February 9-10, 2018
|
Pittsburg St-Robert W. Plaster Center - Pittsburg, KS
|
300m (Flat)

Men 800m Run Seeded

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Wade Garner SO-2 Arkansas-Pine Bluff 1:50.68 1:56.22 2:15.03 1:45.15 1:23.01 1:35.19
2 Thomas LaRoche SR-4 Emporia St. 1:50.94 2:17.57 2:18.68 1:26.54 1:42.07 1:28.76
3 Jeromia Riley SR-4 Lincoln (Mo.) 1:51.97 1:30.70 1:46.38 1:30.70 1:23.98 1:47.50
4 Brandon Rivera JR-3 West Texas A&M 1:52.27 1:53.40 1:44.42 2:24.83 1:36.56 1:52.27
5 Laural Heath JR-3 Arkansas-Pine Bluff 1:52.29 2:01.28 2:06.89 2:04.65 1:54.54 2:24.86
6 Stephen Marindich SO-2 Cloud County CC 1:52.45 1:27.72 2:04.82 2:02.57 1:53.58 2:11.57
7 Bryce Choate JR-3 Oral Roberts 1:52.76 2:08.55 1:39.23 1:33.59 1:57.27 1:52.76
8 Darrien Case JR-3 UMKC 1:52.86 2:01.89 1:52.86 1:23.52 1:28.03 1:31.42
9 Carlos James SR-4 Oklahoma Baptist 1:54.37 1:49.80 2:01.24 1:40.65 1:29.21 1:57.81
10 Harlan Clarke SR-4 Arkansas-Pine Bluff 1:54.49 1:30.45 1:35.03 1:49.91 2:17.39 2:28.84
11 Murad Baheyadeen SO-2 Emporia St. 1:54.55 2:20.90 1:33.94 1:45.39 2:28.92 2:04.86
12 Alex Staples SO-2 Missouri S&T 1:54.92 2:11.01 2:14.46 1:31.94 1:29.64 1:21.60
13 Joey Gonzalez SR-4 Wayland Baptist 1:55.15 2:29.70 1:26.37 2:00.91 2:22.79 1:58.61
14 Kevon Robinson JR-3 Lincoln (Mo.) 1:57.18 2:17.10 1:41.95 1:39.61 1:56.01 1:27.89
15 Matthew Brown SO-2 TAMU-Commerce 1:57.65 2:28.24 1:48.24 2:07.07 1:40.01 2:23.54
16 Luke Stenzel JR-3 Emporia St. 1:57.93 1:57.93 2:32.13 2:21.52 1:54.40 1:43.78
17 Brandon Religa SO-2 Missouri S&T 1:58.12 2:11.12 2:21.75 2:30.02 2:19.39 1:52.22
18 Luke Moran SO-2 Tulsa 1:58.53 1:45.50 1:22.97 1:44.31 2:32.91 1:44.31
Men 800m Run Seeded Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
9 Carlos James SR-4 Oklahoma Baptist 2:22.97 1:21.21 1:36.07 1:54.37
11 Murad Baheyadeen SO-2 Emporia St. 1:22.48 2:15.17 2:12.88 1:54.55
12 Alex Staples SO-2 Missouri S&T 1:44.58 1:42.28 2:09.86 1:54.92
13 Joey Gonzalez SR-4 Wayland Baptist 1:24.06 2:14.73 2:26.24 1:55.15
14 Kevon Robinson JR-3 Lincoln (Mo.) 2:04.21 1:36.09 2:13.59 1:57.18
15 Matthew Brown SO-2 TAMU-Commerce 1:22.36 1:42.36 2:02.36 1:57.65
16 Luke Stenzel JR-3 Emporia St. 1:34.35 2:12.09 1:49.68 1:57.93
17 Brandon Religa SO-2 Missouri S&T 1:30.96 2:00.49 1:41.59 1:58.12
18 Luke Moran SO-2 Tulsa 1:53.79 1:40.75 1:25.35 1:58.53
Men 800m Run Seeded Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Wade Garner SO-2 Arkansas-Pine Bluff 1:50.68
2 Thomas LaRoche SR-4 Emporia St. 1:50.94
3 Jeromia Riley SR-4 Lincoln (Mo.) 1:51.97
4 Brandon Rivera JR-3 West Texas A&M 1:52.27
5 Laural Heath JR-3 Arkansas-Pine Bluff 1:52.29
6 Stephen Marindich SO-2 Cloud County CC 1:52.45
7 Bryce Choate JR-3 Oral Roberts 1:52.76
8 Darrien Case JR-3 UMKC 1:52.86
10 Harlan Clarke SR-4 Arkansas-Pine Bluff 1:54.49