January 26-27, 2018
|
St. Ambrose-Wellness and Rec Center - Davenport, IA
|
200m (Flat)

Men's 1000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Josh Pestka SO-2 St. Ambrose 2:57.58 2:48.62 2:29.22 3:12.50 2:33.70 1:48.93 10
2 Roger Malonda JR-3 Calumet-St. Joseph 2:07.88 2:19.91 2:30.44 1:45.31 1:55.84 2:33.45 8
3 Rane Nichols SR-4 St. Ambrose 1:46.08 3:04.87 2:31.53 1:55.17 2:11.84 3:12.45 6
4 Joseph Sipiorski JR-3 Judson 2:30.20 2:50.75 2:38.10 1:57.00 3:09.72 2:20.71 5
5 Malik McCrary SR-4 Clarke 1:58.56 3:09.05 2:40.21 2:27.40 2:08.17 1:53.75 4
6 Nicholas Anderson SR-4 Clarke 2:20.06 3:26.82 2:42.85 2:28.20 2:59.14 2:29.83 3
7 Deonta Pittman SR-4 Calumet-St. Joseph 2:41.40 2:52.82 2:43.03 3:17.27 2:33.25 2:41.40 2
8 Carlos Gonzalez-Tabares SR-4 Central Methodist 3:05.52 2:22.83 2:44.17 2:17.91 2:12.98 2:44.17 1
9 Hayden Hackman FR-1 Central Methodist 1:56.62 3:04.93 2:46.60 2:34.94 2:51.60 3:36.58 -
10 Kevin Ockenfels SO-2 Clarke 3:15.78 3:09.09 2:47.33 2:59.05 3:07.41 2:23.91 -
11 Rakeem Bluitt FR-1 Calumet-St. Joseph 2:43.37 2:34.68 2:53.79 3:19.86 3:05.96 2:48.58 -
12 Michael Mikhail FR-1 Judson 3:50.70 2:13.37 3:00.23 3:32.68 3:03.84 3:11.05 -
13 Caleb Fletcher SR-4 Judson 3:45.70 3:04.18 3:00.56 3:33.06 2:44.31 3:16.81 -
14 Luis Munoz JR-3 Calumet-St. Joseph 3:03.47 2:58.02 3:01.65 2:47.12 3:23.45 2:18.06 -
15 Jimmy Slowik FR-1 Clarke 3:13.56 3:52.27 3:04.34 3:57.80 3:44.90 3:17.25 -
Men's 1000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
8 Carlos Gonzalez-Tabares SR-4 Central Methodist 2:12.98 2:54.02 2:06.41 2:44.17 2:22.83 2:04.77 1
9 Hayden Hackman FR-1 Central Methodist 2:24.95 3:03.26 2:51.60 2:46.60 3:33.25 2:54.93 -
10 Kevin Ockenfels SO-2 Clarke 3:07.41 2:54.03 2:15.54 2:47.33 3:19.13 3:04.07 -
11 Rakeem Bluitt FR-1 Calumet-St. Joseph 2:06.87 2:24.25 2:20.77 2:53.79 3:14.65 3:05.96 -
12 Michael Mikhail FR-1 Judson 2:24.19 3:47.09 2:38.61 3:00.23 3:16.45 2:09.77 -
13 Caleb Fletcher SR-4 Judson 3:25.84 3:52.93 3:00.56 3:00.56 3:05.98 2:56.95 -
14 Luis Munoz JR-3 Calumet-St. Joseph 3:28.90 3:25.27 2:41.67 3:01.65 2:23.51 2:12.61 -
15 Jimmy Slowik FR-1 Clarke 3:46.74 2:16.42 2:25.63 3:04.34 2:38.54 3:57.80 -
Men's 1000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Josh Pestka SO-2 St. Ambrose 2:29.22 3:02.05 1:56.40 10
2 Roger Malonda JR-3 Calumet-St. Joseph 2:30.44 2:57.52 2:51.51 8
3 Rane Nichols SR-4 St. Ambrose 2:31.53 2:33.05 3:07.90 6
4 Joseph Sipiorski JR-3 Judson 2:38.10 2:11.23 3:16.05 5
5 Malik McCrary SR-4 Clarke 2:40.21 2:14.58 2:29.00 4
6 Nicholas Anderson SR-4 Clarke 2:42.85 2:11.91 2:51.00 3
7 Deonta Pittman SR-4 Calumet-St. Joseph 2:43.03 2:08.80 3:05.86 2