February 10, 2018
|
Wis.-Platteville-Williams FH - Platteville, WI
|
200m (Flat)

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Zach Lee JR-3 Wis.-Platteville 1:43.13 1:57.19 2:01.88 2:03.05
2 David Thompson FR-1 Hawkeye CC 2:26.73 1:58.33 2:31.47 1:54.78
3 Kylian Lally SR-4 Loras 1:40.81 1:58.59 1:40.81 2:16.38
4 Benjamin Nemec SR-4 Wis.-Platteville 1:55.86 1:59.44 2:35.28 2:19.75
5 Cole Conklin-Little SO-2 Loras 2:17.50 1:59.56 1:45.22 2:03.15
6 Grant Marton JR-3 Carroll 1:53.08 2:00.29 1:50.67 1:49.47
7 Konner Roth FR-1 Hawkeye CC 1:43.57 2:00.43 2:35.36 1:53.21
8 Ryan Millikin FR-1 Hawkeye CC 1:31.75 2:00.72 1:29.34 2:07.97
9 Hunter Klose JR-3 Dubuque 2:32.43 2:00.97 2:36.06 2:00.97
10 Jack Carroll JR-3 Loras 1:29.68 2:01.18 1:43.01 2:10.88
11 Jack Klobucar JR-3 Beloit 2:38.77 2:02.13 2:18.01 1:41.37
12 Landon Boomsma FR-1 Hawkeye CC 2:09.67 2:02.33 2:17.01 2:17.01
13 Nolan Wallenkamp JR-3 Wis.-Platteville 2:18.25 2:02.34 1:40.32 2:19.47
14 Anthony Kemp JR-3 Loras 1:51.34 2:02.35 1:34.21 2:21.93
15 Conor Otting FR-1 Loras 1:45.52 2:02.69 2:13.74 2:00.24
16 Mike York JR-3 Carthage 2:23.83 2:02.93 2:22.60 1:42.04
17 Jarrett Gary FR-1 Carthage 1:30.42 2:03.86 2:00.15 1:41.57
18 Kyle Adams FR-1 Carroll 1:30.94 2:04.57 1:52.12 1:54.61
19 Zach Benes FR-1 Carroll 1:46.08 2:04.80 1:53.57 1:59.81
20 Brantley VanOverloop SO-2 Trinity Christian 2:42.60 2:05.07 2:21.33 1:32.56
21 Blake Bostwick SO-2 MSOE 1:40.46 2:05.57 2:13.11 1:27.90
22 Christian Devant JR-3 Rockford 2:37.42 2:05.93 2:05.93 2:24.82
23 Jarod Baker FR-1 Wis.-Platteville 1:39.54 2:05.99 1:29.46 2:26.15
24 Malcolm Myers FR-1 Hawkeye CC 1:28.71 2:06.72 2:43.47 1:48.98
25 Peter Torkleson FR-1 Hawkeye CC 2:37.35 2:06.89 2:36.08 2:43.69
26 Craig Reese SO-2 Concordia (Wis.) 2:36.29 2:07.06 2:23.58 2:10.88
27 Houstyn Phinney FR-1 Hawkeye CC 2:11.93 2:08.08 2:31.14 1:46.31
28 Andrew Johnson SO-2 Ripon 1:53.13 2:08.55 2:16.27 1:36.42
29 Michael Orcutt FR-1 Dubuque 2:15.45 2:09.00 1:40.62 2:18.03
30 Mark Schmitz Senior UNAT-Wis.-Platteville 2:44.61 2:09.61 2:45.90 2:48.50
31 Brian Jimenez FR-1 MSOE 1:33.34 2:11.46 1:33.34 2:12.78
32 Jack Mongan FR-1 Loras 2:34.08 2:11.69 2:45.93 2:27.50
33 Eman Rivera FR-1 Loras 2:01.26 2:11.80 2:50.03 2:17.08
34 Matthew Mcmahon FR-1 Hawkeye CC 1:45.56 2:11.94 1:50.83 1:42.92
35 Ben Bruckert FR-1 MSOE 2:03.11 2:12.37 2:26.93 2:26.93
36 Noah Wolters JR-3 Trinity Christian 2:43.02 2:12.53 1:40.73 2:09.88
37 Matt Ryan FR-1 Loras 2:18.01 2:13.99 1:48.54 2:48.83
38 Nathan Krygsheld FR-1 Trinity Christian 1:35.71 2:14.80 2:26.94 2:01.32
39 Tripp Horbinski SR-4 MSOE 1:45.50 2:15.25 2:42.30 2:45.01
40 Jashiel Lopez FR-1 North Park 2:02.89 2:16.54 2:31.56 2:28.83
41 Chandler Dunn FR-1 Hawkeye CC 1:55.44 2:17.42 2:57.28 1:48.57
42 Matthew Wilcox JR-3 Concordia (Wis.) 1:52.13 2:18.43 1:46.60 1:56.29
43 Paul Leahy FR-1 Concordia (Wis.) 2:25.13 2:19.54 2:30.71 2:40.47
44 Samuel Edeker SR-4 Loras 2:16.42 2:20.63 1:44.07 2:24.85
45 Andrew Miller SO-2 Trinity Christian 2:10.15 2:21.46 1:54.59 2:20.05
46 Jose Beltran SO-2 Trinity Christian 1:56.02 2:26.86 2:51.83 2:44.49
47 Ezekiel Carson FR-1 Ripon 2:21.65 2:27.55 2:26.08 1:59.52
48 Kyle Hall SO-2 Loras 2:02.36 2:31.06 1:57.83 2:17.47
49 Evan Watkins FR-1 Beloit 2:16.80 2:31.99 2:31.99 2:41.11
  Juan Sanchez JR-3 Carthage DNF DNF DNF DNF
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Zach Lee JR-3 Wis.-Platteville 1:48.99 1:57.19
3 Kylian Lally SR-4 Loras 1:46.74 1:58.59
4 Benjamin Nemec SR-4 Wis.-Platteville 1:40.33 1:59.44
5 Cole Conklin-Little SO-2 Loras 1:32.07 1:59.56
6 Grant Marton JR-3 Carroll 2:36.38 2:00.29
7 Konner Roth FR-1 Hawkeye CC 2:10.07 2:00.43
10 Jack Carroll JR-3 Loras 2:03.61 2:01.18
11 Jack Klobucar JR-3 Beloit 1:58.47 2:02.13
12 Landon Boomsma FR-1 Hawkeye CC 1:37.87 2:02.33
13 Nolan Wallenkamp JR-3 Wis.-Platteville 2:28.04 2:02.34
19 Zach Benes FR-1 Carroll 1:39.84 2:04.80
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 David Thompson FR-1 Hawkeye CC 1:58.33
8 Ryan Millikin FR-1 Hawkeye CC 2:00.72
9 Hunter Klose JR-3 Dubuque 2:00.97
14 Anthony Kemp JR-3 Loras 2:02.35
15 Conor Otting FR-1 Loras 2:02.69
16 Mike York JR-3 Carthage 2:02.93
17 Jarrett Gary FR-1 Carthage 2:03.86
18 Kyle Adams FR-1 Carroll 2:04.57
26 Craig Reese SO-2 Concordia (Wis.) 2:07.06
  Juan Sanchez JR-3 Carthage DNF
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
20 Brantley VanOverloop SO-2 Trinity Christian 2:05.07
21 Blake Bostwick SO-2 MSOE 2:05.57
22 Christian Devant JR-3 Rockford 2:05.93
23 Jarod Baker FR-1 Wis.-Platteville 2:05.99
24 Malcolm Myers FR-1 Hawkeye CC 2:06.72
27 Houstyn Phinney FR-1 Hawkeye CC 2:08.08
28 Andrew Johnson SO-2 Ripon 2:08.55
30 Mark Schmitz Senior UNAT-Wis.-Platteville 2:09.61
38 Nathan Krygsheld FR-1 Trinity Christian 2:14.80
39 Tripp Horbinski SR-4 MSOE 2:15.25
Men's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
25 Peter Torkleson FR-1 Hawkeye CC 2:00.55 2:06.89 1:51.67 1:35.17 1:35.17 1:49.13
29 Michael Orcutt FR-1 Dubuque 2:34.80 2:09.00 2:27.06 1:59.97 2:12.87 2:25.77
31 Brian Jimenez FR-1 MSOE 2:18.04 2:11.46 2:36.44 2:14.09 2:16.72 2:43.01
32 Jack Mongan FR-1 Loras 2:19.60 2:11.69 1:37.45 2:30.13 2:49.88 2:35.40
33 Eman Rivera FR-1 Loras 1:49.40 2:11.80 2:44.75 1:48.08 1:54.67 1:50.72
34 Matthew Mcmahon FR-1 Hawkeye CC 2:37.01 2:11.94 1:33.68 2:23.82 2:38.33 2:38.33
35 Ben Bruckert FR-1 MSOE 2:45.47 2:12.37 2:34.88 2:40.17 1:41.93 1:45.90
36 Noah Wolters JR-3 Trinity Christian 2:40.37 2:12.53 2:32.41 2:13.86 2:19.16 1:38.08
41 Chandler Dunn FR-1 Hawkeye CC 2:43.53 2:17.42 2:16.05 2:54.53 2:42.16 2:14.68
Men's 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
37 Matt Ryan FR-1 Loras 2:13.99 2:18.01
40 Jashiel Lopez FR-1 North Park 2:16.54 2:00.16
42 Matthew Wilcox JR-3 Concordia (Wis.) 2:18.43 1:50.75
43 Paul Leahy FR-1 Concordia (Wis.) 2:19.54 1:54.43
44 Samuel Edeker SR-4 Loras 2:20.63 2:12.20
45 Andrew Miller SO-2 Trinity Christian 2:21.46 2:08.73
46 Jose Beltran SO-2 Trinity Christian 2:26.86 3:06.52
47 Ezekiel Carson FR-1 Ripon 2:27.55 1:52.14
48 Kyle Hall SO-2 Loras 2:31.06 2:43.15
49 Evan Watkins FR-1 Beloit 2:31.99 1:54.00