February 11-24, 2018
|
MSU-Mankato-Myers FH - Mankato, MN
|
200m (Flat)

Women's 1000 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Emily Tromp SO-2 Augustana (S.D.) 2:06.60 2:55.83 2:48.80 2:48.80 2:55.83 2:45.28 10
2 Bree Erickson SO-2 U-Mary 2:04.88 2:55.88 2:50.61 2:22.47 2:04.88 3:02.92 8
3 Rhianna Rinke FR-1 Minnesota-Duluth 3:31.53 2:59.26 3:49.46 2:53.89 3:11.81 3:36.91 6
4 Cassidy Soli SR-4 Augustana (S.D.) 2:39.71 2:59.45 3:17.40 2:45.10 3:38.93 2:37.92 5
5 Hope Willenbrink JR-3 Winona State 3:38.35 3:00.45 2:58.65 2:47.82 2:06.32 2:06.32 4
6 Raissa Hansen SR-4 Winona State 3:48.65 3:02.92 2:26.34 3:26.70 3:46.82 3:37.68 3
7 Megan Serratore JR-3 Minnesota State 2:17.49 3:03.31 3:39.98 3:39.98 2:15.65 3:43.64 2
8 Marissa Carlson JR-3 MSU-Moorhead 3:25.47 3:05.10 3:36.57 2:57.70 2:55.85 2:39.19 1

Women's 1000 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Emily Tromp SO-2 Augustana (S.D.) 2:32.88 2:57.76
2 Hope Willenbrink JR-3 Winona State 3:22.45 2:59.16
3 Raissa Hansen SR-4 Winona State 2:46.21 3:00.66
4 Bree Erickson SO-2 U-Mary 3:08.94 2:58.24
5 Cassidy Soli SR-4 Augustana (S.D.) 3:27.66 2:59.01
6 Rhianna Rinke FR-1 Minnesota-Duluth 2:54.28 2:59.67
7 Marissa Carlson JR-3 MSU-Moorhead 2:56.16 2:59.75
8 Megan Serratore JR-3 Minnesota State 2:31.99 3:00.93
9 Rachel Crawford JR-3 Minnesota State 2:20.24 3:02.13
10 McKenzie Carper SR-4 Winona State 2:28.98 3:03.92
11 Becca Richtman FR-1 Winona State 2:13.63 3:05.59
12 Aimee Holland SO-2 Winona State 2:57.26 3:06.59
13 Lindsey Gast SR-4 Northern State 3:27.78 3:08.89
14 Keegan Day JR-3 Sioux Falls 4:05.23 3:10.10
15 Laura Kunz SR-4 Sioux Falls 2:30.88 3:10.98
16 Kim Lowman FR-1 Wayne St. (Neb.) 3:52.09 3:11.81
17 Mackenzie Dockendorf JR-3 Minnesota State 2:41.27 3:11.98
18 Chrissy Lofgren SO-2 St. Cloud State 3:05.53 3:13.26
19 Sadie Thompson FR-1 Sioux Falls 3:28.89 3:13.41
20 Megan Stuart JR-3 Minnesota-Duluth 2:31.50 3:14.22
21 Kylie Herlihy SR-4 Sioux Falls 4:06.30 3:15.47
22 Madison Brownrigg FR-1 Upper Iowa 3:08.07 3:17.96
23 Maria Sabourin JR-3 Winona State 3:11.57 3:19.55
Women's 1000 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Emily Tromp SO-2 Augustana (S.D.) 2:57.76 2:23.99
4 Bree Erickson SO-2 U-Mary 2:58.24 3:42.80
5 Cassidy Soli SR-4 Augustana (S.D.) 2:59.01 2:46.48
7 Marissa Carlson JR-3 MSU-Moorhead 2:59.75 3:24.92
12 Aimee Holland SO-2 Winona State 3:06.59 3:51.38
13 Lindsey Gast SR-4 Northern State 3:08.89 2:48.12
22 Madison Brownrigg FR-1 Upper Iowa 3:17.96 3:53.60
23 Maria Sabourin JR-3 Winona State 3:19.55 3:33.52
Women's 1000 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
3 Raissa Hansen SR-4 Winona State 3:00.66 2:33.57 3:18.73
8 Megan Serratore JR-3 Minnesota State 3:00.93 3:09.98 2:42.84
11 Becca Richtman FR-1 Winona State 3:05.59 3:40.86 2:45.18
14 Keegan Day JR-3 Sioux Falls 3:10.10 3:55.73 3:25.31
17 Mackenzie Dockendorf JR-3 Minnesota State 3:11.98 3:23.50 3:31.18
19 Sadie Thompson FR-1 Sioux Falls 3:13.41 2:46.34 2:57.94
21 Kylie Herlihy SR-4 Sioux Falls 3:15.47 2:30.52 3:15.47
Women's 1000 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
2 Hope Willenbrink JR-3 Winona State 2:25.12 3:22.45 2:59.16
6 Rhianna Rinke FR-1 Minnesota-Duluth 3:01.47 2:16.55 2:59.67
9 Rachel Crawford JR-3 Minnesota State 3:11.24 2:16.60 3:02.13
10 McKenzie Carper SR-4 Winona State 3:51.74 3:14.96 3:03.92
15 Laura Kunz SR-4 Sioux Falls 3:45.36 2:25.15 3:10.98
16 Kim Lowman FR-1 Wayne St. (Neb.) 2:52.63 4:09.36 3:11.81
18 Chrissy Lofgren SO-2 St. Cloud State 2:55.87 2:57.80 3:13.26
20 Megan Stuart JR-3 Minnesota-Duluth 3:56.95 2:39.26 3:14.22