April 14, 2018
|
Queensborough CC - Bayside, NY

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Tyesha Jame   Kcc wave 4:23.97 5:03.41
2 Meagan Haviland FR-1 St. Joseph's (L.I.) 4:17.70 5:14.26
3 Nakeema Neunie SO-2 Queens (N.Y.) 4:20.08 5:17.16
4 Lylybel Devora FR-1 Queensborough CC 6:22.66 5:29.88
5 Simone Gmuca SO-2 Queens (N.Y.) 4:53.03 5:32.98
6 Tristiana Adragna   UNAT-Staten Island 5:50.50 5:33.81
7 Andrea Nardone FR-1 Dominican (N.Y.) 4:08.44 5:35.73
8 Carissa Buonerba SO-2 USMMA 4:43.66 5:37.69
9 Ceara Conroy FR-1 Nassau CC 7:00.65 5:39.23
10 Crystal Jia FR-1 Queens (N.Y.) 6:30.32 5:42.38
11 Kaitlynn Connor SO-2 Dominican (N.Y.) 5:01.89 5:46.99
12 Stephanie Surrusco   St. Joseph's (L.I.) 7:44.48 6:08.63
13 Alana Johnson SR-4 York (N.Y.) 5:09.74 6:08.73
14 Jennifer O'Connor JR-3 St. Joseph's (L.I.) 5:56.09 6:10.92
15 Dayana Jacome FR-1 York (N.Y.) 7:46.24 6:16.00
16 Dakota Morrow FR-1 USMMA 8:15.88 6:24.40
17 Jennifer Shroyer FR-1 Fashion Institute of Technolog 7:03.99 6:25.44
18 Rebekah Thompson FR-1 York (N.Y.) 7:51.41 6:29.59
19 Mia Colon   WESTCHESTER COMMUNITY TRA 6:33.77 6:29.87
20 Emely Cuevas FR-1 York (N.Y.) 7:16.78 6:29.98
21 Veronica Lorenzo   UNAT-Staten Island 6:31.42 6:31.42
22 Rachel Rivera FR-1 Sullivan County CC 5:02.04 6:37.42
23 Alexa Vale FR-1 Kingsborough CC 8:02.08 6:48.54
24 Yanelle Serrano JR-3 CCNY 8:31.75 6:56.05
25 Angie Calle SR-4 Queens (N.Y.) 8:27.61 6:56.07
26 Tia Tyrell FR-1 CCNY 5:14.13 6:58.84
27 Victoria Quinones JR-3 St. Joseph's (L.I.) 8:56.64 6:59.25
28 Shanique Martin FR-1 CCNY 7:04.76 7:00.55
29 Sabrina Diaz   CCNY 8:42.16 7:01.09
30 Julia Welti   WESTCHESTER COMMUNITY TRA 8:23.16 7:02.82
31 Claudia Serna FR-1 CCNY 5:50.74 7:23.97
32 Nancy Uruchima FR-1 York (N.Y.) 8:33.73 7:38.68
33 Angela Oei SR-4 CCNY 6:03.14 7:57.81
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Tyesha Jame   Kcc wave 5:03.41 4:11.83 4:27.00 4:11.83 5:27.69
2 Meagan Haviland FR-1 St. Joseph's (L.I.) 5:14.26 5:58.26 3:43.13 6:48.54 5:07.98
3 Nakeema Neunie SO-2 Queens (N.Y.) 5:17.16 6:23.77 4:10.56 4:32.76 4:04.22
4 Lylybel Devora FR-1 Queensborough CC 5:29.88 6:52.35 7:05.55 6:25.96 7:02.25
6 Tristiana Adragna   UNAT-Staten Island 5:33.81 6:40.58 6:40.58 6:53.93 4:00.35
7 Andrea Nardone FR-1 Dominican (N.Y.) 5:35.73 4:15.16 5:45.81 4:48.73 4:38.66
8 Carissa Buonerba SO-2 USMMA 5:37.69 4:23.40 6:48.61 7:08.87 4:26.78
9 Ceara Conroy FR-1 Nassau CC 5:39.23 4:28.00 4:34.78 7:17.61 6:16.55
10 Crystal Jia FR-1 Queens (N.Y.) 5:42.38 4:54.45 4:09.94 7:01.13 5:21.84
11 Kaitlynn Connor SO-2 Dominican (N.Y.) 5:46.99 4:23.72 5:36.58 4:54.95 7:10.27
14 Jennifer O'Connor JR-3 St. Joseph's (L.I.) 6:10.92 4:56.74 5:11.58 6:14.63 6:10.92
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
12 Stephanie Surrusco   St. Joseph's (L.I.) 7:26.05 6:19.69 5:28.08 6:08.63
17 Jennifer Shroyer FR-1 Fashion Institute of Technolog 5:12.21 5:27.63 5:19.92 6:25.44
20 Emely Cuevas FR-1 York (N.Y.) 8:26.98 5:50.99 5:08.09 6:29.98
21 Veronica Lorenzo   UNAT-Staten Island 5:24.88 7:06.65 7:10.57 6:31.42
22 Rachel Rivera FR-1 Sullivan County CC 5:25.89 6:53.32 5:02.04 6:37.42
23 Alexa Vale FR-1 Kingsborough CC 7:53.91 8:10.25 5:39.09 6:48.54
24 Yanelle Serrano JR-3 CCNY 7:33.50 7:45.98 7:25.18 6:56.05
25 Angie Calle SR-4 Queens (N.Y.) 6:35.27 6:14.47 5:24.54 6:56.07
27 Victoria Quinones JR-3 St. Joseph's (L.I.) 5:52.17 7:24.41 7:24.41 6:59.25
33 Angela Oei SR-4 CCNY 6:50.92 7:24.37 8:26.48 7:57.81
Women's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
5 Simone Gmuca SO-2 Queens (N.Y.) 3:53.09 5:06.35 6:56.23 5:32.98 6:39.58 6:49.57
13 Alana Johnson SR-4 York (N.Y.) 7:04.04 7:22.48 6:56.67 6:08.73 7:51.98 7:00.36
15 Dayana Jacome FR-1 York (N.Y.) 4:45.76 6:34.80 4:45.76 6:16.00 7:42.48 4:34.48
16 Dakota Morrow FR-1 USMMA 5:42.12 5:11.37 5:26.74 6:24.40 7:37.44 6:24.40
18 Rebekah Thompson FR-1 York (N.Y.) 7:51.41 5:54.53 7:31.93 6:29.59 4:44.40 7:08.55
19 Mia Colon   WESTCHESTER COMMUNITY TRA 6:14.28 5:11.90 6:57.16 6:29.87 8:11.24 8:11.24
26 Tia Tyrell FR-1 CCNY 8:22.61 5:51.83 7:44.92 6:58.84 5:14.13 5:18.32
28 Shanique Martin FR-1 CCNY 5:02.80 9:02.51 7:04.76 7:00.55 6:31.12 8:12.05
29 Sabrina Diaz   CCNY 8:25.31 8:46.37 5:20.03 7:01.09 5:32.67 7:30.57
30 Julia Welti   WESTCHESTER COMMUNITY TRA 4:55.98 7:32.42 6:12.09 7:02.82 8:44.30 9:01.21
31 Claudia Serna FR-1 CCNY 5:50.74 8:08.37 8:21.69 7:23.97 8:03.93 5:59.62
32 Nancy Uruchima FR-1 York (N.Y.) 7:15.75 7:15.75 6:06.95 7:38.68 5:53.19 8:24.55