February 23-24, 2018
|
Hillsdale-Margot V. Biermann AC - Hillsdale, MI
|
200m (Flat)

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Joseph Humes SO-2 Hillsdale 9:13.66 8:32.64 7:05.50 10:40.80 10
2 Mark Hadley JR-3 Walsh 7:11.79 8:34.03 8:03.19 6:46.09 8
3 Steven Kapes SO-2 Walsh 8:12.45 8:38.36 10:58.32 7:20.61 6
4 Trent Classen SO-2 Cedarville 10:06.50 8:42.84 9:24.67 6:32.13 5
5 George McCartney JR-3 Malone 8:41.37 8:46.63 10:42.49 10:42.49 4
6 Nick Chaplik FR-1 Malone 8:20.19 8:52.11 9:18.72 11:15.78 3
7 Zach Fresenko FR-1 Malone 11:28.93 8:54.05 10:35.52 7:07.24 2
8 R.J. Weiford SO-2 Davis & Elkins 9:51.89 8:58.08 6:54.33 8:36.56 1
9 Alex Kitony SO-2 Ohio Valley 7:41.70 9:03.17 11:18.97 11:02.67 -
10 Jonathan Allen JR-3 Findlay 7:25.47 9:03.25 6:58.31 9:30.42 -
11 Ty Gleason JR-3 Findlay 8:25.81 9:03.88 9:47.39 10:41.78 -
12 Caleb Pell JR-3 Alderson Broaddus 11:14.96 9:04.32 10:58.63 6:31.91 -
13 Lorne Strausbaugh SR-4 Malone 7:44.04 9:05.93 11:49.71 10:00.53 -
14 Justin Maroni SR-4 Walsh 9:47.97 9:09.50 10:37.42 9:04.01 -
15 Alex Weber SO-2 Cedarville 9:33.09 9:11.04 6:31.24 6:47.77 -
16 Nick Marino JR-3 Walsh 10:58.54 9:13.39 10:19.80 8:34.66 -
17 Jacob Logan FR-1 Cedarville 9:35.66 9:13.52 8:51.38 9:02.45 -
18 Anthony Reeves JR-3 Trevecca Nazarene 9:10.48 9:16.04 7:02.59 9:38.29 -
19 Stephen Limo FR-1 Ohio Valley 6:59.07 9:18.76 8:28.48 11:04.93 -
20 Hayden Harrison SO-2 Davis & Elkins 7:38.37 9:18.98 8:45.45 10:03.70 -
21 Robert Todokou SO-2 Ohio Valley 7:49.75 9:19.22 9:13.63 7:16.20 -
22 Collyn Brenner SO-2 Trevecca Nazarene 9:02.60 9:19.38 9:24.98 8:45.82 -
23 Anthony Wondaal SR-4 Hillsdale 7:13.97 9:23.59 7:47.78 7:36.51 -
24 Xavier Kibet FR-1 Lake Erie 7:25.96 9:24.50 12:08.21 10:37.89 -
25 Andrew LeMesurier SO-2 Cedarville 10:28.32 9:26.05 11:13.60 8:12.47 -
26 Shane Ickes SR-4 Davis & Elkins 8:23.98 9:26.26 7:21.69 7:16.02 -
27 Patrick Quire SO-2 Kentucky Wesleyan 11:11.70 9:29.23 8:38.00 6:49.85 -
28 Alex Serna JR-3 Ohio Dominican 10:44.79 9:30.61 7:19.37 11:47.56 -
29 Austin Guthrie JR-3 Findlay 12:12.65 9:32.38 10:29.62 10:52.52 -
30 Austin Woods JR-3 Trevecca Nazarene 8:58.58 9:39.11 12:21.26 11:46.52 -
31 Tyler Dobbs SO-2 Kentucky Wesleyan 12:01.33 9:51.25 12:48.63 7:23.44 -
32 Mitchell Morris SO-2 Ohio Valley 8:59.29 9:59.21 7:53.38 6:59.45 -
  Brandon Laws SR-4 Trevecca Nazarene DNF DNF DNF DNF -
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Alex Kitony SO-2 Ohio Valley 9:03.17 -
11 Ty Gleason JR-3 Findlay 9:03.88 -
14 Justin Maroni SR-4 Walsh 9:09.50 -
17 Jacob Logan FR-1 Cedarville 9:13.52 -
18 Anthony Reeves JR-3 Trevecca Nazarene 9:16.04 -
19 Stephen Limo FR-1 Ohio Valley 9:18.76 -
20 Hayden Harrison SO-2 Davis & Elkins 9:18.98 -
21 Robert Todokou SO-2 Ohio Valley 9:19.22 -
22 Collyn Brenner SO-2 Trevecca Nazarene 9:19.38 -
23 Anthony Wondaal SR-4 Hillsdale 9:23.59 -
24 Xavier Kibet FR-1 Lake Erie 9:24.50 -
25 Andrew LeMesurier SO-2 Cedarville 9:26.05 -
26 Shane Ickes SR-4 Davis & Elkins 9:26.26 -
27 Patrick Quire SO-2 Kentucky Wesleyan 9:29.23 -
28 Alex Serna JR-3 Ohio Dominican 9:30.61 -
29 Austin Guthrie JR-3 Findlay 9:32.38 -
30 Austin Woods JR-3 Trevecca Nazarene 9:39.11 -
31 Tyler Dobbs SO-2 Kentucky Wesleyan 9:51.25 -
32 Mitchell Morris SO-2 Ohio Valley 9:59.21 -
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Joseph Humes SO-2 Hillsdale 8:32.64 10
2 Mark Hadley JR-3 Walsh 8:34.03 8
3 Steven Kapes SO-2 Walsh 8:38.36 6
4 Trent Classen SO-2 Cedarville 8:42.84 5
5 George McCartney JR-3 Malone 8:46.63 4
6 Nick Chaplik FR-1 Malone 8:52.11 3
7 Zach Fresenko FR-1 Malone 8:54.05 2
8 R.J. Weiford SO-2 Davis & Elkins 8:58.08 1
10 Jonathan Allen JR-3 Findlay 9:03.25 -
12 Caleb Pell JR-3 Alderson Broaddus 9:04.32 -
13 Lorne Strausbaugh SR-4 Malone 9:05.93 -
15 Alex Weber SO-2 Cedarville 9:11.04 -
16 Nick Marino JR-3 Walsh 9:13.39 -
  Brandon Laws SR-4 Trevecca Nazarene DNF -