February 10, 2018
|
Wis.-Platteville-Williams FH - Platteville, WI
|
200m (Flat)

Men's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Brian Rivers Senior UNAT-Wis.-Platteville 19:19.13 13:26.76 12:12.57 15:27.30 15:27.30 19:09.86
2 Dan Arkes JR-3 Beloit 12:00.79 12:47.59 19:11.38 12:28.87 15:36.08 14:58.64
3 David Fish SR-4 Carthage 20:21.48 18:09.94 18:19.34 20:21.48 15:39.60 12:31.68
4 Alex Clark SO-2 Wis.-Platteville 17:42.02 12:29.11 18:00.99 16:16.68 15:48.23 15:48.23
5 Logan Engberg JR-3 Carthage 13:17.26 16:46.07 15:58.62 13:36.25 15:49.12 18:30.47
6 Logan Steinhoff SR-4 Wis.-Platteville 13:19.30 11:15.60 18:42.82 17:45.73 15:51.54 11:25.11
7 Suneed Ahmed JR-3 Carthage 13:06.16 11:30.29 12:37.40 19:20.07 15:58.73 11:49.46
8 Preston Kauder JR-3 Loras 19:03.01 17:07.75 18:53.41 15:41.30 16:00.51 18:34.20
9 Isaac Schuetz SR-4 Wis.-Platteville 11:51.08 19:51.54 14:34.44 13:56.00 16:00.92 15:22.49
10 Zach Klokow JR-3 Wis.-Platteville 11:36.03 18:02.71 14:49.37 14:59.04 16:06.70 17:14.37
11 Grant Munson FR-1 Wis.-Platteville 16:57.27 12:16.31 17:06.95 16:08.82 16:08.82 11:56.93
12 Matthew Smith SR-4 Wis.-Platteville 14:14.77 16:59.89 16:01.61 15:03.33 16:11.32 14:24.48
13 John Stoppelman SR-4 Loras 13:57.39 11:41.07 20:56.08 18:20.29 16:13.70 12:49.23
14 Nick Bath SO-2 MSOE 12:52.65 16:37.59 18:34.96 15:48.69 16:18.03 20:32.32
15 Tyler Havens SO-2 Loras 14:43.55 19:08.62 12:26.11 16:11.91 16:21.72 19:47.89
16 Mitchell Muffler SR-4 Wis.-Platteville 13:37.84 11:49.46 12:58.43 15:26.23 16:25.35 17:14.62
17 Steven Wright FR-1 Carthage 14:07.42 15:36.11 17:34.35 19:52.30 16:25.37 16:45.08
18 Joey Schultz FR-1 Loras 18:26.62 19:35.78 14:29.49 13:30.20 16:28.05 19:45.66
19 Malcolm Myers FR-1 Hawkeye CC 18:07.10 14:00.03 13:40.27 18:56.51 16:28.27 17:37.45
20 Thomas Olenek FR-1 Carthage 14:32.96 12:24.00 18:21.12 19:30.56 16:32.00 16:22.08
21 Nick Hein FR-1 Wis.-Platteville 15:06.84 20:55.62 14:46.91 17:36.32 16:36.52 12:07.46
22 Zac Minda SO-2 Carthage 14:48.24 19:27.69 15:58.10 11:38.62 16:38.02 17:47.89
23 Daniel Bronner FR-1 Wisconsin Lutheran 14:34.52 20:16.28 16:45.19 15:34.83 16:45.19 19:56.18
24 Kyle Herbrand JR-3 Wis.-Platteville 16:05.23 21:06.86 20:56.80 13:24.36 16:45.44 19:26.31
25 Devin Johnson SO-2 Wis.-Platteville 18:37.12 16:06.16 15:25.90 16:06.16 16:46.41 16:26.29
26 Zakry Schwartz SO-2 Carthage 16:46.55 21:08.26 14:45.77 21:38.45 16:46.55 16:36.49
27 Chris Krahn FR-1 Wisconsin Lutheran 19:11.02 13:24.70 12:43.95 17:29.16 16:58.60 16:28.05
28 Thomas Edwards SO-2 Carthage 15:57.77 20:02.31 15:17.01 18:00.04 16:58.90 12:33.99
29 Ryan Murphy SO-2 Loras 17:10.82 14:07.11 16:30.00 20:04.32 17:00.61 18:42.68
30 Brian Maty FR-1 Loras 13:03.50 13:13.80 17:31.53 18:12.77 17:10.91 15:27.82
31 Trevor Tomich SO-2 Carthage 20:29.13 21:20.78 19:27.16 14:37.95 17:12.88 19:37.49
32 Ryan Tiegen SO-2 Concordia (Wis.) 12:34.67 13:58.52 22:32.12 14:40.45 17:28.15 15:53.82
33 Forrest Lloyd SR-4 Beloit 18:31.28 19:13.62 16:45.45 17:17.20 17:38.36 15:52.53
34 Noah Sisson SO-2 Beloit 22:24.08 18:27.52 20:15.05 13:47.95 17:55.26 19:32.04
35 Michael Cervantes JR-3 Loras 13:05.58 17:23.85 16:30.04 22:03.64 17:56.13 22:14.41
36 Chandler Dunn FR-1 Hawkeye CC 22:06.08 22:06.08 18:30.46 18:52.02 17:58.11 22:59.98
37 Justin Villacorta FR-1 Carroll 13:54.17 14:16.12 17:44.67 21:02.23 18:17.59 15:54.91
38 Kevin Baier JR-3 Carroll 19:46.57 20:30.51 22:09.39 13:44.01 18:18.67 20:30.51
39 John Tower, Jr. FR-1 Beloit 24:27.15 17:49.08 22:22.04 14:35.74 18:57.32 22:44.79
  Jarek Kish SO-2 Ripon DNF DNF DNF DNF DNF DNF
  Andrew Heneghan JR-3 Carthage DNF DNF DNF DNF DNF DNF
Men's 5000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Brian Rivers Senior UNAT-Wis.-Platteville 19:46.95 16:04.40 16:13.67 19:00.58 15:27.30 11:07.66
2 Dan Arkes JR-3 Beloit 14:39.92 15:36.08 18:43.30 15:26.72 15:36.08 13:53.12
3 David Fish SR-4 Carthage 14:43.23 17:22.96 16:17.19 16:26.58 15:39.60 20:21.48
4 Alex Clark SO-2 Wis.-Platteville 15:38.75 15:19.79 13:35.48 20:32.70 15:48.23 11:03.77
5 Logan Engberg JR-3 Carthage 17:43.02 12:48.79 20:33.86 14:52.18 15:49.12 18:49.46
6 Logan Steinhoff SR-4 Wis.-Platteville 12:50.75 13:09.78 12:31.72 16:20.09 15:51.54 18:52.34
7 Suneed Ahmed JR-3 Carthage 11:20.70 12:37.40 18:22.54 15:29.97 15:58.73 15:49.15
8 Preston Kauder JR-3 Loras 14:53.28 15:31.70 19:22.22 20:48.67 16:00.51 16:48.54
9 Isaac Schuetz SR-4 Wis.-Platteville 17:56.23 17:37.02 13:27.18 15:51.31 16:00.92 14:44.05
10 Zach Klokow JR-3 Wis.-Platteville 14:10.70 16:06.70 13:51.37 18:02.71 16:06.70 12:05.03
12 Matthew Smith SR-4 Wis.-Platteville 18:56.45 19:54.73 12:57.06 18:07.88 16:11.32 16:40.46
13 John Stoppelman SR-4 Loras 17:12.13 15:44.49 14:36.33 17:21.86 16:13.70 18:49.50
16 Mitchell Muffler SR-4 Wis.-Platteville 17:34.33 14:17.26 15:55.79 19:52.28 16:25.35 13:37.84
17 Steven Wright FR-1 Carthage 19:52.30 15:55.81 17:04.79 20:31.72 16:25.37 18:33.47
19 Malcolm Myers FR-1 Hawkeye CC 16:08.51 12:31.09 20:55.11 20:25.46 16:28.27 11:31.79
20 Thomas Olenek FR-1 Carthage 15:42.40 12:24.00 21:19.68 18:31.04 16:32.00 14:03.20
24 Kyle Herbrand JR-3 Wis.-Platteville 20:06.53 13:34.41 11:53.87 21:26.97 16:45.44 20:36.70
26 Zakry Schwartz SO-2 Carthage 11:54.65 15:46.16 11:44.59 11:44.59 16:46.55 12:55.05
  Andrew Heneghan JR-3 Carthage DNF DNF DNF DNF DNF DNF
  Jarek Kish SO-2 Ripon DNF DNF DNF DNF DNF DNF
Men's 5000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Grant Munson FR-1 Wis.-Platteville 16:08.82
14 Nick Bath SO-2 MSOE 16:18.03
15 Tyler Havens SO-2 Loras 16:21.72
18 Joey Schultz FR-1 Loras 16:28.05
21 Nick Hein FR-1 Wis.-Platteville 16:36.52
22 Zac Minda SO-2 Carthage 16:38.02
23 Daniel Bronner FR-1 Wisconsin Lutheran 16:45.19
25 Devin Johnson SO-2 Wis.-Platteville 16:46.41
27 Chris Krahn FR-1 Wisconsin Lutheran 16:58.60
28 Thomas Edwards SO-2 Carthage 16:58.90
29 Ryan Murphy SO-2 Loras 17:00.61
30 Brian Maty FR-1 Loras 17:10.91
31 Trevor Tomich SO-2 Carthage 17:12.88
32 Ryan Tiegen SO-2 Concordia (Wis.) 17:28.15
33 Forrest Lloyd SR-4 Beloit 17:38.36
34 Noah Sisson SO-2 Beloit 17:55.26
35 Michael Cervantes JR-3 Loras 17:56.13
36 Chandler Dunn FR-1 Hawkeye CC 17:58.11
37 Justin Villacorta FR-1 Carroll 18:17.59
38 Kevin Baier JR-3 Carroll 18:18.67
39 John Tower, Jr. FR-1 Beloit 18:57.32