February 10, 2018
|
UW-Whitewater-Kachel FH - Whitewater, WI
|
200m (Flat)

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
0 Abigail Missiaen   Exhibition 2:06.02 2:41.12 3:05.05 3:05.05 2:39.52 2:09.22 -
1 Annalise Wagner SR-4 Washington U. 2:21.37 2:49.37 1:44.02 1:37.36 2:13.36 2:17.36 10
2 Sophie Grigaux FR-1 Washington U. 2:20.84 1:40.80 2:44.31 1:38.03 2:18.07 2:31.88 8
3 Brooke Wellhausen FR-1 Wis.-Stevens Point 2:43.53 2:01.60 2:40.74 2:51.92 2:19.77 2:49.13 6
4 Kacy Fisher FR-1 Wis.-La Crosse 2:42.39 2:53.59 2:38.19 1:49.20 2:19.99 2:43.79 5
5 Sara Mesiano SO-2 Washington U. 2:55.33 2:51.12 2:30.08 2:45.51 2:20.26 2:21.67 4
6 Abbey Engel FR-1 Wis.-La Crosse 1:53.61 1:53.61 1:45.20 1:50.81 2:20.26 3:02.34 3
7 Rachel Atchison SR-4 Wis.-La Crosse 2:46.51 2:56.39 1:57.13 2:53.57 2:21.11 1:45.84 2
8 Katie Jasminski FR-1 U. of Chicago 2:42.91 2:00.41 3:01.33 2:16.00 2:21.66 2:54.25 1
9 Makani Peters SO-2 Wis.-Stevens Point 2:46.82 1:52.18 2:55.45 2:56.89 2:23.81 2:32.44 -
10 Annika Carlson SO-2 Wis.-La Crosse 2:27.54 2:23.20 3:00.80 2:55.02 2:24.64 3:03.70 -
11 Sophia Smith FR-1 U. of Chicago 2:37.19 2:10.99 2:51.74 3:01.93 2:25.54 3:04.84 -
12 Valerie Jones SR-4 Wis.-La Crosse 2:46.01 2:59.12 2:03.78 2:03.78 2:25.62 2:21.26 -
13 Whitney Ebert SO-2 Wis.-La Crosse 2:49.48 2:43.64 3:07.01 2:07.11 2:26.10 2:20.26 -
14 Sam Ritter FR-1 Wis.-Stevens Point 1:51.36 3:10.48 2:06.01 2:30.92 2:26.52 1:49.89 -
15 Sara Fuller JR-3 Wis.-Whitewater 2:17.79 2:42.71 1:58.73 1:51.40 2:26.58 2:54.43 -
16 Lindsey Denu JR-3 Wis.-Oshkosh 2:48.52 2:01.22 2:08.61 1:59.74 2:27.82 1:52.35 -
17 Breanna Vandenplas SO-2 Wis.-Oshkosh 3:00.10 2:24.38 2:02.05 2:00.56 2:28.84 2:45.22 -
18 Jessie Braun FR-1 Wis.-Whitewater 2:14.11 2:18.58 1:45.80 2:05.17 2:29.01 2:40.93 -
19 Melissa Srnka SO-2 Wis.-Oshkosh 3:14.45 2:23.20 1:45.51 3:08.42 2:30.73 3:02.39 -
20 Sarah Daley FR-1 Wis.-Whitewater 1:51.83 2:40.18 2:20.54 2:44.71 2:31.11 2:26.58 -
21 Alexia Beecher JR-3 Wis.-Stevens Point 3:16.54 2:20.83 2:00.71 2:16.18 2:34.75 2:44.04 -
22 Alyssa Wegner JR-3 St. Norbert 2:34.64 3:23.06 2:51.82 2:42.45 2:36.20 2:33.08 -
23 Jenny Kinjerski FR-1 Wis.-Whitewater 3:21.02 2:30.76 2:24.48 2:21.34 2:37.04 2:13.49 -
24 Claire VanBeek FR-1 St. Norbert 3:17.52 2:42.75 3:19.10 1:58.51 2:38.01 3:03.30 -
25 Gabrielle Martin SO-2 Wis.-Whitewater 2:53.85 2:21.95 3:09.80 2:02.81 2:39.49 2:04.41 -
26 Maureen Gillespie SO-2 St. Norbert 2:19.53 2:48.40 3:12.46 3:25.29 2:40.38 2:41.99 -
27 Lauren Oleniczak SO-2 Wis.-Whitewater 2:35.61 2:24.38 2:16.36 2:53.26 2:40.42 3:20.53 -
28 Brooke Freitag SO-2 St. Norbert 3:14.22 2:15.47 2:13.84 3:22.38 2:43.21 3:02.80 -
29 Gretchen Price JR-3 St. Norbert 2:25.10 2:20.15 2:31.69 2:48.18 2:44.88 2:36.64 -
30 Elisabeth Klumpyan FR-1 St. Norbert 2:40.67 2:43.99 3:05.52 3:30.37 2:45.64 3:27.05 -
31 Briana Simonis SO-2 Wis.-Stevens Point 2:32.59 3:33.95 3:00.78 3:14.05 2:45.85 2:32.59 -
32 Sam Sommerville FR-1 Wis.-Whitewater 2:01.89 3:18.07 2:28.98 2:45.91 2:49.29 2:32.37 -
33 Sylviann Momont SO-2 Wis.-Stevens Point 2:08.79 2:32.83 2:00.21 3:32.94 2:51.72 3:41.52 -
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
0 Abigail Missiaen   Exhibition 2:42.71 2:31.55 2:39.52 2:41.12 -
22 Alyssa Wegner JR-3 St. Norbert 3:01.20 3:09.01 2:36.20 2:33.08 -
23 Jenny Kinjerski FR-1 Wis.-Whitewater 1:56.21 2:05.64 2:37.04 3:24.16 -
25 Gabrielle Martin SO-2 Wis.-Whitewater 2:50.66 2:15.57 2:39.49 3:16.18 -
27 Lauren Oleniczak SO-2 Wis.-Whitewater 2:22.78 2:32.40 2:40.42 3:01.28 -
29 Gretchen Price JR-3 St. Norbert 2:15.21 1:55.42 2:44.88 2:53.13 -
30 Elisabeth Klumpyan FR-1 St. Norbert 3:13.80 3:03.86 2:45.64 3:13.80 -
31 Briana Simonis SO-2 Wis.-Stevens Point 3:02.44 3:05.76 2:45.85 2:14.34 -
32 Sam Sommerville FR-1 Wis.-Whitewater 3:06.22 3:23.15 2:49.29 2:12.05 -
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
15 Sara Fuller JR-3 Wis.-Whitewater 1:49.94 2:26.58 -
17 Breanna Vandenplas SO-2 Wis.-Oshkosh 2:22.89 2:28.84 -
18 Jessie Braun FR-1 Wis.-Whitewater 1:53.25 2:29.01 -
19 Melissa Srnka SO-2 Wis.-Oshkosh 2:08.12 2:30.73 -
20 Sarah Daley FR-1 Wis.-Whitewater 2:40.18 2:31.11 -
26 Maureen Gillespie SO-2 St. Norbert 2:33.97 2:40.38 -
28 Brooke Freitag SO-2 St. Norbert 2:33.42 2:43.21 -
33 Sylviann Momont SO-2 Wis.-Stevens Point 3:03.74 2:51.72 -
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
3 Brooke Wellhausen FR-1 Wis.-Stevens Point 2:37.94 2:49.13 2:19.77 2:04.40 2:56.11 2:16.98 6
4 Kacy Fisher FR-1 Wis.-La Crosse 2:03.20 3:01.99 2:19.99 1:50.60 2:18.59 2:46.59 5
10 Annika Carlson SO-2 Wis.-La Crosse 2:04.39 2:52.13 2:24.64 2:07.29 3:05.14 2:56.46 -
11 Sophia Smith FR-1 U. of Chicago 2:03.71 1:49.16 2:25.54 1:41.88 2:02.26 1:50.61 -
13 Whitney Ebert SO-2 Wis.-La Crosse 3:02.63 2:08.57 2:26.10 2:17.34 3:02.63 2:58.25 -
14 Sam Ritter FR-1 Wis.-Stevens Point 2:19.20 2:54.36 2:26.52 1:44.03 2:58.76 1:58.69 -
16 Lindsey Denu JR-3 Wis.-Oshkosh 2:24.87 2:18.95 2:27.82 3:10.69 1:44.96 3:10.69 -
21 Alexia Beecher JR-3 Wis.-Stevens Point 2:47.13 2:25.47 2:34.75 2:45.59 1:51.42 1:51.42 -
24 Claire VanBeek FR-1 St. Norbert 2:01.67 3:04.88 2:38.01 1:55.35 3:17.52 1:50.61 -
Women's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Annalise Wagner SR-4 Washington U. 2:13.36 10
2 Sophie Grigaux FR-1 Washington U. 2:18.07 8
5 Sara Mesiano SO-2 Washington U. 2:20.26 4
6 Abbey Engel FR-1 Wis.-La Crosse 2:20.26 3
7 Rachel Atchison SR-4 Wis.-La Crosse 2:21.11 2
8 Katie Jasminski FR-1 U. of Chicago 2:21.66 1
9 Makani Peters SO-2 Wis.-Stevens Point 2:23.81 -
12 Valerie Jones SR-4 Wis.-La Crosse 2:25.62 -