February 9, 2018
|
U. of St. Thomas-Anderson FH - St. Paul, MN
|
200m (Flat)

Women's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Abby Stets SR-4 St. Olaf 42.31 1:07.33 59.58 58.99
2 Hannah Sonsalla SR-4 Macalester 1:11.49 59.47 1:00.07 42.05
3 Kylee Voigt SO-2 Jamestown 56.51 1:05.02 1:00.76 1:09.88
4 Mallory Adamson JR-3 St. Thomas (Minn.) 45.08 1:00.91 1:00.91 1:10.05
5 Maddy Kunshier JR-3 Concordia-St. Paul 53.76 50.71 1:01.09 1:07.81
6 Teghan Norman JR-3 Concordia-St. Paul 1:06.07 1:10.35 1:01.17 53.83
7 Sasha Riley SO-2 Wis.-Eau Claire 1:14.79 1:03.14 1:01.30 43.53
8 Emma Bullard SO-2 Wis.-Stout 1:18.88 1:11.37 1:02.60 1:14.50
9 Katie Elstad FR-1 St. Olaf 54.54 50.78 1:02.69 1:10.22
10 Alaina Syverson FR-1 Wis.-Eau Claire 52.79 49.02 1:02.84 59.07
11 Lakyn Kummer SO-2 Wis.-Eau Claire 1:19.30 52.24 1:02.93 49.72
12 Keely Smith SR-4 St. Thomas (Minn.) 1:06.81 51.05 1:03.02 1:10.59
13 Matilda McFerson SO-2 St. Thomas (Minn.) 1:11.97 49.88 1:03.13 1:08.18
14 Anna Smith SO-2 St. Thomas (Minn.) 1:05.20 1:12.17 1:03.30 1:12.17
15 Lily Schlieman SO-2 Macalester 1:18.89 1:22.07 1:03.62 1:16.35
16 Claire Zais JR-3 Wis.-Stout 47.87 1:14.67 1:03.82 1:14.67
17 Hannah Crowe FR-1 Saint Mary's (Minn.) 1:10.31 51.77 1:03.91 1:07.11
18 Karissa Gregory FR-1 St. Thomas (Minn.) 1:06.60 1:14.28 1:04.03 46.11
19 Taniya Bible SO-2 Concordia-St. Paul 1:15.66 1:11.72 1:05.79 48.69
20 Nadia Mezic JR-3 Macalester 1:12.54 1:17.15 1:05.94 52.10
21 Morgan Dammann SO-2 St. Thomas (Minn.) 1:10.01 1:12.67 1:06.67 1:22.67
22 Hayli Marquette JR-3 St. Olaf 1:00.41 56.38 1:07.12 1:08.47
23 Michaela Howk SO-2 St. Thomas (Minn.) 1:07.44 57.33 1:07.44 1:14.19
24 Lexi Kodet JR-3 Hamline 1:15.32 1:09.21 1:07.85 49.53
25 Lindsay Steiger SO-2 Hamline 48.39 1:05.43 1:08.15 1:00.66
26 Alanna Grant JR-3 Wis.-River Falls 1:27.61 1:14.50 1:08.98 1:13.81
27 MaKayla Mielke FR-1 Wis.-Eau Claire 1:29.30 52.61 1:09.22 59.53
28 Morgen Lux FR-1 Wis.-Stout 57.85 1:26.05 1:12.31 57.85
Women's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Abby Stets SR-4 St. Olaf 1:00.18 50.05 1:14.48 54.82 59.58
2 Hannah Sonsalla SR-4 Macalester 1:13.29 57.67 42.05 1:16.89 1:00.07
3 Kylee Voigt SO-2 Jamestown 1:03.19 1:09.88 1:00.76 1:15.95 1:00.76
4 Mallory Adamson JR-3 St. Thomas (Minn.) 56.04 45.08 50.56 45.08 1:00.91
6 Teghan Norman JR-3 Concordia-St. Paul 48.33 42.82 57.50 58.73 1:01.17
7 Sasha Riley SO-2 Wis.-Eau Claire 1:15.40 53.33 1:09.89 53.95 1:01.30
Women's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
5 Maddy Kunshier JR-3 Concordia-St. Paul 59.26 1:01.09
8 Emma Bullard SO-2 Wis.-Stout 48.21 1:02.60
9 Katie Elstad FR-1 St. Olaf 1:12.10 1:02.69
10 Alaina Syverson FR-1 Wis.-Eau Claire 1:11.64 1:02.84
11 Lakyn Kummer SO-2 Wis.-Eau Claire 1:13.00 1:02.93
12 Keely Smith SR-4 St. Thomas (Minn.) 48.53 1:03.02
Women's 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
13 Matilda McFerson SO-2 St. Thomas (Minn.) 1:03.13 1:10.71 56.19 44.83 1:22.07 1:18.29 58.71
14 Anna Smith SO-2 St. Thomas (Minn.) 1:03.30 1:19.13 52.54 1:13.43 1:17.86 1:13.43 1:22.29
15 Lily Schlieman SO-2 Macalester 1:03.62 1:03.62 1:19.53 1:06.81 1:16.35 1:02.35 57.90
17 Hannah Crowe FR-1 Saint Mary's (Minn.) 1:03.91 1:05.19 1:21.17 1:14.78 59.44 56.88 1:01.36
18 Karissa Gregory FR-1 St. Thomas (Minn.) 1:04.03 1:21.96 1:07.88 1:18.76 1:15.56 53.79 1:16.20
21 Morgan Dammann SO-2 St. Thomas (Minn.) 1:06.67 1:04.01 52.67 1:22.01 48.67 48.67 1:12.01
Women's 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
16 Claire Zais JR-3 Wis.-Stout 1:16.59 1:03.82 1:17.23 58.08 50.42 1:10.84
19 Taniya Bible SO-2 Concordia-St. Paul 52.64 1:05.79 50.66 1:03.16 57.24 57.24
20 Nadia Mezic JR-3 Macalester 1:02.65 1:05.94 1:14.52 1:09.24 54.07 1:15.18
26 Alanna Grant JR-3 Wis.-River Falls 55.19 1:08.98 1:25.54 58.64 1:29.68 1:04.16
28 Morgen Lux FR-1 Wis.-Stout 1:33.28 1:12.31 1:20.99 56.41 1:09.42 1:28.95
Women's 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
22 Hayli Marquette JR-3 St. Olaf 1:07.12
23 Michaela Howk SO-2 St. Thomas (Minn.) 1:07.44
24 Lexi Kodet JR-3 Hamline 1:07.85
25 Lindsay Steiger SO-2 Hamline 1:08.15
27 MaKayla Mielke FR-1 Wis.-Eau Claire 1:09.22