April 13, 2018
|
Florida-Percy Beard Track - Gainesville, FL

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Andres Arroyo   Puerto Rico 1:34.19 1:15.79 1:48.26 2:08.83
2 Jonathan Moore SR-4 Bethune-Cookman 2:16.12 2:06.32 1:48.89 2:20.47
3 Nick Morken JR-3 North Florida 1:33.66 2:01.97 1:48.90 1:18.41
4 Jack Guyton JR-3 Florida 1:54.83 2:07.96 1:49.36 2:04.67
5 Yohance Haynes JR-3 South Florida 1:45.84 2:00.33 1:51.41 2:19.27
6 Connor Ferrentino JR-3 Alabama 2:22.69 1:41.12 1:52.35 1:24.27
7 Christopher Jackson SR-4 Bethune-Cookman 1:57.19 1:22.26 1:52.68 1:20.01
8 Cameron Berryhill SO-2 Bethune-Cookman 2:05.19 1:27.97 1:52.78 2:19.85
9 Oliver Rigg FR-1 Alabama 1:54.82 1:54.82 1:53.68 1:45.73
10 Rayford James SR-4 North Florida 2:16.76 2:06.50 1:53.96 1:56.24
11 victor nutakor Senior Unattached 1:56.29 2:11.12 1:54.01 1:25.51
12 DeAndre Petty SO-2 Bethune-Cookman 2:14.93 2:26.36 1:54.34 1:29.19
13 Chris Robin JR-3 North Florida 1:38.35 2:10.36 1:54.35 1:47.49
14 Andrew Powell FR-1 Alabama 1:38.41 2:18.45 1:54.42 1:25.82
15 Derwin Moultrie JR-3 South Florida 2:10.37 1:28.84 1:55.37 1:34.61
16 Dylan Scott FR-1 Alabama 1:25.43 1:38.13 1:55.44 1:40.44
17 Matt Magee Senior Unattached 2:06.43 2:00.63 1:55.99 1:54.83
18 Noah Karr SO-2 Alabama 2:06.45 1:58.25 1:57.08 1:32.50
19 Jack Beitter JR-3 Florida 1:44.34 1:59.58 1:57.23 1:34.96
20 Kelby Caplinger FR-1 TCU 2:25.37 2:13.65 1:57.23 1:23.24
21 Isaac Gordon Sophomore Florida Running Club 1:57.51 1:32.84 1:57.51 1:59.86
22 Drew Hart SO-2 Embry-Riddle 2:21.10 1:57.58 1:57.58 2:06.99
23 Tyler Rollins FR-1 North Florida 1:49.66 1:57.91 1:57.91 2:25.03
24 David Tampa JR-3 South Florida 2:13.84 1:34.76 1:58.44 2:17.39
25 Bryce Statham JR-3 Florida 2:03.24 1:46.65 1:58.50 1:26.51
25 Niclas Bez SR-4 Saint Leo 1:50.21 2:25.76 1:58.50 2:24.57
27 Dominic Williams SO-2 Florida 1:40.00 2:19.28 1:59.04 2:19.28
28 Jack Rogers JR-3 Florida 2:22.06 2:25.68 2:00.39 2:36.51
29 Spencer Shaw FR-1 North Florida 1:43.30 1:25.08 2:01.53 2:25.84
30 Austin Decker JR-3 Florida 2:31.30 2:23.80 2:05.04 1:43.79
31 Stephenson Bassy   Unattached 1:59.68 2:21.32 2:07.31 1:29.12
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Andres Arroyo   Puerto Rico 1:23.36 1:29.86 1:15.79 1:58.01 1:42.85 1:48.26 1:19.03
2 Jonathan Moore SR-4 Bethune-Cookman 1:31.47 1:30.38 1:26.03 1:18.40 1:47.81 1:48.89 2:07.41
3 Nick Morken JR-3 North Florida 1:46.73 2:08.51 1:43.46 1:26.04 1:16.23 1:48.90 2:12.86
4 Jack Guyton JR-3 Florida 1:49.36 2:01.39 2:06.86 1:28.59 1:27.49 1:49.36 1:19.84
5 Yohance Haynes JR-3 South Florida 2:04.78 1:49.19 1:41.39 1:46.96 1:52.53 1:51.41 2:22.61
6 Connor Ferrentino JR-3 Alabama 1:19.77 1:42.24 1:51.23 2:12.58 1:34.38 1:52.35 2:13.70
9 Oliver Rigg FR-1 Alabama 1:46.86 1:51.41 2:00.50 1:22.99 1:58.23 1:53.68 1:34.36
11 victor nutakor Senior Unattached 2:25.94 1:47.17 1:36.91 2:05.42 2:23.66 1:54.01 1:56.29
17 Matt Magee Senior Unattached 1:53.67 1:30.48 2:06.43 2:06.43 2:02.95 1:55.99 2:27.31
25 Niclas Bez SR-4 Saint Leo 1:39.54 1:51.39 2:23.39 2:16.28 2:30.50 1:58.50 2:24.57
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
7 Christopher Jackson SR-4 Bethune-Cookman 1:50.43 2:16.35 2:06.21 1:26.77 1:52.68 2:03.95
8 Cameron Berryhill SO-2 Bethune-Cookman 1:50.53 2:25.49 1:38.12 1:48.27 1:52.78 2:22.11
10 Rayford James SR-4 North Florida 1:19.78 1:32.31 2:11.06 2:21.31 1:53.96 1:20.92
12 DeAndre Petty SO-2 Bethune-Cookman 2:22.93 1:25.76 1:44.05 2:12.64 1:54.34 2:05.78
13 Chris Robin JR-3 North Florida 1:21.19 1:21.19 1:58.93 1:54.35 1:54.35 2:11.51
14 Andrew Powell FR-1 Alabama 1:44.13 2:00.15 1:50.99 2:25.32 1:54.42 2:03.58
15 Derwin Moultrie JR-3 South Florida 1:28.84 2:10.37 2:25.37 1:31.15 1:55.37 2:10.37
16 Dylan Scott FR-1 Alabama 2:22.00 1:39.28 2:04.68 1:40.44 1:55.44 1:42.75
18 Noah Karr SO-2 Alabama 2:02.94 2:21.67 2:08.79 2:16.99 1:57.08 2:20.50
19 Jack Beitter JR-3 Florida 1:40.82 2:25.37 1:31.44 2:20.68 1:57.23 1:56.06
28 Jack Rogers JR-3 Florida 2:19.66 1:43.54 1:35.11 1:42.34 2:00.39 1:29.09
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
20 Kelby Caplinger FR-1 TCU 1:22.06 1:57.23 2:31.23
21 Isaac Gordon Sophomore Florida Running Club 1:38.71 1:57.51 1:57.51
22 Drew Hart SO-2 Embry-Riddle 2:31.68 1:57.58 1:23.49
23 Tyler Rollins FR-1 North Florida 1:29.62 1:57.91 2:14.42
24 David Tampa JR-3 South Florida 1:45.42 1:58.44 2:09.10
25 Bryce Statham JR-3 Florida 2:11.54 1:58.50 1:26.51
27 Dominic Williams SO-2 Florida 2:08.57 1:59.04 2:29.99
29 Spencer Shaw FR-1 North Florida 2:00.32 2:01.53 2:20.98
30 Austin Decker JR-3 Florida 2:40.06 2:05.04 2:38.80
31 Stephenson Bassy   Unattached 1:31.67 2:07.31 2:06.04