March 29-31, 2018
|
Florida-Percy Beard Track - Gainesville, FL

Men's 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Sam Gilman 11 Hilton Head 10:22.69 8:37.99 7:37.38 9:22.07 9:11.05 8:43.50 8:49.01
2 Trevor Foley 12 Citrus Park Christian Sch 11:37.64 11:26.48 9:57.18 10:47.41 9:18.11 11:48.80 8:16.72
3 Diego Lavieri-Sosa 12 Ocala Vanguard HS 9:17.05 9:28.30 7:58.27 8:09.53 9:22.67 10:41.45 7:30.14
4 Ryan Szklany 12 Highlands Christian Acade 9:35.72 10:09.59 7:59.77 6:35.10 9:24.43 6:57.68 11:39.90
5 Nicholas Rischar 12 St. Thomas Aquinas HS 11:46.10 7:31.91 11:51.75 11:00.91 9:24.88 7:54.50 10:04.43
6 Nicholas Yanek 12 Milton High School 8:36.17 10:01.25 11:54.69 7:39.44 9:27.21 10:52.30 10:52.30
7 Leif Andersen 11 Marist 8:22.02 9:13.36 9:59.00 12:10.21 9:30.47 10:50.34 10:27.52
8 Ryan Moosbrugger 12 Hilton Head 6:46.05 10:00.49 9:14.74 10:40.52 9:31.89 9:54.77 8:51.86
9 William O'Rielly 12 Marist 8:08.58 7:22.59 8:31.57 12:21.48 9:34.79 10:20.78 10:49.52
10 Canaan St. Lewis 11 Lake Mary HS 9:36.12 10:10.69 12:23.20 7:17.86 9:36.12 9:59.17 6:49.05
11 Will Wallace 11 Westminster School 9:36.67 11:14.71 9:59.74 11:32.01 9:36.67 11:43.54 12:23.91
12 Noah Quintana 12 Lake Minneola HS 12:25.71 7:48.24 8:40.27 8:40.27 9:38.07 11:39.47 8:34.49
13 Logan Horning 12 New Smyrna Beach HS 8:40.49 7:13.74 11:05.07 10:41.94 9:38.32 8:23.14 11:05.07
14 Ryan Beitzell 12 Milton High School 8:06.51 8:35.47 6:57.01 12:03.97 9:39.17 10:54.47 8:41.26
15 Juan Moscoso 11 Lake Brantley HS 9:05.06 6:45.90 7:20.69 12:10.62 9:39.85 9:05.06 11:59.02
16 Aidan Breslin 10 St. Thomas Aquinas HS 12:17.99 10:45.01 8:31.36 7:04.20 9:41.09 9:46.90 12:23.80
17 Austin Redondo 12 Coral Reef HS 12:24.93 8:49.60 8:14.68 11:50.01 9:41.97 11:26.73 9:01.24
18 Nickolas Kamen 11 Gulf Coast HS 7:22.64 7:22.64 10:17.37 8:20.89 9:42.42 6:53.52 9:42.42
19 Hunter Dobbs 12 Coral Reef HS 7:57.69 7:22.74 8:44.30 9:36.73 9:42.55 9:48.38 8:32.65
20 Eliseo Torres 12 G. Holmes Braddock HS 10:06.75 11:57.60 8:04.23 8:27.57 9:43.41 7:29.23 11:40.10
21 Sean Leider 12 Trinity Prep 7:29.51 7:12.00 8:10.38 8:51.24 9:43.78 9:08.76 6:54.49
22 Collin Kane 12 Oak Hall School 7:59.51 10:08.15 8:57.98 9:21.37 9:44.76 8:11.20 11:53.41
23 Zachary Roe 10 Westminster School 9:04.17 11:42.16 9:15.88 8:34.92 9:45.13 11:30.46 11:59.71
24 Reed Legg 10 Citrus Park Christian Sch 12:39.97 11:05.71 7:57.19 6:52.39 9:49.12 7:04.17 9:25.56
25 John Perez 11 Port Charlotte HS 8:15.59 8:56.89 7:57.89 7:28.39 9:49.98 8:27.39 9:38.18
26 Sean Snyder 12 St. Joseph Academy 12:35.58 12:00.16 8:39.46 8:39.46 9:50.29 8:21.75 6:59.11
27 Gabriel Ortega 11 Pine Crest HS 9:32.60 8:57.19 7:34.54 9:44.41 9:50.31 10:37.54 7:16.83
28 Kyle Skinner 10 Fort Myers HS 10:56.44 12:36.97 9:51.38 10:26.87 9:51.38 10:50.52 11:20.09
29 Franklin Ivey 12 Dr. Phillips HS 10:11.15 12:21.69 12:39.49 8:54.02 9:53.35 10:52.69 11:34.22
30 Aidan O'Gorman 11 New Smyrna Beach HS 10:52.90 7:48.90 9:29.80 10:46.96 9:53.54 7:37.03 10:52.90
31 Gavin Addeo 12 Lake Highland Prep HS 9:37.35 8:08.07 9:07.59 10:13.06 9:55.20 11:24.48 7:44.26
32 Jacob Hensley 11 Citrus HS 9:31.93 9:02.15 10:25.55 7:14.91 9:55.76 10:31.51 9:02.15
33 Jonah Gottschalk 12 Lake Highland Prep HS 10:02.61 8:15.22 10:02.61 8:15.22 9:56.64 8:15.22 9:14.88
34 Kameron Wallizada 9 Fleming Island HS 11:50.27 9:50.90 10:08.80 10:14.77 9:56.86 10:38.64 11:20.42
35 Calvin Drake 10 Lakewood Ranch HS 8:21.80 11:21.02 10:45.17 8:03.88 9:57.38 7:22.07 8:57.65
36 James Rice 12 St. Cloud HS 9:15.74 7:16.23 12:50.87 8:57.82 9:57.57 12:32.94 8:57.82
37 Alec Latzke 11 Countryside HS 8:46.15 11:33.56 12:45.30 9:16.04 9:57.89 11:21.60 7:34.40
38 Christopher Wilhelm 11 Trinity Prep 7:24.46 11:48.72 12:36.77 10:30.64 10:00.61 7:30.46 9:18.57
39 Alex Normandia 12 Land O' Lakes HS 9:01.21 12:19.65 7:18.98 9:13.24 10:01.34 10:07.36 11:01.48
40 Alex Quesada 11 Alonso HS 7:31.83 7:31.83 8:20.03 8:07.98 10:02.44 12:08.96 9:08.22
41 Jimmy Granberg 12 Vero Beach HS 11:02.86 7:56.06 8:32.21 8:50.29 10:02.60 10:08.63 8:38.24
42 Brady Zimmerman 11 George Jenkins HS 7:44.31 12:15.66 9:02.70 8:38.58 10:03.00 12:57.87 8:44.61
43 Yonas Sauers 10 Alonso HS 10:33.25 10:21.19 9:32.94 10:33.25 10:03.09 11:39.59 12:57.99
44 Will Noonan 11 Spanish River HS 12:46.14 7:26.42 11:51.85 8:38.81 10:03.26 12:03.92 10:51.52
45 Michael Fiore 9 Fort Lauderdale HS 9:36.13 8:05.16 10:42.84 12:56.26 10:06.45 12:07.74 11:25.29
46 Brady Gibson 10 Naples HS 10:36.93 7:34.95 12:13.99 8:35.61 10:06.60 12:20.06 10:43.00
47 Jacob Csuka 12 Ocala Vanguard HS 8:29.56 12:38.28 12:50.41 10:24.82 10:06.62 11:49.75 7:59.23
48 John McKenzie 10 Seffner Christian Academy 8:24.08 9:49.10 7:29.42 10:19.47 10:07.32 9:24.81 8:48.37
49 Luke Kathman 12 Spruce Creek HS 13:09.70 9:12.79 13:09.70 8:12.05 10:07.46 11:20.36 7:59.90
50 Dylan Nelson 10 Oakleaf HS 10:25.79 13:03.76 8:30.35 10:25.79 10:07.56 11:44.77 7:17.45
51 Dominic Burleson 11 Sunlake HS 12:21.96 10:08.16 12:52.37 7:42.21 10:08.16 7:36.12 12:09.80
52 Charles Sabodski 11 St. Petersburg HS 11:45.60 9:13.53 8:49.20 8:55.28 10:08.27 8:12.70 7:30.12
53 Chris French 12 Spanish River HS 8:55.70 9:56.57 8:19.17 9:56.57 10:08.74 13:11.37 9:20.04
54 Joshua Matzner 11 Dr. Phillips HS 8:44.73 8:38.63 11:35.57 11:05.07 10:10.15 8:08.12 12:48.79
55 Joenathan Stallings 11 G. Holmes Braddock HS 10:47.07 9:39.92 10:10.44 9:15.50 10:10.44 11:17.59 9:52.13
56 Ian Noble 9 Saint Andrew's HS 12:31.10 11:30.04 9:27.91 10:41.19 10:10.65 8:32.95 12:06.68
57 Anthony Stephens 11 Wharton HS 9:03.49 11:42.26 9:27.92 7:44.11 10:10.66 7:56.32 11:11.73
58 Trevor Coryea 10 Osceola HS (Seminole) 7:58.06 10:00.64 11:57.09 7:09.03 10:12.89 11:38.70 8:34.83
59 William Davidson 11 Ponte Vedra HS 12:03.72 11:51.46 12:40.52 10:13.32 10:13.32 12:34.39 13:05.05
60 Paul McKenzie 10 Seffner Christian Academy 9:49.58 10:20.29 11:09.42 11:15.56 10:14.14 12:41.54 10:32.57
61 Fernando Laboy 12 Tavares HS 11:27.92 8:54.37 12:53.91 10:20.36 10:14.21 7:34.52 9:49.65
62 Thomas Weiler 10 South Fork HS 12:11.94 11:41.18 9:07.42 9:19.72 10:15.07 7:10.55 11:41.18
63 Joel Nesi 11 Ridgeview HS 8:18.41 11:35.30 7:16.87 13:01.45 10:15.31 9:44.55 7:23.03
64 Dieumerci Ufitimana 10 St. Petersburg HS 7:23.26 9:44.86 12:00.30 10:52.58 10:15.64 11:54.15 9:14.08
65 Austin Montini 9 Oak Hall School 11:49.30 11:12.29 13:09.48 8:56.60 10:16.78 8:44.27 10:22.95
66 Anthony Bilotta 11 Sarasota HS 12:48.23 13:06.82 7:50.85 12:29.65 10:19.54 12:04.87 11:15.30
67 Alex Guy 11 Keystone Heights HS 7:28.57 13:05.00 9:02.02 10:54.16 10:23.01 10:10.55 8:18.41
68 Liam Holston 9 Fort Myers HS 11:44.43 8:12.48 8:49.89 10:23.39 10:23.39 9:52.22 7:53.78
69 Dean Gamblin 12 Estero HS 8:56.88 8:31.91 8:44.40 12:22.90 10:24.28 9:28.10 10:55.50
70 Dalton Hawley 10 Matanzas HS 9:47.44 9:47.44 13:13.67 11:39.93 10:24.93 9:41.19 11:02.43
71 Andoni Mercado 10 Miami Sunset HS 10:37.53 8:32.53 10:31.28 8:32.53 10:25.03 10:06.28 11:33.79
72 Cormac Gilmore 12 Clearwater HS 12:31.91 11:41.78 12:13.11 7:49.95 10:26.59 13:15.77 12:00.58
73 Brian Robinson 9 Estero HS 12:38.41 13:16.01 10:45.59 13:16.01 10:26.78 11:42.00 8:15.16
74 Troy O'Toole 10 Olympia HS 11:12.91 7:26.51 7:32.80 10:22.60 10:28.88 10:28.88 11:44.35
75 Jonathon Robinson 11 Winter Springs HS 8:56.34 7:59.55 12:30.87 11:21.46 10:30.98 7:46.93 9:08.96
76 Mason Taylor 9 Windermere High School 10:05.77 12:43.53 10:05.77 12:43.53 10:31.01 10:31.01 10:56.25
77 Jonathan Owen 11 Bloomingdale HS 7:47.34 13:28.36 9:22.07 8:06.28 10:31.53 8:50.49 10:50.48
78 Jeffery Eide 12 Northside Christian 12:32.79 7:48.12 12:39.11 12:51.76 10:32.59 12:51.76 10:26.27
79 Joseph Closs 11 Coral Glades HS 8:38.75 12:45.47 10:00.99 9:29.36 10:32.62 12:51.80 7:35.49
80 Emile Sow 10 Eastside HS 10:13.87 12:14.11 10:58.17 13:42.71 10:32.85 8:45.27 9:04.26
81 Lucas Sheridon 11 Lakewood HS 12:01.64 7:23.11 12:33.29 11:42.65 10:33.01 8:13.75 13:42.92
82 Tom Valente 10 Mount Dora Christian Acad 10:01.53 11:30.18 9:10.88 8:13.89 10:33.19 12:01.84 11:30.18
83 John Broling 12 Gainesville HS 7:48.62 13:36.92 11:23.94 12:46.26 10:33.27 8:01.29 7:35.96
84 Coleman Tadrowski 12 P.K. Yonge School 7:49.01 9:11.40 11:24.50 8:08.02 10:33.79 12:46.89 8:39.71
85 Enrrique Lara 11 Coral Glades HS 9:38.06 8:21.84 11:38.76 10:41.59 10:35.23 7:24.67 8:40.89
86 Cameron Heinz 10 Ponte Vedra HS 10:30.00 12:37.27 13:40.91 8:22.73 10:36.36 10:23.64 9:00.91
87 Alexander Rodriguez 9 Naples HS 11:41.45 8:23.77 8:30.15 11:35.08 10:37.68 12:45.22 12:32.47
88 Francisco Flores 9 P.K. Yonge School 7:46.04 7:52.42 7:39.65 10:44.79 10:38.40 13:30.77 12:20.55
89 Matthew Bergschneider 11 Wekiva HS 8:05.73 11:11.07 11:49.42 12:46.94 10:39.11 8:12.12 13:12.50
90 Keith Kelley 11 Ridgeview HS 12:15.03 10:19.98 7:33.80 8:50.50 10:39.15 12:02.24 11:23.89
91 Guillermo Infante 11 Flanagan HS 11:24.69 9:23.11 8:12.72 10:59.09 10:39.89 11:50.28 9:10.31
92 Jayden Scherer 9 Fleming Island HS 8:00.12 9:16.94 9:10.54 9:04.14 10:40.16 13:20.20 7:47.32
93 Tanner Rosolino 11 Father Lopez Catholic HS 11:00.90 10:22.40 11:32.99 11:45.82 10:41.65 7:35.58 8:14.07
94 Ahmed Jafri 12 Olympia HS 8:14.75 7:49.05 10:55.38 10:42.53 10:42.53 10:48.96 8:46.88
95 Seth Augustynowski 9 Seabreeze HS 9:00.91 9:58.87 9:07.35 13:12.05 10:43.94 12:07.66 7:43.64
96 Gabriel Kress 12 Lake Nona HS 11:48.58 12:59.44 11:35.70 13:05.88 10:44.16 8:41.77 9:26.86
97 Ashton Deriso 9 Ocala Forest HS 11:25.20 10:07.63 9:35.31 13:28.02 10:46.41 7:32.49 12:10.45
98 Matt Levonick 12 Springstead HS 9:10.25 8:05.52 7:59.04 9:55.57 10:47.35 12:30.93 13:42.14
99 Omari Carter 10 Wekiva HS 8:38.70 8:38.70 9:56.50 13:30.47 10:48.37 10:35.41 13:49.92
100 Jack DeJesus 7 Circle Christian School 14:04.50 14:04.50 12:01.07 9:18.67 10:49.61 13:58.00 8:26.70
101 Jimmy Major 10 Father Lopez Catholic HS 9:45.40 7:41.82 13:07.04 11:35.97 10:50.44 10:30.93 12:28.01
102 Nicholas Samuel 9 Lincoln HS 13:33.89 12:48.31 11:30.18 8:53.91 10:51.11 7:35.78 9:06.94
103 Miichael Egorov 10 Gainesville HS 12:29.30 9:18.69 12:03.01 10:50.71 10:57.28 12:35.88 8:06.39
104 Ethan Lemoncello 11 Seabreeze HS 9:02.13 10:21.47 14:12.86 9:08.74 11:01.13 13:13.36 10:08.24
105 Josue Reyes 11 Wharton HS 8:43.66 8:43.66 11:29.38 9:49.95 11:02.86 8:50.29 8:50.29
106 Quenton Frank 11 Bartram Trail HS 11:23.33 10:23.62 10:36.89 12:36.30 11:03.42 12:56.21 10:50.16
107 David Phillips 12 Lake Nona HS 11:41.03 10:00.88 13:47.88 12:41.11 11:07.64 11:00.97 9:00.79
108 Colton Cardwell 7 Montverde Academy 9:21.59 8:34.80 9:08.22 13:49.02 11:08.56 7:54.68 13:28.96
109 Chase O'Brien 9 Pine Crest HS 10:24.23 12:58.61 9:10.40 12:51.90 11:11.21 14:32.58 12:31.76
110 Sebastian Deleon 11 Mount Dora Christian Acad 9:04.70 9:45.05 13:00.07 13:00.07 11:12.47 9:24.88 11:05.75
111 Stephen Graham 12 Circle Christian School 11:35.21 13:09.71 13:36.71 7:52.48 11:14.96 10:00.72 8:05.98
112 John Koerth 11 Lake Brantley HS 13:09.76 13:09.76 12:08.48 9:52.32 11:20.82 10:19.55 11:34.44
113 Joshua Steelman 10 Celebration HS 10:47.44 10:54.25 8:44.77 12:43.30 11:21.51 12:56.93 8:58.40
114 Riley Miller 9 Tampa Catholic HS 9:42.23 7:59.48 9:14.83 14:36.77 11:24.97 13:21.42 11:31.82
115 Thurman Lincoln 11 Buchholz HS 11:39.65 10:58.50 8:00.15 13:43.12 11:25.93 10:31.06 13:01.96
116 William Gonzalez 10 Cardinal Gibbons HS 13:30.48 13:23.61 12:01.19 8:55.74 11:26.84 11:19.98 8:55.74
117 Tyler Gayton 12 Spruce Creek HS 11:13.86 10:11.98 13:38.26 11:34.49 11:27.61 12:22.62 14:19.52
118 John-Anthony Hernandez 10 St. Cloud HS 8:18.67 11:46.45 10:51.04 11:53.37 11:32.59 9:00.22 12:14.15
119 Evan Ritter 11 Bartram Trail HS 10:17.15 12:28.90 13:45.17 10:44.88 11:33.42 10:58.75 14:47.58
120 Ryan Heller 12 North Broward Prep HS 9:57.77 13:19.35 9:29.97 14:14.95 11:35.08 9:50.82 9:02.17
121 Brant Mountain 9 Buchholz HS 9:26.16 12:27.89 9:54.12 12:13.91 11:38.96 13:44.78 13:09.83
122 Brandon Forehand 11 Celebration HS 14:31.99 15:07.43 9:20.06 9:12.97 11:48.93 8:30.43 13:42.36
123 Trenton Guy 10 American Heritage MS/HS ( 9:02.26 8:40.86 14:59.01 13:54.80 11:53.50 9:16.53 10:42.15
124 Alex Georgiev 6 Montverde Academy 13:05.83 15:21.57 8:34.36 11:47.25 11:54.39 13:05.83 11:32.96
125 Quinton Burkett 9 American Heritage MS/HS ( 12:23.40 12:37.69 15:00.65 11:19.06 11:54.80 12:23.40 8:48.96
126 Brandan Hopkins 10 Springstead HS 11:42.78 13:23.18 15:32.26 11:28.44 11:57.12 11:42.78 14:27.72
  Oliver Darcisse 11 Miramar HS DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF
  Kyle Fohrman 12 South Fork HS DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF
  Sam Lameyer 10 Northside Christian DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF
  Esdras Camacho 11 The Master's Academy (Ovi DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF
  Nathan Parks 11 Eastside HS DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF
  Zachary Wynn 9 North Florida Christian DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF
Men's 3200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Sam Gilman 11 Hilton Head 9:11.05 9:16.56
2 Trevor Foley 12 Citrus Park Christian Sch 9:18.11 10:52.99
3 Diego Lavieri-Sosa 12 Ocala Vanguard HS 9:22.67 7:52.65
4 Ryan Szklany 12 Highlands Christian Acade 9:24.43 11:51.19
5 Nicholas Rischar 12 St. Thomas Aquinas HS 9:24.88 10:43.97
6 Nicholas Yanek 12 Milton High School 9:27.21 11:32.00
7 Leif Andersen 11 Marist 9:30.47 12:04.50
8 Ryan Moosbrugger 12 Hilton Head 9:31.89 8:34.71
9 William O'Rielly 12 Marist 9:34.79 6:53.85
10 Canaan St. Lewis 11 Lake Mary HS 9:36.12 12:00.15
11 Will Wallace 11 Westminster School 9:36.67 7:35.57
12 Noah Quintana 12 Lake Minneola HS 9:38.07 11:22.13
13 Logan Horning 12 New Smyrna Beach HS 9:38.32 7:02.18
14 Ryan Beitzell 12 Milton High School 9:39.17 10:54.47
16 Aidan Breslin 10 St. Thomas Aquinas HS 9:41.09 12:29.61
17 Austin Redondo 12 Coral Reef HS 9:41.97 10:51.81
18 Nickolas Kamen 11 Gulf Coast HS 9:42.42 7:05.17
20 Eliseo Torres 12 G. Holmes Braddock HS 9:43.41 8:15.90
26 Sean Snyder 12 St. Joseph Academy 9:50.29 7:05.01
28 Kyle Skinner 10 Fort Myers HS 9:51.38 12:13.32
30 Aidan O'Gorman 11 New Smyrna Beach HS 9:53.54 6:55.48
42 Brady Zimmerman 11 George Jenkins HS 10:03.00 11:09.33
65 Austin Montini 9 Oak Hall School 10:16.78 7:11.75
Men's 3200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
15 Juan Moscoso 11 Lake Brantley HS 9:39.85
19 Hunter Dobbs 12 Coral Reef HS 9:42.55
21 Sean Leider 12 Trinity Prep 9:43.78
22 Collin Kane 12 Oak Hall School 9:44.76
23 Zachary Roe 10 Westminster School 9:45.13
24 Reed Legg 10 Citrus Park Christian Sch 9:49.12
25 John Perez 11 Port Charlotte HS 9:49.98
27 Gabriel Ortega 11 Pine Crest HS 9:50.31
29 Franklin Ivey 12 Dr. Phillips HS 9:53.35
32 Jacob Hensley 11 Citrus HS 9:55.76
34 Kameron Wallizada 9 Fleming Island HS 9:56.86
38 Christopher Wilhelm 11 Trinity Prep 10:00.61
39 Alex Normandia 12 Land O' Lakes HS 10:01.34
41 Jimmy Granberg 12 Vero Beach HS 10:02.60
44 Will Noonan 11 Spanish River HS 10:03.26
46 Brady Gibson 10 Naples HS 10:06.60
49 Luke Kathman 12 Spruce Creek HS 10:07.46
51 Dominic Burleson 11 Sunlake HS 10:08.16
53 Chris French 12 Spanish River HS 10:08.74
54 Joshua Matzner 11 Dr. Phillips HS 10:10.15
55 Joenathan Stallings 11 G. Holmes Braddock HS 10:10.44
58 Trevor Coryea 10 Osceola HS (Seminole) 10:12.89
60 Paul McKenzie 10 Seffner Christian Academy 10:14.14
61 Fernando Laboy 12 Tavares HS 10:14.21
63 Joel Nesi 11 Ridgeview HS 10:15.31
72 Cormac Gilmore 12 Clearwater HS 10:26.59
83 John Broling 12 Gainesville HS 10:33.27
Men's 3200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
31 Gavin Addeo 12 Lake Highland Prep HS 12:47.81 11:36.39 10:19.01 9:49.25 9:55.20
33 Jonah Gottschalk 12 Lake Highland Prep HS 12:01.94 11:02.27 7:15.55 7:27.48 9:56.64
35 Calvin Drake 10 Lakewood Ranch HS 11:44.91 9:21.54 8:15.83 9:45.44 9:57.38
37 Alec Latzke 11 Countryside HS 12:45.30 10:21.81 12:57.26 12:33.35 9:57.89
43 Yonas Sauers 10 Alonso HS 10:51.34 10:57.37 12:03.71 7:32.32 10:03.09
45 Michael Fiore 9 Fort Lauderdale HS 12:25.94 10:54.97 10:36.78 7:34.84 10:06.45
47 Jacob Csuka 12 Ocala Vanguard HS 13:02.54 10:06.62 10:12.69 12:50.41 10:06.62
48 John McKenzie 10 Seffner Christian Academy 12:33.08 11:44.50 11:50.57 12:27.01 10:07.32
50 Dylan Nelson 10 Oakleaf HS 8:18.20 7:29.60 7:53.90 8:42.51 10:07.56
52 Charles Sabodski 11 St. Petersburg HS 11:39.51 7:36.21 12:52.51 10:20.44 10:08.27
56 Ian Noble 9 Saint Andrew's HS 10:16.76 11:11.72 11:30.04 9:03.48 10:10.65
57 Anthony Stephens 11 Wharton HS 8:20.75 10:35.09 9:21.81 12:49.44 10:10.66
59 William Davidson 11 Ponte Vedra HS 12:03.72 8:16.79 13:11.19 7:33.86 10:13.32
62 Thomas Weiler 10 South Fork HS 7:10.55 9:38.17 7:35.16 7:47.46 10:15.07
71 Andoni Mercado 10 Miami Sunset HS 9:10.03 7:23.78 11:27.54 10:50.04 10:25.03
73 Brian Robinson 9 Estero HS 7:31.29 8:59.03 13:03.48 10:26.78 10:26.78
75 Jonathon Robinson 11 Winter Springs HS 9:21.58 11:15.15 11:59.32 9:21.58 10:30.98
76 Mason Taylor 9 Windermere High School 10:37.32 8:31.12 12:37.22 7:59.57 10:31.01
84 Coleman Tadrowski 12 P.K. Yonge School 9:05.06 13:37.59 10:40.13 8:08.02 10:33.79
89 Matthew Bergschneider 11 Wekiva HS 7:46.55 12:02.20 7:52.95 11:43.03 10:39.11
92 Jayden Scherer 9 Fleming Island HS 13:13.80 13:45.81 12:54.60 11:05.77 10:40.16
93 Tanner Rosolino 11 Father Lopez Catholic HS 11:45.82 7:41.99 9:05.41 13:54.15 10:41.65
106 Quenton Frank 11 Bartram Trail HS 12:29.67 13:29.38 11:49.86 13:55.91 11:03.42
119 Evan Ritter 11 Bartram Trail HS 9:42.48 12:15.03 9:49.41 11:33.42 11:33.42
  Kyle Fohrman 12 South Fork HS DNF DNF DNF DNF DNF
Men's 3200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
36 James Rice 12 St. Cloud HS 9:57.57
40 Alex Quesada 11 Alonso HS 10:02.44
64 Dieumerci Ufitimana 10 St. Petersburg HS 10:15.64
66 Anthony Bilotta 11 Sarasota HS 10:19.54
69 Dean Gamblin 12 Estero HS 10:24.28
70 Dalton Hawley 10 Matanzas HS 10:24.93
74 Troy O'Toole 10 Olympia HS 10:28.88
77 Jonathan Owen 11 Bloomingdale HS 10:31.53
78 Jeffery Eide 12 Northside Christian 10:32.59
79 Joseph Closs 11 Coral Glades HS 10:32.62
80 Emile Sow 10 Eastside HS 10:32.85
81 Lucas Sheridon 11 Lakewood HS 10:33.01
82 Tom Valente 10 Mount Dora Christian Acad 10:33.19
85 Enrrique Lara 11 Coral Glades HS 10:35.23
86 Cameron Heinz 10 Ponte Vedra HS 10:36.36
87 Alexander Rodriguez 9 Naples HS 10:37.68
88 Francisco Flores 9 P.K. Yonge School 10:38.40
90 Keith Kelley 11 Ridgeview HS 10:39.15
91 Guillermo Infante 11 Flanagan HS 10:39.89
94 Ahmed Jafri 12 Olympia HS 10:42.53
95 Seth Augustynowski 9 Seabreeze HS 10:43.94
96 Gabriel Kress 12 Lake Nona HS 10:44.16
99 Omari Carter 10 Wekiva HS 10:48.37
100 Jack DeJesus 7 Circle Christian School 10:49.61
102 Nicholas Samuel 9 Lincoln HS 10:51.11
103 Miichael Egorov 10 Gainesville HS 10:57.28
105 Josue Reyes 11 Wharton HS 11:02.86
  Esdras Camacho 11 The Master's Academy (Ovi DNF
Men's 3200 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
67 Alex Guy 11 Keystone Heights HS 10:23.01 9:20.71 9:20.71
68 Liam Holston 9 Fort Myers HS 10:23.39 11:38.20 10:29.63
97 Ashton Deriso 9 Ocala Forest HS 10:46.41 11:18.73 13:47.41
98 Matt Levonick 12 Springstead HS 10:47.35 12:56.82 12:11.51
101 Jimmy Major 10 Father Lopez Catholic HS 10:50.44 13:13.54 13:52.57
104 Ethan Lemoncello 11 Seabreeze HS 11:01.13 7:56.02 9:21.96
107 David Phillips 12 Lake Nona HS 11:07.64 10:34.26 9:40.85
108 Colton Cardwell 7 Montverde Academy 11:08.56 13:55.70 11:48.68
109 Chase O'Brien 9 Pine Crest HS 11:11.21 12:51.90 8:50.26
110 Sebastian Deleon 11 Mount Dora Christian Acad 11:12.47 10:25.40 14:27.49
111 Stephen Graham 12 Circle Christian School 11:14.96 11:55.46 8:05.98
112 John Koerth 11 Lake Brantley HS 11:20.82 13:57.41 11:48.06
113 Joshua Steelman 10 Celebration HS 11:21.51 11:01.07 12:22.85
114 Riley Miller 9 Tampa Catholic HS 11:24.97 11:11.27 14:50.47
115 Thurman Lincoln 11 Buchholz HS 11:25.93 9:43.04 14:31.14
116 William Gonzalez 10 Cardinal Gibbons HS 11:26.84 9:02.61 13:57.95
117 Tyler Gayton 12 Spruce Creek HS 11:27.61 12:36.38 13:38.26
118 John-Anthony Hernandez 10 St. Cloud HS 11:32.59 15:00.37 10:23.34
120 Ryan Heller 12 North Broward Prep HS 11:35.08 14:21.90 10:39.48
121 Brant Mountain 9 Buchholz HS 11:38.96 11:18.00 10:22.08
122 Brandon Forehand 11 Celebration HS 11:48.93 12:17.29 12:17.29
123 Trenton Guy 10 American Heritage MS/HS ( 11:53.50 10:20.75 12:22.04
124 Alex Georgiev 6 Montverde Academy 11:54.39 12:51.55 11:47.25
125 Quinton Burkett 9 American Heritage MS/HS ( 11:54.80 10:07.58 15:22.10
126 Brandan Hopkins 10 Springstead HS 11:57.12 10:02.38 11:28.44
  Zachary Wynn 9 North Florida Christian DNF DNF DNF
  Nathan Parks 11 Eastside HS DNF DNF DNF
  Sam Lameyer 10 Northside Christian DNF DNF DNF
  Oliver Darcisse 11 Miramar HS DNF DNF DNF