February 23-24, 2018
|
Hillsdale-Margot V. Biermann AC - Hillsdale, MI
|
200m (Flat)

Men's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Mark Hadley JR-3 Walsh 14:53.65 17:43.45 10
2 Nate Boyer SR-4 Malone 15:06.01 14:02.59 8
3 George McCartney JR-3 Malone 15:19.38 18:50.84 6
4 Brett Cortelletti JR-3 Malone 15:21.66 12:44.98 5
5 Noah Whittington SO-2 Malone 15:24.70 19:43.62 4
6 Noah Murray FR-1 Walsh 15:31.07 17:50.73 3
7 Jacob Turner SO-2 Walsh 15:31.23 14:16.74 2
8 Ethan Sullivan JR-3 Cedarville 15:33.85 18:03.27 1
9 Alex Kitony SO-2 Ohio Valley 15:34.57 13:14.39 -
10 Jonathan Allen JR-3 Findlay 15:35.54 17:37.16 -
11 R.J. Weiford SO-2 Davis & Elkins 15:39.86 18:29.04 -
12 Eli Poth SO-2 Hillsdale 15:46.31 19:14.50 -
13 Alec Weinhold JR-3 Cedarville 15:47.29 17:31.50 -
14 Hayden Harrison SO-2 Davis & Elkins 15:54.04 14:37.72 -
15 Spencer Wirick SO-2 Walsh 15:54.17 17:58.22 -
16 Michael Taylor JR-3 Findlay 15:58.32 15:10.41 -
17 Shane Ickes SR-4 Davis & Elkins 16:02.67 13:38.27 -
18 Ford McElroy SO-2 Cedarville 16:10.63 19:15.05 -
19 Robert Todokou SO-2 Ohio Valley 16:10.93 12:17.91 -
20 Avery Traffie SO-2 Cedarville 16:26.59 14:57.80 -
21 Morgan Morrison FR-1 Hillsdale 16:45.78 21:27.40 -
22 Jimmy Shultz FR-1 Trevecca Nazarene 16:53.91 20:16.70 -
23 Micah Smart SO-2 Trevecca Nazarene 16:55.97 18:37.57 -
24 Alex Buckheit SO-2 Alderson Broaddus 17:20.54 14:44.46 -
  Austin Cavender FR-1 Kentucky Wesleyan DNF DNF -
  Timothy Appleby FR-1 Trevecca Nazarene DNF DNF -
Men's 5000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
9 Alex Kitony SO-2 Ohio Valley 13:23.73 19:28.22 19:00.18 18:41.49 15:53.27 15:34.57 -
14 Hayden Harrison SO-2 Davis & Elkins 15:25.42 17:29.45 17:10.37 19:33.47 20:21.18 15:54.04 -
17 Shane Ickes SR-4 Davis & Elkins 20:41.85 12:59.77 13:09.39 19:44.09 16:12.30 16:02.67 -
18 Ford McElroy SO-2 Cedarville 16:49.46 20:52.12 17:47.70 17:37.99 18:55.64 16:10.63 -
19 Robert Todokou SO-2 Ohio Valley 14:53.26 12:37.33 16:30.35 12:08.20 16:10.93 16:10.93 -
20 Avery Traffie SO-2 Cedarville 18:44.72 20:03.64 13:58.61 17:55.39 15:47.13 16:26.59 -
21 Morgan Morrison FR-1 Hillsdale 19:56.88 12:34.34 17:46.13 17:36.07 18:56.54 16:45.78 -
22 Jimmy Shultz FR-1 Trevecca Nazarene 18:35.31 21:07.39 16:53.91 17:14.19 16:13.36 16:53.91 -
23 Micah Smart SO-2 Trevecca Nazarene 19:58.85 17:36.61 18:07.09 21:50.61 18:07.09 16:55.97 -
24 Alex Buckheit SO-2 Alderson Broaddus 20:07.03 13:21.22 14:23.65 20:38.25 21:51.08 17:20.54 -
  Austin Cavender FR-1 Kentucky Wesleyan DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
  Timothy Appleby FR-1 Trevecca Nazarene DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
Men's 5000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Mark Hadley JR-3 Walsh 15:38.34 14:53.65 16:40.89 14:35.78 17:52.38 12:57.48 11:10.24 10
2 Nate Boyer SR-4 Malone 14:20.71 15:06.01 13:35.41 16:36.62 18:52.52 19:10.64 18:07.22 8
3 George McCartney JR-3 Malone 12:15.51 15:19.38 11:47.93 17:00.52 11:29.54 13:10.67 12:06.31 6
4 Brett Cortelletti JR-3 Malone 15:40.10 15:21.66 15:49.31 14:17.15 17:03.05 16:16.96 18:07.56 5
5 Noah Whittington SO-2 Malone 16:01.69 15:24.70 14:19.98 11:33.53 15:52.45 15:24.70 14:29.22 4
6 Noah Murray FR-1 Walsh 12:43.48 15:31.07 18:27.98 15:49.70 18:55.91 15:12.45 14:44.52 3
7 Jacob Turner SO-2 Walsh 11:47.74 15:31.23 17:50.92 12:15.68 11:10.49 18:18.86 13:30.17 2
8 Ethan Sullivan JR-3 Cedarville 16:39.22 15:33.85 12:55.10 19:27.32 11:12.38 15:24.52 13:51.13 1
10 Jonathan Allen JR-3 Findlay 14:11.35 15:35.54 10:54.88 17:37.16 14:39.41 15:16.83 14:20.70 -
11 R.J. Weiford SO-2 Davis & Elkins 14:15.28 15:39.86 14:43.47 11:26.10 15:58.66 20:03.02 14:52.87 -
12 Eli Poth SO-2 Hillsdale 19:42.89 15:46.31 16:52.56 18:17.72 19:42.89 11:11.88 11:59.20 -
13 Alec Weinhold JR-3 Cedarville 15:47.29 15:47.29 16:44.13 15:18.88 18:47.28 20:03.06 17:59.91 -
15 Spencer Wirick SO-2 Walsh 18:26.84 15:54.17 18:36.38 12:05.17 20:02.26 18:55.47 20:40.43 -
16 Michael Taylor JR-3 Findlay 16:17.49 15:58.32 13:15.41 19:09.99 13:34.58 14:51.24 13:05.83 -