March 29-31, 2018
|
Florida-Percy Beard Track - Gainesville, FL

Boys 4 x 800m Relay High School

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME
1 Lincoln HS Clayton Carlson, Charles Hruda, Amari Douglas, Byron Jackson 7:47.23
2 Miami Northwestern HS winston quinn, micheal thompson, Thomas Burns, wilbert toussaint 7:47.34
3 Ocala Vanguard HS 7:51.10
4 Lakewood Ranch HS Andrew Dean, Jonathan Reid, Kyle Wray, Calvin Drake 8:06.50
5 Newsome HS Dominic Acosta, Daniel Barron, Liam Summers, Alex Bugielski 8:11.12
6 St. Thomas Aquinas HS Jamir Ferguson, Colin Breslin, Aidan Breslin, Jamal Cooney 8:11.80
7 Lake Brantley HS Joab Francois, Brian Johnson, Juan Moscoso, John Koerth 8:12.66
8 Lake Mary HS Devin Boyle, Kolten Kossler, Canaan St. Lewis, Blaine Farell 8:14.43
9 Spanish River HS Sam Rosenthal, Zachary Vincennie, Will Noonan, Chris French 8:15.24
10 St. Cloud HS Alex Miranda, Zachary Cloud, Tristen Montalvo, Matthew Velez 8:15.35
11 Flagler Palm Coast HS Levi Burton, August Healy, Shawn Gordon, Wesley Magnell 8:16.97
12 West Orange HS Artis Lewis, Christian Pierre-Paul, Rajay Preddie, Branden Young 8:17.15
13 Bishop Kenny HS Nathan Jubran, James Kaczorowski, Matthew Kennedy, Jacob Ossi 8:17.54
14 Northside Christian 8:24.74
15 Wekiva HS 8:25.45
16 Mitchell HS Jacob Hindman, Nicholas Pollard, Logan Stephens, Jacob Unger 8:25.89
17 Barron Collier HS 8:26.57
18 Mater Academy Charter MS/ Tommy Cardenas, Jeffrey Cuza, Dewayne Menders, Damion Salisbury 8:28.58
19 Ocala Forest HS Ashton Deriso, Giovanni Rodriguez, Patrick Saxe, Malachi Sampson 8:30.31
20 Lakewood HS Lucas Sheridon, Jack Willett, Michael Hancock, Mohammed Haitham 8:32.84
21 Pine Crest HS Gabriel Ortega, Jabari Owens, Jack Rizzo, Connor Berne 8:34.08
22 Cardinal Gibbons HS Samir English-Brown, Allen Escuage, Alex Gonzalez, Derek Atwaters 8:34.94
23 Olympia HS 8:37.07
24 Gainesville HS Matthew Conaty, Mason Gollwitzer, John Broling, Nicholas Cain 8:37.41
25 Westminster School Peter Huff, Peyton Kendall, Will Wallace, Bryson Rorie 8:38.18
26 Seabreeze HS Shane Brownrigg, Timothy Crosby, Aaron Griffis, Ethan Lemoncello 8:39.11
27 Father Lopez Catholic HS Jake Mayr, Brendan O'Quinn, Jimmy Major, Tanner Rosolino 8:40.61
28 North Port HS Joseph Smith, Caleb Melton, Ruben Rodriguez, Javier Amaya 8:41.09
29 Golden Gate HS Angel Palmas, Anthony Robinson, Angel Olvera, Ralphe Thermidor 8:42.95
30 Lake Minneola HS Noah Quintana, Daniel Moore, David Pautienus, Liam Quintana 8:43.13
31 Bartram Trail HS Andrew Keener, Brennan Popik, Jahari White, Jalani White 8:47.79
32 Fort Lauderdale HS Jaden Howell, Daniel Mcgovern, Jempsky Joseph, Michael Fiore 8:50.09
33 Freedom HS (Orlando) James Joseph, Michael Barone, Stephen Gonzalez, Omar Valle 8:52.46
34 Admiral Farragut Academy Alex Fiorillo, Cole Kolodetsky, Philip Henderson, Makani Monahan 8:52.68
35 Spruce Creek HS Jack Nelson, Daniel Reyes, Griffin Cooney, Luke Kathman 8:52.98
36 Santa Fe HS Rilyn Crouch, Cade Kelly, Justin Kelly, Jackson Steen 8:54.47
37 Alonso HS Finn Johnson, James Sanchez, Yonas Sauers, Joseph Bonga 8:55.25
38 Windermere High School Onix Ortiz, Jacob Rison, Noah Ellenback, Joshwa Jerelds 8:55.61
39 Apopka HS Rudy Gatling, Ryan Lovern, Meshar Rogers Prince, Jackson Davis 8:58.37
40 Eastside HS Anthony Bishop-Gylys, Stephen Smith, Emile Sow, Clinton Dailey 8:59.13
41 Clearwater HS Niklas Jacobi, Cory Wilhelm, Trevor Cavanaugh, Cormac Gilmore 8:59.89
42 St. Petersburg HS Charles Sabodski, Dieumerci Ufitimana, Aaron Bonner, Deshawn Brown 9:02.71
43 Coral Glades HS Jahari Dorival, Joseph Closs, Enrrique Lara, Xavier Velez 9:09.93
44 Westminster Christian Sch Adrian Ulloa, Alexander Garcia, Christian Garcia, Julian Valdes 10:40.00
  Hallandale HS Josiah Campbell, Amari Johnson, Kendaruis Coward, Rasmus Wright DQ
  Buchholz HS Brandon Mayo, Caden Monk, Gregory Richards, Sage Keys DQ
Boys 4 x 800m Relay High School Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME
1 Lincoln HS Carlson, Hruda, Douglas, Jackson 5:27.07 7:47.23 9:48.71 9:30.02
2 Miami Northwestern HS quinn, thompson, Burns, toussaint 9:48.85 7:47.34 7:09.96 5:59.86
3 Ocala Vanguard HS 8:38.21 7:51.10 8:42.93 9:20.61
4 Lakewood Ranch HS Dean, Reid, Wray, Drake 10:03.26 8:06.50 9:19.48 7:12.99
5 Newsome HS Acosta, Barron, Summers, Bugielski 9:39.53 8:11.12 10:04.08 10:28.64
7 Lake Brantley HS Francois, Johnson, Moscoso, Koerth 9:26.56 8:12.66 8:27.44 6:14.43
8 Lake Mary HS Boyle, Kossler, St. Lewis, Farell 8:09.49 8:14.43 6:25.66 7:24.99
10 St. Cloud HS Miranda, Cloud, Montalvo, Velez 6:11.52 8:15.35 7:50.59 8:05.45
12 West Orange HS Lewis, Pierre-Paul, Preddie, Young 7:07.55 8:17.15 7:17.50 8:02.24
13 Bishop Kenny HS Jubran, Kaczorowski, Kennedy, Ossi 8:47.40 8:17.54 6:43.01 6:43.01
14 Northside Christian 8:04.55 8:24.74 9:35.41 6:03.42
15 Wekiva HS 7:24.80 8:25.45 8:30.51 9:26.11
16 Mitchell HS Hindman, Pollard, Stephens, Unger 8:51.19 8:25.89 6:29.54 8:00.60
17 Barron Collier HS 7:05.52 8:26.57 7:56.18 8:06.31
33 Freedom HS (Orlando) Joseph, Barone, Gonzalez, Valle 6:12.73 8:52.46 7:11.30 9:08.44
39 Apopka HS Gatling, Lovern, Rogers Prince, Davis 9:09.14 8:58.37 8:04.54 6:49.17
Boys 4 x 800m Relay High School Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME
6 St. Thomas Aquinas HS Ferguson, Breslin, Breslin, Cooney 8:11.80
9 Spanish River HS Rosenthal, Vincennie, Noonan, French 8:15.24
11 Flagler Palm Coast HS Burton, Healy, Gordon, Magnell 8:16.97
18 Mater Academy Charter MS/ Cardenas, Cuza, Menders, Salisbury 8:28.58
19 Ocala Forest HS Deriso, Rodriguez, Saxe, Sampson 8:30.31
20 Lakewood HS Sheridon, Willett, Hancock, Haitham 8:32.84
22 Cardinal Gibbons HS English-Brown, Escuage, Gonzalez, Atwaters 8:34.94
23 Olympia HS 8:37.07
24 Gainesville HS Conaty, Gollwitzer, Broling, Cain 8:37.41
26 Seabreeze HS Brownrigg, Crosby, Griffis, Lemoncello 8:39.11
28 North Port HS Smith, Melton, Rodriguez, Amaya 8:41.09
29 Golden Gate HS Palmas, Robinson, Olvera, Thermidor 8:42.95
32 Fort Lauderdale HS Howell, Mcgovern, Joseph, Fiore 8:50.09
34 Admiral Farragut Academy Fiorillo, Kolodetsky, Henderson, Monahan 8:52.68
37 Alonso HS Johnson, Sanchez, Sauers, Bonga 8:55.25
38 Windermere High School Ortiz, Rison, Ellenback, Jerelds 8:55.61
  Hallandale HS Campbell, Johnson, Coward, Wright DQ
Boys 4 x 800m Relay High School Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME
21 Pine Crest HS Ortega, Owens, Rizzo, Berne 8:34.08
25 Westminster School Huff, Kendall, Wallace, Rorie 8:38.18
27 Father Lopez Catholic HS Mayr, O'Quinn, Major, Rosolino 8:40.61
30 Lake Minneola HS Quintana, Moore, Pautienus, Quintana 8:43.13
31 Bartram Trail HS Keener, Popik, White, White 8:47.79
35 Spruce Creek HS Nelson, Reyes, Cooney, Kathman 8:52.98
36 Santa Fe HS Crouch, Kelly, Kelly, Steen 8:54.47
40 Eastside HS Bishop-Gylys, Smith, Sow, Dailey 8:59.13
41 Clearwater HS Jacobi, Wilhelm, Cavanaugh, Gilmore 8:59.89
42 St. Petersburg HS Sabodski, Ufitimana, Bonner, Brown 9:02.71
43 Coral Glades HS Dorival, Closs, Lara, Velez 9:09.93
44 Westminster Christian Sch Ulloa, Garcia, Garcia, Valdes 10:40.00
  Buchholz HS Mayo, Monk, Richards, Keys DQ