March 3, 2018
|
Mississippi College - Clinton, MS

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Scolasticah Kemei SO-2 Mississippi Valley 5:55.32 4:44.25 3:44.56
2 Taylor Gonzales JR-3 Montevallo 5:44.27 4:44.52 4:07.54
3 Ashley Litoff SR-4 Rhodes 5:08.89 4:46.01 4:54.59
4 Madeline Campbell FR-1 Mississippi College 3:46.20 4:46.33 3:29.02
5 Hannah Owen SR-4 Christian Bros. 4:08.74 4:49.23 4:26.10
6 Justine Glass FR-1 Montevallo 6:07.75 4:49.56 5:06.94
7 Reagan Alley SR-4 Rhodes 5:24.78 4:55.25 4:25.73
8 Lauren Roberts SO-2 Rhodes 5:19.00 5:00.94 5:09.97
9 Abbie Easter SR-4 Mississippi College 3:54.42 5:04.43 4:30.95
10 Alice Kimutai FR-1 Mississippi Valley 3:42.92 5:05.36 6:00.33
11 Maryella Cohn FR-1 Rhodes 5:21.58 5:06.26 6:22.83
12 Derica Pitters SO-2 Mississippi Valley 4:23.65 5:06.56 6:29.34
13 Baylee Webb SR-4 Mississippi College 5:49.79 5:06.83 3:53.19
14 Aubrey Johnson FR-1 Blue Mountain 4:57.34 5:09.73 5:43.80
15 Hannah Chamberlain SR-4 Mississippi College 5:18.65 5:12.40 3:38.68
16 Isabella Rodriguez FR-1 Christian Bros. 4:13.39 5:12.82 3:51.49
17 Naomi Kiprop FR-1 Grambling 3:41.29 5:16.12 3:50.77
18 Ashlie Anderson SR-4 Montevallo 5:30.73 5:18.01 6:12.08
19 Lauren Klemm FR-1 Rhodes 6:50.33 5:20.57 6:05.45
20 Camille Cole FR-1 Christian Bros. 4:03.64 5:20.58 6:50.35
21 Alexis Dunn FR-1 Mississippi College 4:04.40 5:21.57 5:11.93
22 Abby Polzin SO-2 Rhodes 6:37.23 5:22.95 4:31.28
23 Katie Gaffney FR-1 Rhodes 4:08.70 5:22.98 4:11.93
24 Priscilla Kibet FR-1 Grambling 6:21.67 5:26.21 4:50.33
25 Lindsay Siemmons   Unattached 4:31.92 5:27.61 6:00.38
26 Margaret Hamilton SO-2 Blue Mountain 5:05.17 5:28.14 5:24.86
27 Abby Tew FR-1 Millsaps 6:32.67 5:29.97 4:40.48
28 Autezia Sellers JR-3 Mississippi Valley 6:03.40 5:30.36 6:52.95
29 Lily Pudlik FR-1 Millsaps 7:02.44 5:35.27 5:15.16
30 Margaret Larsen FR-1 Rhodes 7:17.53 5:39.17 5:56.13
31 Fantasia Ard SO-2 Mississippi Valley 4:59.62 5:40.47 5:26.86
32 Cayce Smith FR-1 Blue Mountain 6:37.30 5:42.50 4:57.98
33 Kailey Payne SO-2 Rhodes 4:45.29 5:43.72 6:00.91
34 Christine Gough FR-1 Rhodes 7:09.23 5:46.15 5:04.62
35 Miranda Gaupp JR-3 Millsaps 6:34.73 5:52.43 6:03.01
36 kenya Davis JR-3 Mississippi Valley 6:33.47 6:00.98 5:32.11
37 Caitlin Cruz SO-2 Southwestern Assemblies of God 5:59.14 6:06.47 4:20.20
38 Troi Sparks FR-1 Lane 6:20.18 6:40.18 4:56.14
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Scolasticah Kemei SO-2 Mississippi Valley 5:12.68 4:44.25 6:03.84 3:53.09 4:04.46 4:55.62
2 Taylor Gonzales JR-3 Montevallo 5:18.67 4:44.52 6:09.88 5:21.51 4:07.54 5:49.96
3 Ashley Litoff SR-4 Rhodes 5:57.52 4:46.01 5:34.64 5:08.89 4:31.71 3:25.93
4 Madeline Campbell FR-1 Mississippi College 5:52.19 4:46.33 3:43.34 5:26.42 5:52.19 5:52.19
5 Hannah Owen SR-4 Christian Bros. 4:28.99 4:49.23 6:13.11 5:49.97 4:14.53 5:18.16
6 Justine Glass FR-1 Montevallo 4:17.71 4:49.56 3:54.55 4:40.88 5:01.15 4:17.71
7 Reagan Alley SR-4 Rhodes 4:31.63 4:55.25 3:59.16 4:55.25 6:03.16 4:49.35
8 Lauren Roberts SO-2 Rhodes 4:27.84 5:00.94 6:07.15 5:55.11 3:48.72 4:27.84
10 Alice Kimutai FR-1 Mississippi Valley 6:00.33 5:05.36 4:10.40 3:55.13 4:31.77 5:45.06
11 Maryella Cohn FR-1 Rhodes 5:43.02 5:06.26 3:58.89 5:52.20 6:19.77 4:41.76
12 Derica Pitters SO-2 Mississippi Valley 3:37.66 5:06.56 3:43.79 6:14.01 4:48.17 6:14.01
16 Isabella Rodriguez FR-1 Christian Bros. 5:56.62 5:12.82 6:34.16 5:50.36 5:50.36 6:06.00
18 Ashlie Anderson SR-4 Montevallo 6:12.08 5:18.01 5:43.45 6:31.16 4:14.41 6:47.06
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
9 Abbie Easter SR-4 Mississippi College 5:04.43 3:51.37 5:22.70 6:11.41
13 Baylee Webb SR-4 Mississippi College 5:06.83 5:31.38 3:59.33 4:57.63
15 Hannah Chamberlain SR-4 Mississippi College 5:12.40 6:18.01 4:34.92 4:22.42
19 Lauren Klemm FR-1 Rhodes 5:20.57 4:32.49 6:31.10 3:44.40
20 Camille Cole FR-1 Christian Bros. 5:20.58 5:49.44 4:19.67 5:33.41
21 Alexis Dunn FR-1 Mississippi College 5:21.57 4:42.99 5:08.71 6:41.97
22 Abby Polzin SO-2 Rhodes 5:22.95 5:58.48 4:21.59 5:03.58
23 Katie Gaffney FR-1 Rhodes 5:22.98 4:37.77 3:46.09 6:53.42
25 Lindsay Siemmons   Unattached 5:27.61 4:35.20 5:01.41 4:12.26
28 Autezia Sellers JR-3 Mississippi Valley 5:30.36 6:06.70 4:44.11 5:07.24
31 Fantasia Ard SO-2 Mississippi Valley 5:40.47 4:18.76 5:26.86 5:54.09
36 kenya Davis JR-3 Mississippi Valley 6:00.98 4:41.57 5:10.45 6:40.69
37 Caitlin Cruz SO-2 Southwestern Assemblies of God 6:06.47 5:48.15 6:24.80 7:27.10
Women's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
14 Aubrey Johnson FR-1 Blue Mountain 4:10.89 4:57.34 6:42.65 5:09.73 5:34.51 5:12.83
17 Naomi Kiprop FR-1 Grambling 4:31.87 4:16.06 6:44.64 5:16.12 5:12.96 5:03.48
24 Priscilla Kibet FR-1 Grambling 6:21.67 3:51.61 5:09.90 5:26.21 4:53.59 6:24.93
26 Margaret Hamilton SO-2 Blue Mountain 5:54.40 5:57.68 6:37.05 5:28.14 6:56.74 7:06.59
27 Abby Tew FR-1 Millsaps 4:23.98 3:54.28 5:49.77 5:29.97 4:37.18 5:10.18
29 Lily Pudlik FR-1 Millsaps 6:18.86 6:12.15 4:01.40 5:35.27 5:52.04 4:38.28
30 Margaret Larsen FR-1 Rhodes 4:24.56 4:17.77 4:31.34 5:39.17 7:03.97 7:03.97
32 Cayce Smith FR-1 Blue Mountain 5:01.40 4:57.98 4:40.85 5:42.50 6:51.00 4:37.43
33 Kailey Payne SO-2 Rhodes 5:19.66 7:26.84 6:21.53 5:43.72 4:38.42 6:24.97
34 Christine Gough FR-1 Rhodes 5:35.77 7:23.08 6:58.85 5:46.15 4:36.92 5:04.62
35 Miranda Gaupp JR-3 Millsaps 5:34.81 5:34.81 4:52.52 5:52.43 5:27.76 7:13.49
38 Troi Sparks FR-1 Lane 7:40.21 4:40.13 6:20.18 6:40.18 7:12.20 8:08.22