February 23-24, 2018
|
UW-Superior-Lydia Thering FH - Superior, WI
|
200m (Flat)

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jordan Koski SR-4 Wis.-Superior 7:57.48 8:50.53 6:43.21 10:57.86 11:13.78 9:32.98 8:18.70 10
2 Isaac Boedigheimer FR-1 St. Scholastica 8:16.61 8:53.99 7:28.56 6:51.18 8:27.29 6:13.80 7:07.20 8
3 Easton Foss JR-3 St. Scholastica 6:24.79 9:09.69 7:47.24 6:30.28 11:54.60 10:43.14 10:32.15 6
4 Zachary Mazurek JR-3 Wis.-Superior 7:34.78 9:14.60 9:03.51 11:11.07 8:02.51 10:37.79 6:33.77 5
5 Harrison Hirsch SO-2 Wis.-Superior 7:57.06 9:14.72 8:46.99 11:22.31 11:50.05 9:20.27 6:56.04 4
6 Evan Walpole JR-3 Wis.-Superior 8:46.94 9:20.57 9:54.21 11:57.53 11:18.29 7:34.07 9:26.18 3
7 Tyler Sassenberg JR-3 Minnesota-Morris 12:07.85 9:24.22 9:18.58 11:50.92 7:25.74 6:40.60 10:37.57 2
8 Jackson Peterson SR-4 Northwestern (Minn.) 12:04.50 9:30.47 6:45.04 8:04.90 9:36.18 12:10.21 7:02.15 1
9 Raymond Abraham SO-2 Minnesota-Morris 12:05.64 9:31.37 11:14.22 10:05.66 7:48.53 11:14.22 11:42.79 -
10 Henry Seeb SO-2 Wis.-Superior 10:09.29 9:34.80 8:20.08 8:14.33 12:21.50 10:20.79 10:38.03 -
11 Benjamin Tweit FR-1 Bethany Lutheran 12:08.88 9:43.10 11:45.56 8:15.64 11:57.22 11:45.56 10:00.60 -
12 David Roanhorse JR-3 Minnesota-Morris 11:24.01 9:44.62 6:49.24 11:18.16 12:16.63 8:05.24 8:11.08 -
13 Cam Pearson SO-2 St. Scholastica 9:56.93 9:45.22 9:56.93 10:55.45 11:48.12 12:11.53 7:24.77 -
14 Travis Gee FR-1 Wis.-Superior 9:47.91 9:47.91 9:53.79 9:06.76 7:26.82 11:51.38 9:42.03 -
15 Benjamin Barnack SO-2 Minnesota-Morris 9:56.66 9:50.75 7:58.51 10:26.20 10:08.48 7:05.34 7:05.34 -
16 Edward Carlson SO-2 Wis.-Superior 12:34.80 9:54.33 9:48.39 7:49.52 10:18.11 7:01.98 10:59.71 -
17 Gabriel Davila SR-4 Minnesota-Morris 12:57.57 9:58.13 8:10.47 12:15.70 7:46.55 9:04.30 10:10.10 -
18 Andrew Stanek FR-1 Minnesota-Morris 12:49.28 10:01.00 7:24.74 9:54.99 11:55.19 11:19.13 7:54.79 -
19 Jae Carlson FR-1 Bethany Lutheran 7:15.69 10:05.12 12:24.30 10:47.48 10:23.28 10:59.58 8:22.25 -
20 Sawyer Morgan SO-2 Wis.-Superior 12:07.24 10:16.30 9:33.16 9:20.84 9:27.00 9:57.81 10:53.28 -
21 Christian Thielke FR-1 Minnesota-Morris 12:58.94 10:18.20 11:57.12 10:36.75 11:57.12 11:01.48 11:26.21 -
22 Nathan Birr SO-2 Bethany Lutheran 8:28.62 10:20.26 10:20.26 9:30.64 12:18.11 11:53.30 7:51.40 -
23 David Luehring SR-4 Bethany Lutheran 13:21.67 10:21.45 10:58.74 12:44.39 7:46.09 11:54.67 12:07.10 -
24 Edmund Cease SO-2 Minnesota-Morris 10:18.46 10:24.70 13:13.37 10:55.94 10:18.46 7:48.53 10:49.69 -
25 Taylor Clark SO-2 Minnesota-Morris 8:01.04 10:41.38 11:26.28 13:47.38 13:15.32 13:28.14 7:28.97 -
  Sam Smith FR-1 Wis.-Superior DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
8 Jackson Peterson SR-4 Northwestern (Minn.) 9:30.47 12:15.91 7:59.20 11:01.75 7:02.15 10:27.52 11:41.68 1
10 Henry Seeb SO-2 Wis.-Superior 9:34.80 6:48.11 9:17.56 11:35.51 6:53.86 7:39.84 11:58.50 -
11 Benjamin Tweit FR-1 Bethany Lutheran 9:43.10 11:16.40 10:35.58 8:38.96 9:31.44 6:59.84 10:29.75 -
12 David Roanhorse JR-3 Minnesota-Morris 9:44.62 8:16.93 8:57.85 11:41.55 8:22.78 12:16.63 11:06.47 -
14 Travis Gee FR-1 Wis.-Superior 9:47.91 7:15.06 9:47.91 8:31.49 10:29.07 7:09.18 7:03.30 -
17 Gabriel Davila SR-4 Minnesota-Morris 9:58.13 8:58.32 9:40.19 10:04.12 10:16.08 11:51.78 7:58.51 -
18 Andrew Stanek FR-1 Minnesota-Morris 10:01.00 10:13.02 9:00.90 12:07.21 11:43.17 8:54.89 7:36.76 -
19 Jae Carlson FR-1 Bethany Lutheran 10:05.12 9:53.02 8:16.20 12:42.46 11:17.74 12:42.46 9:22.77 -
20 Sawyer Morgan SO-2 Wis.-Superior 10:16.30 8:00.72 9:51.65 8:13.04 12:19.56 10:47.12 13:15.03 -
21 Christian Thielke FR-1 Minnesota-Morris 10:18.20 10:55.30 11:38.57 9:47.29 12:09.48 8:33.11 9:28.75 -
22 Nathan Birr SO-2 Bethany Lutheran 10:20.26 9:12.04 13:13.94 13:26.34 11:34.70 9:30.64 10:38.87 -
23 David Luehring SR-4 Bethany Lutheran 10:21.45 9:06.88 12:56.82 13:27.89 8:17.16 8:23.38 10:52.53 -
24 Edmund Cease SO-2 Minnesota-Morris 10:24.70 11:08.43 13:19.62 11:33.42 7:29.79 13:25.87 8:07.27 -
25 Taylor Clark SO-2 Minnesota-Morris 10:41.38 11:39.11 11:19.87 7:48.21 9:11.59 9:30.83 9:30.83 -
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Jordan Koski SR-4 Wis.-Superior 11:13.78 8:50.53 7:57.48 8:34.62 10
2 Isaac Boedigheimer FR-1 St. Scholastica 7:44.58 8:53.99 10:35.45 8:00.60 8
3 Easton Foss JR-3 St. Scholastica 9:31.68 9:09.69 7:30.75 6:41.28 6
4 Zachary Mazurek JR-3 Wis.-Superior 11:05.52 9:14.60 10:59.98 8:30.24 5
5 Harrison Hirsch SO-2 Wis.-Superior 8:19.25 9:14.72 8:58.08 10:21.29 4
6 Evan Walpole JR-3 Wis.-Superior 9:31.79 9:20.57 9:09.36 10:33.45 3
7 Tyler Sassenberg JR-3 Minnesota-Morris 8:39.09 9:24.22 7:08.81 9:29.87 2
9 Raymond Abraham SO-2 Minnesota-Morris 9:19.95 9:31.37 8:51.38 9:08.52 -
13 Cam Pearson SO-2 St. Scholastica 7:13.07 9:45.22 7:54.03 8:40.85 -
15 Benjamin Barnack SO-2 Minnesota-Morris 9:44.85 9:50.75 6:59.44 11:25.27 -
16 Edward Carlson SO-2 Wis.-Superior 9:54.33 9:54.33 9:00.84 10:00.28 -
  Sam Smith FR-1 Wis.-Superior DNF DNF DNF DNF -