February 16, 2018
|
Dubuque-Chlapaty Rec Center - Dubuque, IA
|
200m (Flat)

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 MariKate Murphy SR-4 Cornell College 5:10.19 10
2 Kenzie Carney SR-4 Luther 5:12.31 8
3 Katie Wardinski JR-3 Wis.-Platteville 5:21.42 6
4 Courtney Neuendorf SR-4 Simpson (Iowa) 5:21.73 5
5 Anna Ryden SR-4 Luther 5:22.37 4
6 Lily Niswonger SR-4 Cornell College 5:31.24 3
7 Kaia Bierman SR-4 Luther 5:34.46 2
8 Katie Syer FR-1 Augustana (Ill.) 5:37.79 1
9 Kemunto Ondande JR-3 Loras 5:39.17 -
10 Mariah Brown SR-4 Wis.-Platteville 5:41.70 -
11 Jade Romagna JR-3 Dubuque 5:43.61 -
12 Hannah Wright SR-4 Luther 5:45.26 -
13 Courtney Knight FR-1 Loras 5:47.02 -
14 Ananda Easley JR-3 Luther 5:50.45 -
15 Brenna Kautz FR-1 Wis.-Platteville 5:52.02 -
16 Katie Baker JR-3 Cornell College 5:52.39 -
17 Comet Blecha SR-4 Augustana (Ill.) 5:52.62 -
18 Morgan Minear FR-1 Loras 5:53.25 -
19 Morgan Barnard SO-2 Cornell College 5:53.42 -
20 Ilsa Knivsland SO-2 Luther 5:53.83 -
21 Ally Peters JR-3 Luther 5:54.04 -
22 Carlin McNulty FR-1 Loras 5:55.18 -
23 Emma Woelfel FR-1 Loras 5:56.65 -
24 Maggie Utgaard JR-3 Augustana (Ill.) 5:58.48 -
25 Gretchen Blain FR-1 Luther 5:59.89 -
26 Martel DenHartog JR-3 Luther 6:05.89 -
27 Haley Daniels SO-2 Wis.-Platteville 6:10.94 -
28 Sarah Mockler SO-2 Loras 6:11.02 -
29 Sierra Scanlan SR-4 Augustana (Ill.) 6:11.98 -
30 Kaylee Willadsen SO-2 Simpson (Iowa) 6:12.22 -
31 Claire Koszewski SO-2 Augustana (Ill.) 6:12.28 -
32 Isabel Vallejo SR-4 Augustana (Ill.) 6:15.36 -
33 Lexi Richardson FR-1 Wis.-Platteville 6:16.08 -
34 Lauryn Pritchard FR-1 Clarke 6:18.21 -
35 Claire Bacon SR-4 Augustana (Ill.) 6:18.80 -
36 Daniele London FR-1 Augustana (Ill.) 6:21.22 -
37 Natalie Donath FR-1 Dubuque 6:24.27 -
38 Mackenzie Helgemoe SO-2 Dubuque 6:24.37 -
39 Mariah Pellino FR-1 Clarke 6:25.02 -
40 Kara Linzmeier JR-3 Wis.-Platteville 6:25.42 -
41 Maria Beltran FR-1 Loras 6:31.49 -
42 Briana Wesclitz SO-2 Loras 6:33.30 -
43 Alayna Connolly JR-3 Augustana (Ill.) 6:34.26 -
44 Annie Knobloch FR-1 Clarke 6:43.18 -
45 Madie Miller JR-3 Luther 7:05.27 -
46 Arianne Shipp SO-2 Augustana (Ill.) 7:12.36 -
Women's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
27 Haley Daniels SO-2 Wis.-Platteville 7:51.10 5:22.72 6:10.94 -
34 Lauryn Pritchard FR-1 Clarke 6:14.43 8:07.89 6:18.21 -
35 Claire Bacon SR-4 Augustana (Ill.) 6:37.74 8:04.87 6:18.80 -
37 Natalie Donath FR-1 Dubuque 4:32.84 7:25.76 6:24.27 -
38 Mackenzie Helgemoe SO-2 Dubuque 5:11.34 7:56.62 6:24.37 -
39 Mariah Pellino FR-1 Clarke 4:33.37 8:05.13 6:25.02 -
40 Kara Linzmeier JR-3 Wis.-Platteville 8:05.63 5:04.49 6:25.42 -
41 Maria Beltran FR-1 Loras 5:40.60 4:53.62 6:31.49 -
42 Briana Wesclitz SO-2 Loras 7:20.50 7:59.83 6:33.30 -
44 Annie Knobloch FR-1 Clarke 8:11.88 6:10.93 6:43.18 -
45 Madie Miller JR-3 Luther 5:31.71 7:43.55 7:05.27 -
46 Arianne Shipp SO-2 Augustana (Ill.) 8:30.19 5:50.22 7:12.36 -
Women's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
10 Mariah Brown SR-4 Wis.-Platteville 7:24.21 5:41.70 4:36.78 7:07.13 5:58.79 5:10.95 -
13 Courtney Knight FR-1 Loras 7:10.31 5:47.02 6:35.61 6:25.20 6:04.38 5:22.73 -
15 Brenna Kautz FR-1 Wis.-Platteville 5:48.50 5:52.02 4:24.02 6:41.31 6:02.58 5:37.94 -
18 Morgan Minear FR-1 Loras 4:49.67 5:53.25 6:39.18 5:24.99 4:24.94 4:32.01 -
22 Carlin McNulty FR-1 Loras 4:15.73 5:55.18 5:26.77 4:44.15 7:34.63 7:27.53 -
23 Emma Woelfel FR-1 Loras 5:03.16 5:56.65 5:28.12 7:40.08 6:00.22 4:34.62 -
28 Sarah Mockler SO-2 Loras 7:58.62 6:11.02 6:48.13 7:43.78 7:54.91 7:43.78 -
29 Sierra Scanlan SR-4 Augustana (Ill.) 7:30.10 6:11.98 6:08.26 6:15.70 7:59.86 5:34.79 -
30 Kaylee Willadsen SO-2 Simpson (Iowa) 5:38.72 6:12.22 6:08.50 6:38.28 6:56.89 6:53.17 -
32 Isabel Vallejo SR-4 Augustana (Ill.) 7:15.42 6:15.36 6:04.10 6:00.35 7:34.19 4:52.78 -
33 Lexi Richardson FR-1 Wis.-Platteville 7:50.10 6:16.08 4:53.35 5:38.48 6:08.56 5:04.63 -
Women's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
14 Ananda Easley JR-3 Luther 5:43.45 5:50.45 4:36.86 5:46.95 7:04.05 6:43.02 -
16 Katie Baker JR-3 Cornell College 5:03.06 5:52.39 7:13.44 7:31.06 6:41.73 6:20.59 -
17 Comet Blecha SR-4 Augustana (Ill.) 5:45.57 5:52.62 4:56.20 7:27.83 5:24.41 4:28.00 -
19 Morgan Barnard SO-2 Cornell College 4:14.47 5:53.42 5:00.41 4:32.14 4:25.07 4:56.88 -
20 Ilsa Knivsland SO-2 Luther 7:39.98 5:53.83 4:07.68 7:32.91 4:25.38 6:29.22 -
21 Ally Peters JR-3 Luther 6:29.45 5:54.04 6:36.53 6:36.53 5:29.26 5:00.94 -
24 Maggie Utgaard JR-3 Augustana (Ill.) 5:36.98 5:58.48 7:38.86 6:16.41 5:54.90 6:12.82 -
25 Gretchen Blain FR-1 Luther 4:58.71 5:59.89 6:10.69 5:02.31 6:07.09 6:46.68 -
26 Martel DenHartog JR-3 Luther 4:16.13 6:05.89 6:02.24 5:07.35 4:56.37 6:38.82 -
31 Claire Koszewski SO-2 Augustana (Ill.) 8:03.97 6:12.28 7:52.80 5:01.55 7:56.52 5:01.55 -
36 Daniele London FR-1 Augustana (Ill.) 4:26.86 6:21.22 4:30.67 7:41.28 4:38.29 7:48.90 -
43 Alayna Connolly JR-3 Augustana (Ill.) 4:47.81 6:34.26 7:45.23 7:29.46 8:32.54 7:21.58 -
Women's Mile Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 MariKate Murphy SR-4 Cornell College 5:10.19 10
2 Kenzie Carney SR-4 Luther 5:12.31 8
3 Katie Wardinski JR-3 Wis.-Platteville 5:21.42 6
4 Courtney Neuendorf SR-4 Simpson (Iowa) 5:21.73 5
5 Anna Ryden SR-4 Luther 5:22.37 4
6 Lily Niswonger SR-4 Cornell College 5:31.24 3
7 Kaia Bierman SR-4 Luther 5:34.46 2
8 Katie Syer FR-1 Augustana (Ill.) 5:37.79 1
9 Kemunto Ondande JR-3 Loras 5:39.17 -
11 Jade Romagna JR-3 Dubuque 5:43.61 -
12 Hannah Wright SR-4 Luther 5:45.26 -