February 2- 3, 2018
|
Washington State-Indoor Facility - Pullman, WA
|
200m (Flat)

Women 60m Hurdles QUALIFYING

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Talie Bonds FR-1 Utah State 9.13 6.29 7.80 8.86 11.34
2 Sidney Trinidad FR-1 Central Washington 8.33 7.95 7.76 9.35 7.86
3 Niki Xydona SO-2 Utah State 7.30 10.77 8.43 9.36 9.27
4 Emily Bland JR-3 Central Washington 9.00 8.44 11.62 9.37 11.62
5 Alyssa Hirschi JR-3 Utah State 6.60 7.45 6.69 9.42 9.99
6 Jordyn Arlt Sophomore Spokane CC 11.84 11.46 8.15 9.47 12.32
7 Natalie Kalda Sophomore Spokane CC 11.56 7.32 12.14 9.63 8.29
8 Jenny Sapp JR-3 Lewis-Clark 10.83 12.48 7.16 9.67 8.42
9 Jordyn Piercy SR-4 Trinity Western 7.77 7.48 11.66 9.71 11.27
10 Tamaki Murata SO-2 Central Washington 8.62 8.62 11.75 9.79 12.73
11 Bethany Fisher Freshman Spokane CC 7.45 8.82 11.47 9.80 8.82
12 Katie Collins JR-3 Central Washington 8.84 11.79 8.84 9.82 8.06
13 Molly House FR-1 Western Washington 10.66 8.27 10.56 9.96 8.87
14 Jazzmin Bryan FR-1 Lewis-Clark 7.51 10.91 11.72 10.01 11.92
15 Shaddia Meadows SO-2 Central Washington 11.56 9.45 10.86 10.05 9.15
16 Alleyah Hinds FR-1 Trinity Western 12.72 11.91 8.58 10.09 12.92
17 Kayla Brase SR-4 Whitworth 13.41 8.87 10.42 10.31 10.62
18 Kristen Burke FR-1 Linfield 12.28 11.05 8.16 10.32 10.22
19 Mertece Hatchett Sophomore Spokane CC 10.85 11.79 9.91 10.43 11.06
20 Annie Duncan FR-1 Lewis-Clark 11.96 8.19 12.70 10.49 7.35
21 Shannon Hammond SR-4 Pacific (Ore.) 13.45 9.64 7.84 10.59 10.91
22 Marisol Delcid FR-1 Whitworth 7.79 13.45 13.45 10.67 12.70
23 Jenna Hoiland SO-2 Pacific (Ore.) 12.12 10.08 10.83 10.72 11.47
24 Sarah Cool SO-2 Whitworth 9.68 11.94 11.18 10.75 11.40
25 Sophie Pauls JR-3 Trinity Western 14.70 12.76 10.94 11.39 12.42
26 Anna Belle Schweiger FR-1 Whitworth 9.34 14.61 14.37 11.97 11.61
27 Katie Maryschuk SR-4 Trinity Western 11.50 9.56 15.49 12.10 14.28
  Hannah Bradley SO-2 Western Washington DQ DQ DQ DQ DQ
Women 60m Hurdles QUALIFYING Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Niki Xydona SO-2 Utah State 9.36
8 Jenny Sapp JR-3 Lewis-Clark 9.67
11 Bethany Fisher Freshman Spokane CC 9.80
13 Molly House FR-1 Western Washington 9.96
15 Shaddia Meadows SO-2 Central Washington 10.05
26 Anna Belle Schweiger FR-1 Whitworth 11.97
  Hannah Bradley SO-2 Western Washington DQ
Women 60m Hurdles QUALIFYING Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Talie Bonds FR-1 Utah State 8.86 9.48 7.54
2 Sidney Trinidad FR-1 Central Washington 9.35 7.95 10.85
7 Natalie Kalda Sophomore Spokane CC 9.63 7.23 10.50
14 Jazzmin Bryan FR-1 Lewis-Clark 10.01 7.91 8.41
17 Kayla Brase SR-4 Whitworth 10.31 7.74 7.43
20 Annie Duncan FR-1 Lewis-Clark 10.49 12.38 8.29
23 Jenna Hoiland SO-2 Pacific (Ore.) 10.72 13.08 10.19
Women 60m Hurdles QUALIFYING Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
6 Jordyn Arlt Sophomore Spokane CC 9.47 7.77
10 Tamaki Murata SO-2 Central Washington 9.79 11.07
19 Mertece Hatchett Sophomore Spokane CC 10.43 11.48
21 Shannon Hammond SR-4 Pacific (Ore.) 10.59 8.37
22 Marisol Delcid FR-1 Whitworth 10.67 9.71
24 Sarah Cool SO-2 Whitworth 10.75 12.90
25 Sophie Pauls JR-3 Trinity Western 11.39 13.79
Women 60m Hurdles QUALIFYING Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
4 Emily Bland JR-3 Central Washington 8.06 9.37
5 Alyssa Hirschi JR-3 Utah State 12.06 9.42
9 Jordyn Piercy SR-4 Trinity Western 11.46 9.71
12 Katie Collins JR-3 Central Washington 7.76 9.82
16 Alleyah Hinds FR-1 Trinity Western 12.92 10.09
18 Kristen Burke FR-1 Linfield 11.98 10.32
27 Katie Maryschuk SR-4 Trinity Western 10.53 12.10