February 9, 2018
|
U. of St. Thomas-Anderson FH - St. Paul, MN
|
200m (Flat)

Men's 60 Hurdles Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Dylan Cooper SO-2 Wis.-Eau Claire 8.62 9.83 7.33
2 Evan Teynor FR-1 St. Thomas (Minn.) 8.64 7.95 10.03
3 Nick Hasler JR-3 St. Thomas (Minn.) 8.97 11.67 6.37
3 Justin Washington SO-2 Carleton 8.97 8.17 7.54
5 Tyler Bouchard JR-3 Wis.-Eau Claire 8.98 6.38 8.18
5 Austin Coates SO-2 St. Thomas (Minn.) 8.98 8.89 9.34

Men's 60 Hurdles Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Evan Teynor FR-1 St. Thomas (Minn.) 8.71
2 Dylan Olson JR-3 Hamline 8.75
3 Tyler Bouchard JR-3 Wis.-Eau Claire 8.94
4 Jonah Schoenfelder SO-2 St. Thomas (Minn.) 8.98
5 Justin Washington SO-2 Carleton 9.03
6 Nick Hasler JR-3 St. Thomas (Minn.) 9.04
7 Austin Coates SO-2 St. Thomas (Minn.) 9.11
8 Jordan Johnson SO-2 St. Thomas (Minn.) 9.15
9 Francis Shen   Unattached 9.16
10 Preston Huddleston SR-4 St. Thomas (Minn.) 9.25
11 Noah Zastrow FR-1 Wis.-Stout 9.28
12 Alex Grulkowski FR-1 Wis.-Stout 9.31
13 Tyler Adler FR-1 St. Thomas (Minn.) 9.45
14 Benjamin Scott SO-2 St. Olaf 9.48
15 Matthew Hilliard SR-4 St. Thomas (Minn.) 9.50
16 Sam Martin FR-1 St. Thomas (Minn.) 9.52
17 Jordan Lacey FR-1 Wis.-Eau Claire 9.53
18 McKail Hertzog FR-1 Hamline 9.65
19 Riley Jacobson SR-4 Wis.-River Falls 9.67
20 Oliver Wood FR-1 St. Olaf 9.73
21 Jordan O'Reilly SR-4 St. Thomas (Minn.) 9.76
22 Liam Sullivan SO-2 Carleton 9.77
23 Noah Reutzel SO-2 Hamline 9.82
24 Lucas Bakken-Heck SR-4 Hamline 9.86
25 Harry Alappat SO-2 Carleton 10.11
26 Chris Frick JR-3 St. Olaf 10.30
27 Adam Kaiser JR-3 St. Olaf 10.67
  Dylan Cooper SO-2 Wis.-Eau Claire NT
Men's 60 Hurdles Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
3 Tyler Bouchard JR-3 Wis.-Eau Claire 8.94 10.64 7.16 9.93
4 Jonah Schoenfelder SO-2 St. Thomas (Minn.) 8.98 10.69 11.59 7.10
12 Alex Grulkowski FR-1 Wis.-Stout 9.31 7.92 7.45 7.08
16 Sam Martin FR-1 St. Thomas (Minn.) 9.52 9.14 9.52 7.33
18 McKail Hertzog FR-1 Hamline 9.65 8.40 11.01 10.23
25 Harry Alappat SO-2 Carleton 10.11 10.82 10.72 11.73
  Dylan Cooper SO-2 Wis.-Eau Claire NT NT NT NT
Men's 60 Hurdles Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
9 Francis Shen   Unattached 9.16 8.34 7.06 7.79 6.51
15 Matthew Hilliard SR-4 St. Thomas (Minn.) 9.50 12.16 9.50 8.46 7.98
20 Oliver Wood FR-1 St. Olaf 9.73 10.42 11.10 10.71 7.01
21 Jordan O'Reilly SR-4 St. Thomas (Minn.) 9.76 12.50 11.23 11.62 7.71
23 Noah Reutzel SO-2 Hamline 9.82 10.61 8.94 8.84 6.88
26 Chris Frick JR-3 St. Olaf 10.30 7.32 8.35 9.89 12.26
Men's 60 Hurdles Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Evan Teynor FR-1 St. Thomas (Minn.) 7.58 8.71 11.07
2 Dylan Olson JR-3 Hamline 10.24 8.75 11.12
5 Justin Washington SO-2 Carleton 6.51 9.03 10.39
8 Jordan Johnson SO-2 St. Thomas (Minn.) 8.42 9.15 6.68
10 Preston Huddleston SR-4 St. Thomas (Minn.) 6.85 9.25 8.05
17 Jordan Lacey FR-1 Wis.-Eau Claire 10.87 9.53 11.25
19 Riley Jacobson SR-4 Wis.-River Falls 10.06 9.67 11.12
Men's 60 Hurdles Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
6 Nick Hasler JR-3 St. Thomas (Minn.) 9.04 8.32
7 Austin Coates SO-2 St. Thomas (Minn.) 9.11 10.57
11 Noah Zastrow FR-1 Wis.-Stout 9.28 10.58
13 Tyler Adler FR-1 St. Thomas (Minn.) 9.45 7.66
14 Benjamin Scott SO-2 St. Olaf 9.48 11.10
22 Liam Sullivan SO-2 Carleton 9.77 9.48
24 Lucas Bakken-Heck SR-4 Hamline 9.86 10.16
27 Adam Kaiser JR-3 St. Olaf 10.67 11.63