February 10, 2018
|
Wis.-Platteville-Williams FH - Platteville, WI
|
200m (Flat)

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Dan Cotton SR-4 Carthage 9:17.25 8:14.75 10:45.78 9:17.25 8:40.79
2 Timothy Sevcik SR-4 Loras 8:10.62 7:34.08 8:57.59 8:52.37 8:41.93
3 Mason Tope SR-4 Loras 7:51.98 8:54.91 11:00.77 8:39.18 8:44.42
4 Erik Duethman SR-4 Luther 8:57.75 10:53.73 10:32.64 6:40.68 8:47.20
5 Hunter Prueger SR-4 Luther 7:49.93 9:00.15 11:20.59 6:39.71 9:00.15
6 Scott Mittman   Unattached 10:51.39 6:25.41 10:29.68 11:40.24 9:02.82
7 Jacob Warehime SR-4 Luther 9:32.38 8:16.06 6:43.39 10:59.60 9:05.12
8 Luke Lumbar SR-4 Luther 8:18.84 9:19.14 8:29.80 7:56.91 9:08.17
9 Billy Jeide SR-4 Luther 10:00.52 8:48.90 11:56.21 9:21.95 9:10.93
10 Drew Burmahl   Unattached 8:30.43 11:33.52 9:09.27 10:49.13 9:14.81
11 Evan Krug Senior UNAT-Wis.-Platteville 9:32.47 11:42.84 10:40.49 9:04.13 9:26.80
12 Jacob Wittmershaus Senior UNAT-Wis.-Platteville 6:36.87 6:42.54 12:05.70 11:03.34 9:26.95
13 Nate Orton SR-4 Luther 10:27.59 10:16.18 11:18.93 11:47.46 9:30.53
14 Patrick Wolak SO-2 Loras 10:29.05 7:20.34 9:54.74 7:48.93 9:31.86
15 Joseph Tobin SO-2 Dubuque 11:11.00 9:04.83 7:21.60 12:02.61 9:33.50
16 Alex Streitz JR-3 Luther 11:01.67 7:57.55 6:54.26 11:36.19 9:35.36
17 Noah Vaculik SO-2 MSOE 8:59.54 8:59.54 8:30.54 10:43.97 9:40.15
18 Logan Hayes SO-2 Loras 8:08.22 8:43.09 12:00.70 7:50.78 9:41.21
19 Tyler Madoche FR-1 Carroll 12:20.73 11:22.41 11:22.41 9:02.43 9:43.25
20 Ryan Millikin FR-1 Hawkeye CC 12:35.55 11:07.01 7:16.80 10:49.30 9:50.27
21 Evan Adair Senior UNAT-Wis.-Platteville 12:31.91 9:40.21 12:02.30 9:10.61 9:52.05
22 Brady Stuck JR-3 Wisconsin Lutheran 8:27.41 11:10.50 7:14.92 7:27.00 10:04.05
23 Stefan Eagon FR-1 Carroll 9:35.95 10:48.70 12:49.95 10:54.76 10:06.26
24 Blake Batzko FR-1 Carroll 8:06.89 8:43.41 13:05.11 11:58.16 10:08.61
25 Warren Wolchuck SO-2 Carthage 8:38.22 10:03.57 10:52.34 8:01.64 10:09.66
26 David Thompson FR-1 Hawkeye CC 9:02.94 10:03.94 10:10.04 8:44.64 10:10.04
27 Justin Corrigan FR-1 Carthage 11:14.21 10:19.04 7:39.69 11:38.72 10:12.91
28 Yusuke Hatano FR-1 Beloit 7:53.34 11:53.08 8:42.52 9:31.69 10:14.72
29 Josh Eickhoff SR-4 Wisconsin Lutheran 7:22.53 9:02.26 13:11.57 8:43.56 10:23.28
30 Peter Minix SO-2 North Park 10:42.57 12:43.44 10:48.93 11:58.91 10:36.20
31 Joe Clifton JR-3 North Park 11:02.23 13:22.32 8:23.04 9:39.46 10:36.76
32 Adam Loeber JR-3 Carroll 9:34.92 10:06.85 12:59.33 8:05.48 10:38.79
33 Hagen Opitz SO-2 MSOE 11:15.85 9:11.18 11:42.10 13:33.64 10:56.16
34 Derek Rubis   Greater Milwaukee TC 11:23.01 12:41.27 10:11.86 13:52.41 11:51.46
35 Nicholas Noel SO-2 Rockford 9:04.17 15:14.21 8:27.90 12:27.33 12:05.56
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Dan Cotton SR-4 Carthage 6:09.76 10:30.16 8:25.17 10:40.58 8:30.38 8:40.79
2 Timothy Sevcik SR-4 Loras 8:41.93 7:13.21 6:47.11 7:39.30 7:49.74 8:41.93
3 Mason Tope SR-4 Loras 10:55.53 6:17.59 9:26.38 11:21.75 10:18.82 8:44.42
4 Erik Duethman SR-4 Luther 11:25.36 7:54.48 10:53.73 7:43.94 10:32.64 8:47.20
5 Hunter Prueger SR-4 Luther 7:33.73 9:10.96 10:53.59 7:44.53 7:17.53 9:00.15
6 Scott Mittman   Unattached 6:19.98 9:19.11 11:18.53 9:02.82 10:56.82 9:02.82
7 Jacob Warehime SR-4 Luther 11:26.86 8:32.42 10:26.89 10:37.79 9:37.83 9:05.12
8 Luke Lumbar SR-4 Luther 9:52.03 11:41.66 7:13.06 6:23.72 8:07.88 9:08.17
9 Billy Jeide SR-4 Luther 9:27.46 6:36.67 7:09.73 6:25.65 10:22.55 9:10.93
10 Drew Burmahl   Unattached 9:48.10 10:21.39 7:46.04 7:23.85 10:04.75 9:14.81
12 Jacob Wittmershaus Senior UNAT-Wis.-Platteville 7:33.56 8:47.27 6:48.21 7:27.89 8:13.25 9:26.95
14 Patrick Wolak SO-2 Loras 9:43.30 8:11.80 7:31.77 6:51.74 10:29.05 9:31.86
15 Joseph Tobin SO-2 Dubuque 11:28.20 10:59.53 10:07.91 10:53.79 6:41.45 9:33.50
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
11 Evan Krug Senior UNAT-Wis.-Platteville 9:26.80 8:58.46
13 Nate Orton SR-4 Luther 9:30.53 7:07.90
16 Alex Streitz JR-3 Luther 9:35.36 12:27.97
17 Noah Vaculik SO-2 MSOE 9:40.15 11:24.58
18 Logan Hayes SO-2 Loras 9:41.21 9:00.53
19 Tyler Madoche FR-1 Carroll 9:43.25 8:50.76
20 Ryan Millikin FR-1 Hawkeye CC 9:50.27 12:06.04
21 Evan Adair Senior UNAT-Wis.-Platteville 9:52.05 10:57.18
22 Brady Stuck JR-3 Wisconsin Lutheran 10:04.05 7:27.00
26 David Thompson FR-1 Hawkeye CC 10:10.04 12:42.55
31 Joe Clifton JR-3 North Park 10:36.76 9:01.25
33 Hagen Opitz SO-2 MSOE 10:56.16 9:30.86
Men's 3000 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
23 Stefan Eagon FR-1 Carroll 11:25.08 9:05.64 7:58.95 9:48.08 10:06.26 10:30.51
24 Blake Batzko FR-1 Carroll 7:12.12 9:01.67 10:45.13 7:42.55 10:08.61 12:40.77
25 Warren Wolchuck SO-2 Carthage 12:48.18 7:55.54 9:26.99 12:29.89 10:09.66 10:58.44
27 Justin Corrigan FR-1 Carthage 10:19.04 10:00.66 9:23.88 9:42.27 10:12.91 11:20.33
28 Yusuke Hatano FR-1 Beloit 12:17.67 11:53.08 7:28.75 10:27.02 10:14.72 11:34.64
29 Josh Eickhoff SR-4 Wisconsin Lutheran 11:31.84 10:48.22 9:20.96 11:31.84 10:23.28 8:24.86
30 Peter Minix SO-2 North Park 12:56.17 11:33.46 11:58.91 7:31.71 10:36.20 13:08.89
32 Adam Loeber JR-3 Carroll 12:46.55 9:15.75 13:24.88 13:50.43 10:38.79 8:31.04
34 Derek Rubis   Greater Milwaukee TC 10:54.55 12:27.04 13:16.84 8:18.03 11:51.46 14:06.64
35 Nicholas Noel SO-2 Rockford 15:35.98 11:51.05 10:31.24 14:08.91 12:05.56 9:18.69