February 3, 2018
|
Doane Univ. -Fuhrer FH - Crete, NE
|
200m (Flat)

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Omari Miller FR-1 Cloud County CC 2:00.12 1:25.29 2:03.73 1:56.52 1:51.72 2:36.16 1:51.72
2 William Henry SR-4 Park U. 2:00.29 2:36.38 2:26.76 2:21.95 1:42.25 2:11.12 1:33.83
3 Colin Appel SR-4 Doane 2:01.85 2:37.19 1:32.61 1:48.45 1:42.36 1:41.14 1:32.61
4 Jason Luft FR-1 Hutchinson CC 2:02.22 2:24.22 1:57.34 1:30.45 2:04.67 1:29.22 1:58.56
5 Cory Plugge SR-4 Nebraska Wesleyan 2:02.33 1:30.53 2:13.34 1:30.53 2:32.92 1:31.75 1:51.32
6 Alex Main JR-3 Nebraska Wesleyan 2:02.85 1:49.34 1:48.11 2:22.51 1:56.71 2:07.77 2:11.45
7 Sebastian Keditukei SO-2 Park U. 2:03.32 1:26.33 1:39.89 1:46.06 1:32.49 2:40.32 2:09.49
8 Monte McNeil FR-1 Doane 2:04.11 2:12.80 1:34.33 2:41.35 2:16.53 2:19.01 1:55.43
9 Tyler Janssen SR-4 Nebraska Wesleyan 2:04.96 1:29.98 2:14.96 2:42.45 1:57.47 1:42.47 1:37.47
10 Joshua Goodloe FR-1 Park U. 2:05.05 1:47.55 2:13.81 2:17.56 2:15.06 1:48.80 1:33.79
11 Alec Perrone FR-1 Hutchinson CC 2:05.65 1:36.75 1:36.75 2:15.71 2:19.48 2:06.91 2:19.48
12 Anthony Nunez SO-2 Cloud County CC 2:07.24 2:02.15 2:13.61 2:13.61 2:45.42 1:55.79 2:25.06
13 Jacob Schartz FR-1 Hutchinson CC 2:07.37 1:50.82 2:41.76 2:08.65 1:43.17 2:03.55 2:08.65
14 Robson Yinambe SO-2 Cloud County CC 2:09.38 2:21.03 2:30.08 1:30.57 1:30.57 1:38.33 1:57.74
15 Nathan Hiemer FR-1 Wayne St. (Neb.) 2:09.43 1:55.20 2:01.67 2:02.96 2:15.91 2:13.32 2:19.79
16 JP Reynolds FR-1 Concordia (Neb.) 2:11.36 2:16.62 1:50.35 2:06.11 2:40.26 2:16.62 2:15.30
17 Patrick Schneeberger FR-1 Concordia (Neb.) 2:13.11 2:38.40 2:29.09 1:46.49 2:38.40 2:23.76 1:53.15
18 Nate Jelinek FR-1 Missouri Western 2:13.50 2:28.19 2:18.84 2:53.55 2:00.15 2:16.17 1:36.12
19 Cameron Moes JR-3 Concordia (Neb.) 2:15.93 2:28.17 2:51.28 2:43.12 1:44.67 2:52.64 2:20.01
20 Jaquan Rosa SO-2 Midland 2:26.62 1:57.30 2:57.41 2:14.89 1:58.77 3:00.35 2:48.62
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Omari Miller FR-1 Cloud County CC 2:28.95 2:00.12
10 Joshua Goodloe FR-1 Park U. 1:38.79 2:05.05
11 Alec Perrone FR-1 Hutchinson CC 1:56.86 2:05.65
12 Anthony Nunez SO-2 Cloud County CC 2:17.42 2:07.24
13 Jacob Schartz FR-1 Hutchinson CC 2:43.04 2:07.37
14 Robson Yinambe SO-2 Cloud County CC 1:56.45 2:09.38
15 Nathan Hiemer FR-1 Wayne St. (Neb.) 1:55.20 2:09.43
17 Patrick Schneeberger FR-1 Concordia (Neb.) 1:34.51 2:13.11
19 Cameron Moes JR-3 Concordia (Neb.) 1:37.87 2:15.93
20 Jaquan Rosa SO-2 Midland 2:04.63 2:26.62
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 William Henry SR-4 Park U. 2:26.76 2:00.29 2:02.70 2:05.11 2:11.12 1:50.67
3 Colin Appel SR-4 Doane 1:28.95 2:01.85 1:43.58 1:56.98 2:07.95 2:11.60
4 Jason Luft FR-1 Hutchinson CC 2:31.56 2:02.22 2:25.45 1:32.89 2:16.89 2:25.45
5 Cory Plugge SR-4 Nebraska Wesleyan 1:53.77 2:02.33 2:21.91 2:28.02 1:40.31 1:29.30
6 Alex Main JR-3 Nebraska Wesleyan 1:35.83 2:02.85 2:23.74 2:05.31 1:30.91 2:38.48
7 Sebastian Keditukei SO-2 Park U. 1:53.46 2:03.32 2:11.96 2:30.45 2:32.92 2:00.86
8 Monte McNeil FR-1 Doane 1:59.15 2:04.11 1:44.26 1:44.26 2:21.49 2:11.56
9 Tyler Janssen SR-4 Nebraska Wesleyan 1:27.48 2:04.96 2:13.71 2:11.21 2:22.46 1:39.97
16 JP Reynolds FR-1 Concordia (Neb.) 2:13.99 2:11.36 2:38.95 2:27.13 2:27.13 2:25.81
18 Nate Jelinek FR-1 Missouri Western 2:37.53 2:13.50 2:24.18 1:49.47 2:44.21 2:42.87