March 8, 2018
|
West Jefferson - Harvey, LA

Boys' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Rodney Johnson Sophomore Karr, Edna 11.12 13.69 8.02 10.27 10.69 9.30 8.24 10
2 NYKOLAS BATES Junior St. Augustine 12.13 10.63 8.05 13.95 10.73 9.45 10.20 8
3 Deontre Ford Junior Karr, Edna 11.91 13.75 8.55 12.56 10.82 13.64 12.34 6
4 Gregory Brooks Junior West Jefferson 7.84 8.06 9.16 8.28 11.03 9.16 12.03 5
5 Rae'kwon Starks Sophomore Cox, Helen 14.14 7.84 11.49 10.71 11.04 14.25 7.73 4
6 Joseph Taylor Senior West Jefferson 9.13 8.80 14.47 12.02 11.13 10.58 8.02 3
7 lawerence keys Senior McDonogh #35 9.19 8.85 13.33 14.45 11.20 7.96 10.53 2
8 Diamant'e Elliot Sophomore Higgins, L.W. 14.08 11.94 13.40 14.53 11.26 13.85 12.73 1
9 eddie tillman Senior McDonogh #35 8.60 10.64 11.65 11.54 11.31 8.71 8.15 -
10 Tim Conerly Sophomore Sophie B. Wright 11.66 8.49 12.12 9.40 11.32 11.89 8.27 -
11 Brannon Miller Senior Lake Area New Tech 12.11 14.28 11.88 13.14 11.42 9.83 10.85 -
12 Darien Rickson Junior Higgins, L.W. 11.79 11.10 14.65 9.04 11.44 10.76 14.53 -
13 Eric Johnson Senior Lake Area New Tech 12.67 9.27 8.57 15.02 11.73 10.09 10.21 -
14 armando bradley Junior Sophie B. Wright 11.28 12.93 15.28 13.28 11.75 14.93 10.23 -
15 Dwayne Lewis Junior Karr, Edna 12.13 9.42 11.89 9.18 11.77 10.01 14.60 -
16 DONOVAN ROLLAND Senior St. Augustine 13.23 8.51 9.10 13.82 11.81 11.70 9.81 -
17 Brandon Carter Senior Ehret, John 11.35 9.78 11.11 12.19 12.07 12.32 14.61 -
17 Chris Henderson Senior NO Military and Maritime Acad. 10.63 13.04 9.54 10.50 12.07 13.52 9.54 -
19 Jordan Tate Sophomore Franklin, Ben 13.40 11.09 9.75 13.04 12.18 13.04 9.38 -
20 Amaj Louis   West St John 13.54 10.53 14.41 10.91 12.53 11.91 10.53 -
21 Kennedy Chatman Sophomore NO Military and Maritime Acad. 10.23 16.57 10.61 14.63 12.94 14.63 15.79 -
Boys' 100 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
4 Gregory Brooks Junior West Jefferson 13.90 8.94 12.69 9.49 11.03 8.72 5
8 Diamant'e Elliot Sophomore Higgins, L.W. 11.15 12.16 11.71 12.16 11.26 11.60 1
14 armando bradley Junior Sophie B. Wright 10.46 8.46 8.93 9.05 11.75 11.28 -
Boys' 100 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
17 Chris Henderson Senior NO Military and Maritime Acad. 14.61 8.45 9.54 12.07 15.70 14.37 -
19 Jordan Tate Sophomore Franklin, Ben 12.06 14.01 15.72 12.18 8.65 9.14 -
21 Kennedy Chatman Sophomore NO Military and Maritime Acad. 15.53 9.45 13.59 12.94 13.07 16.05 -
Boys' 100 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
5 Rae'kwon Starks Sophomore Cox, Helen 11.04 8.73 10.60 11.15 4
10 Tim Conerly Sophomore Sophie B. Wright 11.32 12.46 10.53 8.15 -
13 Eric Johnson Senior Lake Area New Tech 11.73 11.73 9.27 12.79 -
15 Dwayne Lewis Junior Karr, Edna 11.77 11.30 9.30 8.36 -
16 DONOVAN ROLLAND Senior St. Augustine 11.81 8.27 15.12 11.22 -
17 Brandon Carter Senior Ehret, John 12.07 9.30 15.45 10.14 -
20 Amaj Louis   West St John 12.53 9.15 11.78 15.04 -
Boys' 100 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Rodney Johnson Sophomore Karr, Edna 10.69 10
2 NYKOLAS BATES Junior St. Augustine 10.73 8
3 Deontre Ford Junior Karr, Edna 10.82 6
6 Joseph Taylor Senior West Jefferson 11.13 3
7 lawerence keys Senior McDonogh #35 11.20 2
9 eddie tillman Senior McDonogh #35 11.31 -
11 Brannon Miller Senior Lake Area New Tech 11.42 -
12 Darien Rickson Junior Higgins, L.W. 11.44 -

Boys' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Rodney Johnson Sophomore Karr, Edna 21.79 20.92 25.28 19.18 27.46 24.84 17.87 10
2 TERROLL JOLLA Senior St. Augustine 22.43 25.13 15.93 17.50 25.80 24.00 17.50 8
3 Delvonte Green Junior Higgins, L.W. 22.56 23.69 22.56 24.82 17.15 17.38 26.40 6
4 Deontre Ford Junior Karr, Edna 22.67 19.73 20.41 16.55 25.17 21.99 27.89 5
5 Tim Conerly Sophomore Sophie B. Wright 22.68 23.59 19.28 17.47 15.88 25.41 16.11 4
6 Elden Bontemps Senior West Jefferson 23.11 16.41 21.27 29.12 17.80 19.42 28.43 3
7 Gerald Henderson Junior Cox, Helen 23.44 16.65 23.21 24.62 18.05 28.60 19.93 2
8 Taejon Brown Junior Cox, Helen 23.46 20.88 28.16 16.43 23.70 21.59 28.63 1
9 Isiah Travis Sophomore Franklin, Ben 23.55 20.49 17.90 17.43 29.68 25.67 24.73 -
10 jared miles Senior McDonogh #35 23.59 26.66 19.82 28.55 21.47 23.59 22.41 -
11 GARLAND LAFRANS Senior St. Augustine 23.82 22.16 16.92 24.06 28.11 25.97 24.78 -
12 Mark Emilien Junior West Jefferson 23.83 28.12 29.08 22.88 19.07 20.97 20.26 -
13 Anthony Jordan Junior Sophie B. Wright 23.85 18.13 27.19 16.70 23.14 20.99 18.85 -
14 Caleb Cummings- Dise Sophomore Franklin, Ben 23.94 29.69 28.25 27.06 26.34 25.62 20.11 -
15 steveland williams Sophomore McDonogh #35 23.96 18.93 20.85 23.72 20.13 18.69 17.73 -
16 Elvin Joseph Junior Higgins, L.W. 24.28 28.65 22.58 21.37 28.41 28.90 24.77 -
17 Jeremiah Murphy Sophomore Ehret, John 24.38 19.51 19.51 29.50 25.36 27.31 26.82 -
18 Chris Henderson Senior NO Military and Maritime Acad. 24.83 26.32 28.31 23.10 20.61 17.88 20.86 -
19 Amaj Louis   West St John 25.87 18.11 28.46 19.41 32.86 25.36 19.67 -
20 Kennedy Chatman Sophomore NO Military and Maritime Acad. 26.80 18.76 20.10 31.09 22.52 21.71 31.36 -
Boys' 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Taejon Brown Junior Cox, Helen 23.46 1
17 Jeremiah Murphy Sophomore Ehret, John 24.38 -
20 Kennedy Chatman Sophomore NO Military and Maritime Acad. 26.80 -
Boys' 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
9 Isiah Travis Sophomore Franklin, Ben 23.55 17.67 22.61 19.32 16.49 27.32 25.20 -
14 Caleb Cummings- Dise Sophomore Franklin, Ben 23.94 17.24 17.24 20.59 29.93 24.18 18.44 -
18 Chris Henderson Senior NO Military and Maritime Acad. 24.83 20.61 24.83 18.63 27.07 23.34 19.37 -
Boys' 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
3 Delvonte Green Junior Higgins, L.W. 22.56 23.69 27.53 6
5 Tim Conerly Sophomore Sophie B. Wright 22.68 23.59 24.95 4
6 Elden Bontemps Senior West Jefferson 23.11 27.27 21.96 3
7 Gerald Henderson Junior Cox, Helen 23.44 20.40 16.88 2
13 Anthony Jordan Junior Sophie B. Wright 23.85 26.72 26.72 -
15 steveland williams Sophomore McDonogh #35 23.96 17.73 30.19 -
19 Amaj Louis   West St John 25.87 28.98 30.79 -
Boys' 200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Rodney Johnson Sophomore Karr, Edna 18.09 21.36 21.79 16.35 10
2 TERROLL JOLLA Senior St. Augustine 17.50 20.86 22.43 18.62 8
4 Deontre Ford Junior Karr, Edna 17.01 29.25 22.67 18.37 5
10 jared miles Senior McDonogh #35 28.55 27.13 23.59 16.52 -
11 GARLAND LAFRANS Senior St. Augustine 27.87 21.68 23.82 21.68 -
12 Mark Emilien Junior West Jefferson 24.79 27.65 23.83 21.21 -
16 Elvin Joseph Junior Higgins, L.W. 26.95 27.44 24.28 24.28 -

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Mark Emilien Junior West Jefferson 51.12 1:02.37 43.97 10
2 Fenton Williams Senior Karr, Edna 52.04 1:03.49 47.36 8
3 Darren Petty Junior West Jefferson 52.76 55.40 57.51 6
4 AMIR TROTTER Senior St. Augustine 52.81 44.36 53.34 5
5 Isiah Travis Sophomore Franklin, Ben 53.13 1:05.35 54.20 4
6 Anthony Jordan Junior Sophie B. Wright 53.58 58.94 1:05.37 3
7 Anthony Sylve Senior Lake Area New Tech 54.86 45.54 50.48 2
8 Alexander Escobar Sophomore NO Military and Maritime Acad. 55.33 1:04.19 57.55 1
9 Brandon Williams Freshman Higgins, L.W. 55.73 1:07.99 40.69 -
10 Chris Holmes   West St John 56.38 52.44 44.54 -
11 Malik Lofton Junior Karr, Edna 57.15 1:12.58 41.15 -
12 Juan Patterson Junior Lake Area New Tech 57.52 44.29 53.50 -
13 Caleb Cummings- Dise Sophomore Franklin, Ben 58.49 1:01.42 44.46 -
14 Kunta Hester Junior Ehret, John 1:01.96 1:02.58 58.87 -
15 JOSEPH WALKER Senior St. Augustine 1:02.23 1:07.21 1:20.90 -
16 Tyrese Wilson Junior NO Military and Maritime Acad. 1:02.67 52.65 57.66 -
17 Rodrin Evans Freshman Higgins, L.W. 1:04.68 50.45 1:24.09 -
18 Tay'lon Priestly   West St John 1:06.13 47.62 1:15.39 -
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
8 Alexander Escobar Sophomore NO Military and Maritime Acad. 54.78 1:07.51 55.33 44.82 40.39 47.59 1:03.08 1
9 Brandon Williams Freshman Higgins, L.W. 58.52 57.41 55.73 44.59 50.16 49.05 56.29 -
14 Kunta Hester Junior Ehret, John 1:01.96 48.33 1:01.96 50.81 51.43 1:00.72 1:08.78 -
16 Tyrese Wilson Junior NO Military and Maritime Acad. 45.75 45.75 1:02.67 58.91 43.87 50.77 1:16.46 -
17 Rodrin Evans Freshman Higgins, L.W. 1:23.44 1:03.39 1:04.68 1:23.44 47.22 1:24.09 53.04 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
3 Darren Petty Junior West Jefferson 54.35 52.76 40.63 6
5 Isiah Travis Sophomore Franklin, Ben 46.76 53.13 49.95 4
10 Chris Holmes   West St John 49.62 56.38 51.31 -
12 Juan Patterson Junior Lake Area New Tech 43.14 57.52 56.95 -
13 Caleb Cummings- Dise Sophomore Franklin, Ben 1:00.25 58.49 45.63 -
18 Tay'lon Priestly   West St John 1:13.41 1:06.13 1:14.73 -
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Mark Emilien Junior West Jefferson 39.37 51.12 35.79 57.26 56.75 1:03.39 10
2 Fenton Williams Senior Karr, Edna 59.33 52.04 51.00 41.64 51.00 54.65 8
4 AMIR TROTTER Senior St. Augustine 55.98 52.81 38.03 44.89 59.68 1:06.02 5
6 Anthony Jordan Junior Sophie B. Wright 1:06.44 53.58 1:05.91 40.72 1:08.05 53.58 3
7 Anthony Sylve Senior Lake Area New Tech 1:09.68 54.86 1:09.68 48.83 38.95 1:02.54 2
11 Malik Lofton Junior Karr, Edna 1:12.01 57.15 1:14.30 58.87 44.01 42.30 -
15 JOSEPH WALKER Senior St. Augustine 1:06.59 1:02.23 49.79 1:09.70 44.81 1:19.04 -

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Lyons Blum Senior Franklin, Ben 1:51.09 2:03.43 10
2 Elden Bontemps Senior West Jefferson 2:25.16 2:06.22 8
3 Aaron Delgado Junior Lake Area New Tech 2:38.73 2:12.27 6
4 Alex Cosse Senior Karr, Edna 2:40.58 2:12.71 5
5 Hakeem Parker Junior Karr, Edna 1:42.74 2:15.18 4
6 Jamond Robinson Senior NO Military and Maritime Acad. 2:48.45 2:15.84 3
7 tommy denny Senior McDonogh #35 2:20.21 2:16.12 2
8 Khol Bernard Junior Franklin, Ben 2:06.66 2:17.67 1
9 LA SHON NELSON Junior St. Augustine 2:07.35 2:18.42 -
10 ISAIAH ROUZAN Sophomore St. Augustine 1:37.25 2:18.92 -
11 yamann vigne Senior Sophie B. Wright 2:47.81 2:19.84 -
12 Lavar Lawson Senior West Jefferson 2:38.41 2:20.18 -
13 Davon Mccann Senior Cox, Helen 2:43.38 2:22.07 -
14 Daymine Snow Freshman Ehret, John 2:02.51 2:35.07 -
15 Tre Thomas   West St John 3:12.53 2:37.81 -
16 Alex Otero Junior NO Military and Maritime Acad. 2:35.23 2:43.40 -
17 Jamaar Cavalier Senior Higgins, L.W. 2:29.66 2:56.07 -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
6 Jamond Robinson Senior NO Military and Maritime Acad. 2:22.64 2:36.22 2:32.14 2:15.84 1:41.88 3
7 tommy denny Senior McDonogh #35 1:36.65 1:58.43 2:24.29 2:16.12 1:42.09 2
9 LA SHON NELSON Junior St. Augustine 2:41.96 2:59.95 2:58.57 2:18.42 2:12.89 -
10 ISAIAH ROUZAN Sophomore St. Augustine 1:55.31 2:14.76 2:41.15 2:18.92 2:28.65 -
13 Davon Mccann Senior Cox, Helen 2:10.71 1:42.29 1:46.56 2:22.07 2:59.01 -
14 Daymine Snow Freshman Ehret, John 3:09.19 2:59.89 2:28.87 2:35.07 2:59.89 -
16 Alex Otero Junior NO Military and Maritime Acad. 2:07.46 2:30.33 2:07.46 2:43.40 2:17.26 -
17 Jamaar Cavalier Senior Higgins, L.W. 3:47.13 3:36.57 2:03.25 2:56.07 2:10.30 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Lyons Blum Senior Franklin, Ben 1:36.28 2:03.43 1:38.75 2:05.90 2:12.07 10
2 Elden Bontemps Senior West Jefferson 2:27.68 2:06.22 2:02.44 2:08.75 2:25.16 8
3 Aaron Delgado Junior Lake Area New Tech 2:05.66 2:12.27 1:48.47 1:39.21 1:57.72 6
4 Alex Cosse Senior Karr, Edna 1:54.13 2:12.71 2:33.95 1:32.90 2:51.20 5
5 Hakeem Parker Junior Karr, Edna 2:54.39 2:15.18 2:35.46 2:27.35 2:28.70 4
8 Khol Bernard Junior Franklin, Ben 2:09.41 2:17.67 1:46.01 2:09.41 1:50.14 1
11 yamann vigne Senior Sophie B. Wright 2:32.43 2:19.84 2:54.80 2:56.20 2:10.06 -
12 Lavar Lawson Senior West Jefferson 2:56.63 2:20.18 2:35.60 2:44.01 2:17.38 -
15 Tre Thomas   West St John 2:55.17 2:37.81 3:22.00 2:17.30 3:12.53 -

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Lyons Blum Senior Franklin, Ben 4:13.59 4:21.95 4:10.81 5:51.13 4:38.67 5:23.26 3:34.58 10
2 Aaron Delgado Junior Lake Area New Tech 4:19.34 3:33.57 5:44.77 6:30.53 5:05.10 6:21.38 5:38.67 8
3 Cameron Young Senior West Jefferson 4:41.55 5:09.09 6:28.66 4:56.85 5:06.03 4:01.77 4:07.89 6
4 Khol Bernard Junior Franklin, Ben 4:26.73 6:32.43 4:57.39 4:14.47 5:06.58 4:20.60 5:06.58 5
5 Chevez Durham Sophomore Karr, Edna 4:59.38 4:49.92 6:40.22 6:49.67 5:15.13 6:15.01 4:53.07 4
6 Janard Thomas Senior Lake Area New Tech 5:00.29 4:53.76 6:48.00 5:19.88 5:26.40 6:02.31 3:51.75 3
7 Eric Jackson Junior Karr, Edna 5:49.70 5:59.60 5:59.60 5:26.61 5:29.90 5:46.40 3:54.23 2
8 Avery Paynes Senior West Jefferson 4:35.83 5:58.91 7:02.05 6:05.56 5:32.32 4:35.83 4:52.45 1
9 LA SHON NELSON Junior St. Augustine 6:49.49 7:10.49 4:50.50 4:08.50 5:49.99 6:07.49 5:25.49 -
10 ISAIAH ROUZAN Sophomore St. Augustine 5:26.26 5:33.36 4:18.88 7:16.20 5:54.63 5:51.09 4:18.88 -
11 Christopher Byrd Sophomore Ehret, John 7:16.90 5:58.11 4:35.75 5:07.98 5:58.11 5:04.40 7:31.22 -
12 Samuel Beaty Junior NO Military and Maritime Acad. 7:14.44 5:33.91 5:55.45 5:48.27 5:59.04 7:03.67 4:50.83 -
13 Alex Otero Junior NO Military and Maritime Acad. 7:01.91 5:53.39 6:18.63 6:40.27 6:00.60 5:49.79 4:16.03 -
14 Tre'shawn Barnes   West St John 6:07.34 7:42.02 7:53.38 7:00.36 6:18.70 4:47.82 5:10.54 -
15 Jared Taylor Junior Higgins, L.W. 4:44.62 5:52.93 5:22.57 4:33.24 6:19.49 6:46.06 5:30.16 -
16 Xavier Kent Junior Ehret, John 5:01.34 6:45.65 5:28.38 4:57.48 6:26.33 7:01.10 6:14.74 -

Boys' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Cameron Young Senior West Jefferson 11:59.82 10
2 Lyons Blum Senior Franklin, Ben 12:10.49 8
3 PATRICK MUHAMMAD Freshman St. Augustine 12:18.37 6
4 Avery Paynes Senior West Jefferson 12:18.42 5
5 Eric Jackson Junior Karr, Edna 12:47.84 4
6 DAVAINE DEGREE Freshman St. Augustine 13:09.89 3
7 Chinonso Ntukogu Sophomore Karr, Edna 13:14.82 2
8 Samuel Beaty Junior NO Military and Maritime Acad. 13:32.55 1
9 Christopher Rodriguez Sophomore NO Military and Maritime Acad. 14:08.03 -
10 Julian Romero Junior Ehret, John 14:10.07 -

Boys' 110 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Jeremy Stipe Senior Karr, Edna 15.23 14.47 19.19 16.60 10
2 TIMOTHY COLA Junior St. Augustine 15.97 18.53 11.82 19.97 8
3 Khalfani Simmons Junior Karr, Edna 16.46 14.82 20.25 18.93 6
4 sandas rochon Senior McDonogh #35 16.74 18.59 16.74 18.42 5
5 Derrick Scott Freshman Higgins, L.W. 20.10 21.31 19.70 16.08 4
6 Michael Callahan Senior NO Military and Maritime Acad. 20.72 22.80 20.93 19.69 3
7 Ty'Jon Monroe   West St John 20.73 24.26 18.25 21.36 2
8 Neilson Flores Senior Lake Area New Tech 21.69 22.78 16.05 24.95 1

Boys' 300 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 TIMOTHY COLA Junior St. Augustine 37.68 30.56 31.40 41.86 34.75 39.77 10
2 Khalfani Simmons Junior Karr, Edna 39.42 30.75 36.82 43.31 41.15 32.05 8
3 Jeremy Stipe Senior Karr, Edna 43.76 40.72 50.69 43.32 48.96 50.26 6
4 sandas rochon Senior McDonogh #35 31.87 35.36 33.18 43.65 41.47 38.42 5
5 JACALL WYNDER 8 St. Augustine 37.33 1:01.08 58.65 48.47 56.71 39.75 4
6 Tre'shawn Barnes   West St John 55.68 35.17 40.54 48.84 49.33 36.63 3
7 Michael Callahan Senior NO Military and Maritime Acad. 53.98 55.45 54.96 49.07 1:00.85 46.62 2
8 terrell belizeard Senior Sophie B. Wright 42.94 46.44 55.43 49.93 38.45 40.95 1
9 Neilson Flores Senior Lake Area New Tech 49.04 51.55 57.05 50.04 43.04 1:00.05 -
10 Shiloh Childs Sophomore West Jefferson 1:03.45 56.46 1:02.91 53.77 1:01.30 54.85 -
Boys' 300 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
8 terrell belizeard Senior Sophie B. Wright 54.93 54.93 49.93 46.94 38.95 36.95 38.45 1
10 Shiloh Childs Sophomore West Jefferson 58.08 48.93 53.77 1:03.45 1:05.07 50.55 53.24 -
Boys' 300 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 sandas rochon Senior McDonogh #35 43.65 5
5 JACALL WYNDER 8 St. Augustine 48.47 4
6 Tre'shawn Barnes   West St John 48.84 3
Boys' 300 Hurdles Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 TIMOTHY COLA Junior St. Augustine 30.98 41.03 40.61 41.86 46.47 29.31 49.40 10
2 Khalfani Simmons Junior Karr, Edna 51.54 51.11 33.79 43.31 42.45 44.61 48.94 8
3 Jeremy Stipe Senior Karr, Edna 49.39 42.46 55.02 43.32 32.93 40.72 34.66 6
7 Michael Callahan Senior NO Military and Maritime Acad. 40.24 35.83 39.26 49.07 35.33 52.51 50.55 2
9 Neilson Flores Senior Lake Area New Tech 51.04 49.04 54.55 50.04 38.53 39.04 54.55 -
Boys' 4 x 100 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME SC
8 Sophie B. Wright bradley, Conerly, Jordan, belizeard 58.10 45.39 1
9 Ehret, John Coleman, Hester, Carter, Murphy 36.17 45.78 -
10 West St John 41.59 47.26 -
  NO Military and Maritime Acad. Chatman, Wilson, Henderson, Veal DNF DNF -
Boys' 4 x 100 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Karr, Edna Williams, Johnson, Lewis, Ford 50.02 36.22 35.36 37.95 51.75 43.99 43.12 10
2 St. Augustine Jolla, Rolland, Bates, Walker 42.45 47.21 31.19 55.44 34.65 42.45 43.31 8
3 West Jefferson Brooks, Gayden, Emilien, Taylor 54.49 55.37 48.34 55.37 37.79 47.90 43.94 6
4 Cox, Helen Burle, Johnson, Wells, Starks 52.57 41.97 40.20 49.47 38.87 54.33 44.17 5
5 McDonogh #35 keys, miles, williams, tillman 38.97 34.99 50.93 39.86 34.10 39.86 44.28 4
6 Lake Area New Tech Johnson, Miller, Sparks, Flores 52.06 32.93 51.17 51.17 32.93 57.40 44.49 3
7 Higgins, L.W. Joseph, Green, Elliot, Rickson 45.39 40.45 40.45 40.45 57.53 48.54 44.94 2
11 Franklin, Ben Fortenberry, Richburg, Tate, Sobel 49.83 40.37 52.82 1:02.79 51.33 56.31 49.83 -

Boys' 4 x 200 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Karr, Edna Deontre Ford, Dwayne Lewis, Rodney Johnson, Fenton Williams 1:45.68 1:21.29 1:29.42 1:30.32 1:54.71 1:26.71 1:19.49 10
2 West Jefferson Gregory Brooks, Tyruss Gayden, Mark Emilien, Joseph Taylor 1:43.09 1:09.64 1:13.25 1:30.43 1:25.01 1:34.05 1:08.73 8
3 St. Augustine Terroll Jolla, Donovan Rolland, Timothy Cola, Nykolas Bates 1:25.70 1:22.97 1:29.35 1:31.17 1:33.00 1:18.41 1:17.50 6
4 Cox, Helen Joseph Jones, Rae'kwon Starks, Davon Mccann, Gerald Henderson 1:57.78 1:18.21 1:05.33 1:32.01 1:08.09 1:17.29 1:33.85 5
5 Higgins, L.W. Elvin Joseph, Delvonte Green, Diamant'e Elliot, Darien Rickson 1:15.39 1:50.25 1:53.08 1:34.23 2:00.62 1:49.31 1:06.91 4
6 Lake Area New Tech Juan Patterson, Eric Johnson, Neilson Flores, Keith Paul 1:56.73 1:14.98 1:47.24 1:34.90 1:33.96 1:53.88 1:29.21 3
7 McDonogh #35 claudell mcdonald, steveland williams, jared miles, caleb ezidore 1:14.50 1:29.78 1:44.11 1:35.51 1:25.01 1:12.59 1:08.77 2
8 West St John 1:45.87 1:57.74 1:18.17 1:38.94 1:59.72 1:22.12 1:11.24 1
9 Ehret, John Daron Coleman, Kunta Hester, Brandon Carter, Jeremiah Murphy 1:40.86 1:41.86 1:13.90 1:39.86 1:45.86 1:33.87 1:40.86 -
10 Sophie B. Wright Anthony Jordan, Carl Parker, Tim Conerly, terrell belizeard 1:19.32 1:31.37 1:14.30 1:40.40 1:34.38 1:25.34 1:18.32 -
11 Franklin, Ben Wynton Jones, Caleb Cummings- Dise, Jordan Tate, Demond Fortenberry 1:38.56 1:48.72 1:37.54 1:41.60 1:35.51 1:48.72 1:24.33 -
Boys' 4 x 200 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
7 McDonogh #35 mcdonald, williams, miles, ezidore 1:32.65 1:56.53 1:52.71 1:35.51 1:16.41 1:57.48 2
8 West St John 1:41.91 1:29.05 1:20.15 1:38.94 1:39.93 2:08.63 1
9 Ehret, John Coleman, Hester, Carter, Murphy 2:04.83 1:51.85 1:55.84 1:39.86 1:23.89 1:37.87 -
Boys' 4 x 200 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Karr, Edna Ford, Lewis, Johnson, Williams 1:30.32 1:30.32 1:30.32 1:26.71 1:47.48 1:42.07 1:43.87 10
2 West Jefferson Brooks, Gayden, Emilien, Taylor 1:19.58 1:54.85 1:30.43 1:09.64 1:34.96 1:15.97 1:15.06 8
3 St. Augustine Jolla, Rolland, Cola, Bates 1:35.73 1:21.15 1:31.17 1:13.85 1:12.94 1:52.14 1:35.73 6
4 Cox, Helen Jones, Starks, Mccann, Henderson 1:15.45 1:21.89 1:32.01 1:29.25 1:25.57 1:14.53 1:57.78 5
5 Higgins, L.W. Joseph, Green, Elliot, Rickson 1:12.56 1:26.70 1:34.23 1:49.31 1:43.66 1:21.04 1:44.60 4
6 Lake Area New Tech Patterson, Johnson, Flores, Paul 1:41.55 1:37.75 1:34.90 1:33.96 2:03.37 1:59.58 1:18.77 3
10 Sophie B. Wright Jordan, Parker, Conerly, belizeard 1:59.48 1:34.38 1:40.40 1:33.38 1:49.44 1:45.42 1:49.44 -
11 Franklin, Ben Jones, Cummings- Dise, Tate, Fortenberry 1:42.62 1:45.67 1:41.60 1:11.12 1:14.17 1:38.56 2:01.92 -

Boys' High Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK CONV SC
1 Keith Paul Senior Lake Area New Tech 5' 2.56" 6' 1.44" 5' 8" 1.72m 10
2 Jared Jackson Junior Karr, Edna 4' 6.78" 6' 3.90" 5' 6" 1.67m 8
3 Derrick Johnson Junior West Jefferson 4' 5.76" 5' 7.20" 5' 4" 1.62m 6
4 Devin Avant Junior Ehret, John 3' 10.5" 4' 2.84" 5' 2" 1.57m 4.5
4 Shiloh Childs Sophomore West Jefferson 5' 0.14" 3' 11.74" 5' 2" 1.57m 4.5
6 John Holmes   West St John 4' 2.84" 4' 6.56" 5' 2" 1.57m 3
  Chance Carroll Senior Karr, Edna NH NH NH NH -
  jaden henderson Junior McDonogh #35 NH NH NH NH -
  joespha foucha Senior McDonogh #35 NH NH NH NH -
  Jonathon Porter   West St John NH NH NH NH -

Boys' Long Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK CONV SC
1 Joseph Taylor Senior West Jefferson 16' 8.88" 26' 0.48" 20' 8" 6.29m 10
2 Keith Paul Senior Lake Area New Tech 22' 2.22" 24' 5.33" 20' 6.5" 6.26m 8
3 D'Kyri Jackson   West St John 22' 2.50" 23' 0.28" 20' 4.5" 6.21m 6
4 joespha foucha Senior McDonogh #35 23' 11.33" 19' 0.89" 20' 3.5" 6.18m 5
5 Khalfani Simmons Junior Karr, Edna 16' 11.70" 18' 2.25" 20' 2.5" 6.15m 4
6 Mahmood Bailey Sophomore St. Augustine 21' 0.72" 24' 4.5" 19' 6" 5.94m 3
7 Stephen Brumfield Senior Lake Area New Tech 19' 5" 25' 2.90" 19' 5" 5.91m 2
8 Alexander Escobar Sophomore NO Military and Maritime Acad. 20' 10.16" 20' 10.16" 19' 1.5" 5.82m 0.5
8 Jared Jackson Junior Karr, Edna 17' 0.25" 23' 1.69" 19' 1.5" 5.82m 0.5
10 Lavar Lawson Senior West Jefferson 21' 2.19" 22' 8.51" 19' 1" 5.81m -
11 caleb ezidore Senior McDonogh #35 17' 11.17" 17' 2.12" 18' 10.5" 5.75m -
12 Tramaine Brown Junior St. Augustine 20' 1.28" 22' 2.24" 17' 4" 5.28m -
13 Daymine Snow Freshman Ehret, John 15' 9.26" 12' 6.59" 16' 11.5" 5.16m -
14 Chris Holmes   West St John 16' 8.94" 12' 5.72" 16' 5" 5.00m -
  Jarren Smith Freshman Higgins, L.W. FOUL FOUL FOUL NM -
  terrell belizeard Senior Sophie B. Wright FOUL FOUL FOUL NM -
  Christopher Rodriguez Sophomore NO Military and Maritime Acad. FOUL FOUL FOUL NM -

Boys' Triple Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK CONV SC
1 Jared Jackson Junior Karr, Edna 28' 7.70" 31' 6.07" 51' 11.57" 31' 6.07" 40' 11" 12.47m 10
2 Jeremy Stipe Senior Karr, Edna 38' 5.70" 28' 9.06" 29' 1.92" 40' 10.86" 40' 6" 12.34m 8
3 claudell mcdonald Sophomore McDonogh #35 26' 4.66" 35' 8.16" 30' 1.26" 36' 9.54" 37' 2" 11.32m 6
4 D'Kyri Jackson   West St John 35' 1.44" 29' 11.98" 37' 3.78" 36' 7" 36' 7" 11.15m 5
5 Darren Petty Junior West Jefferson 33' 1.44" 37' 9.60" 38' 1.92" 45' 0" 36' 0" 10.97m 4
6 Mahmood Bailey Sophomore St. Augustine 33' 2.40" 37' 8.35" 37' 0.05" 28' 4.30" 34' 7" 10.54m 3
7 Tramaine Brown Junior St. Augustine 41' 5.76" 37' 0.72" 41' 1.68" 32' 7.68" 34' 0" 10.36m 2
8 Tony White Junior West Jefferson 38' 4.52" 36' 8.67" 26' 9.57" 34' 4.88" 33' 1" 10.08m 1
9 Jonathon Porter   West St John 35' 10.68" 28' 9.32" 28' 9.32" 39' 1.48" 32' 4" 9.85m -

Boys' Shot Put

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK CONV SC
1 Charles Hayward Senior West Jefferson 31' 8.56" 37' 0.88" 42' 10.56" 44' 8" 13.61m 10
2 James Burks Senior NO Military and Maritime Acad. 52' 10.04" 52' 4.80" 48' 5.64" 43' 8" 13.30m 8
3 Ronnell Allen Senior Lake Area New Tech 38' 6.60" 41' 1.44" 45' 4.84" 42' 10" 13.05m 6
4 andrew parker Senior Sophie B. Wright 54' 8" 35' 10.5" 45' 8.38" 42' 8.5" 13.01m 5
5 Brett Bailey   West St John 28' 4.55" 37' 8.45" 44' 7.15" 40' 6.5" 12.35m 4
6 Ethan Nicklow Senior Franklin, Ben 39' 2.45" 44' 5.5" 38' 4.75" 40' 5" 12.31m 3
7 Calieb Batiste   West St John 26' 3.70" 31' 6.84" 34' 6.92" 37' 7" 11.45m 2
8 Tanoah Wright Junior Lake Area New Tech 33' 11.34" 29' 6.78" 42' 8.46" 36' 6" 11.12m 1
9 Rodney Williams Sophomore West Jefferson 36' 5.33" 36' 1" 26' 4.09" 36' 1" 10.99m -
10 TED MELSON Junior St. Augustine 28' 11.27" 27' 2.10" 30' 4.21" 35' 3.5" 10.75m -
11 Algenon Brizile Junior Higgins, L.W. 27' 3.60" 38' 2.64" 25' 2.12" 30' 4" 9.24m -
12 Trent Brown Junior Franklin, Ben 38' 3.74" 28' 11.52" 30' 2" 30' 2" 9.19m -
13 Brice Wise-Brown Sophomore NO Military and Maritime Acad. 25' 3.14" 27' 5.5" 33' 9.28" 27' 5.5" 8.36m -

Boys' Discus

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Kyree Thorne   West St John 137' 9" 41.98m 10
2 andrew parker Senior Sophie B. Wright 125' 3" 38.17m 8
3 Calieb Batiste   West St John 122' 0" 37.18m 6
4 Ethan Nicklow Senior Franklin, Ben 117' 0" 35.66m 5
5 Rodney Williams Sophomore West Jefferson 99' 0" 30.17m 4
6 CHRISTOPHER CONFIDENT Junior St. Augustine 96' 0" 29.26m 3
7 Ronnell Allen Senior Lake Area New Tech 88' 6" 26.97m 2
8 Aiden Tiblier Sophomore NO Military and Maritime Acad. 60' 0" 18.28m 1
9 Algenon Brizile Junior Higgins, L.W. 58' 7" 17.85m -
10 Kenjae Jefferson Sophomore NO Military and Maritime Acad. 45' 3" 13.79m -

Boys' Javelin

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK CONV SC
1 Justin Scott Sophomore West Jefferson 142' 9.48" 138' 10.32" 131' 0" 39.92m 10
2 Jonathon Porter   West St John 100' 10.32" 152' 6.24" 123' 0" 37.49m 8
3 Ronnell Allen Senior Lake Area New Tech 137' 1.74" 131' 6.84" 111' 6" 33.98m 6
4 RONALD SORENA Senior St. Augustine 71' 4.80" 93' 10.08" 102' 0" 31.08m 5
5 Tanoah Wright Junior Lake Area New Tech 99' 0.99" 77' 0.77" 100' 1" 30.50m 4
6 DORIAN EILZEY Freshman St. Augustine 123' 4.56" 95' 6.24" 99' 6" 30.32m 3
7 eric cockeren Sophomore McDonogh #35 103' 11.40" 126' 8.64" 99' 0" 30.17m 2
8 Kyree Thorne   West St John 109' 6.45" 120' 11.61" 95' 3" 29.03m 1
9 Kenjae Jefferson Sophomore NO Military and Maritime Acad. 87' 1.44" 64' 2.88" 88' 0" 26.82m -
10 Rodney Williams Sophomore West Jefferson 89' 7.20" 70' 8.40" 70' 0" 21.33m -