March 24, 2018
|
Willamette

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Akeilia Knight JR-3 Alaska Anchorage 2:16.22 1:46.26 2:10.78 2:33.93 1:35.36
2 Grayson Burke SO-2 Western Oregon 2:17.36 1:55.39 1:58.13 2:29.73 2:55.82
3 Emily Chilton FR-1 Simon Fraser 2:17.54 2:36.80 2:18.92 2:03.79 1:59.66
4 Nicole Lindsay SO-2 Simon Fraser 2:18.27 2:21.04 1:40.94 1:40.94 1:53.39
5 Katelyn Schultz FR-1 Portland 2:21.02 2:23.84 2:06.92 2:42.18 2:56.28
6 Nicole Pederson JR-3 Concordia (Ore.) 2:21.46 1:58.83 2:31.37 2:20.05 2:21.46
7 Emily Bechen FR-1 Portland 2:21.51 2:21.51 2:37.08 2:21.51 1:39.06
8 Jaime Rodden SR-4 Linfield 2:21.72 1:54.80 1:39.21 2:59.99 2:27.39
9 Grace Crookham-Guy FR-1 Willamette 2:21.76 2:57.20 2:28.85 2:26.02 1:40.65
10 Ruth Cvancara FR-1 Alaska Anchorage 2:21.98 2:29.08 2:53.22 3:00.32 1:43.65
11 Hazel Carr JR-3 Willamette 2:22.26 1:43.85 2:33.64 1:42.43 2:08.04
12 Rachel Bayly SO-2 Western Oregon 2:24.28 3:03.24 1:49.66 3:03.24 1:55.43
13 Emily Moon JR-3 Northwest Christian 2:24.32 2:28.65 2:45.97 2:08.45 2:05.56
14 Isabel Duxbury FR-1 Willamette 2:24.64 2:00.06 2:52.13 2:10.18 1:44.14
15 Nicole Bissey FR-1 Linfield 2:26.55 3:06.12 3:04.66 2:42.67 2:29.49
16 Shayla Solomon FR-1 Western Oregon 2:26.69 2:28.16 1:58.82 2:04.69 2:32.56
17 Faith Richards FR-1 Mt. Hood CC 2:27.07 2:38.84 2:12.37 2:05.01 2:32.96
18 Kaitlyn Bailly SO-2 Concordia (Ore.) 2:27.32 2:05.23 2:39.11 2:00.81 2:06.70
19 Samantha Bowen SO-2 Lewis & Clark 2:29.13 2:36.59 3:04.93 2:41.06 1:53.34
20 Kyla Shade FR-1 Willamette 2:29.55 1:44.69 2:26.56 2:29.55 3:11.43
21 Therese Nahimana FR-1 Mt. Hood CC 2:35.04 2:19.54 2:45.90 2:14.89 2:47.45
22 Maya Jackson SO-2 Portland State 2:35.95 2:39.07 3:22.74 2:31.28 2:06.32
  Kaelia Neal SR-4 Linfield DNS DNS DNS DNS DNS
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Akeilia Knight JR-3 Alaska Anchorage 2:42.11 2:29.85 2:16.22
2 Grayson Burke SO-2 Western Oregon 2:15.99 2:55.82 2:17.36
3 Emily Chilton FR-1 Simon Fraser 2:51.93 2:43.68 2:17.54
4 Nicole Lindsay SO-2 Simon Fraser 1:49.24 2:48.69 2:18.27
7 Emily Bechen FR-1 Portland 2:52.65 3:02.55 2:21.51
10 Ruth Cvancara FR-1 Alaska Anchorage 2:12.05 1:46.49 2:21.98
19 Samantha Bowen SO-2 Lewis & Clark 2:09.75 2:12.73 2:29.13
  Kaelia Neal SR-4 Linfield DNS DNS DNS
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
6 Nicole Pederson JR-3 Concordia (Ore.) 2:46.93 1:50.34 2:14.39 2:32.78 2:21.46 3:01.07 1:54.59
8 Jaime Rodden SR-4 Linfield 2:35.90 1:47.71 2:21.72 2:21.72 2:21.72 1:43.46 2:44.40
9 Grace Crookham-Guy FR-1 Willamette 2:01.92 2:01.92 1:44.91 2:18.93 2:21.76 2:16.09 2:50.12
11 Hazel Carr JR-3 Willamette 2:13.73 1:55.23 3:02.10 1:48.12 2:22.26 1:53.81 2:02.35
12 Rachel Bayly SO-2 Western Oregon 3:00.35 1:45.33 2:45.93 1:53.99 2:24.28 2:38.71 2:06.97
14 Isabel Duxbury FR-1 Willamette 2:01.50 2:10.18 2:13.07 3:06.59 2:24.64 1:52.82 2:55.02
16 Shayla Solomon FR-1 Western Oregon 2:12.03 2:19.36 2:54.57 2:41.36 2:26.69 2:36.96 2:36.96
20 Kyla Shade FR-1 Willamette 2:07.12 2:17.59 1:46.18 2:32.55 2:29.55 2:20.58 2:59.46
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
5 Katelyn Schultz FR-1 Portland 1:38.72 1:44.36 1:45.77 2:42.18 2:21.02 2:45.00 2:13.97
13 Emily Moon JR-3 Northwest Christian 2:34.43 3:06.18 2:56.07 2:17.11 2:24.32 2:38.76 2:15.66
15 Nicole Bissey FR-1 Linfield 2:14.83 2:17.76 2:47.07 3:07.59 2:26.55 2:30.95 3:04.66
17 Faith Richards FR-1 Mt. Hood CC 2:35.90 1:53.25 1:56.19 3:02.37 2:27.07 2:15.31 2:02.07
18 Kaitlyn Bailly SO-2 Concordia (Ore.) 2:02.28 2:31.74 2:36.16 2:17.01 2:27.32 2:22.90 2:18.48
21 Therese Nahimana FR-1 Mt. Hood CC 2:21.09 2:17.99 2:04.04 3:10.70 2:35.04 2:07.14 1:59.38
22 Maya Jackson SO-2 Portland State 3:04.03 3:11.82 2:53.11 3:18.06 2:35.95 2:45.31 2:14.12