January 12, 2018
|
U. of St. Thomas-Anderson FH - St. Paul, MN
|
200m (Flat)

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Lindsey Greenlund FR-1 Minnesota 5:59.88 4:58.88 5:04.98 5:44.63
2 Molly Eastman JR-3 Minnesota 4:13.80 5:36.36 5:05.78 4:22.97
3 Carissa Dock FR-1 Minnesota 5:27.32 4:26.14 5:05.90 4:04.72
4 Anastasia Korzenowski   Minnesota Unattched 3:45.40 5:27.29 5:08.76 5:55.08
5 Kelli Schmidt FR-1 Minnesota 6:27.93 5:44.48 5:10.34 5:13.45
6 Tate Sweeney   Minnesota Unattched 3:55.68 5:48.81 5:14.24 5:04.82
7 Jordan Lutz SR-4 St. Olaf 5:46.13 5:55.75 5:20.49 6:08.57
8 Jena Moody SR-4 St. Olaf 6:07.76 6:04.53 5:22.59 4:47.11
9 Abigail Fours   Unattached 6:31.26 6:01.92 5:26.05 6:34.52
10 Lisa Fisher SO-2 St. Olaf 4:25.18 4:44.82 5:27.38 6:23.04
11 Bryony Hawgood SO-2 St. Olaf 6:38.63 5:26.15 5:29.44 5:03.09
12 Mary Naas JR-3 St. Olaf 5:06.63 5:23.11 5:29.70 6:52.13
13 Emily Klatt JR-3 Wis.-River Falls 6:52.40 4:23.94 5:29.92 6:16.11
14 Katie Spray JR-3 St. Olaf 6:46.14 4:52.02 5:35.65 6:02.51
15 Ellie Nelson FR-1 Bethel (Minn.) 6:16.61 6:26.88 5:42.37 4:51.02
16 Bryana Waage JR-3 St. Catherine 5:22.93 7:23.17 5:43.54 4:27.97
17 Lindsay Johnson SR-4 Bethel (Minn.) 5:05.85 7:19.88 5:43.65 4:07.43
18 Kelly Segura JR-3 Bethel (Minn.) 7:20.98 4:56.28 5:44.51 5:06.62
19 Megan Rossman SO-2 St. Olaf 7:00.56 5:46.96 5:50.46 4:54.39
20 Julia Clark FR-1 St. Catherine 6:59.28 6:27.57 5:52.33 6:13.47
21 Sara Miller FR-1 St. Thomas (Minn.) 5:39.01 4:13.37 5:56.85 4:59.76
22 Laura Luttio JR-3 Bethel (Minn.) 4:52.12 5:42.61 6:00.64 6:33.10
23 Ellen Kemp FR-1 St. Olaf 4:20.17 7:44.59 6:11.67 4:20.17
24 Rachel Hoober SR-4 St. Olaf 6:52.06 6:18.35 6:14.60 5:40.89
Women's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Lindsey Greenlund FR-1 Minnesota 5:59.88 5:04.98 6:12.08 5:08.03 3:51.79
2 Molly Eastman JR-3 Minnesota 6:10.00 5:05.78 6:16.11 4:10.74 6:28.34
3 Carissa Dock FR-1 Minnesota 4:56.73 5:05.90 4:10.84 4:07.78 4:29.20
4 Anastasia Korzenowski   Minnesota Unattched 6:22.87 5:08.76 4:40.98 4:53.33 6:16.69
5 Kelli Schmidt FR-1 Minnesota 6:21.72 5:10.34 4:26.90 6:12.41 5:44.48
6 Tate Sweeney   Minnesota Unattched 5:33.10 5:14.24 4:49.10 3:49.40 4:11.40
Women's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
7 Jordan Lutz SR-4 St. Olaf 5:20.49 6:02.16 4:26.01
8 Jena Moody SR-4 St. Olaf 5:22.59 4:56.79 5:51.63
9 Abigail Fours   Unattached 5:26.05 5:42.36 5:48.88
10 Lisa Fisher SO-2 St. Olaf 5:27.38 5:27.38 4:15.36
11 Bryony Hawgood SO-2 St. Olaf 5:29.44 6:58.39 4:00.50
12 Mary Naas JR-3 St. Olaf 5:29.70 5:09.92 4:20.47
13 Emily Klatt JR-3 Wis.-River Falls 5:29.92 5:23.33 7:02.30
15 Ellie Nelson FR-1 Bethel (Minn.) 5:42.37 4:57.87 7:25.09
17 Lindsay Johnson SR-4 Bethel (Minn.) 5:43.65 6:07.71 4:28.05
18 Kelly Segura JR-3 Bethel (Minn.) 5:44.51 6:46.53 6:18.97
Women's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
14 Katie Spray JR-3 St. Olaf 5:02.09 5:35.65
16 Bryana Waage JR-3 St. Catherine 5:22.93 5:43.54
19 Megan Rossman SO-2 St. Olaf 6:00.98 5:50.46
20 Julia Clark FR-1 St. Catherine 5:10.05 5:52.33
21 Sara Miller FR-1 St. Thomas (Minn.) 6:28.97 5:56.85
22 Laura Luttio JR-3 Bethel (Minn.) 6:51.13 6:00.64
23 Ellen Kemp FR-1 St. Olaf 5:30.79 6:11.67
24 Rachel Hoober SR-4 St. Olaf 4:29.72 6:14.60