March 29-31, 2018
|
Florida-Percy Beard Track - Gainesville, FL

Girls 4 x 800m Relay High School

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Hallandale HS Jadae Barrett, Daishon Spann, Dominique Spann, Ashonti Warner 8:42.74 7:53.22 10:27.29 9:10.25 11:16.81 10:21.79 10:05.28
2 Miami Northwestern HS Ayoola Gbolade, Nina Burgos, Kouraje Johnson, Charity Johnson 11:15.95 7:43.67 8:33.94 9:18.63 6:58.98 11:10.36 10:59.19
3 Mater Academy Charter MS/ Jocelyn Evins, Jinah Mickens-Malik, Valerie Lastra, Marjury Rodriguez 7:55.40 7:33.03 10:59.97 9:19.29 12:07.08 11:55.90 8:45.74
4 Newsome HS Keleigh Scallon, Emma Solis, Alexa Newbold, Bailey Hertenstein 9:39.78 10:25.26 9:34.10 9:28.41 11:33.46 9:17.05 11:39.15
5 Chiles HS Emily Culley, Reagan Mahler, Olivia Miller, Erin Phelps 12:15.54 10:10.10 11:29.92 9:30.18 9:13.08 6:56.24 9:35.89
6 Woodstock High School 10:23.63 12:12.33 11:43.72 9:32.13 10:57.95 11:15.12 10:57.95
7 St. Thomas Aquinas HS Jaziah Ochoa, Nicohl Torres Santos, Bridget Alex, Valentina House 7:18.38 12:12.55 7:06.84 9:36.81 7:29.92 9:54.12 7:47.22
8 Lake Mary HS Maggie Lyons, Cheyenne St. Lewis, Mya Bodrato, Evie Erikson 11:10.66 7:48.31 7:02.05 9:38.15 12:14.25 11:10.66 8:22.99
9 G. Holmes Braddock HS Allison Astorga, Paola Bencosme, Lisa Adjouadi, Rebecca Bergnes 7:38.78 11:16.41 9:54.07 9:48.18 9:59.95 12:44.64 6:51.73
10 Spruce Creek HS Andrea Cantlay, Camryn Cooney, Samantha Gayton, Paige Cooksey 12:41.70 7:22.85 9:32.75 9:50.46 9:44.56 11:54.46 9:50.46
11 George Jenkins HS Alicia Ruiz, Viktorya Manno, Kiley Strickland, Anna Sentner 11:26.07 12:37.05 8:22.73 9:51.44 7:17.67 9:33.70 12:48.88
12 Lake Minneola HS Snejana Faryga, Cadi Rowe, Elena Caldwell, Ellie Kunze 10:22.87 7:17.21 10:04.90 9:58.91 9:58.91 12:46.61 7:17.21
13 Lake Brantley HS Emma Powell, Cadeeja Pennant, Chloe Hyde, Rachel Ramirez 9:39.93 9:33.89 8:51.60 10:04.09 10:46.38 11:04.50 12:53.24
14 Pine Crest HS Lorrie Axelrod, Libby Torregrosa, Ally Caceres, Sierra Stocker 11:59.25 7:09.14 10:40.68 10:04.41 12:35.52 7:57.49 7:51.44
15 West Orange HS Jahnile Registre, Megan Hannah, Sasha Mullings, Jasmine Williams 10:34.68 9:10.05 8:51.92 10:04.45 9:28.19 10:16.54 12:17.43
16 Father Lopez Catholic HS Caroline Lydecker, Zosia Yurkiewicz, Kather Theriault, Gabby Watson 10:23.40 9:04.72 12:00.24 10:05.24 10:35.51 9:22.88 9:04.72
17 Matanzas HS Allison Tuggle, Rain Marti, Morgan Sharman, Kelly Steffens 11:57.61 10:56.80 7:54.35 10:08.14 12:09.77 8:30.84 12:52.34
18 Estero HS Alayna Goll, Angela Burun, Sofia Collins, Zoe Doxtator 8:25.52 13:11.78 11:40.42 10:09.06 9:14.25 12:10.88 7:48.98
19 Bishop Kenny HS Julia Fletcher, Megan O'Connell-Becke, Mackensie LJ Parliment, Emma Jane Warren 8:14.13 10:10.03 10:34.44 10:10.03 10:03.93 10:16.13 9:02.93
20 Academy of Holy Names Greta Dieck, Megan Hughes, Brooke Jennings, Molly LeePack 7:28.68 10:14.62 13:12.86 10:14.62 10:33.06 9:37.75 11:16.09
21 St. Cloud HS Amanda Kandravi, Vianca Villatoro, Valeria Villatoro, Ashanti Ramirez 12:05.37 10:39.31 10:33.17 10:14.72 10:39.31 9:25.55 12:54.55
22 Oak Hall School Emma Rembert, Sarah Rosenberg, Grace Blair, Ally Means 10:09.92 9:51.44 12:25.46 10:16.08 12:06.98 8:25.19 11:54.66
23 Gulf Coast HS Paula Gomes, Juliana Ross, Kennedy Callis, Chloe White 13:17.99 12:03.75 7:19.20 10:18.59 7:19.20 9:35.29 11:32.82
24 Springstead HS Maya Rhymer, Yanializ Bonnelly, Ivey Francher, Kylie Kanaar 11:28.63 8:10.10 7:20.47 10:20.38 13:20.29 13:26.50 11:10.01
25 Carrollton School of the Sydney Sariol, Adrianna Diaz, Marissa Montadas, Caroline Carlson 9:37.11 9:30.90 8:04.03 10:20.54 12:43.27 7:14.38 9:18.49
26 Coral Reef HS Stephani Gonzalez, Jazlen Ortega, Krystal Rodriguez, Brianna Sinclair 8:12.92 11:26.34 12:16.25 10:23.94 9:52.75 10:48.90 9:52.75
27 Ocala Vanguard HS 7:50.13 12:38.48 12:00.87 10:26.84 13:22.36 10:01.77 12:00.87
28 St. Petersburg HS Shannon Strobhar, Eleanor Anderson, Amy Vo, Jade Wyatt 12:14.24 10:32.96 9:54.99 10:32.96 9:29.67 13:36.52 8:58.02
29 Ocala Forest HS Greysun Ledy, Lauren Sacauskas, Lizzie Stua, Margaret Crowe 8:58.30 7:35.97 11:30.29 10:33.29 11:30.29 7:29.64 9:10.97
30 Celebration HS Melanie Podborsky, Jaden Teow, Willow Speiser, Gabriella Macedo 11:13.26 7:37.31 12:04.07 10:35.15 8:21.77 10:41.51 8:21.77
31 Cardinal Gibbons HS Courtney May, Clara Huerkamp, Kelly Mahon, Anne Perrin 9:14.34 10:30.80 10:18.06 10:37.17 7:57.88 8:55.23 9:07.97
32 Buchholz HS Kamiya Alford, Rebecca Frangie, Allison Drummond, Esther Loosli 10:34.38 9:30.30 12:55.35 10:40.78 8:32.63 9:55.93 11:38.45
33 Freedom HS (Orlando) Taylor Smith, Grace Ferrentino, Caroline Leeling, Yenilitza Roman 11:58.67 9:36.23 7:52.64 10:47.45 11:39.25 12:24.57 7:33.22
34 Northside Christian 12:20.73 7:41.33 10:10.78 10:49.76 13:19.21 8:07.32 12:20.73
35 North Port HS Alexis Smith, Taylor Cooper, Emily Idoyaga, Taylor Gray 8:42.70 10:40.31 10:40.31 10:53.37 7:43.90 13:04.05 9:21.90
36 Clearwater HS Brenna DeLong, Jenna LaPlume, Lauren Lopez, Sarah White 14:00.41 11:29.40 8:32.13 10:56.57 7:59.30 8:38.69 13:34.15
37 Auburndale HS Riniya Johnson, Kathy Macedo Pineda, Hannia Guerrero, Kya Cadieu 12:03.18 10:50.86 12:42.62 10:57.43 13:48.37 14:14.66 10:37.71
38 Chiefland HS Jaycie Anderson, Lauren Jones, Banner Hodge, Aubry Hudson 13:36.75 12:44.06 9:26.46 10:58.67 7:47.66 12:50.65 10:52.09
39 Golden Gate HS Chelna Francois, Darlene Thermidor, Keara Delly, Jovani Joseph 11:19.31 10:39.74 13:51.00 10:59.52 9:46.98 9:20.60 14:17.38
40 Alonso HS Stephanie Sandborn, Trinity Torres, Rachel Johnson, Gabbi Santeiro 11:40.73 11:47.34 9:08.68 11:01.06 10:08.18 10:08.18 13:00.05
41 Eastside HS Ying Yu, Gray Smith, Ellie Wolpert, Catherine Deng 8:01.26 7:54.58 8:54.73 11:08.41 11:41.83 9:14.78 11:21.78
42 Seabreeze HS Grace Smith, Mia Striegel, Catherine Coleman, Kimberly Collins 12:11.16 10:19.75 9:51.89 11:36.34 10:05.82 14:44.36 13:06.87
Girls 4 x 800m Relay High School Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME
1 Hallandale HS Barrett, Spann, Spann, Warner 6:47.19 9:48.77 9:10.25
2 Miami Northwestern HS Gbolade, Burgos, Johnson, Johnson 11:04.77 7:04.56 9:18.63
3 Mater Academy Charter MS/ Evins, Mickens-Malik, Lastra, Rodriguez 9:30.48 9:02.52 9:19.29
4 Newsome HS Scallon, Solis, Newbold, Hertenstein 10:47.99 10:02.52 9:28.41
5 Chiles HS Culley, Mahler, Miller, Phelps 6:50.53 11:41.33 9:30.18
7 St. Thomas Aquinas HS Ochoa, Torres Santos, Alex, House 6:55.31 10:40.26 9:36.81
8 Lake Mary HS Lyons, St. Lewis, Bodrato, Erikson 11:10.66 12:20.04 9:38.15
9 G. Holmes Braddock HS Astorga, Bencosme, Adjouadi, Bergnes 10:58.77 10:58.77 9:48.18
10 Spruce Creek HS Cantlay, Cooney, Gayton, Cooksey 11:54.46 9:56.37 9:50.46
11 George Jenkins HS Ruiz, Manno, Strickland, Sentner 11:02.42 9:27.79 9:51.44
13 Lake Brantley HS Powell, Pennant, Hyde, Ramirez 9:39.93 9:52.01 10:04.09
22 Oak Hall School Rembert, Rosenberg, Blair, Means 11:23.85 10:16.08 10:16.08
26 Coral Reef HS Gonzalez, Ortega, Rodriguez, Sinclair 12:34.97 13:24.89 10:23.94
Girls 4 x 800m Relay High School Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME
12 Lake Minneola HS Faryga, Rowe, Caldwell, Kunze 8:17.10 7:41.16 9:58.91 9:46.94 11:22.76
14 Pine Crest HS Axelrod, Torregrosa, Caceres, Stocker 7:57.49 10:40.68 10:04.41 10:52.77 9:46.28
16 Father Lopez Catholic HS Lydecker, Yurkiewicz, Theriault, Watson 9:16.82 7:15.78 10:05.24 9:47.09 7:33.93
17 Matanzas HS Tuggle, Marti, Sharman, Steffens 12:21.93 12:09.77 10:08.14 7:42.19 8:00.43
18 Estero HS Goll, Burun, Collins, Doxtator 8:49.89 10:02.97 10:09.06 11:09.97 8:43.80
19 Bishop Kenny HS Fletcher, O'Connell-Becke, Parliment, Warren 13:06.94 9:09.03 10:10.03 11:53.74 9:21.23
20 Academy of Holy Names Dieck, Hughes, Jennings, LeePack 13:00.57 11:40.67 10:14.62 9:19.31 11:34.52
21 St. Cloud HS Kandravi, Villatoro, Villatoro, Ramirez 13:00.70 8:48.66 10:14.72 9:56.28 9:43.99
24 Springstead HS Rhymer, Bonnelly, Francher, Kanaar 10:39.00 9:43.16 10:20.38 10:51.40 11:59.64
25 Carrollton School of the Sariol, Diaz, Montadas, Carlson 8:35.05 12:30.86 10:20.54 12:12.24 7:20.59
27 Ocala Vanguard HS 10:33.11 8:08.94 10:26.84 9:11.62 7:25.06
28 St. Petersburg HS Strobhar, Anderson, Vo, Wyatt 12:33.23 8:39.03 10:32.96 12:01.58 12:01.58
31 Cardinal Gibbons HS May, Huerkamp, Mahon, Perrin 12:44.61 12:38.24 10:37.17 8:10.62 9:20.71
40 Alonso HS Sandborn, Torres, Johnson, Santeiro 11:34.12 9:21.91 11:01.06 13:13.28 12:33.61
41 Eastside HS Yu, Smith, Wolpert, Deng 10:01.57 14:08.88 11:08.41 11:35.15 9:14.78
Girls 4 x 800m Relay High School Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME
6 Woodstock High School 8:40.64 7:31.99 9:32.13 6:40.50
15 West Orange HS Registre, Hannah, Mullings, Williams 11:10.94 9:04.01 10:04.45 8:09.61
23 Gulf Coast HS Gomes, Ross, Callis, White 11:39.01 12:40.87 10:18.59 13:24.17
29 Ocala Forest HS Ledy, Sacauskas, Stua, Crowe 12:01.95 11:04.96 10:33.29 10:39.63
30 Celebration HS Podborsky, Teow, Speiser, Macedo 8:40.83 7:43.66 10:35.15 9:06.23
32 Buchholz HS Alford, Frangie, Drummond, Loosli 7:28.55 11:38.45 10:40.78 11:25.64
33 Freedom HS (Orlando) Smith, Ferrentino, Leeling, Roman 13:09.89 9:55.66 10:47.45 8:44.44
34 Northside Christian 13:45.20 8:26.82 10:49.76 11:28.75
35 North Port HS Smith, Cooper, Idoyaga, Gray 9:08.83 10:33.77 10:53.37 11:32.58
36 Clearwater HS DeLong, LaPlume, Lopez, White 14:13.55 13:40.72 10:56.57 14:06.98
37 Auburndale HS Johnson, Macedo Pineda, Guerrero, Cadieu 8:52.52 13:54.94 10:57.43 10:50.86
38 Chiefland HS Anderson, Jones, Hodge, Hudson 8:27.18 9:52.81 10:58.67 10:19.15
39 Golden Gate HS Francois, Thermidor, Delly, Joseph 13:31.21 13:18.02 10:59.52 13:24.62
42 Seabreeze HS Smith, Striegel, Coleman, Collins 9:03.15 10:54.56 11:36.34 14:44.36