March 29-31, 2018
|
Florida-Percy Beard Track - Gainesville, FL

Boys 800 m Run High School

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Jacob Miley 11 Matanzas HS 1:52.54
2 James Hasell 12 East Lake HS 1:52.85
3 Hugh Brittenham 11 Estero HS 1:53.30
4 Deshay Fernandes 12 Christopher Columbus HS 1:53.94
5 Alex Kay 11 Ocala Vanguard HS 1:54.02
6 Keaton Jones 12 Houston High School 1:54.40
7 Tyree Simeon 12 Northeast HS (Oakland Par 1:54.52
8 Colin Jones 12 Houston High School 1:54.55
9 winston quinn 10 Miami Northwestern HS 1:54.78
10 Joab Francois 11 Lake Brantley HS 1:54.96
11 Justin Greene 12 Ocala Vanguard HS 1:55.68
12 Jared Hayes 12 West Shore HS 1:56.13
13 Clayton Carlson 12 Lincoln HS 1:56.20
14 Jonathan Reid 11 Lakewood Ranch HS 1:56.41
15 Dalton Brown 11 Tavares HS 1:56.43
16 Garrett Ricardo 11 Flanagan HS 1:56.80
17 Timothy Doyle 12 Freedom HS (Orlando) 1:56.88
18 Charles Hruda 11 Lincoln HS 1:58.17
19 Micah Hilliard 12 Suwannee HS 1:58.33
20 micheal thompson 12 Miami Northwestern HS 1:58.42
21 Jamir Ferguson 12 St. Thomas Aquinas HS 1:58.46
22 Josue Fils Aime 12 Northeast HS (Oakland Par 1:58.64
23 Caden Monk 11 Buchholz HS 1:58.84
24 Walker Brunner 10 Barron Collier HS 1:59.18
25 Tommy Cardenas 11 Mater Academy Charter MS/ 1:59.32
26 Philip Henderson 10 Admiral Farragut Academy 1:59.58
27 Andrew Dean 12 Lakewood Ranch HS 1:59.72
28 Daniel Longman 12 Chaminade-Madonna College 1:59.75
29 Benjamin Hartvigsen 11 Sarasota HS 1:59.86
30 Kyle Reinheimer 10 Ponte Vedra HS 1:59.99
31 Dylan Clark 12 Naples HS 2:00.00
32 Josiah Campbell 12 Hallandale HS 2:00.13
33 Isaac Jacobs 11 Lake Highland Prep HS 2:00.15
34 David Reteneller 12 Marist 2:00.26
35 Anthony Robinson 12 Golden Gate HS 2:00.38
36 Damien Roberts 11 Northside Christian 2:00.74
37 Rudy Gatling 10 Apopka HS 2:00.75
38 Jabari Owens 11 Pine Crest HS 2:01.06
39 Onix Ortiz 10 Windermere High School 2:01.06
40 Malachi Sampson 11 Ocala Forest HS 2:01.30
41 Isaiah Petit-Jeune 12 American Heritage MS/HS ( 2:01.32
42 Mitchell Allen 12 First Academy (Orlando) 2:01.50
43 Dylan Branch 11 Avon Park HS 2:02.05
44 Alan Romero 11 Sarasota HS 2:02.24
45 Allen Escuage 12 Cardinal Gibbons HS 2:02.26
46 Sam Rosenthal 12 Spanish River HS 2:02.29
47 David Manning 10 Trinity Prep 2:02.46
48 Kyle Jackson 12 Northside Christian 2:02.51
49 John Martin 12 Providence School 2:02.52
50 Joseph Anderton 10 South Florida HEAT 2:02.54
51 Shmael Jacques 11 Olympia HS 2:02.60
52 Matthew Wohlwend 11 St. Petersburg HS 2:02.78
53 Josh Gillis 9 The Master's Academy (Ovi 2:03.00
54 Javier Linares 12 Pennsbury 2:03.26
55 Aj Williams 11 DeLand HS 2:03.41
56 Kevin Connelly 11 Matanzas HS 2:03.46
57 Ryan Ringer 11 Ida S. Baker HS 2:03.46
58 Giovanni Rodriguez 11 Ocala Forest HS 2:03.50
59 Dimitri Cabrera 12 Winter Springs HS 2:03.65
60 Mohammed Haitham 12 Lakewood HS 2:03.88
61 Nehemiah Rivers 11 Wharton HS 2:03.95
62 DaMauri Little 11 Coral Reef HS 2:03.99
63 Shane Brownrigg 11 Seabreeze HS 2:04.15
64 Alex Fiorillo 11 Admiral Farragut Academy 2:04.67
65 Jay Alligood 11 Bartram Trail HS 2:04.69
65 Brandon Peralta 10 Providence School 2:04.69
67 Brendan O'Quinn 9 Father Lopez Catholic HS 2:04.71
68 Sage Brands 10 St. Thomas Aquinas HS 2:04.86
69 Fazion Johnson 10 Island Coast HS 2:04.94
70 Kolten Kossler 11 Lake Mary HS 2:04.99
71 Devin Boyle 12 Lake Mary HS 2:05.11
72 Reese Novella 12 Fort Myers HS 2:05.22
73 Artis Lewis 11 West Orange HS 2:05.22
74 Jevon Clarke 10 Apopka HS 2:05.26
75 Sahil Deschenes 12 Wharton HS 2:05.37
76 Jempsky Joseph 11 Fort Lauderdale HS 2:05.46
77 Jayden Edwards 12 Port Charlotte HS 2:05.48
78 Alex Miranda 11 St. Cloud HS 2:05.50
79 Jake Mayr 11 Father Lopez Catholic HS 2:05.51
80 Levi Burton 12 Flagler Palm Coast HS 2:05.57
81 Aiden Arnold 9 Lake Nona HS 2:05.73
82 Zachary Vincennie 10 Spanish River HS 2:05.86
83 Ian Cortes 12 Montverde Academy 2:05.88
84 JaQuan Mccants 11 Wildwood MS/HS 2:05.91
85 Nicholas Ebert 12 Hagerty HS 2:05.95
86 Colin Williams 12 Naples HS 2:06.03
87 Elijah Jackson 11 Wekiva HS 2:06.03
88 Xavier Rodriguez 12 Lake Nona HS 2:06.28
89 Bryce Burt 12 St. Petersburg HS 2:06.35
90 Gabriel Serrano 12 Cypress Bay HS 2:06.37
91 Alexis Toledo 9 Wekiva HS 2:06.49
92 Tyree Johnson 12 Mulberry HS 2:06.56
93 Vance Ruiz 9 Lecanto HS 2:06.59
94 Peyton Kendall 10 Westminster School 2:06.60
95 Cote Strike 12 Celebration HS 2:06.69
96 Jaylen Harris 12 Oakleaf HS 2:06.84
97 Jarrod Hemann 10 South Fork HS 2:07.06
98 Nicholas Londono 12 Olympia HS 2:07.09
99 August Healy 11 Flagler Palm Coast HS 2:07.19
100 Disner Moreno 11 Miami Sunset HS 2:07.21
101 Timothy Crosby 12 Seabreeze HS 2:07.37
102 Tristan Bashaw 10 Barron Collier HS 2:07.45
103 Mason Gollwitzer 11 Gainesville HS 2:07.75
104 Erie Peeples 11 New Smyrna Beach HS 2:07.80
105 Frank Tirado 11 Nature Coast Tech 2:07.87
106 Elias Perez 11 Ridgeview HS 2:08.33
107 Jakob Brown 12 West Nassau HS 2:08.60
108 Christian Lindo 11 Nature Coast Tech 2:08.88
109 Cameron Dabbs 11 Bloomingdale HS 2:08.88
110 Tyler Gottlieb 12 North Broward Prep HS 2:08.92
111 Stephen Smith 12 Eastside HS 2:09.09
112 James Rickard 12 Trinity Prep 2:09.40
113 Samuel Milton 12 Milton High School 2:09.47
114 Dillon Wilson-Beck 9 DeLand HS 2:09.47
115 Jack Rizzo 11 Pine Crest HS 2:09.76
116 Michael Holloway II 11 Oak Hall School 2:09.97
117 Jai Phillips 10 Lake Highland Prep HS 2:10.31
118 Brian Johnson 12 Lake Brantley HS 2:10.40
119 Lee DeFour 9 St. Cloud HS 2:10.41
120 William Marquis 12 Springstead HS 2:10.50
121 Sean Brown Jr. 11 Armwood HS 2:10.67
122 Samir English-Brown 10 Cardinal Gibbons HS 2:10.86
123 Hudson Rucker 9 Celebration HS 2:10.94
124 Jahari Dorival 11 Coral Glades HS 2:11.01
125 Ryan Musil 11 Bartram Trail HS 2:11.83
126 Ryan Circelli 10 Ponte Vedra HS 2:11.89
127 Jonathan Groberg 12 Bloomingdale HS 2:12.00
128 Ethan Bhatt 9 Citrus Park Christian Sch 2:12.34
129 Finn Johnson 12 Alonso HS 2:12.56
130 Jeffrey Cuza 12 Mater Academy Charter MS/ 2:12.77
131 Anthony Del Rosario 12 Hagerty HS 2:12.83
132 James Sanchez 12 Alonso HS 2:12.89
133 Evan Fuller 12 Fleming Island HS 2:12.95
134 Gabriel Jacobson 11 St. Petersburg Catholic 2:13.42
135 William Osborn 12 Springstead HS 2:13.48
136 Jack Nelson 11 Spruce Creek HS 2:13.49
137 Gage West 11 Fleming Island HS 2:13.83
138 Dean Gamblin 12 Estero HS 2:14.02
139 Jonah Woodbine 9 The Master's Academy (Ovi 2:14.12
140 Yamil Cruz-Perez 9 Citrus Park Christian Sch 2:14.58
141 Micah Kirkham 10 Mulberry HS 2:15.41
142 Brainharris Mosoke 11 Clearwater HS 2:15.82
143 Greg Kovacs 9 Saint Andrew's HS 2:16.25
144 Cory Wilhelm 10 Clearwater HS 2:16.57
145 Jessie Strickland 8 Wildwood MS/HS 2:17.08
146 Delvin Fourcand 12 Winter Springs HS 2:17.39
147 Alex Joseph 12 Auburndale HS 2:17.61
148 Kiran Jaishankar 9 P.K. Yonge School 2:17.83
149 Noah Snell 12 IMG Academy 2:18.32
150 Omari Hopkins 8 Coral Glades HS 2:19.55
151 Hector Rios-Rosales 9 Bishop McLaughlin Catholi 2:19.98
152 Joshua Thompson 10 P.K. Yonge School 2:20.18
153 Elijah Ricketts 12 Trinity Catholic HS 2:20.25
154 Daniel Reyes 9 Spruce Creek HS 2:20.76
155 Ryland Kane 8 Oak Hall School 2:22.07
156 John Lewis 10 West Orange HS 2:22.19
157 Jacob Rison 10 Windermere High School 2:22.20
158 Tristan Fratello 9 St. John Lutheran 2:22.82
159 Tate Machinski 10 Montverde Academy 2:25.29
160 Wyatt Shell 11 St. John Lutheran 2:25.47
161 Daniel Mcgovern 11 Fort Lauderdale HS 2:28.46
162 Michael Castellanos 9 Westminster Christian Sch 2:46.17
163 Christian Garcia 7 Westminster Christian Sch 2:51.16
  Brandon Mayo 12 Buchholz HS DNF
  Gavin Swartzwelder 8 Canterbury School (St. Pe DNF
Boys 800 m Run High School Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Jacob Miley 11 Matanzas HS 1:52.54
2 James Hasell 12 East Lake HS 1:52.85
3 Hugh Brittenham 11 Estero HS 1:53.30
4 Deshay Fernandes 12 Christopher Columbus HS 1:53.94
5 Alex Kay 11 Ocala Vanguard HS 1:54.02
6 Keaton Jones 12 Houston High School 1:54.40
7 Tyree Simeon 12 Northeast HS (Oakland Par 1:54.52
8 Colin Jones 12 Houston High School 1:54.55
9 winston quinn 10 Miami Northwestern HS 1:54.78
10 Joab Francois 11 Lake Brantley HS 1:54.96
13 Clayton Carlson 12 Lincoln HS 1:56.20
17 Timothy Doyle 12 Freedom HS (Orlando) 1:56.88
19 Micah Hilliard 12 Suwannee HS 1:58.33
22 Josue Fils Aime 12 Northeast HS (Oakland Par 1:58.64
27 Andrew Dean 12 Lakewood Ranch HS 1:59.72
Boys 800 m Run High School Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
11 Justin Greene 12 Ocala Vanguard HS 2:19.98 1:55.68
12 Jared Hayes 12 West Shore HS 1:44.52 1:56.13
14 Jonathan Reid 11 Lakewood Ranch HS 1:41.28 1:56.41
15 Dalton Brown 11 Tavares HS 1:22.67 1:56.43
16 Garrett Ricardo 11 Flanagan HS 2:03.81 1:56.80
18 Charles Hruda 11 Lincoln HS 1:43.99 1:58.17
20 micheal thompson 12 Miami Northwestern HS 1:47.77 1:58.42
21 Jamir Ferguson 12 St. Thomas Aquinas HS 2:07.94 1:58.46
24 Walker Brunner 10 Barron Collier HS 1:46.07 1:59.18
26 Philip Henderson 10 Admiral Farragut Academy 2:30.67 1:59.58
29 Benjamin Hartvigsen 11 Sarasota HS 2:19.04 1:59.86
32 Josiah Campbell 12 Hallandale HS 2:13.35 2:00.13
35 Anthony Robinson 12 Golden Gate HS 2:02.79 2:00.38
41 Isaiah Petit-Jeune 12 American Heritage MS/HS ( 2:35.29 2:01.32
46 Sam Rosenthal 12 Spanish River HS 1:54.96 2:02.29
54 Javier Linares 12 Pennsbury 2:35.31 2:03.26
60 Mohammed Haitham 12 Lakewood HS 2:21.23 2:03.88
71 Devin Boyle 12 Lake Mary HS 2:16.37 2:05.11
88 Xavier Rodriguez 12 Lake Nona HS 2:42.91 2:06.28
Boys 800 m Run High School Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
23 Caden Monk 11 Buchholz HS 1:25.57 1:25.57 2:08.35 1:30.32 2:30.93 1:58.84
25 Tommy Cardenas 11 Mater Academy Charter MS/ 2:30.35 2:04.10 2:18.42 2:23.19 1:40.23 1:59.32
28 Daniel Longman 12 Chaminade-Madonna College 1:27.42 2:28.49 1:40.59 2:05.74 1:41.79 1:59.75
31 Dylan Clark 12 Naples HS 1:28.80 1:55.20 1:36.00 1:27.60 2:21.60 2:00.00
34 David Reteneller 12 Marist 2:25.52 2:08.68 1:36.21 2:19.51 2:25.52 2:00.26
36 Damien Roberts 11 Northside Christian 2:27.31 2:01.95 1:40.22 2:29.72 1:34.18 2:00.74
39 Onix Ortiz 10 Windermere High School 2:01.06 2:09.54 1:56.22 1:41.69 1:24.75 2:01.06
44 Alan Romero 11 Sarasota HS 2:15.69 2:10.80 2:08.36 2:05.91 1:34.13 2:02.24
45 Allen Escuage 12 Cardinal Gibbons HS 2:37.72 1:26.81 2:20.60 2:13.27 2:21.83 2:02.26
47 David Manning 10 Trinity Prep 2:36.75 2:04.91 1:41.65 2:26.96 1:41.65 2:02.46
57 Ryan Ringer 11 Ida S. Baker HS 2:00.99 1:48.65 2:15.81 2:31.86 1:30.13 2:03.46
70 Kolten Kossler 11 Lake Mary HS 1:43.75 1:38.75 1:43.75 2:23.74 2:32.49 2:04.99
73 Artis Lewis 11 West Orange HS 2:26.51 1:58.96 2:24.01 2:10.23 2:27.76 2:05.22
87 Elijah Jackson 11 Wekiva HS 2:16.12 1:49.65 2:07.29 2:22.42 2:09.81 2:06.03
90 Gabriel Serrano 12 Cypress Bay HS 1:33.52 2:02.58 2:16.48 2:24.07 1:41.10 2:06.37
94 Peyton Kendall 10 Westminster School 2:01.54 2:34.46 1:52.68 2:09.14 2:38.25 2:06.60
108 Christian Lindo 11 Nature Coast Tech 1:56.00 1:35.38 1:50.84 1:35.38 2:10.17 2:08.88
Boys 800 m Run High School Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
30 Kyle Reinheimer 10 Ponte Vedra HS 1:59.99 2:22.79
33 Isaac Jacobs 11 Lake Highland Prep HS 2:00.15 2:28.99
37 Rudy Gatling 10 Apopka HS 2:00.75 2:05.58
38 Jabari Owens 11 Pine Crest HS 2:01.06 1:59.85
40 Malachi Sampson 11 Ocala Forest HS 2:01.30 2:19.50
42 Mitchell Allen 12 First Academy (Orlando) 2:01.50 2:05.15
43 Dylan Branch 11 Avon Park HS 2:02.05 1:41.31
50 Joseph Anderton 10 South Florida HEAT 2:02.54 2:29.50
51 Shmael Jacques 11 Olympia HS 2:02.60 1:35.63
53 Josh Gillis 9 The Master's Academy (Ovi 2:03.00 2:34.98
56 Kevin Connelly 11 Matanzas HS 2:03.46 2:18.28
59 Dimitri Cabrera 12 Winter Springs HS 2:03.65 1:56.24
61 Nehemiah Rivers 11 Wharton HS 2:03.95 1:56.52
65 Brandon Peralta 10 Providence School 2:04.69 2:24.64
78 Alex Miranda 11 St. Cloud HS 2:05.50 2:15.54
82 Zachary Vincennie 10 Spanish River HS 2:05.86 2:22.23
105 Frank Tirado 11 Nature Coast Tech 2:07.87 2:42.40
116 Michael Holloway II 11 Oak Hall School 2:09.97 1:43.98
118 Brian Johnson 12 Lake Brantley HS 2:10.40 1:49.54
  Brandon Mayo 12 Buchholz HS DNF DNF
Boys 800 m Run High School Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
48 Kyle Jackson 12 Northside Christian 2:02.51
49 John Martin 12 Providence School 2:02.52
63 Shane Brownrigg 11 Seabreeze HS 2:04.15
65 Jay Alligood 11 Bartram Trail HS 2:04.69
67 Brendan O'Quinn 9 Father Lopez Catholic HS 2:04.71
68 Sage Brands 10 St. Thomas Aquinas HS 2:04.86
69 Fazion Johnson 10 Island Coast HS 2:04.94
74 Jevon Clarke 10 Apopka HS 2:05.26
75 Sahil Deschenes 12 Wharton HS 2:05.37
77 Jayden Edwards 12 Port Charlotte HS 2:05.48
80 Levi Burton 12 Flagler Palm Coast HS 2:05.57
83 Ian Cortes 12 Montverde Academy 2:05.88
86 Colin Williams 12 Naples HS 2:06.03
89 Bryce Burt 12 St. Petersburg HS 2:06.35
91 Alexis Toledo 9 Wekiva HS 2:06.49
93 Vance Ruiz 9 Lecanto HS 2:06.59
95 Cote Strike 12 Celebration HS 2:06.69
98 Nicholas Londono 12 Olympia HS 2:07.09
100 Disner Moreno 11 Miami Sunset HS 2:07.21
104 Erie Peeples 11 New Smyrna Beach HS 2:07.80
106 Elias Perez 11 Ridgeview HS 2:08.33
156 John Lewis 10 West Orange HS 2:22.19
Boys 800 m Run High School Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
52 Matthew Wohlwend 11 St. Petersburg HS 1:57.87 2:00.33 2:10.15 1:48.05 2:02.78 2:16.29 2:34.71
55 Aj Williams 11 DeLand HS 1:39.97 1:47.37 1:31.33 1:31.33 2:03.41 2:08.35 1:48.60
58 Giovanni Rodriguez 11 Ocala Forest HS 2:39.32 1:53.62 1:53.62 2:26.97 2:03.50 2:03.50 1:54.86
64 Alex Fiorillo 11 Admiral Farragut Academy 2:19.63 2:28.36 1:27.27 1:47.22 2:04.67 1:28.52 2:14.65
72 Reese Novella 12 Fort Myers HS 2:36.53 2:39.03 2:06.48 1:27.66 2:05.22 2:29.02 1:56.46
76 Jempsky Joseph 11 Fort Lauderdale HS 1:39.12 1:46.64 2:09.23 2:05.46 2:05.46 2:38.08 1:35.35
79 Jake Mayr 11 Father Lopez Catholic HS 2:16.81 1:49.20 2:33.13 2:26.85 2:05.51 1:59.24 1:44.18
85 Nicholas Ebert 12 Hagerty HS 1:36.99 2:32.40 2:17.29 1:28.17 2:05.95 1:58.40 1:45.80
92 Tyree Johnson 12 Mulberry HS 2:24.28 1:52.64 2:38.20 1:43.78 2:06.56 1:42.52 1:37.46
96 Jaylen Harris 12 Oakleaf HS 1:41.48 1:46.55 2:19.53 1:56.70 2:06.84 1:40.21 2:23.33
99 August Healy 11 Flagler Palm Coast HS 2:30.09 2:11.01 2:11.01 2:27.54 2:07.19 2:18.64 2:45.35
102 Tristan Bashaw 10 Barron Collier HS 2:31.67 2:43.14 2:40.59 2:12.55 2:07.45 1:49.61 2:43.14
103 Mason Gollwitzer 11 Gainesville HS 2:06.48 2:01.37 1:46.04 1:29.43 2:07.75 2:25.64 1:43.48
107 Jakob Brown 12 West Nassau HS 2:11.18 2:22.75 2:33.04 2:34.32 2:08.60 1:55.74 2:22.75
111 Stephen Smith 12 Eastside HS 2:10.38 1:49.73 2:14.26 1:31.66 2:09.09 2:28.46 2:06.51
113 Samuel Milton 12 Milton High School 2:17.24 2:21.13 2:37.96 2:28.89 2:09.47 2:17.24 2:19.83
117 Jai Phillips 10 Lake Highland Prep HS 1:59.89 2:31.16 2:35.07 1:57.28 2:10.31 2:19.44 1:31.22
121 Sean Brown Jr. 11 Armwood HS 2:49.87 2:02.83 1:43.23 2:45.95 2:10.67 2:02.83 1:31.47
136 Jack Nelson 11 Spruce Creek HS 2:37.52 1:52.14 2:18.83 2:17.50 2:13.49 1:53.47 2:08.15
146 Delvin Fourcand 12 Winter Springs HS 1:45.79 1:43.05 2:18.77 1:36.18 2:17.39 2:09.15 2:03.66
Boys 800 m Run High School Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
81 Aiden Arnold 9 Lake Nona HS 2:05.73
97 Jarrod Hemann 10 South Fork HS 2:07.06
101 Timothy Crosby 12 Seabreeze HS 2:07.37
110 Tyler Gottlieb 12 North Broward Prep HS 2:08.92
112 James Rickard 12 Trinity Prep 2:09.40
115 Jack Rizzo 11 Pine Crest HS 2:09.76
120 William Marquis 12 Springstead HS 2:10.50
122 Samir English-Brown 10 Cardinal Gibbons HS 2:10.86
126 Ryan Circelli 10 Ponte Vedra HS 2:11.89
129 Finn Johnson 12 Alonso HS 2:12.56
133 Evan Fuller 12 Fleming Island HS 2:12.95
135 William Osborn 12 Springstead HS 2:13.48
138 Dean Gamblin 12 Estero HS 2:14.02
140 Yamil Cruz-Perez 9 Citrus Park Christian Sch 2:14.58
141 Micah Kirkham 10 Mulberry HS 2:15.41
152 Joshua Thompson 10 P.K. Yonge School 2:20.18
154 Daniel Reyes 9 Spruce Creek HS 2:20.76
157 Jacob Rison 10 Windermere High School 2:22.20
161 Daniel Mcgovern 11 Fort Lauderdale HS 2:28.46
Boys 800 m Run High School Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
62 DaMauri Little 11 Coral Reef HS 1:29.28 2:03.99 1:50.36
84 JaQuan Mccants 11 Wildwood MS/HS 1:35.70 2:05.91 2:15.99
109 Cameron Dabbs 11 Bloomingdale HS 2:17.91 2:08.88 2:44.97
114 Dillon Wilson-Beck 9 DeLand HS 2:36.66 2:09.47 2:08.18
123 Hudson Rucker 9 Celebration HS 2:18.80 2:10.94 1:43.45
124 Jahari Dorival 11 Coral Glades HS 2:01.84 2:11.01 1:51.36
125 Ryan Musil 11 Bartram Trail HS 2:22.38 2:11.83 1:46.79
128 Ethan Bhatt 9 Citrus Park Christian Sch 2:22.93 2:12.34 1:36.61
130 Jeffrey Cuza 12 Mater Academy Charter MS/ 2:08.79 2:12.77 2:08.79
131 Anthony Del Rosario 12 Hagerty HS 1:58.22 2:12.83 2:18.15
132 James Sanchez 12 Alonso HS 2:03.59 2:12.89 1:44.99
134 Gabriel Jacobson 11 St. Petersburg Catholic 2:29.43 2:13.42 2:33.44
137 Gage West 11 Fleming Island HS 1:35.02 2:13.83 2:05.80
139 Jonah Woodbine 9 The Master's Academy (Ovi 2:16.81 2:14.12 2:16.81
144 Cory Wilhelm 10 Clearwater HS 1:39.70 2:16.57 2:27.50
145 Jessie Strickland 8 Wildwood MS/HS 2:00.63 2:17.08 1:55.15
147 Alex Joseph 12 Auburndale HS 2:58.90 2:17.61 2:12.11
148 Kiran Jaishankar 9 P.K. Yonge School 2:45.40 2:17.83 2:24.73
150 Omari Hopkins 8 Coral Glades HS 1:40.48 2:19.55 2:25.14
Boys 800 m Run High School Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME
119 Lee DeFour 9 St. Cloud HS 2:10.41
127 Jonathan Groberg 12 Bloomingdale HS 2:12.00
142 Brainharris Mosoke 11 Clearwater HS 2:15.82
143 Greg Kovacs 9 Saint Andrew's HS 2:16.25
149 Noah Snell 12 IMG Academy 2:18.32
151 Hector Rios-Rosales 9 Bishop McLaughlin Catholi 2:19.98
153 Elijah Ricketts 12 Trinity Catholic HS 2:20.25
155 Ryland Kane 8 Oak Hall School 2:22.07
158 Tristan Fratello 9 St. John Lutheran 2:22.82
159 Tate Machinski 10 Montverde Academy 2:25.29
160 Wyatt Shell 11 St. John Lutheran 2:25.47
162 Michael Castellanos 9 Westminster Christian Sch 2:46.17
163 Christian Garcia 7 Westminster Christian Sch 2:51.16
  Gavin Swartzwelder 8 Canterbury School (St. Pe DNF