.73 -
14 Graceanne Tarsa SO-2 St. Norbert 6:09.41 5:49.80 5:43.26 6:02.87 5:26.91 4:08.46 -
15 Kelley Gardipee SO-2 St. Norbert 6:13.46 6:46.22 3:55.87 5:21.04 5:27.59 6:39.66 -
16 Georgia Harrison SO-2 Wis.-Stevens Point 5:31.37 4:06.07 3:52.95 4:45.44 5:28.09 6:14.03 -
17 Amanda Vandenplas SO-2 Wis.-Oshkosh 4:46.70 6:35.44 6:15.67 7:05.10 5:29.53 5:09.76 -
18 Erinn Olmsted SO-2 Wis.-Stevens Point 6:27.38 5:07.92 4:24.88 5:47.65 5:31.09 6:43.93 -
19 Megan Cibulka JR-3 St. Norbert 5:45.22 4:32.19 5:21.99 7:11.53 5:31.94 6:21.74 -
20 McKenzie Kruchten FR-1 Wis.-La Crosse 6:02.33 4:05.99 5:59.01 7:05.49 5:32.41 5:35.74 -
21 Sarah Parbs SR-4 St. Norbert 6:48.05 6:01.22 5:41.15 6:34.67 5:34.46 6:41.36 -
22 Alyssa Wegner JR-3 St. Norbert 5:02.06 6:02.47 4:25.14 5:12.13 5:35.62 5:15.49 -
23 Danielle Harris JR-3 St. Norbert 6:43.07 7:06.78 7:20.33 6:32.91 5:38.71 6:12.59 -
24 Rachel Halbach FR-1 Wis.-Stevens Point 6:23.92 4:45.39 6:23.92 5:53.34 5:39.75 5:09.18 -
25 Gretchen Price JR-3 St. Norbert 4:02.41 4:22.90 5:55.08 5:07.28 5:41.42 6:42.88 -
26 Charleen Mascote FR-1 Benedictine (Ill.) 6:28.70 4:42.07 4:24.87 6:14.94 5:43.98 6:01.18 -
27 Manda Slaback JR-3 Wis.-Whitewater 7:24.50 4:14.99 5:41.13 5:17.01 5:44.57 5:51.47 -
28 Elisabeth Klumpyan FR-1 St. Norbert 4:26.86 4:16.47 4:58.05 4:47.66 5:46.57 5:22.31 -
29 Abby Janto SO-2 St. Norbert 5:21.74 7:14.88 7:11.35 6:43.06 5:53.56 7:32.56 -
30 Jacqueline Colon JR-3 Benedictine (Ill.) 5:13.19 6:46.78 5:59.98 6:46.78 5:59.98 6:07.18 -
31 Stephanie Phillips SO-2 Benedictine (Ill.) 5:59.03 6:28.34 6:21.01 4:56.75 6:06.35 6:17.34 -
32 Sabina Bukowska SR-4 Benedictine (Ill.) 5:35.81 4:24.12 6:28.63 6:05.99 6:17.31 4:31.67 -
33 Maddie Van Ness FR-1 Wis.-Whitewater 4:39.56 4:39.56 5:45.56 7:03.22 6:28.27 5:10.62 -
34 Leslie Tello FR-1 Benedictine (Ill.) 6:59.65 6:43.96 4:38.46 6:16.51 6:32.19 7:50.63 -
  Monica Sweet SR-4 Wis.-Whitewater DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
Women's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
22 Alyssa Wegner JR-3 St. Norbert 7:06.24 3:58.29 5:35.62 4:08.36 -
23 Danielle Harris JR-3 St. Norbert 7:16.94 6:02.42 5:38.71 4:07.26 -
25 Gretchen Price JR-3 St. Norbert 5:48.25 7:17.02 5:41.42 4:39.97 -
26 Charleen Mascote FR-1 Benedictine (Ill.) 6:04.62 5:26.79 5:43.98 6:39.02 -
28 Elisabeth Klumpyan FR-1 St. Norbert 5:39.64 4:33.79 5:46.57 5:08.45 -
29 Abby Janto SO-2 St. Norbert 5:14.67 4:18.10 5:53.56 4:28.71 -
30 Jacqueline Colon JR-3 Benedictine (Ill.) 5:23.99 5:09.59 5:59.98 4:29.99 -
31 Stephanie Phillips SO-2 Benedictine (Ill.) 5:29.72 4:53.08 6:06.35 5:07.74 -
32 Sabina Bukowska SR-4 Benedictine (Ill.) 6:09.77 6:51.27 6:17.31 5:20.72 -
33 Maddie Van Ness FR-1 Wis.-Whitewater 8:24.76 7:07.10 6:28.27 7:10.98 -
34 Leslie Tello FR-1 Benedictine (Ill.) 7:46.71 5:49.05 6:32.19 7:11.41 -
Women's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Hannah Beilke JR-3 Wis.-La Crosse 5:19.32 -
12 Kara Hoier SR-4 Wis.-Stevens Point 5:23.87 -
14 Graceanne Tarsa SO-2 St. Norbert 5:26.91 -
15 Kelley Gardipee SO-2 St. Norbert 5:27.59 -
16 Georgia Harrison SO-2 Wis.-Stevens Point 5:28.09 -
17 Amanda Vandenplas SO-2 Wis.-Oshkosh 5:29.53 -
18 Erinn Olmsted SO-2 Wis.-Stevens Point 5:31.09 -
20 McKenzie Kruchten FR-1 Wis.-La Crosse 5:32.41 -
21 Sarah Parbs SR-4 St. Norbert 5:34.46 -
24 Rachel Halbach FR-1 Wis.-Stevens Point 5:39.75 -
27 Manda Slaback JR-3 Wis.-Whitewater 5:44.57 -
  Monica Sweet SR-4 Wis.-Whitewater DNF -
Women's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Megan Verner-Crist SR-4 U. of Chicago 4:45.04 6:26.18 5:06.49 5:37.14 5:24.88 6:10.86 10
2 Libby Brugger SO-2 Wis.-La Crosse 3:37.87 4:45.38 5:06.86 4:45.38 5:55.96 3:59.35 8
3 Cassidy McPherson SR-4 U. of Chicago 4:30.77 6:15.39 5:07.69 4:30.77 4:55.39 6:40.00 6
4 Emma Roberts SO-2 Benedictine (Ill.) 5:56.01 5:25.05 5:09.57 6:42.45 4:01.47 4:26.23 5
5 Emily Schlebecker SR-4 Wis.-Stevens Point 4:33.71 4:30.60 5:11.03 3:37.72 5:48.36 6:38.12 4
6 Taylor Domro SR-4 St. Norbert 5:09.28 4:22.42 5:12.40 6:36.75 6:08.64 4:16.17 3
7 Maddie DeVoe FR-1 U. of Chicago 6:25.22 4:51.26 5:13.18 6:28.35 6:44.01 6:34.61 2
8 Emma Dyer FR-1 U. of Chicago 6:20.00 6:48.27 5:14.05 6:48.27 6:32.57 3:58.68 1
9 Bailey Wolf SO-2 Wis.-Stevens Point 6:14.89 4:30.93 5:15.03 4:49.83 6:08.59 4:08.88 -
10 Mallory Tharp SR-4 Wis.-La Crosse 6:22.21 3:56.91 5:15.87 5:34.83 6:12.73 4:41.13 -
13 Zoe Smith FR-1 U. of Chicago 4:09.44 6:28.73 5:23.94 5:10.99 4:28.87 3:50.00 -
19 Megan Cibulka JR-3 St. Norbert 6:58.25 7:01.57 5:31.94 6:18.42 6:48.29 6:11.78 -