February 3, 2018
|
Susquehanna-Garrett Sports Complex - Selinsgrove, PA
|
200m (Flat)

Men's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Alex Smith SR-4 York (Pa.) 14:46.65 19:54.64 15:33.31 11:30.65
2 Michael Urban SO-2 Shippensburg 16:58.43 16:39.57 15:42.99 19:19.88
3 Tyler Alansky JR-3 Elizabethtown 16:30.64 11:47.60 15:43.46 11:28.73
4 Shawn Weidner JR-3 Shippensburg 17:41.94 12:00.61 15:48.16 11:32.16
5 Christopher Myers SO-2 Elizabethtown 13:08.44 19:09.41 15:49.92 17:05.92
6 Xavier Gutierrez JR-3 Kutztown 15:43.70 16:59.96 15:53.23 18:25.75
7 Keenan Walker JR-3 Saint Francis University 19:08.16 17:22.03 16:04.84 17:12.38
8 Liam Coverdale SO-2 Elizabethtown 20:46.37 12:10.29 16:13.72 18:30.04
9 Brian Iatarola SO-2 Shippensburg 21:06.24 18:40.14 16:14.03 16:33.51
10 Nicholas DeGennaro JR-3 Kutztown 11:51.51 18:50.62 16:14.67 15:06.45
11 Matthew Zubrycki JR-3 York (Pa.) 19:40.41 11:52.15 16:15.54 11:52.15
12 Jeff Campagna FR-1 Lebanon Valley 15:56.89 20:40.04 16:16.41 18:52.64
13 Drew Alansky FR-1 York (Pa.) 21:10.12 20:40.81 16:17.01 14:00.23
14 Vinnie Caroselli SO-2 Juniata 19:38.54 19:28.71 16:22.11 14:14.44
15 Charles Wood SO-2 York (Pa.) 12:59.09 11:30.33 16:26.18 15:56.60
16 Ian Lauver FR-1 Saint Francis University 14:57.95 18:54.77 16:26.75 19:44.10
17 Brendan Hinds SO-2 Saint Francis University 16:37.54 11:58.23 16:37.54 14:47.81
18 Noah Brady JR-3 Lebanon Valley 19:09.34 21:19.26 16:39.42 13:49.52
19 Nathan Burkhart SO-2 Kutztown 18:44.23 15:23.47 16:43.77 19:54.49
20 Timothy Witmer FR-1 Elizabethtown 18:26.34 14:24.96 16:45.76 17:36.05
21 Matthew Wacker FR-1 Alvernia 14:49.58 17:11.10 16:50.88 16:20.56
22 Eric Bartlett FR-1 Scranton 15:23.54 12:00.57 16:54.88 12:51.31
23 Brandon Sorge SO-2 Susquehanna 17:27.57 19:49.95 16:57.05 21:01.15
24 Ryan Siegel SO-2 Stevenson 17:20.77 20:24.44 17:00.36 21:35.86
25 Nicholas Sturm SR-4 Alvernia 15:20.98 17:34.01 17:03.31 16:22.38
26 Matthew Junio JR-3 Alvernia 20:28.64 17:43.45 17:12.47 19:47.34
27 Jake Menchey FR-1 Susquehanna 21:00.19 14:24.43 17:21.48 12:09.04
28 Matthew Whitley JR-3 Frostburg State 12:16.10 18:45.17 17:31.56 17:31.56
29 Torin McFarland   Unattached 19:56.50 18:41.04 17:57.92 22:27.40
30 Nathaniel Clugston SO-2 Lebanon Valley 14:16.27 16:20.21 18:46.67 14:27.54
31 David Guelph FR-1 Scranton 19:28.73 24:26.64 19:05.81 21:57.69
32 Aidan Helie FR-1 Scranton 20:09.30 15:44.41 19:11.71 22:27.50
Men's 5000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
14 Vinnie Caroselli SO-2 Juniata 14:34.08 16:22.11 16:02.47 21:06.93 20:57.10 16:41.76
16 Ian Lauver FR-1 Saint Francis University 13:19.27 16:26.75 15:27.55 19:14.50 17:45.69 15:57.15
17 Brendan Hinds SO-2 Saint Francis University 17:37.40 16:37.54 15:57.64 15:17.74 16:17.59 21:06.88
19 Nathan Burkhart SO-2 Kutztown 20:44.68 16:43.77 12:42.87 16:13.66 16:13.66 12:32.83
20 Timothy Witmer FR-1 Elizabethtown 13:34.67 16:45.76 11:54.09 17:36.05 15:25.30 12:54.44
21 Matthew Wacker FR-1 Alvernia 18:01.65 16:50.88 12:07.84 21:33.93 20:02.95 19:52.84
22 Eric Bartlett FR-1 Scranton 12:51.31 16:54.88 20:17.86 19:06.82 11:50.42 19:16.97
23 Brandon Sorge SO-2 Susquehanna 18:48.93 16:57.05 19:19.44 11:51.94 20:40.81 18:48.93
25 Nicholas Sturm SR-4 Alvernia 20:38.21 17:03.31 16:53.08 19:47.04 15:31.22 13:48.89
26 Matthew Junio JR-3 Alvernia 21:30.59 17:12.47 12:54.36 21:09.94 15:29.23 19:57.67
27 Jake Menchey FR-1 Susquehanna 12:29.87 17:21.48 20:28.95 20:49.78 18:55.22 13:53.19
28 Matthew Whitley JR-3 Frostburg State 17:42.08 17:31.56 20:51.36 14:32.80 21:43.94 21:43.94
29 Torin McFarland   Unattached 16:53.25 17:57.92 22:27.40 12:34.55 18:30.26 15:27.02
30 Nathaniel Clugston SO-2 Lebanon Valley 21:01.87 18:46.67 16:31.47 13:08.67 19:09.21 22:09.47
31 David Guelph FR-1 Scranton 20:14.56 19:05.81 20:37.48 18:08.52 16:59.77 21:57.69
32 Aidan Helie FR-1 Scranton 16:41.99 19:11.71 22:15.99 17:39.58 21:06.89 23:02.06
Men's 5000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Alex Smith SR-4 York (Pa.) 15:33.31 12:35.99 18:11.98 19:17.31 19:26.64 11:49.32
2 Michael Urban SO-2 Shippensburg 15:42.99 11:00.10 15:42.99 11:28.39 16:30.14 14:55.84
3 Tyler Alansky JR-3 Elizabethtown 15:43.46 19:39.33 15:43.46 18:23.85 17:17.81 17:46.11
4 Shawn Weidner JR-3 Shippensburg 15:48.16 15:10.24 12:10.09 15:10.24 19:54.69 20:23.13
5 Christopher Myers SO-2 Elizabethtown 15:49.92 12:58.94 11:33.45 12:49.44 18:59.91 19:28.41
6 Xavier Gutierrez JR-3 Kutztown 15:53.23 18:54.35 16:21.83 16:21.83 18:25.75 18:16.22
7 Keenan Walker JR-3 Saint Francis University 16:04.84 20:25.35 14:18.71 16:14.49 19:37.11 15:45.55
8 Liam Coverdale SO-2 Elizabethtown 16:13.72 13:47.67 19:38.21 19:28.47 18:59.26 14:36.35
9 Brian Iatarola SO-2 Shippensburg 16:14.03 18:10.92 14:17.15 15:25.33 20:17.54 14:26.89
10 Nicholas DeGennaro JR-3 Kutztown 16:14.67 20:37.83 14:17.71 12:20.75 14:56.70 13:38.73
11 Matthew Zubrycki JR-3 York (Pa.) 16:15.54 14:57.50 19:40.41 17:33.59 12:11.66 14:18.48
12 Jeff Campagna FR-1 Lebanon Valley 16:16.41 21:09.34 18:42.88 16:16.41 19:21.93 16:06.65
13 Drew Alansky FR-1 York (Pa.) 16:17.01 12:42.07 15:28.16 12:12.76 15:37.93 12:32.30
15 Charles Wood SO-2 York (Pa.) 16:26.18 16:36.05 16:16.32 19:33.56 20:42.59 17:25.35
18 Noah Brady JR-3 Lebanon Valley 16:39.42 19:39.32 14:49.49 17:59.38 17:09.41 17:59.38
24 Ryan Siegel SO-2 Stevenson 17:00.36 19:33.42 14:47.72 19:53.83 19:53.83 12:24.87