March 2, 2018
|
Tampa (O) - Tampa, FL

Women's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Meggie Schneider FR-1 Stetson 17:37.37 15:51.64 14:27.05
2 Zoe Jarvis FR-1 Tampa 17:54.72 14:19.78 22:34.15
3 Addison Cantor FR-1 Florida Southern 17:55.70 19:11.00 20:15.55
4 Sydney Rhodes FR-1 Tampa 17:58.99 20:51.63 12:35.30
5 Alice Sjogren SO-2 Stetson 18:02.34 19:39.75 18:13.17
6 Melanie Pacheco FR-1 Stetson 18:16.58 12:58.58 19:11.41
7 Hannah Nelson JR-3 Florida Southern 18:20.94 18:53.97 23:07.19
8 Rania Samhouri FR-1 South Florida 18:31.95 23:54.42 14:49.56
9 Aleksa Guerra JR-3 Florida Southern 18:32.04 12:58.43 14:49.64
10 Claudia Cancello   Unattached 18:33.42 20:58.17 16:19.81
11 Brieanna Rekow FR-1 Tampa 18:36.11 23:37.46 23:03.98
12 Laura Tobin JR-3 Saint Leo 18:36.74 17:29.74 17:18.57
13 Clare McMahon JR-3 Tampa 18:39.77 16:14.20 18:28.58
14 Mikaela Hakamaa SO-2 Embry-Riddle 18:47.15 14:39.18 14:39.18
15 Margaret Dailey FR-1 Tampa 18:51.41 23:00.32 13:34.62
16 Emily Iseley SR-4 Florida Tech 18:54.14 18:20.12 24:23.04
17 Michelle Bauer FR-1 Nova Southeastern 18:57.41 17:37.80 17:26.42
18 Ally Jones FR-1 Lynn 18:57.75 16:18.47 20:40.15
19 Ysabella Guerra SO-2 Florida Southern 18:58.50 17:38.81 21:26.51
20 Kayla Sullivan SR-4 Tampa 18:59.07 15:22.65 22:24.11
21 Stephanie Hansen FR-1 Florida Southern 19:01.64 19:13.06 24:09.89
22 Ryleigh Donegan JR-3 Tampa 19:03.41 14:40.43 14:51.86
23 Brianna Rischar JR-3 South Florida 19:03.64 22:18.06 13:31.99
24 Susana Gutierrez SO-2 St. Thomas (Fla.) 19:04.99 20:59.49 16:13.25
25 Tiffany Brand SO-2 Nova Southeastern 19:07.33 15:52.29 22:10.91
26 Allison Wright SO-2 Florida Southern 19:16.95 14:16.15 16:34.98
27 Andrea Peterson FR-1 St. Thomas (Fla.) 19:19.70 22:02.06 17:58.53
28 Genevieve Lucas SO-2 Florida Tech 19:20.11 16:26.10 15:51.29
29 Gaberiella Orlando FR-1 Tampa 19:24.56 13:35.20 19:47.86
30 Maggie Allen FR-1 Embry-Riddle 19:41.89 24:13.73 24:13.73
31 Jolene Vergauwen JR-3 Florida Southern 19:42.38 22:16.09 15:57.73
32 Anna Brook Opalinski SO-2 Florida Southern 19:48.11 14:03.56 17:37.42
33 Alexandria Baba FR-1 Stetson 19:52.43 21:51.68 23:27.07
34 Gabriela Gutierrez FR-1 St. Thomas (Fla.) 19:56.88 23:08.38 20:08.85
35 Eliana Ochoa SO-2 Tampa 19:58.12 15:10.58 25:57.56
36 Amber Winton FR-1 Florida Southern 20:01.92 24:02.31 23:38.27
37 Rachael Englund SO-2 West Virginia Wesleyan 20:04.32 22:04.76 24:41.32
38 Kaitlyn Buck FR-1 Embry-Riddle 20:15.85 21:40.96 17:49.95
39 Vera Rae Swardstorm SO-2 Tampa 20:25.42 19:24.15 14:30.05
40 Victoria Pecci SR-4 Nova Southeastern 20:38.51 16:06.04 19:24.20
41 Sara Bowden JR-3 South Florida 20:46.97 16:00.17 23:04.14
42 Madison Santore FR-1 Florida Southern 20:47.46 15:35.60 21:24.89
43 Kayla Skelton FR-1 South Florida 20:49.47 15:24.61 25:49.35
44 Julia Blankenbaker FR-1 Nova Southeastern 20:54.96 20:42.41 16:31.42
45 Nikki Taggart FR-1 South Florida 21:15.33 17:00.27 22:06.35
46 Maggie Ford JR-3 South Florida 21:16.92 14:53.85 16:48.77
47 Madison Stahler JR-3 South Florida 21:29.38 16:45.72 26:13.05
48 Kalyn Buteyn SO-2 Warner 22:06.19 25:25.12 17:14.43
49 Brianna Paczynski SR-4 Embry-Riddle 22:49.46 27:50.75 17:20.79
50 Kiersten Denny SR-4 South Florida 23:18.11 23:46.08 24:55.98
51 Aubrey Myrick FR-1 South Florida 25:21.04 27:22.73 23:04.15
  Aislinn Sroczynski SR-4 Tampa DNF DNF DNF
  Megan Fletcher FR-1 Embry-Riddle DNF DNF DNF
  Lauren Connolly FR-1 Tampa DNF DNF DNF
  Carolyn Van Zile FR-1 South Florida DNS DNS DNS
  Sydney Pineault   West Virginia Wesleyan DNS DNS DNS
  Abigail Slater FR-1 Palm Beach Atlantic DNS DNS DNS
  Olivia D'Angelo Senior Unattached DNS DNS DNS
  Alexis Grigg FR-1 Tampa DNS DNS DNS
  Sofia Padron FR-1 South Florida DNS DNS DNS
  Morgan Will SO-2 Nova Southeastern DNS DNS DNS
  Michaela Peterson FR-1 Florida Southern DNS DNS DNS
  Mercedes Mendoza FR-1 Florida Southern DNS DNS DNS
  Amanda Slattery JR-3 Florida Southern DNS DNS DNS
  Hannah Flemming FR-1 Florida Southern DNS DNS DNS
  Katie Whiffen FR-1 Stetson DNS DNS DNS
  Josie Gray SO-2 Embry-Riddle DNS DNS DNS
  Alex Orr JR-3 Embry-Riddle DNS DNS DNS
  Mercy Kibet FR-1 Saint Leo DNS DNS DNS
Women's 5000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Meggie Schneider FR-1 Stetson 17:37.37 16:12.78 22:12.29
2 Zoe Jarvis FR-1 Tampa 17:54.72 16:28.75 20:46.68
3 Addison Cantor FR-1 Florida Southern 17:55.70 23:18.41 22:35.39
4 Sydney Rhodes FR-1 Tampa 17:58.99 23:22.69 21:34.79
5 Alice Sjogren SO-2 Stetson 18:02.34 19:50.58 19:07.28
6 Melanie Pacheco FR-1 Stetson 18:16.58 15:10.17 13:31.47
7 Hannah Nelson JR-3 Florida Southern 18:20.94 23:29.21 14:51.77
8 Rania Samhouri FR-1 South Florida 18:31.95 20:45.39 22:14.34
9 Aleksa Guerra JR-3 Florida Southern 18:32.04 18:43.16 17:14.20
10 Claudia Cancello   Unattached 18:33.42 21:09.30 13:21.67
11 Brieanna Rekow FR-1 Tampa 18:36.11 19:43.08 17:51.47
12 Laura Tobin JR-3 Saint Leo 18:36.74 17:52.07 16:56.24
13 Clare McMahon JR-3 Tampa 18:39.77 21:38.94 24:15.71
14 Mikaela Hakamaa SO-2 Embry-Riddle 18:47.15 24:14.03 17:16.98
15 Margaret Dailey FR-1 Tampa 18:51.41 24:30.84 21:18.50
16 Emily Iseley SR-4 Florida Tech 18:54.14 20:13.53 14:33.29
17 Michelle Bauer FR-1 Nova Southeastern 18:57.41 20:28.41 21:48.03
18 Ally Jones FR-1 Lynn 18:57.75 15:32.96 16:18.47
19 Ysabella Guerra SO-2 Florida Southern 18:58.50 14:25.26 20:52.35
20 Kayla Sullivan SR-4 Tampa 18:59.07 23:43.84 15:11.26
21 Stephanie Hansen FR-1 Florida Southern 19:01.64 20:21.56 15:01.90
22 Ryleigh Donegan JR-3 Tampa 19:03.41 17:09.07 16:00.47
23 Brianna Rischar JR-3 South Florida 19:03.64 15:14.92 15:26.35
25 Tiffany Brand SO-2 Nova Southeastern 19:07.33 17:24.07 24:17.11
26 Allison Wright SO-2 Florida Southern 19:16.95 19:16.95 15:37.13
28 Genevieve Lucas SO-2 Florida Tech 19:20.11 18:45.31 19:20.11
31 Jolene Vergauwen JR-3 Florida Southern 19:42.38 18:43.27 17:55.97
33 Alexandria Baba FR-1 Stetson 19:52.43 25:14.39 14:06.63
35 Eliana Ochoa SO-2 Tampa 19:58.12 23:09.82 14:10.67
45 Nikki Taggart FR-1 South Florida 21:15.33 18:29.54 15:56.50
  Mercedes Mendoza FR-1 Florida Southern DNS DNS DNS
  Hannah Flemming FR-1 Florida Southern DNS DNS DNS
  Josie Gray SO-2 Embry-Riddle DNS DNS DNS
  Alex Orr JR-3 Embry-Riddle DNS DNS DNS
  Sydney Pineault   West Virginia Wesleyan DNS DNS DNS
Women's 5000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
24 Susana Gutierrez SO-2 St. Thomas (Fla.) 21:45.29 19:04.99 21:56.74 19:39.34 17:21.94 20:02.24
27 Andrea Peterson FR-1 St. Thomas (Fla.) 24:32.82 19:19.70 17:12.14 13:54.99 23:34.84 23:11.64
29 Gaberiella Orlando FR-1 Tampa 20:46.08 19:24.56 15:31.65 20:22.79 20:11.15 22:54.18
30 Maggie Allen FR-1 Embry-Riddle 19:18.26 19:41.89 24:37.37 20:40.99 22:39.18 15:33.70
32 Anna Brook Opalinski SO-2 Florida Southern 22:34.45 19:48.11 19:12.47 19:00.59 16:26.14 14:03.56
34 Gabriela Gutierrez FR-1 St. Thomas (Fla.) 21:44.60 19:56.88 25:20.04 24:56.10 16:09.48 22:08.54
36 Amber Winton FR-1 Florida Southern 21:50.10 20:01.92 23:26.25 23:14.23 25:26.44 15:01.44
37 Rachael Englund SO-2 West Virginia Wesleyan 20:16.37 20:04.32 24:41.32 15:03.24 17:03.68 18:15.94
38 Kaitlyn Buck FR-1 Embry-Riddle 16:37.00 20:15.85 25:19.82 16:12.68 21:16.65 25:19.82
39 Vera Rae Swardstorm SO-2 Tampa 15:06.81 20:25.42 15:31.32 24:42.76 25:19.52 25:19.52
40 Victoria Pecci SR-4 Nova Southeastern 14:39.35 20:38.51 16:55.58 15:53.66 26:12.91 19:11.82
41 Sara Bowden JR-3 South Florida 21:36.85 20:46.97 24:31.43 21:36.85 18:42.28 21:36.85
42 Madison Santore FR-1 Florida Southern 22:14.79 20:47.46 18:30.24 26:36.75 23:04.68 25:21.91
43 Kayla Skelton FR-1 South Florida 20:24.48 20:49.47 15:24.61 16:39.58 16:27.09 23:19.41
44 Julia Blankenbaker FR-1 Nova Southeastern 26:21.25 20:54.96 15:28.67 20:04.77 17:21.62 21:45.16
46 Maggie Ford JR-3 South Florida 26:36.15 21:16.92 22:08.00 18:05.39 19:34.77 18:56.46
47 Madison Stahler JR-3 South Florida 27:04.62 21:29.38 22:20.96 16:19.93 16:45.72 15:15.46
48 Kalyn Buteyn SO-2 Warner 21:39.67 22:06.19 25:38.38 27:51.00 15:41.60 18:47.27
49 Brianna Paczynski SR-4 Embry-Riddle 18:01.88 22:49.46 27:37.05 23:44.24 21:13.60 18:29.27
50 Kiersten Denny SR-4 South Florida 23:04.13 23:18.11 19:34.42 27:15.79 24:55.98 25:23.94
51 Aubrey Myrick FR-1 South Florida 22:03.31 25:21.04 28:23.57 27:07.52 29:54.83 30:25.25
  Megan Fletcher FR-1 Embry-Riddle DNF DNF DNF DNF DNF DNF
  Aislinn Sroczynski SR-4 Tampa DNF DNF DNF DNF DNF DNF
  Lauren Connolly FR-1 Tampa DNF DNF DNF DNF DNF DNF
  Carolyn Van Zile FR-1 South Florida DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Olivia D'Angelo Senior Unattached DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Sofia Padron FR-1 South Florida DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Alexis Grigg FR-1 Tampa DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Katie Whiffen FR-1 Stetson DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Mercy Kibet FR-1 Saint Leo DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Amanda Slattery JR-3 Florida Southern DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Michaela Peterson FR-1 Florida Southern DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Morgan Will SO-2 Nova Southeastern DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Abigail Slater FR-1 Palm Beach Atlantic DNS DNS DNS DNS DNS DNS